ساندویچ پانل مرغوب: همان طور که قبلاً در مقاله قبلی در مورد خط تولید انواع ساندویچ پانل صحبت شد قصد داریم در مقاله جدید توضیحات تکمیلی مقاله را برای کیفیت بهترین ساندویچ پانل ها شرح دهیم. ساندویچ پانل یا همان ساندویچ پنل که بعضاً نیز به این نام گفته می شود!!! را می توان اینگونه تعریف کرد که ساختاری سبک و مرکب دارد که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد که توضیحات تکمیلی آن را می توان در ساندویچ پانل ماموت چیست مطالعه نمایید.


خط تولید انواع ساندویچ پانل بخش دوم
ورقه های گالوانیزه استفاده شده در ساندویچ پانل مرغوب طی یک فرایند پیوسته متناوب و با رعایت استاندارد EN10142 تولید می گردد. با پوشش روی ۱۰۰ الی ۲۷۵ گرم در متر مربع ورق های گالوانیزه در مقابل خورندگی مقاومت بالایی دارند. برای ساندویچ پانل ها ورقه های گالوانیزه باید به روشCoil coating پیش رنگ شوند. ضخامت ورق گالوانیزه سطوح باربر پانل می بایست حداقل ۰٫۵ mm لحاظ شوند.


ورق آلوزینگ استفاده شده در ساندویچ پانل مرغوب از فولاد مخصوص به اضافه آلیاژ روی و آلومینیوم تشکیل شده است و می توان گفت تمامی ویژگی های ورق آلومینیوم را شامل می شود و ضخامت ورق آلومینیوم در سطوح باربر پانل می بایست حداقل ۰٫۵mm لحاظ شود.
ورق پیش رنگ شده، ورق آلوزینگ، گالوانیزه یا آلومینیومی است که طی یک فرآیند پیوسته اتوماتیک بنام Coil Coating رنگ شده است. رنگ نهایی از استاندارد رنگ RAL انتخاب می گردد.


ترکیبات ساندویچ پانل مرغوب
ساندویچ پانل مرغوب


ساندویچ پانل مرغوب از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده‌ است که از دو طرف به دو لایه محدود شده‌ است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد که همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده ‌است این عایق نرم و انعطاف‌پذیر شده است ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند.
سرعت حمل و نقل و سهولت نصب ساندویچ پانل ها در ارتفاع، مقاومت زیاد در برابر نیرو های برشی ناشی از زلزله، عایق حرارتی صوتی، دستیابی به فضای مقید بیشتر به علت ضخامت ناچیزساندویچ پانل ها، صرفه جویی در هزینه پی سازی و اسکلت ساختمان های بلند به دلیل وزن اندک سقف و دیوار از ساندویچ پانل ها را شامل می شود، صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش ساختمان به دلیل جلوگیری از تبادل سرما و گرما و درنتیجه صرف انرژی کمتر، زیبایی محصول و تنوع رنگ، سهولت پاکیزگی و نگهداری، غیر قابل اشتعال، محافظ محیط زیست از تفاوت های ساندویچ پانل با سازه های قدیمی می باشد.


مزایای ساندویچ پانل
عدم نیاز به قالب بندی، مناسب برای تمامی اقلیم ها، قابلیت شستشو، حذف کچ و خاک، افرایش سطح زیر بنا مفید و تقلیل زمان اجرا ازجمله مزیت های ساندویچ پانل ها نسبت به مصالح سنتی می باشند.
از مزایای استفاده پشم سنگ در ساندویج پنل ها دمای ذوب ۱۳۰۰ درجه است که بسیار مقاوم در برابر اتش و گرماست. سازه های فلزی هنگام اتش داغ می شود و فرومیریزد اما پشم سنگ مانع فروریختن سازه های فلزی می شود همچنین در برابر حشرات مقاوم است.


ویژگی ظاهری ساندویچ پانل
پانل ها در ضخامت ۴ الی ۲۵ سانتی متر و به طول دلخواه بر حسب سفارش تولید می شود و این امکان را به مشتری می دهد تا کاهش قابل توجهی در هزینه حمل، نصب و دورریز را داشته باشد . ساندویچ پنل ها از ۵ لایه تشکیل می شوند که لایه ها شامل، لایه محافظ درونی و بیرونی و دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال لایه های محافظ بیرونی و عایق پلی استایرن بکار می رود فوم داخل ساندویچ پانل های نیز از جنس فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.
با توجه به استفاده پلی یورتان سخت (آلمانی) با دانسیته ۲±۴۰ که یکی از بهترین عایق های صنعتی می باشد و استفاده از انواع پوشش های ورق گالوانیزه رنگی، ورق آلمینیوم رنگی، ورق آلوزینک، کاغذ کرافت با روکش آلومینیوم و… موارد و دامنه کاربرد این محصول را بسیار گسترده کرده است.


کاربرد استفاده از ساندویچ پانل
سردخانه ها
انبار ها
سالنهای ورزشی
سالنهای صنعتی
استخرهای سر پوشیده کانکس ها
کمپهای کارگاهی
قسمتهای مختلف خط تولید ساندویج پانل
کویل گالوانیزه با رنگ های مختلف
دکویلر ورق بالایی
قیچی و پانچ ورق بالایی
دکویلر ورق پایینی
قیچی و پانچ ورق پایین
فرمینگ (فرم دهی ورق) ورق بالایی
فرمینگ (فرم دهی ورق ) ورق پایینی
پیش گرم (آماده کردن برای تزریق فوم)
عملیات تزریق فوم
پرس (پس از تزریق فوم برای تثبیت حالت پانل)
برش ورق
اور لب کردن
خنک کاری
آماده سازی برای شیرینگ (دستگاه استکر)
مصارف و کاربرد های ساندویج پنل
پوشش انواع سوله با کاربرد های گوناگون
ساختمان های پیش ساخته
غذایی و کشاورزی و دارویی
مصارف داخلی
سخن پایانی!
شرکت صنعت پوشش که در راستای تولید انواع ساندویچ پانل مرغوب و فرآوره های آن فعالیت می کند. آماده خدمت رسانی به تمامی مشتریان عزیز خود در کمترین زمان و بهترین کیفیت می باشد. کیفیت محصولات خود را با استفاده از کارشناسان و مهندسین مجرب به منظور جلب اعتماد و مشتری مداری بالا برده است.