تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: همکاری اپل و ibm، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

 1. #1
  تاریخ عضویت
  Dec 2008
  محل سکونت
  Germany
  نوشته ها
  10,461
  ورژن iOS
  10.3
  ورژن Mac
  10.12.4
  سپاس
  14,686
  از این کاربر 83,028 بار در 14,014 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض همکاری اپل و ibm، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

  به تازگی شرکت اپل٬ ibm را به عنوان شریک تجاری خود در اکوسیستم موبایل معرفی کرد٬ این شراکت بدون شک در جهت ورود بیشتر اپل در صنعت فعالیت های سازمانی با دیوایس های همراه است.
  اگر می خواهید بدانید که دقیقا فعالیت های سازمانی با دیوایس های همراه به چه معنی است٬ به توضیح زیر توجه کنید
  فعالیت های شرکتی یا تجاری با موبایل٬ به شرکت ها یا نهاد های بزرگ که اکثر فعالیت های تجاریشان را با دیوایس های همراه (تلفن همراه و تبلت ها) انجام می دهند گفته می شود. در این گونه فعالیت ها٬ کارمندان شرکت ها فعالیت هایی از قابلیت دسترسی به ایمیل های خصوصی درون شرکتی٬ مدیریت پروژه ها٬ مدیریت اسناد ها٬ مدیریت بخش مشتری ها٬ انجام برنامه ریزی های سازمانی٬ پر کردن فرم ها٬ و ... به موبایل ها و تبلت ها انجام می دهند.
  در گذشته نزدیک٬ بلاکبری به دلیل ایجاد یک پلتفرم امن٬ بهترین انتخاب برای اینگونه فعالیت های سازمانی بود٬ اما حال با افت این شرکت٬ اپل چند سالی است که جای بلاکبری را گرفته است و روزانه بیش از پیش٬ آیفون و آیپد را به درون شرکت ها می فرستند٬ اما عطش اپل در این زمینه حد و مرزی ندارد و حال با شراکت با ibm می خواهد بیش از گذشته٬‌ امپراطوری خود را در این زمینه گسترش دهد.
  بسیاری از کارشناسان این شراکت را یک اتفاق بزرگ نمی دانند و بسیاری نیز احتمال وقوع اتفاقی خاص در کوتاه مدت را رد می کنند و فکر می کنند٬ که در طول دراز مدت٬ این شراکت٬ نتیجه های خود را نشان خواهد داد. در این اینجا به بررسی این موضوع می پردازیم که این شراکت به چه معناست و آیا واقعا این یک اتفاق بزرگ نیست؟

  Gene Munster تحلیل گر معروف Piper Jaffray در زمینه می گوید که این شراکت چیز جدیدی برای اپل ندارد٬‌ این شرکت در حال حاضر به خوبی در نیمی از ۵۰۰ شرکت برتر جهان نفوذ کرده است و هر یک از این شرکت ها در هر دوره خرید خود بیش از ۲۰۰۰ آیفون و ۱۰۰۰ آیپد را خریداری می کنند و به کارمندان خود می دهند٬ ورود IBM به عنوان یک شریک تجاری٬ موفقیت بیشتری را نصیب اپل نمی کند.

  IBM اپلیکیشن های زیادی در زمینه فعالیت تجاری با تلفن های همراه ارائه می کند٬ هر چند که بسیاری از کارشناسان دیگر مثل Robert X. Cringely اعتقاد دارند که این اپلیکیشن ها به رشد سریع تر iOS در فعالیت های تجاری صنعت موبایل کمک خاصی نمی کند. البته هر دو شرکت اپل و IBM این شرکت را یک شراکت ویژه با نقشه های ویژه معرفی کردند. به گفته اپل و ibm ٬ این شراکت فعالیت های تجاری با موبایل را به یک کلاس و رده بندی جدید و پیشرفته رهنمود می کند. به نظر آنها چیزی بیش از فروختن چند هزار آیپد بیشتر در ذهن دارند و یک هدف خاص و بزرگ را دنبال می کنند.


  • اپل و Ibm تاریخچه طولانی ای در شراکت و همکاری با یکدیگر دارند.

  باید گفت که این شراکت٬‌ موضوعی نیز که در طی یک روز ناگهانی اتفاق افتاده باشد٬ از سال ۱۹۸۲ به نوعی این شرکت ها یک همکاری تجاری با یکدیگر بوده اند. زمانی که ibm وارد بازار میکرو کامپیوتر ها شد٬ اپل با کامپیوتر اپل ۲ یک رقیب تجاری بزرگ را در سر راه خود دید٬ اما با ارسالی پوستری٬ اپل ورود ibm به این بازار را گرامی دانست.


