بوستر پمپ آبرسانی دستگاهی است که فشار مایع را افزایش می دهد این سیستم مانند کمپرسور گاز می باشد که به طور ساده از یک مرحله فشرده سازی (متراکم نمودن سیال) بهره می گیرد.بوستر پمپ آبرسانی برای انتقال سیال با فشار بالا ، افزایش فشار سیال به کار میرود.


در تعریف دیگری از بوستر پمپ آبرسانی اینگونه شرح شده است که دستگاهی است از مجموع چند الکتروپمپ که به صورت موازی به همدیگر متصل هستند تا مجموع آب مصرفی و فشار آب سیستم را افزایش دهد.


قسمتهای اصلی یک بوستر پمپ آبرسانی شامل: الکتروپمپ ها، شاسی اصلی، کلکتور دهش، کلکتور مکش، منبع دیافراگمی مناسب و تابلو فرمان می باشد.

خرید بوستر پمپ آبرسانی


بوستر پمپ آبرسانی : این بوستر پمپ برای مکان هایی که فشار بالای آب مصرفی مورد نیاز باشد و همچنین مجتمع مسکونی، بیمارستان ها، مجموعه های ورزشی و…کاربرد دارد و بر اساس تعداد طبقات و واحدها و میزان هِد و دبی مورد نیاز سیستم بوستر طراحی و محاسبه می شود و در خرید پمپ آب آبرسانی تاثیر میگذارد.


فاکتور های مهم در طراحی بوستر پمپ آبرسانی
بوستر پمپ های آبرسانی از نظر کنترل فشار آب به ۲ دسته تقسیم می شود:
بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت – بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر – بوستر پمپ آبرسانی دیزلی


بوستر پمپ آبرسانی دور ثابت
وظیفه بوستر پمپ های آبرسانی دور ثابت نگهداشتن فشار سیستم بالاتر از میزان فشار حداقلی است که برای دبی مورد نیاز است.
این بوستر پمپ ها در همه ی سیستم های آتشنشانی و در برخی از موارد در سیستم های آبرسانی استفاده می شود و خرید آن بسیار زیاد است


در مورد نحوه ی خرید بوستر پمپ آبرسانی نکاتی را باید توجه نمود


چناچه این نکات رعایت شود بوستر پمپ خریداری شده متناسب با نیاز مصرف کننده و همچنین محصول خریداری شده با کیفیت مطلوب باشد.
نکاتی که باید هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی مد نظر داشت به این قرار است:
– هِد و دبی مورد نیاز
– نوع الکتروپمپ مورد استفاده در بوستر پمپ آبرسانی
– تابلو کنترل فرمان
– نوع بوستر پمپ آبرسانی (دور ثابت یا دور متغیر)


این نکات از مهمترین نکاتی است که باید در موقع خرید بوستر پمپ آبرسانی توجه داشت. از اینرو در خرید بوستر پمپ آبرسانی همانند خرید محصولات دیگر باید نکاتی را که در بالا ذکر گردید مورد توجه قرار داشت.
اگر هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی به نکات گفته شده توجه نگردد،باعث می شود علاوه بر اینکه محصول خریداری شده از نظر کارایی مورد نظر مطلوب نباشد ، بلکه موجب آسیب دیدن الکتروپمپ ها و شبکه بوستر پمپ آبرسانی می گردد. پس خرید بوستر پمپ آبرسانی طبق رعایت نکات گفته شد می تواند نیاز مورد نظر مصرف کننده را مرتفع سازد. پس از خرید بوستر پمپ آبرسانی با مراجعه به افراد متخصص عمل نصب و راه اندازی بوستر پمپ آبرسانی را به طور صحیح انجام گیرد.
خرید بوستر پمپ آبرسانی امروزه در همه ساختمانهایی که جمعیت زیادی دارند و همچنین مجتمع های بزرگ و… امری اجتناب ناپذیر است.
هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی مهمترین نکته این است که کاربری مورد نظر چه می باشد و باتوجه به آن نوع بوستر پمپ آبرسانی مشخص گردد.
برای خرید بوستر پمپ آبرسانی الکتروپمپ ها با توجه به هِد و دبی مورد نیاز انتخاب می شوند.عمل خرید بوستر پمپ آبرسانی می تواند در صورت نداشتن اطلاعات کافی. توسط مشاوره کارشناسان این محصول انجام گیرد که با توجه به اطلاعات بالای این کارشناسان میتوان نتیجه خوبی از خرید بوستر پمپ آبرسانی گرفت.
خرید بوستر پمپ آبرسانی به منظور تامین فشار آب مورد نیاز مخصوصا در مجتمع های بزرگ مسکونی،تجاری – اداری ، مجموعه های ورزشی و …انجام می گیرد.

هنگام خرید بوستر پمپ آبرسانی بهتر است نوع بوستر پمپ دور متغیر باشد


تا با توجه به مزیت هایش نسبت به بوستر پمپ دور ثابت ، نتیجه خرید بوستر پمپ آبرسانی رضایت بخش باشد.
می توان گفت خرید بوستر پمپ آبرسانی جزء لاینفک تاسیسات امروز به خصوص در کلان شهرها می باشد. با این اوصاف خرید بوستر پمپ آبرسانی در ساختمانها و مکانهای شلوغ و پر جمعیت امروز نیاز اساسی و اصلی می باشد.
خرید بوستر پمپ آبرسانی برای هر مکانی که مورد نظر باشد باید مشخصات آنجا را اعم از کاربری میزان مصرف آب که مهمترین فاکتورها در انتخاب و خرید بوستر پمپ آبرسانی می باشد در نظر گرفته شود.