تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
صفحه 5 از 9 نخستنخست ... 34567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 90

موضوع: با خانواده AirPort بیشتر آشنا شویم

ورژن iOS
    10.0.1
    ورژن Mac
    10.12
    سپاس
    791
    از این کاربر 6,094 بار در 993 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinvahhabi نمایش پست ها
    سلام با تشکر فراوان از این تایپیک جامع
    من تایم کپسول دارم
    نفهمیدم بلاخره این دستگاه از سرویس کلودینگ یا اینکه از راه دور به اطلاعات هاردت دسترسی داشته باشی پشتیبانی می کنه یانه؟؟ اگه راهش استفاده از back to my mac هست نفهمیدم برای استفاده از این قبلیت صرفا باید از روش دومی که فرمودین پیکربندی کنید؟ و اینکه معلوم نشد روش دوم چه استفاده هایی داره نسبت به روش اول.
    مورد دوم اینکه با آی دیوایس ها دسترسی به هارد چگونه است؟
    مورد سوم جوابش برام معلومه ولی چراییش نه که چرا اپل تی وی نمی تونه فایلهای مولتی مدیای این هاردو پخش کنه بدون یک مک واسط!!
    باز خیلی ممنون از تایپیکتون که خیلی وقت بود دنبال همچین بررسی ای بودم
    اصولا سرویس Cloud یک مجموعه سرویس هست و هر دستگاهی که به صورت خدمات دهنده یا خدمات گیرنده بتونه در اینترنت فعالیت کنه مسلماً از سرویسهای کلود پشتیبانی میکنه!
    شما میتونید بعد از پیکربندی در هر جای دنیا به اطلاعات هاردتون دسترسی داشته باشید!
    اگه به دقت خونده باشید متوجه روش دوم میشوید، تنظیمات پیشرفته تر برای افراد حرفه ای و همینطور بیشتر در شبکه های شرکتی استفاده میشه!
    مورد دوم شما: گسترده است، به صورت پیش فرض بر روی آی دیوایس فقط میتونید موسیقی و فیلم رو داشته باشید که اون هم باید با واسطه آیتونز صورت بگیره، حالا اگه library آیتونز شما روی هارد ایرپورت باشه که اصلا توصیه نمیشه، آی دیوایس هم اون رو پخش میکنه، ولی نرم افزارهایی هم هستند مثل Oplayer که میتونند مستقیم به هاردش متصل و محتوای مدیا رو پخش کنند!
    مورد سوم شما هم معلومه دیگه: چون فعلا سیاست استفاده از اپل تی وی این است که مدیا رو یا از آیتونز پخش کنه یا آی کلود، که در اینصورت باید آرشیو آیتونز رو در یکی از دو محیط مک یا ویندوز داشته باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط jacoobi نمایش پست ها
    من قبلا چند تا سوال پرسیدم ولی حالا سوالام بیشتر شده.
    ۱-آیا امکان ست ---
    ۲-کلا این دستگاه ها به عنوان router خوبه یا یه چیزی مثل این TD-W8968 - Welcome to TP-LINK (برای اینکه بشه با apple tv هم استفاده بشه)
    ۳-آیا ip static باید حتما داشته باشیم؟
    ۴- کلا اگه فرض کنیم بخواهیم استفاده کامل از apple tv داشته باشیم آیا فقط باید از این خونواده بگیریم یا routerدیگه ای هم میشه؟
    ۵- لطفا اگه جواب ۴ خیر هست یه ADSL Router خوب معرفی کنین؟ (این خوبه؟ TD-W8968 - Welcome to TP-LINK)
    ۲- قبلا گفتیم که این دستگاهها قوی تر هستند و به صورت Dual یا Three استریم کار میکنند، حالا اگه مدل شرکتهای دیگه هم این توانمندی رو داشته باشند، بد نیست!
    ۴- روتر قوی دیگه هم میشه!
    ۵- اصولا اپل تی وی برای پخش فیلم های باکیفیت در روتر های Dual استریم به بعد خوب هستند، همچنین فاصله کمتر در شعاع ارسال و دریافت سیگنال هم میتونه موثر باشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinjoon نمایش پست ها
    دوست عزیزسلام ممنونم بابت تمام توضیحات خوبتون که فرمودین بنده همشونو مطالعه کردم ولی متاسفانه جواب سوالم رو پیدا نکردم ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایین
    من یه مک بوک پرو دارم یه گوشی ایفون 5s و یه اپل تی وی نسل سوم و روتر+مودم لینک سیس X2000 و دوتا هارد 2 ترا اکسترنال پر از فیلم و سریال
    که الان به صورت اتصال کابلی با استفاده از یه هاب دوتا هارد رو به مک بوک وصل میکنم
    و حالا میخواستم بدونم ایا امکانش هست که من به اطلاعات این دوتا هارد به صورت بی سیم دسترسی داشته باشم یعنی اینکه لازم نباشه کابل یو اس بی رو به مک بوک وصل کنم
    و ایا امکانش هست که بدون روشن بودن مک بوک از اطلاعات این دوتا هارد بروی گوشی ایفون و اپل تی وی استفاده کنم
    مخصوصا اپل تی وی قادر هست فیلمها رو مستقیم به صورت وایرلس از رو هارد اکسترنال بخونه
    حالا دوست من بنده رو راهنمایی بفرمایین به چه وسیله ای دیگه از خانواده محترم اپل نیاز دارم که بتونم این تفکرات رو عملی کنم
    ودر ضمن اگر لطف کردید و وسیله ای جدید برای بنده معرفی کردین قیمت و محل خرید رو هم در صورت امکان بفرمایین مممنونم و معذرت بابت پر حرفی
    اصولا سیایست اپل در پخش مدیا بر روی اپل تی وی همانطور که گفتیم بدین صورت هست که حتما باد به آرشیو آیتونز متصل باشه، و این یعنی باید مک شما روشن و در شبکه فعال باشه!
    بله نرم افزارهایی که که مثل بالا معرفی کردیم میتوند مستقیم و بدون دخالت مک به هارد متصل بشند به شرط اینکه هارد شما به روتر یا دستگاهی مثل ایرپورت اکستریم یا تایم کپسول با فرمت مک او اس جورنال متصل بشند!
    قیمت ها هم در سایتها وجود داره!

