با شایعات جدید پیرامون آیپد نسل ۵ .آیپد طراحی ای مانند طراحی آیپد مینی خواهد داشت .ما بار دیگر CiccareseDesign برای ساخت تعبیری تازه از آنچه شکل جدید آیپد خواهد داشت را مرور کردیم.

این تصاویر از آیپد ۵ درز پیدا کرده است که ما دلیلی برای باور کردن واقعی بودن اینها داریم
بدنه ی آیپد جدید که نمایش داده شده در کنار یک آیپد مینی است
ما معتقد هستیم سایز های نسبی که در تصاویر بعدی نمایش داده شده ارایه ی دقیق از یک منظره ی مناسب از چگونگی آینده ی آیپد ۵ را برای مقایسه نشان می دهد.

همانطور که در شایعات عکس بدنه ی عقب آیپد نسل ۵ ن توصیف و محاسبه شده٬ نشان می دهد که به طور برجسته ای کوچک تر از مدل فعلی است قبول کردن این موضوع حاکی از باریک تر بودن حاشیه ی کناری و اندکی کوچک تر بودن حاشیه ی بالا و پایینی است
براساس ادعایی از Macotakara که در دسامبر منتشر شده است آیپد نسل پنجم 4 میلی متر کوتاه تر و 17 میلی متر باریک تر از طراحی آیپد موجود خواهد بود
. این گزارش همچنین ادعا کرد که آیپد بعدی 2 میلی متر نازک تر از مدل فعلی خواهد بود، و آن ضخامتی همانند آیپد مینی خواهد داشت.
براساس شایعاتی که در گذشته منتشر شده است ک اپل ممکن است به دنبال آپدیت آیپد و آیپد مینی در ماه مارس باشد و اینکه اپل فعلا فقط مدل 128GB آیپد را راه اندازی کرده می تواند به معنی تایید ایت موضوع باشد
که مدل جدید در راه است.در مورد آیپد نسل ۵ گفته شده است که طراحی تقریبا یکسانی با آیپد مینی دارد عکس ها نشان میدهند از بدنه ی پشتی و گوشه های انحنادارش مانند برادر کوچکترش خواهد شد .
عکس بالا آیپد نسل ۵ رانشان می دهد و چگونگی الهام گرفتن طراحی اش از آیپد مینی.
بدنه ی کوچک تر آیپد نسل ۵ نشان می دهد که اپل در حال به وجود آوردن تغییرات اساسی در بخش درونی آیپد نیز هست
اپل شایعاتی مبنی بر استفاده از تکنولوژی جدید صفحه نمایش که اجازه ساخت صفحه نمایش باریک تر و شاید یک باتری کوچکتر و اجزای دیگر (مانند استفاده از تکنولوژی تمام سیستم روی یک تراشه (main system-on-a-chip) ) را منتشر کرده است.
منبع:macrumors.com