تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: یک کپی برداری دیگر از اپل، اینبار سامسونگ بهمراه مایکروسافت

 1. #1
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  محل سکونت
  Tehran
  نوشته ها
  1,469
  ورژن iOS
  10.0.1
  ورژن Mac
  10.12
  سپاس
  791
  از این کاربر 6,094 بار در 993 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض یک کپی برداری دیگر از اپل، اینبار سامسونگ بهمراه مایکروسافت
  اخیرا باز شاهد کپی برداری از اختراعات شرکت اپل بوده ایم، ولی اینبار با یک حرکت منسجم، شرکت مایکروسافت هم وارد این بازی گردیده است.
  در آن واحد دو شرکت بزرگ مایکروسافت و سامسونگ، در حال ثبت کردن اختراع مربوط به بزرگنمایی و کوچک نمایی محتوا (Pinch-Zoom) هستند و بر این عقیده هستند که آنچه اپل از این قابلیت در آیفون خود از ۶ سال پیش استفاده کرده (ثبت کرده) وجود خارجی نداشته است.
  در اواخر سالهای عمر استیو جابز، بنیانگذار اپل، یعنی در اوایل سال ۲۰۱۰ , شرکت HTC، یک گوشی را معرفی کرد که قابلیت Pinch-zooming را به همراه داشت، پس از کش و قوسهای فراوان با شرکت HTC، این دو شرکت به تازگی بر سر حق استفاده از این اختراع، به توافق رسیده و به اختلافات پایان دادند. قبل از آن، اپل این قابلیت قدرتمند را در آیفون قرار داده بود، و با اینکار، حتی گوگل را مجبور به پذیرش غیرفعال کردن قابلیت چندلمسی (MultiToch) در دستگاههای اولیه ای اندرویدی کرد، که در خارج از ایالات متحده آمریکا فروخته شده بود.در حال حاضر، اپل ادعا میکند که پیاده سازی نرم افزارهای خاص، متفاوت از آن چیزی است که گوگل در اندروید Jelly Bean، نسخه ۴.۲ استفاده نموده است. و حال بعد از این ممکن است خنده دار باشد که دو شرکت مایکروسافت و سامسونگ در حال ثبت کردن قابلیت Pinch-zooming باشند...!
  "در هفته اخیر، یک درخواست ثبت اختراع جدید در اداره ثبت اختراعات ایالات متحده آمریکا منتشر گردیده که نشان میدهد، مهندسان متوهم شرکت مایکروسافت، فکر میکنند که اختراع Pinch و Zoom در فناوری اپل هرگز وجود نداشته است،" این یادداشتی است که در وبلاگ Patently Apple منتشر شده است.
  برنامه اختراعی مایکروساقت که به نام "Pinching Motion" معروف میباشد، بدین شرح توصیف گردیده است:

  Pinching Motion در حقیقت دو دایره که به صورت نقطه چین ترسیم گردیده است، که نشان دهنده محلی است که کاربر در آن منطقه، صفحه نمایش را با دو انگشت لمس میکند، و همزمان انگشتان خود را حرکت میدهد، و بدین ترتیب نرم افزار اینطور تشخیص میدهد که کاربر درحال زوم کردن میباشد.

  مدارک مربوط به این اختراع نشان میدهد که چطور کاربران میتوانند با روش لمسی جدید (pinching touch motion) به بیرون هم زوم کنند:
  "بر اساس مستندات ارایه شده، کاربران, همچنین میتوانند حالتهای دیگر را در صفحه نمایش مشاهده کرده و در هر ناحیه از پنجره، بزرگنمایی و کوچک نمایی (Zoom-In & Zoom-Out) را تغییر دهند." سازندگان ویندوز مینویسند: "کاربران میتوانند Zoom-Out را در اختراج جدید لمسی نیز (pinching touch motion) انجام دهند."اپل در سال گذشته طرح اختراع های ثبت شده خود را تحت یک توافقنامه ضد شبیه سازی شده به مایکروسافت ارایه داد، اما یادآور شده که اختراع pinch-zoom یک ابزار بوده و تحت پوشش این قرارداد قرار نمیگیرد.اپل به صورت آشکار نشان داد که بسیار مشتاق به صدور مجوز برای استفاده از طرح های اختراعی خود به رقبا را دارد، اما بعضی از انتقادها مبنی بر غیر عملیاتی بودن این تفکر در حوزه صنعت نیز میباشد.اما به صورت خاص اپل در اسناد دادگاه خود نوشته است که سیاست بهره برداری از طرحهای اختراعی برای رقبای خود، مربوط به فناوریهای هوشمند صفحه نمایش آیفون میباشد.  مستندات اپل میگوید:

  اپل یک هسته براساس نوآوری و ابتکار است، این نوع تجارت است که همه محصولات خود را از سایر رقبا متمایز میکند، این نوع از تجارت در ورای نوآوری، کار نخواهد کرد اگر رقبای ما آزاد باشند تا محصولاتی یکسان و مشابه تولید کنند، برای همین است که اپل دارای یک سیاست خاص در صدور مجوز برای استفاده را دارد.
  دپارتمان اختراعات اپل (Patently Apple) صحبتهای گفته شده درباره اختراع مایکروسافت را ریز نکرده است، اما در مجموع گفته است:

  شاید این یک بخشی از مانور تبلیغاتی، از طرف تیم حقوقی مایکروسافت بوده که بخواهد اپل را محکوم به شکست کند، اما روی کاغذ،اینگونه مانورهای به ظاهر قانونی به درد کیسه های زباله خواهد خورد.

