تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: در پس پرده wwdc 13 چه چیزی وجود داشت؟

 1. #1
  تاریخ عضویت
  Dec 2008
  محل سکونت
  Germany
  نوشته ها
  10,461
  ورژن iOS
  10.3
  ورژن Mac
  10.12.4
  سپاس
  14,686
  از این کاربر 83,028 بار در 14,014 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض در پس پرده wwdc 13 چه چیزی وجود داشت؟

  چند روزی از پایان کنفرانس WWDC 2013 می گذرد٬ wwdc امسال کمی متفاوت تر از کنفرانس اپل در سال های گذشته بود و همین تفاوت باعث می شود که بگوییم و اعتقاد داشته باشیم که wwdc امسال٬ یکی از مهمترین کنفرانس های تاریخ اپل بوده است. بعد از درگذشت استیو جابز فقید٬ تمامی منتقدان اپل٬ این شرکت را به بی تحرکی و بی نوآوری بودن در دوران پس از استیو جابز متهم می کردند. هر چند که در گذشته به این موضوع پرداخته ایم که آیا واقعا اپل دیگر نو آور نیست؟ اما با تمامی این حرف ها٬ کنفرانس wwdc سال 2013 ٬ یک مرز جدیدی را در تاریخ شرکت اپل به وجود آورد و بسیار روشن به همگان گفت که اگرچه DNA شرکت اپل٬ به مانند گذشته تولید محصولات فوق العاده است اما دیگر این شرکت٬ این کار را در مسیر جدیدی ادامه می دهد٬ این دوران که سردمداران آن تیم کوک و جاناتان ایو هستند٬ بهتر است به نام دوران پس از استیو جابز لقب بگیرد. در مقاله پیش رو به این موضوع خواهیم پرداخت که کنفرانس wwdc 2013 ٬ جدا از محصولاتی که در آن معرفی شد٬ در واقع چه چیز پیرامون مسیر تازه اپل با همان DNA سابق به ما می گوید.


  دو ویدیو٬ کمپین جدید تبلیغاتی یا به رخ کشیدن ارزش تفکر در اپل


  کنفرانس جهانی برنامه نویسان اپل با ویدیویی کوتاه آغاز شد و سپس در پایان٬ این کنفرانس با یک ویدیویی دیگر به پایان رسید. در ویدیو اول٬ اپل به طور مستقیم مکتب فکری خود را متمایز از دیگر شرکت ها نشان می دهد٬ تفکری که باعث می شود در مقابل رقبا که همه چیز میسازند٬ اپل بر روی تعدادی کمی از محصولات برای ساخت یک تجربه بی نظیر برای بهبود زندگی مردم تمرکز کند.


  اگر همه مشغول ساختن همه چیز باشند٬ چطور کسی می تواند یک چیز فوق العاده بسازد؟ ما در اینجا براحتی با لذت بین فراوانی و انتخاب گیج می شویم٬ طراحی هر چیز نیازمند تمرکز است. اولین چیزی که ما می پرسیم آن است که ما می مخواهیم مردم چه حسی داشته باشند. سرخوشی ,غافلگیری ,عشق یا پیوند. سپس شروع به هنر ورزی پیرامون نیتمان می کنیم. این کار زمان می برد. برای هر آری٬ هزاران نه در این کار وجود دارد٬ ما آنها را ساده می کنیم و تکامل می بخشیم٬ ما دوباره آغاز می کنیم تا زمانی که هر چیزی که ما لمس می کنیم٬ زندگی هر کس را بهبود ببخشد٬ تنها بعد از آن٬ ما کارمان را امضا می کنیم٬
  "طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا"
  در ویدیوی دوم٬ اپل با نشان دادن حس مشتریان هنگام کار با محصولاتش به نوعی گفته ویدیوی اول را تکرار می کند٬ در این ویدیو اپل به طور مستقیم به این موضوع اشاره می کند که اگر محصولی٬ باعث پیشرفت و شادی زندگی مردم نشود٬ لیاقت وجود داشتن٬ نخواهد داشت.

