طراحی سايت پایانه‌های مسافربری


طراحی سايت پایانه‌های مسافربری

طراحی سایت موضوع سفر و جابجایی از بخش‌های مهم زندگی انسان‌ها میباشد. انسان‌ها از زمان‌های دور و گذشته به دلایل متفاوتی به شهرها و کشورهای مختلفی مسافرت میکردند که این دلایل میتوانست تجاری، تفریحی و یا زیارتی باشد، دلایل هرچه که باشد روزانه باعث افزایش مسافرت ها میشود به جاهای مختلف میشود، همین نیاز گسترده به سفر و مسافرت باعث پیدایش شرکت های مسافربری شد. شرکت هایی که در گذشته با فراهم کردن اسب ها و تجهیزات سفر را آماده میکردند، امروزه با گذشت زمان به روش های مختلفی نظیر اتوبوس و قطار و هواپیما تبدیل شده است.
ویژگی‌های یک وب سایت پایانه‌های مسافربری

طراحی سایت پایانه‌های مسافربری بهتر است شامل ویژگی های زیر باشد. یک طراحی سایت پایانه‌ ی مسافربری علاوه بر تعداد تعاونی‌های مسافربری که در آن عضو هستند و بلیط های سفر را به صورت اینترنتی ارائه میدهند باید شامل ویژگی‌هایی دیگری باشند که به مهم‌ترین آن‌ها در پایین اشاره میکنیم.
ظاهر زیبا طراحی سایت

اولین و بهترین مولفه موفقیت برای هر طراحی سایتی طراحی گرافیکی زیبای ظاهر آن میباشد. در حقیقت اولین چیزی که هر کاربر اینترنتی مشاهده می‌کند، صفحه اول طراحی سایت و ظاهر زیبا و نحوه نمایش محتوای آن میباشد، بنابراین یک طراحی سایت پایانه‌ مسافربری خوب بهتر است زیبا و موضوعی متناسب با فضای سفر و مسافرت داشته باشد. یکی از مهم ترین اهداف در طراحی سايت ترمینال مسافربری، معرفی کامل خود و خدماتی است که به مشتریان ارائه می‌دهند.
امکان رزرو اینترنتی در طراحی سایت

طراحی سایت از مهم‌ترین ویژگی و وظایف یک طراحی سایت پایانه‌ مسافربری، طراحی سیستم رزرو آسان بلیط های مسافرتی است. باید در طراحی سایت امکاناتی فراهم شود تا کاربر با انتخاب تاریخ حرکت و مبدا و مقصد سفر خود، تمامی تعاونی‌هایی که در آن تاریخ به مقصد مورد نظر سفر دارند به نمایش درآید. همچنین در کنار نام هر تعاونی بهتر است ساعت حرکت، قیمت بلیط، تعداد جای خالی مسافران هم برای کاربر به نمایش دربیاید. سپس کاربر با انتخاب سرویس موردنظر خود، بهتر است صفحه ای برای او به نمایش دربیاید تا بتواند خیلی راحت از طریق آن شماره صندلی خود را انتخاب کند. و در نهایت با امکان پرداخت اینترنتی و آنلاین، بهتر است کاربر به صفحات پرداخت منتقل شود، مبلغ خود را پرداخت کرده و سپس رسیدی از بلیط برای او به نمایش درآید.
پشتیبانی در طراحی سایت

با توجه به شرایط متفاوت در هر شرکت مسافربری که ممکن است در ایام مختلف مانند تعطیلات و روز های آخر هفته مشکلاتی در پرداخت آنلاین پیش بیاید طراحی سایت باید پشتیبانی بالایی در اینگونه موارد داشته باشد تا اگر هرگونه سوال و مسئله ای پیش آمد شرایطی فراهم آید تا مشکلات مشتریان برطرف شود.
سئو و بهینه‌سازی طراحی سایت

از مهم‌ترین ویژگی‌های موردنیاز برای یک طراحی سایت موفق، طراحی بهینه سایت برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل میباشد که از آن با نام سئو یاد میکنند. در صورت داشتن بهینه سازی و سئوی مناسب، طراحی سایت شما در جستجوهایی نظیر خرید بلیط اتوبوس ، در صفحه اول و بالاتر از رقیبانتان به نمایش درمیاید. که همین موضوع سبب مشهور شدن و پربازدید شدن طراحی سایت شما و در نتیجه موفقیت آن میشود.
طراحی سایت ریسپانسیو

پیشنهاد میشود طراحی سایت شما ریسپانسیو یا واکنش گرا باشد. به دلیل اینکه امکان مشاهده صحیح طراحی سایت و رزرو بلیط به صورت آنلاین در دستگاه‌های هوشمند مختلفی نظیر موبایل، تبلت و یا لب تاپ که صفحه نمایش‌هایی با اندازه‌های متفاوت دارند قابل دسترس باشد. ویژگی‌های دیگری نظیر سرعت‌بالای طراحی سایت، امکان اطمینان به عملیات رزرو و پرداخت آنلاین و فضای داخلی سایت نیز در طراحی سایت بسیار مهم و تعیین‌کننده هستند.


طراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی سایت