چگونه یک وب سایت نمونه طراحی کنیم؟

طراحی وب سایت یک هنر است و طراحان سایت همیشه در صدد این هستند که سایت هایی متفاوت و با کیفیتی طراحی کنند. طراحان سایت باید ذهنی خلاق داشته باشند تا کاری منحصر به فرد ارائه دهند. در این مقاله قصد داریم تا شما را به چند ایده در طراحی سایت آشنا کنیم.

استارت کار پروژههمیشه و در هر کاری می گویند که قدم اول سخت تر از بقیه قدم ها می باشد. شما وقتی م خواهید شروع به طراحی سایت کنید ایده ها و طرح های متفاوتی به سرعت از ذهن شما عبور می کند و در بیشتر مواقع باعث سردرگمی می شوند. بهترین کار در این مواقع این است که اول هدف اصلی سایت چیست و چه ایده هایی برای جذب کاربر می خواهید استفاده کنید؟ بهتر است ابتدا چند نمونه اولیه رسم کنید تا ذهنتان هدفش را پیدا کند.


الگو برداری عیب نیست


در جامعه طراحی سایت نظرات متفاوتی وجود دارد. بعضی می خواهند طراحی نمونه ای داشته باشند بدون این که بخواهند از نمونه کار های دیگران استفاده کنند ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم که نمونه کار های بزرگ را ببینید و از آن ها به شیوه خود در طرح هایتان استفاده کنید.

دیدن وب سایت از نگاه کاربرشما نه تنها به عنوان یک طراح سایت بلکه به عنوان یک کاربر نیز باید به خوبی عمل کنید. لازم است که قبل از ساخت کلی وب سایت یک نمونه آزمایشی از آن طراحی کنید و خود را در قالب یک کاربر قرار داده و به سایت خود نگاهی بیندازید تا ببینید که یک کاربر به قسمت هایی ممکن است بیشتر برود و یا از چه چیز هایی بدش می آید.

استفاده مناسب از فضای صفحهاستفاده درست از فضای صفحات بسیار مهم است. همیشه نمایش آن رنگ سفید در پس زمینه نشانه گر فضای خالی و یک محل تنفس می باشد. شما باید به محتوایات صفحه سایت خود فضایی و برای بهتر جلوه داده شدن بدهید. بیشتر سعی کنید از عناصر لازم در صفحات استفاده کنید و از آیتم های غیر ضروری جلوگیری کنید. برای خود یک لیست از این عناصر تهیه کنید تا در هنگام طراحی سایت احساس راحتی کنید و به ایده های بهتری در این زمینه بیندیشید.