  آری اینچنین است٬ چیزی که اهمیت دارد٬ تجربه استفاده از یک محصول٬ چه تاثیری بر حس مردم دارد. آیا زندگی را بهبود می بخشد و لایق وجود داشتن است؟ ما زمان زیادی را صرف تعداد کمی از چیز ها می کنیم٬ تا زمانی که هر ایده ای که ما لمس می کنیم٬ زندگی مردمی را که آنرا لمس کرده اند٬ بهبود ببخشد. شما ممکن است به برخی چیز ها به ندرت نگاه کنید٬ اما همیشه آنها را حس می کنید. این امضای ماست و این به معنی همه چیز است.
  "طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا"
  در دو ویدیوی یاد شده٬ اپل به وضوح DNA خود را نشان می دهد٬ شرکتی که جای ساخت همه چیز سعی در تمرکز بر روی چیز های کمی دارد٫ زیرا اگر کسی برای ساخت همه چیز مشغول باشد٬ دیگر نمی تواند چیز های فوق العاده بسازد. پس باید گفت به دوران پس از استیو جابز خوش آمدید. تیم کوک پس از گذشت یک سال از درگذشت استیو جابز فقید٬ به نظر راه خود را یافته است و توانسته است به عنوان یک مدیر قدرتمند٬ مسیر شرکت اپل را در مسیری که خود می خواهد راهبری کند. البته این حرف الزما به معنی آن نخواهد بود که تیم کوک راه دیگری نسبت به تفکر استیو جابز در پیش گرفته است٬ بلکه نشان می دهد که تیم کوک٬ یک گام بزرگ رو به جلو در جهت تکامل بنیادین تفکر استیو جابز برداشته است.

  پس تا اینجا٬ با یکدیگر موافق هستیم که این دو ویدیو بیش از هر چیز DNA و تفکر و ارزش فکری شرکت اپل را در مقابل رقبایی که سعی در ساخت هزاران محصول دارند٬ نشان می دهند. اما این تمام ماجرا نیست و قضیه یک بعد دیگر دارد. این دو ویدیو٬ جدا از پیامی که پیرامون تفکر اپل دارد٬ آغازگر یک کمپیت جدید تبلیغاتی برای اپل است. پس از بحران اپل در دهه ۹۰ ٬ اپل با کمپین تبلیغاتی " متفاوت فکر کنید " مشتریان را در دام محصولات جادویی اش گرفتار کرد. اما سالها از کمپین " متفاوت فکر کنید " گذشته است و حال خالق این کمپین عقیده دارد که تبلیغات اپل دیگر مثل گذشته هیجان انگیز و وسوسه کننده نیستند٬ بنابراین شما را به کمپین جدید تبلیغاتی اپل معرفی می کنیم. کمپینی که از امضای اپل تشکیل می شود و با جمله "طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا" شناخته می شود.
  پوستری از کمپین تبلیغاتی "متفاوت فکر کن"

  کمپین تبلیغاتی "متفاوت فکر کن" در سال ۱۹۹۷ آغاز به کار کرد. این کمپین از چهره ۱۷ تن از شخصیت های بزرگ قرن بیستم نظیر آلبرت اینشتین، باب دیلن، مارتین لوتر، ریچارد برانسون، جان لنون، باکمینستر فولر، توماس ادیسون، محمدعلی کلی، تد ترنر، ماریا کالاس، ماهاتما گاندی، آملیا ارهارت، آلفرد هیچکاک، مارتا گراهام، جیم هنسن، فرانک لوید رایت و پابلو پیکاسو استفاده می کرد. . اکثر این چهره*ها قهرمانان شخصی استیو جابز بودند.
  استیو جابز در این مورد می گفت: «بحث دربارهٔ سرعت پردازشگر یا حافظه کامپیوتر نبود، بلکه درباره خلاقیت بود. نه تنها به مشتریان بالقوه بلکه به کارمندان خود اپل نیز معطوف می شد. در اپل فراموش کرده بودیم که کی هستیم. یکی از راه هایی که به یاد آورید کی هستید، این است که به یاد آورید قهرمانانتان چه کسانی هستند. این، طرز تشکیل آن مبارزه بود.»