نقل قول نوشته اصلی توسط mihan نمایش پست ها
    برای شرکت ما یک Airport timecapsule از خارج خریده اند باقیمت گرون ۴۵۰ یورو
    آیا هر چاپگری به اون می خوره؟ مثلا hp 1320
    و این که مودم ما همین مودمی است که در این مثالها اومده linksys هیچ راهی نیست که هم به مودم وایرلس وصل شد برای اینترنت و به این دستگاه وصل شد فقط برای اطلاعات؟ اگر کسی رمز دستگاه رو داشته باشه و بهش وصل بشه و مهمون هم باشه اونوقت به اطلاعات دسترسی پیدا می کنه؟
    هر چاپگری که از usb پشتیبانی کنه بله!
    اما توجه داشته باشید برای استفاده از Air Print که برای آی دیوایس ها استفاده میشند، حتما چاپگر باید از Air Print پشتیبانی کنه!

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinjoon نمایش پست ها
    دوست عزیز من ایرپورت تایم کپسول رو طبق اموزش پیشرفته در همین توپیک پیکربندی کردم فقط یه قسمت مونده که متاسفانه هیچ گونه راه نمیده و ارور میده و اونم قسمت DHCP and NAT که نمیتونم فعالش کنم و هی ارور ای پی میگیره متن ارور رو براتون میزارم خوهشا اگه براتون مقدوره کمکم کنید این مشکل رو حل کنم ممنونم
    متن ارور که موقع فعال کردن DHCP and NAT میده

کد:
    The DHCP range you have entered conflicts with the WAN IP address of your base station.
    تداحل آی پی دارید، اگر دقیقا مثل اموزش پیکربندی کنید به مشکل نمیخورید، ضمن اینکه وقتی از یک آی پی استفاده میکنید و بلافاصله اون خطا رو میده، یعنی جای دیگه و در همون شبکه همچین ای پی وجود داره و اجازه نمیده دوباره استفاده کنید، باید اون رو پیدا و غیر فعال کنید و بعد این رو ست کنید!

نقل قول نوشته اصلی توسط senatur نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید.
    جا داره از توضیح واموزش بسار خوبتون تشکر کنم.
    اکه لطف کنید و اموزش در مورد استاتیک ایپی رو بگید ممنون میشم .چون من این ایپی رو دارم ومیخوام ست کنم وازش استفاده کنم.نمیدونم مثل اموزش بالاست یا بایدچه تغیراتی تو مودم یا تایم کپسول یا کامپیوتر بدم تا بتونم از این امکان استفاده کنم.
    آی پی استاتیک رو خدمات دهنده اینترنت میده و روی مدومی که مستقیم به اینترنت متصل میشه تنظیم میشه که با پشتیبانی تلفنی خودشون میتونن راهنمایی کنند، بعد از اینکار ادامه اموزش ما رو برید!

