دستگاه درب بند قوطی فلزی بخش دوم

در بخش اول این سری از مقالات با نام دستگاه درب بند قوطی فلزی موارد مختلفی را توضیح دادیم که به صورت تیتر میتوان به این موارد اشاره کنیم:
طریقه ساخت قوطی فلزی و مکانیزم دستگاه درب بند قوطی فلز
مواد اولیه مورد استفاده ی ساخت قوطی ها و درب های آن
مراحل تولید قوطی کنسرومدل های مختلف درب قوطی های کنسرو
در این مقاله که بخش دوم از مقالات در مورد دستگاه درب بند قوطی فلزی میباشد راجب درز های قوطی های کنسرو توضیحاتی به شما عزیزان عرض خواهیم کرد پس با ادامه این مقاله با ما در سری مقالات کاروپک همراه باشید
اندازه گیری درزهای قوطی های کنسرو:

مهمترین وظیفه آزمایشگاه اندازه گیری درز های قوطی های کنسرو می باشد٬ به این علت که اگر قوطی ها به درستی دربندی نشده باشند کلیه زحمات و مخارج از بین می‌رود و در صورت راه یافتن محصول به بازار شهرت تولید کننده به خطر می افتد و در نتیجه جمع آوری و از بین بردن آن کار بسیار مشکلی است٬ پس باید هر یک از دستگاههای دربندی قوطی های کنسرو توسط یک فرد تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد٬ اداره شود و به محض مشاهده اشکالی در دستگاه دربندی قوطی فلزی دستگاه را جهت تنظیم متوقف کند.
درزگیرهای قوطی‌های کنسرو دارای انواع متعددی هستند که در میان آنها می‌توان به درزگیر چسبی دربندی سرد اشاره کرده است که برای بسته های حساس در برابر گرما به کار می‌روند مانند شکلات٬ بستنی و … در این روش ها عمل دوخت به کمک دست انجام می گیرد.
اندازه گیری های مهم در درزگیری:

طول درز٬ عمق درز٬ قطر درز و درصد روی هم آمدن درزها٬ درجه چین خوردگی
اندازه گیری خلاء داخل قوطی های فلزی:
اندازه گیری مقدار خلا‌‌ء یکی از کنترل های حساس است و اندازه گیری آن باید درجه حرارت حدود ۲۰ سانتی گراد انجام پذیرد. ما فرض را بر این می گیریم که محتویات قوطی تحت خلاء است به همین علت میکروبهای هوازی مقاومتشان بیشتر از حد حرارتی می باشد که به آن داده می شود و آنها زنده می ماند و در آن نمی توانند رشد کنند به همین علت است که درجه حرارت باید حدود ۲۰ درجه سانتی گراد باشد چون چه درجات بالاتر باشد و چه در درجات پایین تر مقدار آن را تغییر می‌دهد.
امیدواریم از مطالعه این مقاله به عنوان بخش دوم سری مقالات دستگاه درب بند قوطی فلزی لذت برده باشید و این مقاله توانسته باشد به شما کمک کرده باشد.
در بخش سوم این مقالات در مورد عملیات درب بندی قوطی های فلزی صحبت خواهیم کرد و توضیحات کاملی راجب این عملیات برای شما عزیزان عرض خواهیم کرد.
دستگاه های مرتبط:
دستگاه سیل لیوان
دستگاه چسب زن
دستگاه بسته بندی پیلوپک
دستگاه وکیوم
دستگاه تاریخزن