  در آن روز ها٬ استیو جابز با یادآوری قهرمانانش٬ سعی در افزایش اعتماد به نفس کارمندانش داشت و با این ترفند به سادگی توانست٬ مشتریان زیادی را دیوانه محصولات اپل کنند. اما در wwdc 2013 ٬ تیم کوک همه چیز را تغییر داد٬ این تغییرات شامل تغییر بنیادین تفکر استیو جابز نبود٬ بلکه تیم کوک راه جدیدی را در جذب مشتریان پیدا کرد. کمپین جدید تبلیغاتی " طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا" به جای استفاده از شخصیت های قهرمان٬ از کاربران خوشحال استفاده می کند٬ کاربرانی که بعد از لمس محصولات فوق العاده اپل٬ شاد می شوند و زندگیشان بهبود می یابد٬ پس باید با یک دیگر٬ تولد کمپین جدید اپل را جشن بگیریم  به کمپین تبلیغاتی جدید " طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا" سلام کنید


  سفر شگفت انگیز مک در مناطق معروف کالیفرنیا

  اپل در طول دهه گذشته٬ نسخه های مختلف سیستم عامل مک را به نام گربه سانان نام گذاری می کرد٬ هر چند که شیوه نام گذاری جذابی برای مک بود٬ اما بسیاری را نگران آینده این سیستم عامل می کرد که آیا در نهایت چه می شود و اپل تا چه زمانی واقعا می تواند این شیوه نام گذاری را ادامه دهد؟ اما در wwdc 2013 اپل سرانجام رویه خود را عوض کرد و زندگی جدیدی برای مک را آغاز کرد. اپل با عوض کردن نام مک از نام های گربه سانان٬ تصمیم به انتخاب نام از بین مناطق معروف کالیفرنیا گرفت و از آنجا که مناطق معروف زیادی در کالیفرنیا وجود دارد٬ پس باید بگویم که حداقل اپل هیچ پایانی برای عرضه سیستم عامل مک خود در نظر نگرفته است. این انتخاب بدون شک هم راستای کمپین جدید اپل "طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا" است.
  اگر شما با ساحل معروف ماوریکس در شمال کالیفرنیا آشنا نیستند٬ احتمالا یا این نام٬ شما را یاد نامزد ریاست جمهوری آمریکا در گذشته می اندازد یا در کل آنرا اسم عجیبی می دانید٬ اما باید گفت که اکثر سیستم عامل ها در بدو معرفیشان٬ اسم های عجیبی داشتند مانند ویندوز " ویستا " یا آندروید Honeycomb ٬ اما حالا هیچ کس به اسم آنان اهمیت نمی دهد.
  در واقع نام ها هیچ وقت واقعا مهم نیستند اما شاید تنها نکته ای که در نام ها بیشتر از سایر فاکتور هایش باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این نام ها بتواند ادامه دار شود. در حال حاضر برخی از محصولات واقعا نام های افتضاحی دارند مانند Zune, xoom, XYBoard یا Surface RT و Galaxy Tb این نام ها علاوه بر آنکه در معنا٬ کاملا بی معنی هستند به هیچ وجه لیاقت ادامه پیدا کردند ندارند و فقط با اضافه کردن اعداد به آنها هستند که میتواند ادامه پیدا کنند مانند galaxy tab 2 یا galaxy tab 10.1
  اما اپل نامی برای سیستم عامل مک انتخاب کرد که علاوه بر یادآوری مکانی خوشحال کننده حداقل برای کاربران آمریکایی٬ امکان ادامه پیدا کردن را نیز دارد٬ زیرا همانطور که گفتیم مناطق معروف زیادی در کالیفرنیا وجود دارد.


  iCloud قدرتمند تر از گذشته


  هر ساله سرویس های زیادی توسط کمپانی های مختلف معرفی می شود و به طبع آن با معرفی سرویس های جدید٬ بسیاری از سرویس های قدیمی از رده خارج می شوند. به طور معمول کمپانی ها می خواهند که پس از معرفی یک سرویس جدید٬ کاربران گذشته را فراموش کنند و دیگر نامی از سرویس های از رده خارج شده نیاورند. اپل در مورد سرویس هایی مانند iTools ٬ mac. یا Mobile Me نیز چنین خواسته ای دارد٬ زیرا به نظر پس از٬ از رده خارج کردن سه سرویس آنلاین٬ اپل سرانجام بهشت برین خود را برای اجرای سرویس های آنلاین انتخاب کرده٬ و آنجا جایی نبود جز iCloud .
  در کنفرانس wwdc 2013 ٬ اپل سرویس جدیدی را معرفی کرد که یک جبهه جدید را برای اپل در مقابل گوگل و مایکروسافت ایجاد می کند. سرویس آنلاین مبتنی بر iWork امکان دسترسی٬ ادیت و ایجاد فایل های پکیج iwork و مایکروسافت آفیس را با امکانات زیادی فراهم می کند.


