تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چگونه باید اعتیاد به اینترنت را ترک کرد ؟؟

 1. #1
  تاریخ عضویت
  Apr 2018
  نوشته ها
  1
  سپاس
  0
  از این کاربر 0 بار در 0 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض چگونه باید اعتیاد به اینترنت را ترک کرد ؟؟

  این روز ها با افزایش برنامه های اینترنتی و سرگرم کننده در موبایل ها و بقیه ی رایانه ها اعتیاد هایی بسیار گسترده در این ضمینه یعنی به اینترنت و در کل فضای مجازی به وجود آمده است امروز در این مقاله به برسی عوارض اعتیاد به فضای مجازی خواهیم پرداخت .
  اصلا معتاد به اینترنت چه کسی است ؟؟

  اصولا فردی که در روز بیش از 5 ساعت به هرگونه فعالیت در فضای مجازی و اینترنت میپردازد دچار اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی است .
  اعتیاد به اینترنت چه ضرر ها و عوارضی میتواند داشته باشید ؟

  1 – افسردگی

  در فضای اینترنت هر محتوایی را ممکن است ببینید از بسیاری کلیپ های آزار و اذیت و قتل تا متن هایی بسیار غمناک و … که تمامی این مطالب و محتوا ها ذهن شما را درگیر و افسرده خواهد کرد .
  2 – پرخاشگری

  وقتی که شما زمان زیادی را در فضای وب و اینترنت در حال فعالیت هستید از ارتباط با افراد حقیقی دور میمانید و در اولین برخورد با آن ها دچار پرخاشگری و عصبانیت خواهید شد .

  3 – انزوا از اجتماع

  پررنگ ترین مشکل در فضای مجازی این است که افراد جمع های حقیقی را ترک می کنند و به اجتماع در فضای مجازی می پردازند که همین باعث می شود کم کم ارتباطات کم بشود.
  برای رهایی از اینترنت باید چه کرد ؟

  برنامه برای خود داشته باشید.
  منظور من این نیست که به خود بگویید بسیار خب من صبح 1 ساعت می روم، یعد از ظهر یک ساعت می روم و شب ها نیم ساعت.
  هرگز اینکار را اگر شرایطش را ندارید انجام ندهید چرا که امروز هرکسی با فردایش متفاوت است و همان زمان استفاده از فضای مجازی ممکن است اتفاقی برای شما رخ دهد و نتوانید از این یک ساعت استفاده کنید در نهایت ذهن شما درگیر می شود و در بقیه روز نمیتوانید کار های خود را به درستی و با حواس کامل انجام دهید .
  برخی هم ممکن است با یک دوست در ارتباط باشند که در آن یک ساعت ممکن است دوست او در فضای مجازیحضور نداشته باشد که این هم مشکل ایجاد می کند.

  پس منظور از برنامه این است که به عنوان مثال فضای مجازی را به شکل یک هدیه برای خود ترتیب ببینید به عنوان مثال به خود بگویید که اگر من به فلان هدف روزانه ام رسیدم این مقدار از فضای مجازی استفاده می کنم یا …
  بخوانید : برترین شبکه های اجتماعی

  یا بازه ی زمانی خاص برای خود مشخص کنید یعنی بگویید حداکثر استفاده من از فضای مجازی برای مثال 20 دقیقه است که از آن سود و نتیجه می گیریم و اگر بعد از این 15 دقیقه همچنان در کانال ها در حال گشت زدن بودم یا درگروه ی پیام های بی مورد میدادم این یعنی آنکه در حای ابطال وقت هستم و نتیجه آن اعتیاد به فضای مجازی خواهد بود.
  قانون 5 دقیقه

  به خود بگویید که فقط 5 دقیقه می خواهید از این فضا بیرون بیایید و وقت خود را مختص به کاری دیگر به کار ببندید، به خاطر داشته باشید که اگر این کار را انجام بدهید بعد از 5 دقیقه اشتیاق بیشتر انجام دادن یک کار در شما شکل می گیرد و کم کم به همین شکل شما می توانید اعتیاد خود را به فضای مجازی کم و کم تر کنید.

 2. #2
  تاریخ عضویت
  Jan 2019
  نوشته ها
  1
  ورژن iOS
  12.1.3
  ورژن Mac
  10.14.3
  سپاس
  1
  از این کاربر 0 بار در 0 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض معتاد یک بیمار است نه یک مجرم

  معتاد یک بیمار است نه یک مجرم

  متاسفانه باور غالب اجتماعي اين است كه شخص معتاد موجودي است، كثيف، دزد ،نفرت انگيز و مجموعه اي از رذائل و خصوصيت هاي منفي كه در يك انسان مي تواند وجود داشته باشد، در معتاد متجلي است. بر پايه اين ديدگاه بايد از فرد معتاد حذر كرد و با نفرت و انزجار او را از جامعه دور كرده و يا نابودش ساخت. رفتار اجتماعي با معتادين توام با نفي و طرد ، نفرت و انزجار و خلاصه به شكل بر خورد با مجرم خطرناكي است كه عدم اش به از وجود.

