زمان پاسخ سرور روی سئو سایت تاثیر گذار است. این مدت زمان را می توان از روی آیتم های زیر تشخیص داده و اصلاح کرد. اگر زمان پاسخ سرور بیش تر از 200 میلی ثانیه باشد، باید اصلاح شود.
در راحت ترین حالت می توانید سرور خود را به یک سرور بهتر با زمان پاسخ کوتاه تر انتقال دهید. همانطور که در مبحث تاثیر سرور و هاست در سئو سایت صحبت شد، این عامل باعث تغییر رنکینگ و افزایش بازدید سایت می شود. پس با ما همراه باشید و این پست را به طور کامل مطالعه فرمایید.
زمان پاسخ سرور چیست؟


زمان پاسخ سرور، مدت زمانی است که طول می کشد تا کد html سایت لود شود تا صفحه مورد نظر را از سمت سرور شروع به لود شدن برای کاربر کند. از یک اجرا تا اجرای بعدی ممکن است کمی واریانس وجود داشته باشد، اما این اختلاف نباید خیلی زیاد باشد. اگر ریسپانس تایم یا زمان پاسخ سرور بسیار متغیر باشد، ممکن است نشان دهنده یک مشکل اساسی در کارایی باشد. این موضوع همان اروری است که ابزارهای سئو به شما تحت عنوان ریسپانس تایم یا زمان پاسخ بالای سرور اعلام می کنند و برای سئو مسئله ساز است.
روش های کاهش زمان پاسخ سرور


از نظر گوگل، ده ها عامل برای کاهش زمان پاسخ سرور وجود دارد که می توانید به کار گیرید. در تمام این ها هدف خود را به کاهش این مدت زمان به زیر 20 میلی ثانیه معطوف نمایید. این عوامل شامل کاهش سرعت سایت و برنامه، کم کردن کوئری ها و درخواست ها از سرور، مسیریابی آسان، فریم ورک مورد استفاده، کتابخانه ها و بسیاری از موارد دیگر است. برای رسیدن به هدف باید تمام روش های کاهش زمان پاسخ سرور را همزمان به کار بگیرید. اولین مرحله برای کشف علت زمان بالای پاسخ سرور، اندازه گیری است. سپس با داده هایی که در دست دارید، به بررسی روش حل مشکل بپردازید. هرکدام از مشکلات را که برطرف کردید، مجددا زمان پاسخ را بررسی کنید. بدین منظور فعالیت های زیر را انجام دهید. سایبروم پلاستوفوم آتلیه عروس فیلمبرداری عروسی
Css خارجی

اگر فایل های CSS سایت را به صورت خارجی بنویسید، زمان لودینگ سایت و فراخوانی کدهای HTML کمتر می شود و زمان پاسخ سرور کوتاه تر می شود.
ارجاع به فایل های CSS

ارجاع به فایل های سی اس اس و استایل شیت ها (stylesheet) را در ابتدای بخش <head> قرار دهید تا صفحه سریعتر لود شود.
ارجاع به اسکریپت ها

ارجای به اسکریپت ها را در انتهای تگ <head> قرار دهید تا در زمان لود سایت صرفه جویی شود.
Minify کردن کدها

کدهای HTML، CSS و Java را فشرده کنید و فاصله های اضافی میان کدها را از بین ببرید. بای این کار صفحات سایتتان زودتر لود می شود و زمان پاسخ سرور کاهش می یابد.
ترکیب تصاویر

هرچه تصاویر سایت کمتر باشد، میزان درخواست هایی که به سرور فرستاده می شود کمتر است. بنابراین با ترکیب تصاویری که نزدیک به هم قرار دارند، میزان ریکوئست ها را کاهش دهید تا سرور سریع تر به کاربر پاسخ دهد.
ترکیب فایل های CSS

با ترکیب فایل های CSS ، در زمان پاسخ سرور به کاربر صرفه جویی کنید.
کاهش حجم تصاویر

با کاهش حجم تصاویر می توانید تاثیر قابل ملاحظه ای روی زمان لود سایت بگذارید. برای این کار از گزینه save for web در فتوشاپ استفاده کنید.
زمان پاسخ سرور یا ریسپانس تایم اگر کوتاه باشد، کاربران علاقه بیشتری به بازدید از سایت شما و صفحات داخلی سایتتان دارند. اگر این زمان زیاد باشد، متاسفانهنرخ فرار Bounce Rate سایتتان افزایش می یابد. حال اینکه با کاهش این زمان می توانید شاهد تاثیر فوق العاده ای روی سئو سایت و افزایش بازدید و سود خود باشید.