  مک٬ حال به یک برند لوکس تبدیل شده است

  در wwdc 2013 برای بار دگر٬ اپل نشان داد که مک و دیوایس های مک٬ یک محصول تمام لوکس از این شرکت هستند. برای اینکه بیشتر بتوانیم این موضوع را باز کنیم٬ باید بگوییم که به جز Mac Mini ٬ تمام دیوایس های مبتنی مک بیشتر از ۱۰۰۰ دلار قیمت دارند. این عدد زمانی بزرگ نمایی می کند که وقتی به میانگین قیمت های نت بوک های ویندوزی نگاهی می اندازیم٬ با قیمتی در حدود نصف دیوایس های مک روبرو می شویم. براساس گزارش گروه NPD ٬ وقتی دیوایس های مک را در کنار دیگر نت بوک ها قرار می دهیم٬ میانگین قیمت آنها به طور چشم گیری افزایش می یابد. چارت ارائه شده میانگین قیمت نت بوک های ویندوی ( خط قرمز ) و میانگین قیمت تمامی نت بوک ها که شامل نت بوک های مبتنی بر مک نیز می شود ( خط آبی ) نشان می دهد. به وضوح مشخص است که در بهترین بازه زمانی٬ حداکثر قیمت میانگین دیوایس های مبتنی بر ویندوز برابر ۵۲۸ دلار می باید و وقتی دیوایس های مک را وارد این بازی کنیم٬ قیمت میانگین تا ۷۲۴ دلار افزایش می باید.  اگر فکر می کنید که کاربران ویندوزی٬ از نصف قیمت دیوایس های خود خوشحال هستند٬ بهتر است کمی بیشتر فکر کنید و ببینید که کمپانی های سازنده دیوایس های ویندوز واقعا چه چیز هایی را در می خواهند به فروش برسانند؟ کپی های ناقصی از مک بوک ایر ها ( الترا بوک ها ) ؟ با این محصولات٬ انان نتوانست جایی در بازار برای خود پیدا کنند. از سال ۲۰۰۹ تاکنون٬ اپل بیش از ۹۰ درصد بازار نت بوک های بالای ۱۰۰۰ دلار را در قبضه خود در آورده است و در کنار آن٬ با عرضه آیپد از سال ۲۰۱۰ ٬ اپل نت بوک های ویندوزی را در سراشیبی سقوط فرستاده است.
  اگر از یک شرکت فروش املاک بپرسیم که چه شرایطی را ترجیح می دهند٬ فروش خانه های لوکس به افراد سطح بالا٬ یا فروش کمد های چوبی به بی خانمان. آنها بدون شک فروش خانه های لوکس را انتخاب می کنند٬ و این چیزی است که برای بازاریاب های محصولات مبتنی بر مک و ویندوز در حال پیش آمدن است.


  مک پرو٬ دیوایسی از آسمان ها

  WWDC 2013 زادگاه تولد دیوایسی از آسمان ها در اپل بود٬ تمامی متد های طراحی را برای دیوایس های دسکتاپ و سرور ها را باید به گوشه ای به دور بریزیم و با متد جدید طراحی جاناتان ایو آشنا شویم. مک پرو ایی که در کنفرانس جهانی برنامه نویسان معرفی شد٬ بدون شک دیوایسی نخواهد بود که عموم مردم توانایی لمس و داشتن آنرا داشته باشند ٬ بنابراین باز به صجبت قبلی خود باز میگردیم که مک تبدیل به یک دیوایس های لوکس شده است٬ و اگر سایر دیوایس های مک را لوکس بدانیم٬ در بین آنها٬ مک پرو و مک بوک پرو رتینا٬ لوکس ترین آنها هستند.
  اپل و هیچ تحلیلگری انتظار فروش با مقیاس میلیونی را برای مک پرو و مک بوک پرو رتینا ندارند٬ بلکه این دو محصول٬ بیش از هر چیز وظیفه نشان دادن اوج لوکس بودن و بی نظیر بودن محصولات اپل را به عهده دارند.
  در کنار این موضوع٬ طراحی دلفریب مک پرو جدید٬ علاوه بر زیبایی٬ از متد مهندسی خاصی بهره می برد که بهترین شرایط را برای کارکرد دستگاه فراهم می کند٬ بدون شک مک پرو ۲۰۱۳ ٬ یک مبنا برای طراحی دسکتاپ ها در آینده خواهد بود  بازگشایی فروشگاه های پر زرق و برق نرم افزاری٬ موفقیت محصولات را تضمین نمی کنند


