شرکت اپل در تازه‌ترین اقدام خود، درصد سهم هر نسخه از سیستم عامل‌های آی او اس ۱۱، ۱۰ و پایین‌تر را اعلام کرده است. اقدامی که شرکت رقیب، یعنی گوگل، آن را به صورت ماهانه منتشر می‌کند اما اپل برخلاف رقیب خود، این کار را هر ماه انجام نمی‌دهد. اپل اعلام کرده که بیش از ۶۵ درصد از دستگاه‌های آیفون و آی‌پد از آی او اس ۱۱ استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید.


آماری که اپل امروز منتشر کرده نشان می‌دهد بیش از نیمی از آیفون‌ها و آی‌پدهای این شرکت از آخرین نسخه‌ی سیستم عامل منتشر شده، یعنی آی او اس ۱۱ استفاده می‌کنند. بحث استفاده از آخرین نسخه و جدیدترین بسته‌های امنیتی و الحاقی همواره یکی از مهم‌ترین نکاتی بوده که تمامی شرکت‌ها بر روی آن تأکید دارند، و به نظر می‌رسد کاربران آی او اس تمایل بیشتری دارند تا از آخرین نسخه سیستم عامل منتشر شده استفاده کنند، برخلاف کاربران اندرویدی که آمار استفاده از آخرین نسخه به این میزان بالا نیست.


به گزارش سایت اپل، بیش از ۶۵ درصد از آیفون‌ها و آی‌پدها از آی او اس ۱۱ استفاده، و از ۳۵ درصد باقی مانده، ۲۸ درصد از آی او اس ۱۰، و ۷ درصد نیز از آی او اس‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند.


اپل سال گذشته و پس از انتشار آی او اس ۱۰ در خبری عنوان کرده بود که بیش از ۷۶ درصد گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند این شرکت از آی او اس ۱۰، که آن زمان جدیدترین نسخه بود، استفاده می‌کردند.