  اگر چه عوارض ثانويه اعتياد در بين گروهي از معتادين كه به دليل فقر و تنگدستي امكان تامين هزينه زندگي خود را ندارند ،سبب مي شود كه براي خرج اعتياد خود دست به هر كاري بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردي بي تفاوت شوند و در يك كلام مشمول تمام صفاتي كه جامعه به معتادان نسبت مي دهد باشند اما اين عموميت ندارند و اكثريت معتادان را شامل نمي شود.

  معتاد قبل از اينكه يك مجرم باشد يك بيمار است و اين رفتارهاي غلط اجتماعي و عملكرد نا درست ديگران است كه به جاي تلاش براي رفع درد و مرضش ، او را به وادي خلاف سوق مي دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانين تجديد نظر شده و به عنوان مجرميت معتاد به شرطي كه اقدامات درماني را شروع كرده باشد ، حذف گرديده اما باورهاي اجتماعي فرقي نكرده و در زمينه آموزش اجتماعي و بخصوص خانواده ها تلاش چنداني صورت نگرفته است.

  ترک اعتیاد, روشهای ترک اعتیادبرای ترک اعتیاد با متادون روش مناسبی انتخاب کنید

  كساني كه فكر مي كنند روش ترک اعتیاد با بستن و زنداني كردن معتاد ( روش سقوط آزاد يا بهتر بگويم روش يابوئي – زور درماني – شلاق درماني - طناب درماني ! ) پس از گذشت سه روز اعتياد بر طرف مي شود ، بدانند كه چنين نخواهد شد و اين فرد هر زماني كه آزاد شود و امكان دسترسي به مواد مخدر پيدا كند،در مصرف آن درنگ نخواهد كرد چون اختيارش دست خودش نيست. چنين روش هائي در مورد يك معتاد يا درواقع يك بيمار ، نوعي جنايت ناشي از عدم درك و آگاهي نسبت به اعتياد است كه متاسفانه با ساختن يكسري فيلم ها و القائات نادرست ، در ذهن مردم و جامعه رسوخ كرده است.

  ترک اعتیاد, روشهای ترک اعتیاد روشهای ترک اعتیاد

  سه روش متداول ترک اعتياد وجود دارد :


  1- روش ترک اعتياد با قطع سريع مصرف مواد مخدر بدون استفاده از دارو


  2- روش ترک اعتياد با قطع سريع مصرف مخدر و استفاده از دارو


  3- روش ترک اعتياد سنتي با كاهش تدريجي مصرف مواد مخدر .


  -روش اول ترک اعتیاد


  در این روش ترک اعتیاد، بيمار به يك باره مصرف مواد مخدر را قطع مي كند بدون آنكه دارو يا تركيبي را جايگزين مصرف مواد بكند. به اين روش ترک اعتیاد؛ سقوط آزاد ؛ يا ترک يابوئي گفته مي شود. از اين جهت این روش ترک اعتیاد را ترک يابوئي مي گويند كه در واقع تحمل عوارض و درد هاي ناشي از قطع سريع مواد به حدي است كه قدرت و توان حيواني چون يابو را طلب مي كند اما بهتر است كه به جاي اين اصطلاح نامانوس ، از واژه ترک سقوط آزاد استفاده شود.
  در این روش ترک اعتیاد به علت قطع مصرف مواد ، مرحله عكس العمل هاي آشكار كه 1 تا 2 هفته طول مي كشد بسيار سخت و طاقت فرسا خواهد بود اما نشدني نيست و كساني هستند كه اين عوارض را تحمل مي كنند. بزرگترين عيب اين روش اينست كه يك شوك مخرب جسمي و روحي به بيمار وارد مي گردد.
  سيستم هاي توليد مواد شبه افيوني در بدن ، حدود ده ماه زمان نياز دارند تا باز سازي شوند لذا پس از گذراندن سختي هاي دو هفته اول ، مشكلات بي خوابي ، افسردگي ، كم حوصلگي، گريه كردن ، كند ذهني فراموشي تنبلي، عدم ميل به زندگي و غيره در بيماران وجود داشته و طي اين مدت شخص قادر به كار كردن نيست و يا راندمان كاري مساعدي ندارد. حتي تجويز مي كنند كه در اين در اين دوره ده ماهه شخص را بيشتر تنها بگذارندو تختخوابش را جدا كنند. در اين مدت به علت عدم تعادل جسمي و رواني ، بيمار نبايد تصميمات سرنوشت ساز بگيرد.
  شوك مخربي كه در اين روش ترک اعتیاد به بيمار وارد مي شود ، سبب مي گردد كه بعضي از قسمت هاي توليد كننده مواد شبه افيوني بدن چه بسا تا آخر عمر هيچ وقت فعال نشود. اين مطلب به تائيد پروفسور آرتور گايتون رسيده و در عمل بين كساني كه با روش سقوط آزاد ترک كرده اند درصد كمي به مرحله تعادل پايدار مي رسند و اكثراً دچار عدم تعادل در دراز مدت هستند و يا به تيك هاي عصبي دچار مي شوند.

