یک عدد کروم کاست تمیز در حد اک بفروش میرسد ... باز شده در حد تست سالم بودن
دوستان توجه داشته باشن دستگاه های اندرويدي يا مبتني بر iOS قابل استفاده هست
...
قیمت پایه ۱۶۰ هزار تومان تحویل در محل فقط هم تهران
.....

2.jpg
1.jpg
كروم كست گوگل (Chromecast) به شما اجازه مي‌دهد تا محتواهاي ويدئويي مورد نظر خود را از سرويس هاي آنلاين پخش ويديو در اينترنت به هر نوعي از تلويزيونهاي HDTV ،دارنده‌ي پورت HDMI منتقل كرده، و در آن‌ها به نمايش در بياوريد. در حال حاضر خدماتي فراتر از آنچه گوگل و Netflix ارائه مي‌كنند وجود ندارند هر چند همين مقدار هم براي نشان دادن كارايي اين دستگاه كوچك كافي به نظر مي‌رسد.

اپليكيشن كروم كست براي سيستم‌عامل اندوريد و iOSبراي آنكه بتوانيد از كروم كست استفاده كنيد، ابتدا بايد به شبكه‌ي واي-فاي متصل شويد.پيش از اين ، كاربران تنها از طريق دستگاه‌هاي اندرويدي يا استفاده از مرورگر كامپيوتر خود قادر به انجام اين كار بودند ، اما در حال حاضر شما مي‌توانيد اين دانگل را با استفاده از دستگاه‌هاي مبتني بر سيستم‌عامل iOS نيز مديريت كنيد. در حقيقت فارغ از نوع گوشي هوشمندي كه از آن استفاده مي‌كنيد حالا مي‌توانيد اپليكيشن كروم كست را براي راه‌اندازي اتصالات واي – فاي خود نصب، نامي به دستگاه اختصاص داده و در صورت وقوع هرگونه مشكلي آن را مجدداً راه‌اندازي كنيد.

اپليكيشن Play Music گوگلدارندگان گوشي هاي هوشمند اندرويدي مدت‌هاست با اپليكيشن Play Music آشنا هستند. جالب است بدانيد زماني كه دانگل كروم كست معرفي شد، پشتيباني از Play Music يكي از امتيازات ويژه در اين بين محسوب مي‌شد چرا كه اين اپليكيشن به كاربران اجازه مي‌داد (و مي‌دهد ) تا بتوانند موزيكهاي مورد نظر خود (چه موزيكهاي موجود بر روي دستگاه و چه محتواي ابري ) را مستقيماً به كروم كست فرستاده و از تلويزيون براي پخش آن استفاده كنند. در حال حاضر براي اين كار كافي است بر روي دكمه‌ي كروم كست در اپليكيشن Play Music كليك كرده و محتواي مورد نظر خود را انتخاب كنيد.

اپليكيشن Play Movies گوگل


مشابه با اپليكيشن Play Music اپليكيشن Play Movies نيز براي بسياري از كاربران اندرويدي آشنا است. اين اپليكيشن به كاربران اندرويدي اجازه مي‌دهد تا بتوانند محتواي مورد نظر خود را به آساني از فروشگاه گوگل خريداري يا اجاره كرده و از طريق دستگاه اندرويدي يا كامپيوتر خود به تماشاي آن بنشينند. اين در حالي است كه حالا كاربران مي‌توانند با استفاده از دانگل كروم كست محتواي مورد نظر خود را مستقيماً از Play Movies و TV Shows به تلويزيون منتقل كنند. براي انجام اين كار نيز كافي است بر روي دكمه‌ي كروم كست در اپليكيشن Play Movies كليك كرده و محتواي مورد نظر خود را به تلويزيون منتقل كنيد.