  برای داشتن یک پلتفرم جذاب و کاربردی٬ اپل معیار های بسیار سخت گیرانه دارد٬ این معیار ها تا اندازه ای سخت گیرانه است که حتی بعد از فروش بالای Apple TV ٬ این شرکت هنوز این دیوایس را تنها یک دیوایس برای سرگرمی معرفی می کند نه یک دیوایس جذاب یا کابردی ! در کنفرانس جهانی برنامه نویسان٬ اپل بسیاری را از باز نکردن یک فروشگاه نرم افزاری برای Apple TV ناامید کرد. اما اگر فرض کنیم باز کردن یک فروشگاه نرم افزاری٬ می تواند یک پلتفرم را جذاب و کارا کند٬ پس بهتر است نگاهی به گذشته بیندازیم و ببینیم که پلتفرم های سیمبین٬ ویندوز موبایل٬ بلاک بری یا web os ٬ همگی دارای یک فروشگاه نرم افزاری بودند.
  در واقع اگر به شمارش تعداد اپلیکیشن ها فروشگاه نرم افزار آندروید بپردازیم خواهیم دید که از نظر تعداد٬ این فروشگاه فرق چندانی با App store اپل ندارند اما اگر به میزان درآمد زایی برای شرکت و برنامه نویس ها نگاهی بیندازیم٬ خواهیم دید که شرکت اپل و برنامه نویسان ios ٬ درآمد چند برابری نسبت به فروشگاه گوگل دارند.
  اپل در کنفرانس wwdc 2013 ٬ با پخش نموداری نشان داد که آنکه پلتفرمی که دارای فروشگاه نرم افزاری با هر تعداد اپلیکیشنی که باشد ( آندروید ) نمی تواند واقعا موفق باشد و نمی تواند برای خود شرکت و برنامه نویسان درآمد مناسبی داشته باشد.


  تیم کوک با نشان دادن چارتی اعلام کرد که فروش اپلیکیشن های App store در دیوایس های ios ٬ درآمدی در حدود ۱۰ میلیارد دلار برای برنامه نویس ها داشته است٬ این میزان در آمد بیش از سه برابر درآمد برنامه نویسان از آندروید است. بنابراین باید گفت که گوگل و فروشگاه آندروید که ادعا هم سطحی با فروشگاه نرم افزاری اپل دارند٬ حداقل نتوانسته اند حتی به گرد پای اپل٬ در حمایت از برنامه نویس ها برسند٬ پس باید گفت که داشتن یک فروشگاه نرم افزاری٬ هیچ گاه موفقیت یک پلتفرم را تضمین نمی کند.  ios در یک مسیر جدید

  مدت هاست وقتی صحبت از سبک اسکیومورفیسم می شود٬ نام اپل بر ذهن ها تداعی می شود٬ اسکیومورفیسم سبکی است که از بر پایه آن٬ طراحی ظاهر اجسام در دنیای واقعی در دنیای دیجیتالی نیز حفظ می شود. اگر منظورم را متوجه نشدید کافی است نگاهی به طراحی کتابخانه چوبی و تم کتاب واقعی در نرم افزار iBooks ٬ ظاهر چرم های دوخته شده در Calender و Find my friends, ظاهر کاغذ واقعی در نرم افزار Notes یا دستگاه پخش قدیمی در نرم افزار Podcast بیاندازید٬ در واقع در طول سالیان گذشته وجود دو پیرو این سبک٬ در رده های بالای شرکت اپل باعث شد که سبک اسکیومورفیسم در تک تک سلول های سیستم عامل ios نفوذ کند٬ استیو جابز فقید و شاگرد با وفایش اسکات فورستال پیرو سبک اسکیومورفیسم بودند و در هر کجا که می توانستند٬ آثاری از این سبک بر جای می گذاشتند. طراحی های اسکیومورفیسم در iOS بدون شک طرفداران بیشماری دارد اما در آن طرف قضیه منتقدین بسیاری نیز در صف هستند که شاید مهمترین منتقد این سبک٬ طراح برجسته سخت افزار های اپل جاناتان ایو است.