  اما همه چیز به آن خوبی که آغاز شد پیش نرفت٬ و ibm به سرعت کنترل همه چیز را در بازار PC به دست گرفت و این کنترل تا جایی پیشرفت که اپل در آگهی معروف خود٬ IBM را برادر بزرگ تر نامید ( اولین بار لقب برادر بزرگ تر٬ در کتاب 1984 نوشته George Orwell مطرح شد٬ برادر بزرگتر به سیستمی گفته می شود که شهروندان یک جامعه به صورت کامل تحت مراقب دائمی نیروی برتر هستند و به نوعی شهروندان برای اطلاعات از نیروی برتر٬ شتشوی مغزی می شوند )‌. این حمله اپل در آگهی دیگری از اپل به نام Lemmings شدت بیشتری گرفت٬ در آن آگهی کاربران پلتفرم ibm به صورت چشم بسته در حال حرکت نشان داده می شدند ( اطلاعت کورکورانه )‌ .
  اما در پایان دهه ۸۰ ٬ IBM کنترل بازار pc را به مایکروسافت باخت و به آرامی موفقیت های این شرکت از بین رفت. در دهه ۹۰ ٬ اپل و ibm دوباره هم پیمان یکدیگر شدند و در بعضی از پروژه های مهم با یکدیگر همکاری کردند. نتیجه این همکاری ها٬ ساختن چیپ ست های پردازنده برای دیوایس های powerpc اپل و ایجاد سرویس شبکه ای تحت نظر ibm در مکینتاش بود. همکاری با ibm ٬ به طور مشخص تا سال ۲۰۰۸ در شرکت اپل قابل پیگیری است.
  البته ibm تاکنون نرم افزار هایی برای تمامی پلتفرم ها از جمله آندروید٬ ویندوز فون و دیوایس های بلاکبری عرضه کرده است٬ اما ظاهرا بعد از توافق تجاری با اپل٬ نرم افزار های ویژه ای تنها برای iOS بزودی از راه خواهند رسید. جدول زیر وضعیت همکاری ibm با دیگر شرکت ها و پلتفرم ها را نشان می دهد.  این منطقی به نظر می رسد که حال ibm توجه و تمرکز خود را بر روی iOS قرار دهد٫ در طول هفت سال گذشته که از توسعه iOS می گذرد٬ iBM تمرکز خود را بر روی فعالیت ابری (cloud computing) گذاشته است٬ بنابراین سیستم ابری iBM می تواند برای کاربران تجاری یا غیر تجاری iOS فضایی در نظر گیرد.
  از طرف دیگر٬ IBM امکانات زیادی در زمینه آنالیز وضعیت بازار و استفاده کاربران از دیوایس های مختلف دارد٬ با همکاری بیشتر iBM ٬ اپل می تواند اطلاعات بیشتری از وضعیت کاربری کاربرانش در استفاده از آیفون و ایپد به دست آورد.
  نمونه ای از این اطلاعات٬ در فصل خرید سال ۲۰۱۲ توسط ibm منتشر شد٬ این اطلاعات نشان می داد که دیوایس های اپل٬ بیش از پنج برابر آندروید در خرید های اینترنتی مورد استفاده قرار گرفتند.


  این منابع اطلاعاتی ibm ٬ می تواند به خوبی به اپل برای پیدا کردن نقاط ضعف و افزایش کارایی و رضایت مشتریان کمک کند. در واقع IBM با استفاده از منابع عظیم اطلاعاتی و آنالیزش و اپلیکیشن هایی که در حیطه تجارت سازمانی ارائه می کند٬ مشتریان زیادی دارد٬ اما حال در شراکت با اپل٬ IBM پیشنهاد کار با محصولات اپل همراه اپلیکیشن های سازمانی که توسط اپل طراحی و توسط ibm آماده سازی جهت فعالیت و تحلیل را به مشتریانش می کند.

