توضيح فارسي : نما در میان مفهوم های مختلف ساختمان از اهمیت بصری عمومی تری برخورار است.نمای یک ساختمان در حقیقت وجه اجتماعی ان ساختمان در ارتباط با محیط اطرافش است نما در طراحی شهری اهمیت بسیاری زیادی دارد.نما در واقع صورت ساختمان است و نشان دهنده سبک و ارزش ساختمان و نما بروز دهنده محتوای همه چیز است پس باید در طراحی نما دقت زیادی اتخاذ نمود .نما در سبک های مختلفی طراحی می شود و هر سبکی شاخصه ها و المان های خاص خود را دارد.مثلا می توان از سبک های کلاسیک که شاخصه بارز انها ستون ها و ابزار های ظریف مطعلق به این سبک استیا سبک درن طرح المان بارز تلفیق شیشه و فلز (استیل و اهن) است.سبک های مدیترانه ای توسکانی ویکتوریایی فولاد یا سبک باروک که شاخصه ان ستون ها و بازو ها و پشت بند های نازک و بلند است .راهنماي انتخاب رنگ
رنگ ابزاري است که به طرز حيرت اوري تطبيق پذير است. نه تنها امروز گستره ي وسيعي از رنگ ها وجود دارند.بلکه عملا مي توان هر گونه سايه اي را به رنگ افزود.خواه به روش سعي و خطادر خانه .خواه به وسيله ي کامپيوتر در يک فروشگاه رنگ .رنگ در پرداخت ها و باف هاي متنوع و انواع پوششي و محافظتي مختلف وجود دارد. به علاوه نه تنها مي توان ان به روش سنتي استفاده کرد.بلکه ميتوان براي شبيه سازي سطوح دگران بهاتر نيز از ان بهره برد.
لعاب هاي پلاستيکي :اپوکسي
اين مواد پرداختي شيشه اي و سخت دارند که در مقابل ناپاکي و خراشيدگي مقاوم هستند و مي توان انها را روي کاشي هاي سراميکي به کار برد.بنابر اين اين رنگ ها براي رنگ اميزي ديوار هاي کاشي کاري شده ي يک اشپزخانه يا حمام که موافق با سليقه ي شما نيست . ايده ال اند.اما اين مواد نياز به اجراي با دقت و زمان خشک شدن طولاني دارند. شرکت دارکوب با همکاری چندین از روانشناسان کودک تحقیقاتی را در زمینه روانشناسی و تاثیر پذیری از محیط کودکان را انجان داده اند که منجر به بدست آمدن اطلاعاتی شده است که توانایی طراحان این مجموعه را برای طراحی اتاق کودک به شکلی که بالاترین تاثیر مثبت را در روحیه وحتی تربیت کودک بگذارد بدست آورده اند که خلاصه ای از آن در ادامه مطالعه بفرمایید.