YouTube

سرويس يوتيوب 1(YouTube) تقريباً هر چيزي كه دوست داشته باشيد ببينيد ، از يك كليپ گرفته تا قسمت‌هاي جديد سريالهاي تلويزيوني ، را شامل مي‌شود. شما مي‌تواند با استفاده از اين اپليكيشن در سيستم‌عامل اندرويد يا iOS خود محتواي ويدئويي مورد نظر خود را به كروم كست منتقل كنيد. شما همچنين، مي‌توانيد با استفاده از حساب كاربري گوگل خود يك ليست از برنامه‌هاي مورد علاقه‌تان ايجاد كرده و به كروم كست بفرستيد.

محتواي ذخيره‌شده بر روي دستگاه شما


در يك دنياي ايده آل شما قادر خواهيد بود تا هر چيزي را از طريق كروم كست به تلويزيون خود منتقل كنيد. اما متأسفانه در دنياي واقعي هنوز امكان انجام اين كار نيست هر چند توصيه مي‌شود تا وقتي كه گوگل تصميم به پياده‌سازي اين جريانات جامع را بگيرد ، صفحه‌ي گوگل پلاس يكي از توسعه‌دهندگان اندرويد كوشيك دوتا (Koushik Dutta) را دنبال كنيد چرا كه او نسخه‌هاي بتا اپليكيشني را ارائه كرده كه قادر به انتقال محتواي محلي استريم به كروم كست مي‌باشد. البته اين برنامه در حال حاضر با مشكلاتي مواجه شده كه گوگل و دوتا هر دو اعلام كرده‌اند بزودي بر طرف خواهد شد ، پس بهتر است منتظر بروز رساني هاي او در گوگل پلاس باشيد.

Netflix


بايد گفت نتفليكس (Netflix) تنها سرويس غير گوگلي است كه از كروم كست پشتيباني مي‌كند. براي استفاده از كروم كست به همراه نتفليكس بايد با اين سرويس مشترك (با پرداخت هزينه 7.99 دلار در ماه ) شده و اپليكيشن مرتبط با آن را بر روي دستگاه اندرويدي يا مبتني بر iOS خود نصب كنيد. به محض راه‌اندازي اين سرويس قادر خواهيد بود تا محتواي مورد نظر خود را به كروم كست منتقل كنيد.


Chrome

و اما درباره‌ي انتقال محتوا از كامپيوتر به كروم كست چه بايد كرد؟ خوب ، بايد گفت اين مورد نيز به لطف افزونه‌هاي كروم ، Google Cast ، امكان‌پذير شده است. در واقع گوگل به شما اجاره مي‌دهد تا محتواي مورد نظر خود را از كامپيوتر به كروم كست منتقل كنيد. براي استفاده از اين قابليت پس از نصب اين برنامه و اتصال به اينترنت بر روي منوي افزونه‌ها (همان طور كه در تصوير مشاهده مي‌كنيد) كليك كرده و گزينه‌ي " Cast Entire Screen" را انتخاب كنيد. جالب است بدانيد كه شما مي‌توانيد يك تب مشخص يا كل محتواي موجود بر روي نمايشگر خود را عيناً به كروم كست انتقال دهيد.

محتواي محلي كامپيوتر شما


در حال حاضر انتقال محتواي محلي بر روي يك دستگاه موبايل امكان‌پذير نيست هرچند مي‌توانيد محتواي محلي مورد نظرتان را به كامپيوتر يا كروم كست منتقل كنيد. براي انجام اين كار، بايد از مراحل قبل ( كرو م و افزونه‌هاي Google Cast) استفاده كنيد . يك تب جديد بازكرده ،سپس از منوي File ، بر روي گزينه‌ي Open File كليك و فايل موزيك يا ويدئويي كه مايل به تماشاي آن هستيد را انتخاب كنيد . در ادامه هنگامي‌كه محتوا پخش شد از افزونه‌ها براي ارسال آن‌ها به كروم كست استفاده نماييد.


1- در حال حاضر شركت گوگل مالك اين سرويس مي باشد.