  اپل در حال حاضر پلتفرم نسبتا قوی iWork را در دست دارد٬ iWork در حال حاضر در برخی مراکز پاسخگوی نیاز تجاری یا آموزشی کارمندان و کاربران است. از طرف دیگر٬ مدتی پیش مایکروسافت آفیس هم برای آیپد ارائه شد است. همکاری با ibm می تواند به اپل در جهت ساختن کلاس جدیدی از نرم افزار های تجاری در زمینه مدیریت فروشگاه ها٬ مراکز بهداشتی٬ بانک ها٬ ارتباطات٬ بیمه٬ مسافرتی و بسیاری از عنوان های دیگر کمک کند٬ کلاس جدیدی که پیش بینی می شود در پاییز سال ۲۰۱۵ اپل آنرا بصورت رسمی معرفی کند.
  در واقع٬ ibm اپل به سمت چیز هایی می برد که اپل هیچ وقت در آنها یا خوب نبوده و یا علاقه ای به انجام آنان نداشته است٬ این موارد را می توان در دسته بندی های مشاوره و پشتیبانی٬ ساخت زیر ساخت ها و نگهداری سرور های سفارشی برای مشتریان و توسعه Apple care برای مشتریان سازمانی زیر نظر ibm ٬ گسترش استفاده از دیوایس های ios توسط حکومت ها و بسیاری از بخش های دیگر  • اپل و ibm به ایده های بزرگی فکر می کنند.

  اپل در سالیان گذشته محصولات زیبایی را ارائه کرده٬ محصولاتی با استفاده از شناخت روانشناسی کاربران٬ بهترین تجربه کاربری را در اختیار کاربران قرار می دهد. از طرف دیگر ibm منابع عظیمی از مشتریان٬ پایگاه اطلاعاتی و نرم افزار های سازمانی دارد٬ بنابراین همکاری این دو شرکت٬ باعث عرضه اپلیکیشن های جدید سازمانی با طراحی زیبا و کاربردی بر روی دیوایس های مبتنی بر iOS می شود. تاکنون شراکت تجاری اپل و ibm به روشنی یک تهدید برای بلاکبری است٬ این شرکت در اولین سه ماه ۲۰۱۴ ٬ بیش از ۷۲ میلیون از یوزر های خود را از داده است و کاملا وضعیت نفوذ بلاکبری در سیستم سازمانی موبایل ها تحت سطله اپل٬ آسیب دیده است٬ اما از آن طرف٬ آیپد هدف دیگری دارد٬ و آن چیزی نیست جز ایجاد یک تهدید برای بازار کامپیوتر های شخصی. در حال حاضر٬ مایکروسافت غول بی چون و چرا تجارت نرم افزار سازمانی است٬ حال همکاری اپل و ibm و تجهیز آیپد به اپلیکیشن های پیشرفته سازمانی می تواند یک تهدید بزرگ برای مایکروسافت نیز باشد. آیفون به خوبی بلاکبری را از تجارت های سازمانی کنار گذاشت٬ شاید هم اکنون نوبت به آیپد رسیده است که با کمک IBM ٬ تیری به پیکره نیمه جان pc ها در تجارت های سازمانی کند.

  ما همچنان معتقدیم که بازار تبلت ها از بازار کامپیوتر های در چند سال آینده پیشی خواهد گرفت و ما معتقدیم که اپل اصلی ترین برنده این روند خواهد بود.
  تیم کوک - کنفرانس تلفنی اقتصادی اپل
  اپل هم اکنون نیز مشکل چندانی برای فروختن دیوایس هایش به شرکت ها ندارند٬ انبوهی از شرکت ها٬ دولت ها و مراکز آموزشی جز مشتریان ثابت اپل هستند٬ اما در میان ibm به اپل برای هدف قرار دادن کامپیوتر شخصی با ایجاد نرم افزار های اختصاصی سازمانی کمک به سزایی می کند.
  در نهایت باید گفت که به نظر اپل و ibm نقشه های بزرگی برای آینده دارند٬ ibm منبع بزرگ اطلاعاتی٬ تحلیلی٬ اپلیکیشن ها و مشتریان خود را در اختیار اپل قرار می دهد و اپل نیز به طراحی و توسعه اپلیکیشن ها براساس طبع زیباسازی خود خواهد پرداخت.
  i-phone.ir
  The Best or Nothing  Twitter : Rouzbeh7000

 2. 13 کاربر زیر از roozbeh7000 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. راهکار هایی برای رهایی از مشکلات جیلبریک با Absinthe
  توسط moosavi_69 در انجمن آموزش های جیلبرک آیپد 2
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 17-03-2020, 06:24 PM
 2. پاسخ: 31
  آخرين نوشته: 17-03-2020, 06:22 PM
 3. راهنمایی جهت آشنایی با نرم افزار Remote desktop connection
  توسط alihps در انجمن سؤالات و مشکلات پیرامون سیستم عامل مک
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 06-03-2020, 12:16 AM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 05:40 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.