  بعد از خروج اسکات از اپل٬ شایعات زیادی مبنی بر گرفتن فرمان طراحی ios توسط جاناتان ایو به گوش می رسید. این شایعات پس دو مصاحبه تیم کوک در مجله business week و در کنفرانس D11 به یقین تبدیل شد. تیم کوک در این مصاحبه ها اعلام کرد که عقیده دارد که چهره یک سخت افزار٬ نرم افزار آن است پس چه بهتر است که وقتی جاناتان کار فوق العاده در طراحی سخت افزار آن کرده است٬ پس مسئولیت چهره (نرم افزار ) آنرا نیز به عهده بگیرید.
  جاناتان ایو مدیر بخش طراحی شرکت اپل علاقه فراوانی به سبک طراحی مینالیسیم یا ساده گرایی دارد. به طور خلاصه٬ ساده گرایی‏ یک مکتب هنری که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش*های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان گذاشته*است. در طراحی دیوایس های اپل٬ به خصوص آیفون ۵ ٬ نفوذ بالای این مکتب را کاملا احساس می کنیم٬ بنابراین براساس شایعات منتشر شده و اشارات تیم کوک٬ انتظار اینکه ios 7 از یک طراحی کاملا مینالیسم بهره ببرد٬ زیاد دور از انتظار نبود و سرانجام بعد از شایعات فراوان٬ در کنفرانس WWDC نسخه هفتم iOS را معرفی شد. در همین ابتدای کار بهتر است بگوییم که در wwdc 2013 با یک ios کاملا متفاوت روبرو شدیم٬ نسخه ای از ios که به گفته کریگ٬ ios 7 این احساس را به شما القا می کند که با یک تلفن و سیستم عامل جدید سر کار دارید اما هیچ کجای آن برای شما غریبه نیست.

  با گذشت چند هفته از کنفرانس جهانی برنامه نویسان٬ هنوز حرف و حدیث ها پیرامون طراحی جدید ios 7 به پایان نرسیده است. برخی از کاربران و تحلیل گران انتقاد های هوشمندانه ای را مطرح می کنند و برخی نیز به مانند گذشته٬ نظرات مضحکی می دهند. برخی اعتقاد دارد که ios 7 آنها را به یاد آندروید می اندازد و اپل از این سیستم عامل کپی کرده است٬ اما با دقت بیشتر متوجه خواهیم شد که تقریبا راهی وجود ندارد که در بعضی شرایط ios به آندروید نزدیک نشود. در واقع باید گفت که آندروید دارای همه چیز و هیچ چیز است.

  اگر به نسخه قالب آندروید نگاهی بندازیم (نسخه 2 ٬ متعلق به سال ۲۰۱۰ ) خواهیم دید که این نسخه هیچ گاه یک طرح مشخص نداشته و در هر دیوایس به یک شکل به نمایش در می آمده. بنابراین تا آن زمان٬ اکثر دیوایس های آندرویدی کم و بیش از طراحی های اپل استفاده می کردند. با اینکه در نسخه ۴ به بالا در آندروید٬ گوگل سعی کرده که به یک قالب واحد برای این پلتفرم با استفاده از تصاویر روشن و تیره در پس زمینه برسد٬ اما هنوز تولید کننده دیوایس های آندرویدی٬ از ظاهر مخصوص خود که در بعضی شرایط به سان رنگین کمان هست استفاده می کنند. بنابراین هر طرح جدید احتمالی اپل٬ بی شک به یکی از ده ها طرح مختلف آندروید شبیه می شد و اپل نمی توانست کاملا جلوی این موضوع را بگیرد. در واقع باید بگوییم که بیس طراحی آندروید از ios گرفته شده است٬ بنابراین هر طرح احتمالی از ios ٬ در برخی زوایا به آندروید و نسخه های مختلفش شبیه می شد٬ اما این به معنی کپی اپل٬ از طرح بی نظم آندروید نیست.