  در یکی از پستهای دیگر وبلاگ نوشته شده است که سامسونگ در حال تلاش برای به ثبت رساندن این همه ویژگی مهم صفحه نمایش لمسی میباشد.برنامه ای که سامسونگ برای آن درخواست ثبت اختراع کرده است، در اصل در تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۱۲ نوشته شده و در تاریخ ۷ مارس ۲۰۱۳ توسط اداره ثبت اختراع ایالات متحده آمریکا (USPTO) منتشر شده و یک روش برای ارایه یک رابط کاربری با یک اندازه مشخص، که نسبت به نوع لمس صفحه نمایش توسط کاربر، پاسخگویی متفاوت را دارد، توصیف میکند.  در تصویر بالا، تغییر نوع اطلاعات UI در یک مرحله از لمس صفحه نمایش توسط یک دست را نشان میدهد، به عبارت ساده تر، در واقع تغییر اندازه متن یا گرافیک با یک حرکت چرخشی (Pinching motion).از نظر Patently Apple، برنامه هایی که از طرف سامسونگ و مایکروسافت در اداره ثبت اختراعات آمریکا منتشر شده است، همان برنامه مبتکرانه ای است که عملکرد زوم و چرخش (Zoom & Pinch) را انجام میدهد و خود، مخترع اصلی آن بوده و ویژگیهای یک صفحه نمایش مدرن را توصیف میکند. همچنین باید ذکر کرد که سامسونگ در دسامبر ۲۰۱۲ از اپل بخاطر Zoom Piching به دلیل بی اعتباری این اختراع شکایت کرده بود، USPTO در پاسخ اولیه مبنی بر این ادعا، بیان کرده بود که باید بطور کامل در این مورد بررسی انجام شود و پس از آن، ثبت اختراعی اپل را یا انکار خواهد کرد یا تمام ادعاهای سامسونگ را رد خواهد کرد.

  اپل اظهار داشته است که قابلیت Pinch-zoom استفاده شده توسط گوگل و سامسونگ، متعلق به موتورولا میباشد. در اکتبر ۲۰۱۲ یک قاضی ITC، در برابر حق ثبت اختراع فوق توسط سامسونگ مخالفت کرد، همانطور که برای دادگاه موتورولا ، قاضی اعلام کرد بخش بزرگی از حق ثبت اختراعی نامعتبر و تنها بخش کوچکی از اختراع متعلق به موتورولا میباشد. زمانی که استیو جابز ، آیفون را در ژانویه ۲۰۰۷ معرفی کرد، حرکت Zoom-Pinch تمام مخاطبان حاضر در کنفرانس را با هیاهوهای متعددبه وجد آورد، نزدیک کردن دو انگشت به هم و دور کردن انها در صفحه نمایش درحقیقت نمایش دادن چگونگی حرکت ساده و طبیعی برای زوم کردن بود که جابز ان را نمایش میداد، و استیو پس از آن گفت: " پسر، ما ان را اختراع کردیم." این را باید بدانیم، با توجه به اینکه تمام ویژگیها و توانایی های اختراع فوق در اختیار اپل بوده است، هر کس اینکار را انجام میداد، به او میگفتند که این تکراری است.  سایت خبری The Verge در حال تلاش برای فرار از داستانی است که قبلا به آن پرداخته بود، و آن تیتر خبری بود به این عنوان: " اپل، دارای یک Pinch-Zoom افسانه ای با عملکرد بالا است." و بخاطر همین، مورد سرزنش رسانه ها قرار گرفته بود، پس از این همه کش و قوس های فراوان اپل تایید کرد که "یک مورد خاص، باعث گردیده که راه اندازی Pinch-to-zoom با یک محدودیت مواجه شده است." و همین خبر باعث شد تا نویسنده سایت، به اشتباه بنویسد اپل بابت هیچ اختراعی، پرونده حقوقی ندارد، و این باعث تنش در حوزه رسانه گردید.
  به هر حال، فقط در هقته گذشته، اداره ثبت اختراع آمریکا (USPTO)، مدارک ثبت اختراع دیگری را مربوط به قابلیتهای Zoom را به اپل اعطا کرده که علاوه بر آن ۳۸ اختراع ثبت شده دیگر مربوط به تنظیمات صوتی اتوماتیک، تکنولوژی یکپارچه کاهش نویز، اسمارت کاور هوشمند آیپد و بسیاری دیگر را شامل میشود.  اختراعی که تصویر آن در بالا مشخص میباشد، به نام یکی از مهندسان اپل (Jeffrey Bernstein) در ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ واصل و ثبت گردیده است که به توصیف یک پنل سنسور که به صورت دینامیک پیکربندی شده و با حرکت انگشتان، پنل آن را تشخیص و عکس العمل نشان میدهد.
  اپل مینویسد:

  این دستگاه، تنها بخش خاصی از پنل که نیاز به تنظیم اندازه پیکسل های مختلف، مربوط به موقعیتهای تخمینی در ناحیه ای که انگشت شصت و سبابه حرکت میکنند را تعیین میکند،بنابراین، دستگاه اندازه پیکسل ها را در بخش های انتخاب شده از پنل را کاهش میدهد، اندازه پیکسل ها ممکن است یکسان یا متفاوت باشد.
  در هر حال بنظر میرسد که سامسونگ و مایکروسافت، در حال تلاش برای به سرقت بردن اختراع Pinch-zooming اپل میباشند.  ویرایش توسط iConnection : 16-03-2013 در ساعت 11:58 AM

 2. 18 کاربر زیر از iConnection عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 03:52 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.