اگر تا به حال بک لینک های سایت خود را بررسی نکرده اید که دقیقا از کدام سایت ها لینک گرفته اید توصیه می کنیم همین الان لینک های سایت خود را بررسی کنید تا از صحت و سلامت بک لینک های خود آگاه شوید.
همان طور که می دانید مهمترین فاکتور رتبه بندی گوگل و سایر موتورهای جستجو، لینک ها یا پیوندهایی هستند که سایت ها را به یکدیگر متصل می کند. اما همیشه این لینک ها سالم نیستند و ممکن است از سایت های اسپم بک لینک گرفته باشید و به سئو سایت شما لطمه وارد کند و حتی باعث پنالتی شدن وبسایت شود. اما اکثر این لینک ها به گونه ای هستند که شما قادر به حذف کردن (remove) آنها نیستید برای همین توصیه می شود از ابزار disavow گوگل استفاده کنید تا لینک ها را بی اثر کنید برای استفاده از ابزار disavow گوگل پیشنهاد می شود مقاله ی چگونه از ابزار disavow گوگل استفاده کنیم را مطاله کنید تا در استفاده از این ابزار دچار اشتباه نشوید. اما شما باید دقیقا بدانید که کدام لینک ها به سایت شما آسیب می رسانند:

1- لینک هایی که دامین اتوریتی (DA) پایینی دارند.

دامین اتوریتی یکی از معیارهای برجسته ی قدرت لینک است که ارزش و قدرت کلی سایت را در سرتاسر دامنه مشخص می کند برای تشخیص DA لینک هایی که دریافت کرده اید به لینک MozOpen Site Explorer مراجعه کنید. دامین اتوریتی مقیاسی بین 0 تا 100 است و رقابتی که بین رتبه بندی 70 تا 80 وجود دارد خیلی سخت تر از رقابت بین 20 تا 30 است. این نوع رتبه بندی به صورت نسبی است نه مطلق و در نتیجه هیچ نمره ی بدی وجود ندارد به عنوان مثال این گونه نیست که هر سایت با دامین اتوریتی زیر 20 سایت بی کیفیتی است چه بسا سایت هایی وجود دارند که با دامین اتوریتی پایین خدمات خیلی خوبی را ارائه می کنند و مشتریان راضی دارند.

2- لینک گرفتن از سایت هایی که در گوگل ایندکس نشده اند.

به طور کلی تنها سه دلیل وجود دارد که سایت ها در گوگل ایندکس نمی شوند:
1- این سایت ها با برچسب noindex گوگل را بلاک کرده اند که صفحات آن ها را ایندکس نکند.
2- این سایت ها نوپا هستند و گوگل هنوز آن ها را نشناخته است.
3- این سایت ها به عنوان اسپم شناخته شده اند و گوگل آن ها را حذف کرده است.
منبع : لینک هایی که به سایت شما آسیب می رسانند