تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: سایت دیتا سنتر iCloud اپل در Reno ، ایالت Nevada

 1. #1
  تاریخ عضویت
  May 2009
  نوشته ها
  172
  سپاس
  3,270
  از این کاربر 742 بار در 142 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض سایت دیتا سنتر iCloud اپل در Reno ، ایالت Nevada

  اپل دارای چیزی بیش از خطوط تولیدی دستگاه های مک و iOS است. این شرکت به شدت در حال برنامه ریزی و ساخت دیتا سنتر های جدید برای پشتیبانی و گسترش هر چه بیشتر iCloud و ویژگی های نوین مرتبط با iTunes است. در این مقاله، نگاهی به طرح و برنامه ی ساخت پروژه ی بزرگ بعدی در پارک فناوری جدید الاحداث واقع در Reno می اندازیم.


  هفت سال پس از مکان یابی Braeburn که محلی برای مدیریت دارایی سرمایه های فرعی در Reno واقع در ایالت Nevada محسوب می شد (عمدتاً جهت اهداف مالیاتی)، اپل به دنبال برنامه هایی برای توسعه ی حضور خود در این منطقه ورای در نظر گرفتن مسائلی چون مالیات است.

  علاوه بر موارد بالا که توجه اپل را به Reno جلب کرد، دلایل دیگری چون دسترسی به برق کم هزینه با استفاده از سلول های خورشیدی و دیگر منابع تجدید پذیر انرژی، دسترسی به فیبر نوری پر سرعت، خطر پایین بلایای طبیعی یا تلفات انسانی و در کل هزینه های عمومی کمتر البته همراه با مشوق های مالیاتی نیز از جمله عوامل علاقه مندی اپل به Reno به شمار می روند.


  در حالی گروه Braeburn از وضعیت عدم اخذ مالیات بر درآمد شرکت ها توسط دولت در آن منطقه راضی بود که خود شرکت اپل به این مکان نسبت به جاهای دیگر جهت راه اندازی یک دیتا سنتر بسیار کم رغبتی نشان می داد هر چند که به طور مستقیم درآمد قابل توجهی تولید نمی کردند، در عوض دارایی پایین و مالیات های فروش آن مهم بودند.

  ایالت Nevada، شهرستان Washoe و شهر Reno جمعاً در تابستان گذشته مورد تأیید مجموعه ای از المان های کاهش مالیاتی برای اپل قرار گرفتند که راه را جهت ساخت و ساز در این مناطق هموار کرد. این مشوق های مالیاتی برای بیش از یک دهه قابل اجرا هستند و بخشی از کاهش های مالیاتی می توانند تا سال 2042 میلادی تمدید شوند.

  به هر حال، Reno تنها شهر موجود در کشور آمریکا با مزایایی همچون مالیات های فروش و دارایی پایین یا شرایط اقتصادی ای که دولتمردان محلی و ایالتی را در تنگناهایی چون پیشنهاد کاهش های مالیاتی برای جذب سرمایه گذاری شرکتی چون اپل قرار می دهد، نیست.

  در Nebraska، Oregan و Wyoming قبلا قانون کاهش مالیات خصوصا برای جذب دیتا سنتر ها به تصویب رسیده است. ایالت های Texas و Utah بسته های مشوق مالیاتی بزرگ تر از Nevada پیشنهاد می کنند. اما مالیات تنها دغدغه ای که صاحبان و سازندگان دیتا سنتر ها (مخصوصاً اپل) در هنگام انتخاب مکان مناسب به آن بها می دهند، نیست.

  نتایج یک مطالعه که بر روی تنوع عوامل هزینه های عملیات و ساخت و ساز یک دیتا سنتر در یک سری از سایت های تکمیل شده در Nevada صورت گرفت، نشان می دهد که با وجود مشوق های مالیاتی، Reno قادر به شکست Oregan در مزایایی مانند هزینه های کلی یک سایت دیتا سنتر نبود. خوشبختانه برای Nevada، اپل خواهان ساخت چند سایت است. این شرکت در حال ساخت دیتا سنتر های بزرگی در هر دو ایالت Oregan و Nevada است.


  دولتمردان محلی و ایالتی تنها نهاد هایی نیستند که ارزش جذب تجارت های مربوط به دیتا سنتر ها را درک کرده اند. در سال 2009 میلادی، گروه "Unique Infrastructure"، یک توسعه دهنده ی زیرساخت های بزرگ، از یک پارک صنعتی (نشان داده شده در بالا) موجود در 24 کیلومتری شرق Reno بازدید کرد و آن را به عنوان محلی که دارای قابلیت میزبانی جهت توسعه ی تکنولوژی است، معرفی کرد.