سلام. من تو قسمت دوم اموزش به يه مشكلي برخوردم. وقتي مي خوام رنج از اي پي رو تعريف كنم اجازه نميده. و بايد اي پي رو تو اين رنج واسش تعريف كنم.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    دلیلش اینه که مودمی که مستقیم به ایرپورت متصل کردید تو این رنج هست، اگه اون رو تغییر به هر چیز دلخواه بدین این هم به همون تغییر خواهد کرد!
    اموزش رو کامل بخونید!

ببخشيد من اون مشكلاتو حل كردم حالا با يه مشكل جديد برخوردم.
    وقتي كپسول رو به كامپيوتر مغازه وصل ميكنم و پسورد رو ميزنم اين ارور ميده. در حالي كه به راحتي به كامپيوتر هاي ديگه وصل ميشه. لطفا اگه مي تونيد راهنمايي كنيد.
    ش

تنظیمات شبکه ویندوز رو بررسی کنید و اطمینان داشته باشید در رنج و هماهنگ با ایرپورت باشه!

2. 5 کاربر زیر از iConnection عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

سپاس
    73
    از این کاربر 10 بار در 8 ارسال سپاس شده است.

دوست من سلام بنده با تایم کپسول چند تا مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
    گزینه DHCP and NAT رو نمیتونم فعال کنم هی ارور{
    The DHCP range you have entered conflicts with the WAN IP address of your base station.} میده بعد تداخل ای پی دارم و نمیدونم باید چطوری برطرفش کنم
    و در ضمن از طریق نرم افزار های FTP مثل فایل زیلا رو گوشی یا رو کامپیوتر نمیتونم دسترسی به هارد تایم کپسول یا هارد های شر شده داشته باشم
    ایا روش خاصی داره. عزیز اگه ممکنه لطفاکمکم کنید خیلی وقته با این موضوع درگیرم

4. کاربر زیر از Benyamin545 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

ورژن iOS
    10.0.1
    ورژن Mac
    10.12
    سپاس
    791
    از این کاربر 6,094 بار در 993 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Benyamin545 نمایش پست ها
    دوست من سلام بنده با تایم کپسول چند تا مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
    گزینه DHCP and NAT رو نمیتونم فعال کنم هی ارور{
    The DHCP range you have entered conflicts with the WAN IP address of your base station.} میده بعد تداخل ای پی دارم و نمیدونم باید چطوری برطرفش کنم
    و در ضمن از طریق نرم افزار های FTP مثل فایل زیلا رو گوشی یا رو کامپیوتر نمیتونم دسترسی به هارد تایم کپسول یا هارد های شر شده داشته باشم
    ایا روش خاصی داره. عزیز اگه ممکنه لطفاکمکم کنید خیلی وقته با این موضوع درگیرم

سلام
    پیدا کردن یک آی پی تو یک شبکه خانگی که ۴-۵ تا دستگاه بیشتر وجود نداره کار سختی نیست، اگه نمیتونید پیدا کنید بهتره رنج آی پی رو تغییر بدین!
    اما ارور شما مربوط به اینه که IP خود ایرپورت داره از یک DHCP دیگه تغذیه میشه. روش دوم اموزش رو کامل نخوندید:
    از تب اینترنت ایرپورت باید رو استاتیک بزارید و آی پی بدین، بعد برید nat یا dhcp رو فعال کنید.
    .
    نحوه اتصال از روی کامپیوتر در اموزش داده شده، برای اتصال از روی گوشی در شبکه خانگی نرم افزارهای مثل file browser یا... میتونید استفاده کنید!
    روش خاصی نداره، باید درک کاملی داشته باشید همین، آموزش رو مجدد بخونید!