  -روش دوم ترک اعتیاد با متادون

  این روش ترک اعتیاد “ شبه سقوط آزاد “ است. بدين ترتيب كه پس از قطع فوري مصرف مواد مخدر و در طول يك هفته اول ، براي كاهش عوارض و دردهاي بيمار از دارو استفاده مي شود.اين همان روش رايج بين المللي منجمله در ايران و همچنين اگهي هاي ترک اعتياد است. به دليل ناديده گرفتن زمان بازسازي سيستم هاي توليد مواد شبه افيوني در بدن اين روش فرق چنداني با روش سقوط آزاد و عوارض حاصل از آن ندارد. مثال علمي آن اينست كه در روش روش سقوط آزاد شخص از بالاي ساختمان ده طبقه به پائين مي پرد ولي در شبه سقوط آزاد كمي تخفيف داده و ازيكي دو طبقه پائين تر سقوط مي كند.

  روش ترک اعتیاد,درمان اعتیاد,ترک اعتیاد


  برای درمان و ترک اعتیاد به شیشه داروی خاصی وجود ندارد

  -روش سوم ترک اعتیاد


  سومین روش ترک اعتیاد ، كاهش تدريجي مصرف مواد است كه به آن “ ترک سنتي “ گفته مي شود و از زمان هاي قديم تاكنون مرسوم بوده است. در ترک سنتي ، هر روز مقداري از مصرف مواد مخدر كم مي شود تا بتدريج به صفر برسد. مثلاً مقداري ترياك يا شيره را در ظرف آبي حل كرده و سپس به جاي مصرف مواد ، روزانه چند پيمانه مشخص از اين شربت مي خورند و به جاي مقدار خورده شده آب مي ريزند تا شربت رقيق تر شود.
  اگر مقدار مواد مخدر در شربت اوليه طوري انتخاب شود كه ظرف حدود 15 روز مصرف مواد مخدر به صفر برسد در واقع مشابه ترک سقوط آزاد خواهد بود ولي اگر با حجم و مقدار بيشتر شربت عمل كنند به طوري كه بيش از 40 روز طول بكشد در اين صورت نتيجه بهتري عايد شده و عوارض كمتري به جاي مي گذارد. عده بسياري ازبيماران معتاد ، از روش ترک سنتي و كاهش تدريجي مصرف مواد استفاده كرده و نتيجه گرفته اند.
  ترک اعتیاد, روشهای ترک اعتیاداز روش ترک سنتي براي ترک اعتیاد به هروئين نيز مي توان استفاده كرد

  از روش ترک اعتیاد به صورت سنتي براي هروئين نيز مي توان استفاده كرد مشروط بر آن كه بيمار به مدت 24 الي 48 ساعت از مواد مخدر استفاده نكرده و عوارض خماري آنرا تحمل كند و بعد به جاي مصرف هروئين ، از ترياك يا آب شيره استفاده كرده و به تدريج ميزان مصرف را كاهش داده و به صفر برساند. سنگين ترين عمل و مصرف بالاي هروئين ، پس از 48 ساعت از قطع مصرف مواد با ترياك يا شيره قابل جبران است و البته 3 تا 4 روز طول مي كشد تا بدن بيمار با تغيير نوع مواد خود را تطبيق دهد و معمولاً‌ پس از يك هفته ، اوضاع عادي مي گردد.
  هر يك از روش هاي ترک سه گانه داراي محاسن و معايبي است. به عنوان مثال روش ترک سقوط آزاد براي كساني كه در ابتداي راه اعتياد هستند و به طور تفريحي و تفنني از مواد مخدر استفاده مي كنند و هنوز سيستم توليد كننده مواد شبه افيوني بدن آنان از كار نيفتاده است خوب جواب مي دهد و چه بسا بهترين روش باشد ، اما همين روش ترک اعتیاد براي آن دسته بيماران معتاد حرفه اي كه ساليان متمادي به مصرف مواد مخدر با دوز بالا مشغول هستند نه تنها موثر نيست بلكه اغلب عوارض شديد و غير قابل جبراني به جاي خواهد گذاشت . بعلاوه براي بيماراني كه به كار دائم اشتغال دارند ، استفاده از روش سقوط آزاد ميسر نيست چون تا ده ماه نمي توانند كار مثبتي انجام دهند.