  پارک فناوری Reno


  سایت جدید (که دقیقاً قبل از یک بزرگراه واقع شده در شرق Reno با منظره ای چشم نواز قرار دارد) دارای اراضی نسبتاً ارزانی است و به لطف نیروگاه برقی (تصویر پایین) که در همسایگی سایت قرار دارد، دسترسی به مقادیر زیاد نیروی برق هموار شده است.
  در مجاورت نیروگاه، یک میدان نیروی خورشیدی قرار دارد که به خاطر طولانی بودن آن، در تصویر پانورامای زیر مانند یک بزرگراه به نظر می آید (تصویر با جزئیات کامل در پایین). همچنین تعداد هشت خط انتقال ظرفیت به دیگر ایستگاه های برق وجود دارد که به نیروگاه های برق آبی نزدیک ایالت Nevada متصل شده اند.
  علاوه بر منابع برق کنار گذاشته شده و موجود، این سایت فضایی را نیز جهت گسترش تأسیسات نیروی خورشیدی و باد (پانورامای زیر منطقه ی را در شمال بزرگراه به تصویر می کشد که برای گسترش میدان نیروی خورشیدی تعیین شده است) و همچنین خطوط داده ی پر سرعت فیبر نوری از طریق اپراتور های مختلف تعیین کرده است.


  بهای برق در شمال Nevada با کاهش مواجه شده است و در حال حاضر به صورت مازاد بر تقاضا در دسترس است. این بدان معنی است که دیتا سنتر واقع شده در آن جا دسترسی تضمینی به مقادیر مقرون به صرفه ی زیادی از انرژی دارد و می تواند قرارداد های بلند مدت برای تأمین عرضه ی با ثبات نیروی برق با یک قیمت قابل پیش بینی امضا کند.

  به گفته ی روزنامه ی رسمی Reno، مشاور منتخب سایت ذکر شده، Dennis Donovan، در یک مصاحبه عنوان کرد که مشتریان دیتا سنتر "فقط نیروی برق کم هزینه نمی خواهند، بلکه باید قابل اعتماد نیز باشد. آن ها همچنین به منبع تأمین برق نیز توجه می کنند و اطمینان حاصل می کنند که به اندازه ی کافی برای پشتیبانی از ظرفیت اضافه مورد نیاز در آینده بدون افزایش چشمگیر هزینه ها موجود هست."

  سومین دیتا سنتر بزرگ اپل در کشور آمریکا

  پس از شروع برنامه ریزی برای توسعه ی پارک فناوری Reno، گروه "Unique Infrastructure" بلافاصله شروع به تلاش برای جذب مشتریان بالقوه ی دیتا سنتر برای سایت جدید خود کرد. چنانچه که بعداً معلوم شد، سایت Reno سومین دیتا سنتر بزرگ اپل در کشور آمریکا خواهد بود.

  اپل کار خود را با نخستین سایت دیتا سنتر در Maiden واقع در شمال ایالت Carolina آغاز کرد که ابتدا در جولای سال 2009 نمایش داده شد و سپس در اواخر سال 2010 میلادی به بهره برداری رسید.

  سایت مذکور تنها چند ماه قبل از طرح لو رفته ی استیو جابز برای iCloud که در تابستان و در WWDC 2011 (کنفرانس جهانی توسعه دهندگان) معرفی شد، آغاز به کار کرد. به عنوان یک ابتکار بزرگ جدید، iCloud (و سرویس های مرتبط با iTunes مانند iTunes Match، و همچنین سایر سرویس های ابر محور اپل که به تبع آن شکل گرفت، مانند Siri و نرم افزار Maps خود اپل) رغبت زیادی برای ظرفیت دیتا سنتر دارد.

  اخیراً اپل شروع به ساخت دومین سایت دیتا سنتر خود در شهر Prineville در ایالت Oregan و در مجاورت دو دیتا سنتر که یکی از آن ها متعلق به F a ce boo k دیگری در اختیار Amazon می باشد، نموده است.


  تابستان گذشته، اپل اذعان کرد که سومین دیتا سنتر بزرگ خود را در پارک فناوری Reno بنا خواهد کرد، با سرمایه گذاری بیش از یک بیلیون دلار...

  Kristin Huguet در آن زمان اظهار داشت: "ما امیدواریم سومین دیتا سنتر اپل را در Reno برای پشتیبانی از فروشگاه iTunes، App Store و خدمات فوق العاده محبوب iCloud احداث کنیم."

  خود سایت تا مناطق شهری Spark یا Reno ( تصویر بالا، ورودی شرق با نمایی از کوه هایی نزدیک دریاچه ی Tahoe، مکان برگزاری اولین المپیک زمستانی در کشور آمریکا) و شهرهای همسایه که همچنین شاهد گسترش هایی توسط اپل برای عملیات ساخت و ساز دیتا سنتر هستند، حدود 15 دقیقه رانندگی فاصله دارد. این گسترش ها و برنامه ها در گزارش های بعدی به تفصیل خواهند آمد.

 2. 14 کاربر زیر از mahdimax_25 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاک شدن بک آپ از روی icloud
  توسط kavire_bavar در انجمن سوالات و مشکلات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 24-03-2020, 01:01 AM
 2. ارسال هر نوع فایلی به iCloud
  توسط roozbeh7000 در انجمن آموزش ها
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 22-03-2020, 07:57 AM
 3. مشکل با iCloud
  توسط mojtabagh4 در انجمن مطالب مردود
  پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 16-03-2013, 10:54 PM
 4. پایگاه اطلاعاتی iCloud از انرژی تجدیدپذیر پیروی خواهد کرد
  توسط RedBull در انجمن بررسی های دنیای فناوری
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18-05-2012, 12:43 AM
 5. اپل اکنون بیش از 125 میلیون کاربر در iCloud دارد
  توسط RedBull در انجمن تازه های اپل
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25-04-2012, 03:43 AM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 04:24 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.