6. 2 کاربر زیر از iConnection عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

سپاس
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط iConnection نمایش پست ها
    سلام
    پیدا کردن یک آی پی تو یک شبکه خانگی که ۴-۵ تا دستگاه بیشتر وجود نداره کار سختی نیست، اگه نمیتونید پیدا کنید بهتره رنج آی پی رو تغییر بدین!
    اما ارور شما مربوط به اینه که IP خود ایرپورت داره از یک DHCP دیگه تغذیه میشه. روش دوم اموزش رو کامل نخوندید:
    از تب اینترنت ایرپورت باید رو استاتیک بزارید و آی پی بدین، بعد برید nat یا dhcp رو فعال کنید.
    .
    نحوه اتصال از روی کامپیوتر در اموزش داده شده، برای اتصال از روی گوشی در شبکه خانگی نرم افزارهای مثل file browser یا... میتونید استفاده کنید!
    سلام ممنونم دوست من بله همینطور که فرمودین ای پی ایرپورت با ای پی اپل تی وی قاطی میشه یعنی اپل تی تو شبکه نیست ولی ایرپورت دوتا ای پی داره یکی مال خودش ودیگری مال اپل تی وی والا دوست عزیز ده مرتبه اموزش رو خوندم حتی از همش پرینت گرفتم موبه مو جلو رفتم حتی ای پی رو هم مثل ای پی های شما تو مودم عوض کردم که دقیقا طبق اموزش باشه ولی نشد
    اگه براتون ممکنه بنده رو در این مورد کمک بفرمایین ممنونم

سپاس
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط iConnection نمایش پست ها
    سلام
    .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Benyamin545 نمایش پست ها
    سلام ممنونم دوست من بله همینطور که فرمودین ای پی ایرپورت با ای پی اپل تی وی قاطی میشه یعنی اپل تی تو شبکه نیست ولی ایرپورت دوتا ای پی داره یکی مال خودش ودیگری مال اپل تی وی والا دوست عزیز ده مرتبه اموزش رو خوندم حتی از همش پرینت گرفتم موبه مو جلو رفتم حتی ای پی رو هم مثل ای پی های شما تو مودم عوض کردم که دقیقا طبق اموزش باشه ولی نشد
    اگه براتون ممکنه بنده رو در این مورد کمک بفرمایین ممنونم
    دوست من ممنون بابت راهنمای اون اختلال ای پی رو برطرف کردم الان همه وسیله ها ای پی خودشون رو دارن و اپل تی وی هم داخل شبکه هست ولی متاسفانه بازم نمیتونم DHCP and NAT رو فعال کنم این پیغام رو میده
    کد:
    The DHCP range you have entered conflicts with the WAN IP address of your base station.
    همه موارد رو دوبار چک کردم همه چی طبق اموزش بود ظاهرا ولی نمیدونم مشکل از کجاست

9. کاربر زیر از Benyamin545 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

سپاس
    53
    از این کاربر 18 بار در 16 ارسال سپاس شده است.

Ip هاتون كانفليكت دارن. چون از ip استاتيك استفاده كردين احتمالا با يكي ديگه از دستگاه ها ip مشترك پيدا كردين. راهش همون تغيير رنج هست كه دوستمون گفتن

11. کاربر زیر از Mohamad.r.m عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

سپاس
    73

سلام از ای پی استاتیک استفاده نکردم ولی این مورد دوم که فرمودین نمیدونم چی هست بنده فقط قصدم از فعال کردن این قسمت دسترسی به هارد دستگاه هستش از طریق نرم افزار های FTP که متاسفانه نمیتونم وصل بشم الان
    ممنونم

سپاس
    0
    از این کاربر 1 بار در 1 ارسال سپاس شده است.

سلام لطفا" کامل توضیح دهید که با ایفون یا ایپد چگونه میتونم عکس و ... را روی تایم کپسول از طریق وای فای ذخیره کنم؟

14. کاربر زیر از hadishar عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

ورژن iOS
    12.1.2
    ورژن Mac
    10.14.2
    سپاس
    4,282
    از این کاربر 34,074 بار در 7,835 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط hadishar نمایش پست ها
    سلام لطفا" کامل توضیح دهید که با ایفون یا ایپد چگونه میتونم عکس و ... را روی تایم کپسول از طریق وای فای ذخیره کنم؟
    این امکان وجود ندارد

16. 2 کاربر زیر از iAlireza عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

سپاس
    221
    از این کاربر 338 بار در 189 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط hadishar نمایش پست ها
    راه بي دردسري براي اين كار نيست
    ولي يك راه نسبتا سخت هست اونم اينه كه توي برنامه اي مثل ifiles كه سرور هاي afp رو پشتيباني كنه تايم كپسول رو add كنيد و از طريق همون برنامه فايل ها رو روي اون اپلود كنيد كه يكم طولانيه ولي من بار ها اين كار رو كردم و عمليه

صفحه 5 از 9 نخستنخست ... 34567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)