  يا در روش ترک اعتیاد شبه سقوط آزاد ، اگر چه مصرف دارو سبب كاهش عوارض عكس العمل هاي آشكار در بيمار خواهد شد ليكن همين تركيبات داروئي بعضاً خطرناك تر از خود مواد مخدر مي باشند و دسته اي از آنها بسيار اعتياد آور هستند. مثال واضح آن هروئين است. اين ماده مخدر به عنوان دارو براي درمان اعتياد اختراع و توليد شد اما در عمل خود به اعتياد خطرناك تری بدل گرديد و يا انواع و اقسام قرص هاي آرام بخش و مسكن وهمچنين قرص هاي روان گردان و توهم زا كه خود سرانه مصرف مي گردد ، باعث رواج اعتياد به قرص در بين بيماران و بخصوص جوانان شده است.


  ترک اعتیاد با متادون
  آنچه در قسمت روش هاي شناخته شده ترک اعتياد گفته شد ، تنها راه هاي منحصر به فرد ترک اعتیاد نيست و امروزه شاهد ابتكارات فراوان ديگري هستيم ، يكي از اين ابتكارات اينست كه بيمار را سه روز بيهوش كرده و در طي اين مدت به اصطلاح سم زدائي مي كنند و مي گويند ديگر مشكلات جسمي معتاد تمام شده يا آنكه شنيده مي شود در كشور هاي ديگر با جراحي مغز و دستكاري در آن درصدد علاج اعتياد هستند ! خلاصه معتاد بيچاره موش آزمايشگاهي كساني شده است كه داعيه ترک اعتیاد او را دارند.حتي اگر اين روش های ترک اعتياد منجر به نابودي يا نقص دائمي در وي شود . واقعاً كه جاي تاسف است.


  روش پيشنهادي براي ترک اعتیاد روش طولاني مدت است و با حداقل ضايعات جسمي و رواني ، بيمار معتاد را به سمت ترک دائمي اعتياد هدايت مي كند به طوري كه در انتها ي پله ها ،خود بيمار عجله در دوره ترک دارد و نوعي زدگي نسبت به مواد مخدر پيدا مي كند.

  روش ترک اعتیاد شیشه


  متخصصان درمانگر اعتیاد می‌گویند برای درمان کسی که به مواد محرک شیشه اعتیاد پیدا می‌کند، داروی خاصی در دنیا وجود ندارد و داروهایی که تجویز می‌شود تنها به کاهش علایم ناراحت‌کننده بیمار کمک می‌کند.درمان اعتیاد به شیشه همچون سایر مواد مخدر مشکل‌ترین درمان هاست. نکته اساسی این است که برای درمان اعتیاد به مواد مخدری که مرفین دارند مثل تریاک، کراک وهرویین، داروهایی مثل "متادون" و"بوپره‌نورفین" را تجویز می‌شود امابرای درمان اعتیاد به شیشه داروی خاصی وجود ندارد. دارویی که خاص درمان اعتیاد به شیشه باشد در ایران و حتی خارج از کشور وجود ندارد، بلکه داروهایی که برای ترک اعتیاد شیشه استفاده می‌شود داروهای کمکی از جمله ضداضطراب‌ها و ضدافسردگی هاست که این داروها در کاهش علایم بیمار موثر هستند.
  برای ترک اعتیاد شیشه براساس مدت و نوع و روش مصرف ممکن است که فرد نیاز به درمان دارویی به شکل بستری شدن یا سرپایی داشته باشد. بعد از درمان اختلالات روان پزشکی بیمار باید به وسیله روان پزشک خبره مورد بررسی و درمان قرار گیرد و به دنبال آن یا همزمان آموزش خانواده، آموزش مهارت‌های بهبود اولیه و پیشگیری از بازگشت و رفتار درمانی برنامه ریزی شود.
  ویرایش توسط negintreat : 23-01-2019 در ساعت 12:42 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تفاوت بین Gmate و Peel 520 II ؟؟ و کدوم بهتره ؟؟
  توسط Ghodrat در انجمن معرفی لوازم جانبی برای آیپاد
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 26-05-2013, 11:38 AM
 2. کم شدن صدای آیفون ۴ ؟؟!!
  توسط saeidp13 در انجمن مشکلات سخت افزاری
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 05-02-2013, 03:17 PM
 3. بخرمorنخرم؟؟
  توسط sensation@ در انجمن مطالب مردود
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 02-02-2013, 07:40 PM
 4. چرا اپل و مایکروسافت در ces شرکت نکردند؟؟
  توسط sinarr در انجمن فناوری و تکنولوژی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 09-01-2013, 11:10 PM
 5. سیستم عامل اورژینال؟؟!!!
  توسط mohammad_2oo5 در انجمن متفرقه
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 11-06-2012, 06:47 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 12:16 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.3
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.