  از طرف دیگر نیز گوگل تلاش کرده است که برنامه نویسان را به کپی نکردن از طراحی های ios ٬ دعوت کند. در صفحه برنامه نویسان آندروید٬ گوگل با نشان دادن تمامی المنت های ios سعی کرده است که از برنامه نویس ها بخواهد٬ که که برای خلق یک تجربه بی نظیر٬ از ساده ترین مسیر یعنی کپی از طرح های اپل استفاده نکنند و از طرح های خود استفاده کنند.
  با ios 7 ٬ اپل تمامی المنت هایی که گوگل مشخص کرده است را کاملا عوض کرده است٬ بنابراین گوگل بهتر است به فکر صفحه جدیدی برای نگه داشتن یک آندروید کاملا خالص باشه٬ در طرفی دیگر نیز٬ تمامی المنت هایی که سامسونگ سالها مشغول کپی برداری از آنها برای ساختن رابط کاربری اش بوده است٬ حال به طور کامل عوض شده است و باید دید که سامسونگ برای بروز رسانی رابط کاربری اش نیز سری به به ios 7 خواهد زد یا خیر


  اگر به کلید های ios 7 نگاهی بیندازیم به سادگی می فهمیم که نه مانند کلید های آندروید است که ما را به یاد طراحی سیستم عامل ویندوز در دهه ۹۰ میندازد و نه مانند طراحی ویندوز فون ۸ است که کمی به طراحی هایی Macromedia Flash شبیه است. به نظر باید گفت که ios متفاوت شده٬ هنوز استاندارد های خاص خود را دارد.  بخش شماره گیری در ios 7 با سطح جدیدی از طراحی مواجه شده است که کاملا متفاوت با ios 6 و آندروید 4 است. اگر دقیق تر نگاه کنیم٬ خواهیم دید که آندروید در طراحی بخش شماره گیری٬ کاملا از طراحی ios الهام گرفته است و تنها نوار منو را به بالای صفحه منتفل کرده است. اما در ios7 ٬ طراحی در سطح متفاوتی ارائه می شود و به نظر گوگل باید در طراحی این بخش٬ سری به ios 7 بزند تا بتواند الهام گیری خود را تکامل ببخشد.


  بحث طراحی را باید با این سخن به پایان برد٬ که اگر به بخش طراحی آندروید سری بزنید٬ خواهید دید که طراحی رابط کاربری و آیکون های آندروید 4 به مانند رابط های استفاده شده در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی است و احتمالا حدس خواهید زد این طرح هیچ گاه یک طراح واقعی نداشته است٬ اما طرح جدید ios با تمام انتقادی که برایش مطرح می شود٬ کاملا سرزنده و مدرن است٬ از طرف دیگر به نظر هنوز روند طراحی ios 7 به پایان نرسیده است و پیش بینی می شود تا انتشار نسخه فاینال٬ ios 7 بین 35 تا 40 درصد تغییر در ظاهر خود داشته باشد.


  در نهایت باید گفت که wwdc 2013 نمایانگر اپل بعد از استیو جابز بوده است٬ تیم کوک برای اولین بار پس از درگذشت استیو جابز٬ اپل را به مسیر جدیدی همراه با خود برد و مرز های جدیدی را برای اپل ایجاد کرد و اینکه آیا تیم کوک در مسیر جدیدی که در پیش گرفته موفق خواهد بود یا خیر٬ گذر زمان پاسخ آن را می دهد
  i-phone.ir
  The Best or Nothing  Twitter : Rouzbeh7000

 2. 14 کاربر زیر از roozbeh7000 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


 3. #2
  تاریخ عضویت
  Dec 2008
  محل سکونت
  Germany
  نوشته ها
  10,461
  ورژن iOS
  10.3
  ورژن Mac
  10.12.4
  سپاس
  14,686
  از این کاربر 83,028 بار در 14,014 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض

  نظر خود را با ما در میان بگذارید

  http://www.i-phone.ir/forums/thread8...tml#post863125
  i-phone.ir
  The Best or Nothing  Twitter : Rouzbeh7000

 4. 4 کاربر زیر از roozbeh7000 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ویجت روزشمار تا wwdc 12
  توسط roozbeh7000 در انجمن معرفی Widget ها برای Dashboard
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 23-03-2020, 03:09 AM
 2. رفتن به کنفرانس جایگزین wwdc
  توسط arefttt در انجمن مطالب مردود
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 31-05-2013, 08:48 PM
 3. آیفون یا آیپد جدیدی در wwdc معرفی نخواهد شد
  توسط iAlireza در انجمن تازه های اپل
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29-05-2013, 08:36 PM
 4. معرفی دو برنامه جدید از سوی اپل در کنفرانس wwdc
  توسط RedBull در انجمن تازه های اپل
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11-06-2012, 07:23 PM
 5. معرفی آیفون نسل بعد در wwdc امسال
  توسط alirezadiba در انجمن تازه های اپل
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 02-02-2012, 04:42 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 08:04 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.