تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: در ایپد خود بازی بسازید ، کد نویسی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید ( زبان برنامه نویسی Lua )

ورژن iOS
    8.4
    ورژن Mac
    10.10.4
    سپاس
    647
    از این کاربر 1,423 بار در 329 ارسال سپاس شده است.

پیش فرض در ایپد خود بازی بسازید ، کد نویسی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید ( زبان برنامه نویسی Lua )

وقتی سال ۲۰۱۰ استیو جابز فقید ایپد رو معرفی کرد در ابتدا همگان فکر میکردند با یک مک کوچک سرو کار دارند . دیوایسی که میتوانست عملیات های سنگین محاسباتی را در هر مکانی انجام دهد . اما در واقع این چنین نبود ، خیلی از برنامه هایی که در کامپیوترهای دسکتاپ خود داشتیم راهی به ایپدمان پیدا نکرد .
    شاید بیشتر از هر شخصی دنبال برنامه ای بودم تا بتوانم حداقل پروژه های کوچک دانشگاهیم را در ایپد خروجی بگیرم . شاید من انتظار بی جایی از ایپدم داشتم و یا سیاست های اپل اجازه چنین کاری به من نمیداد . به هر حال تنها دیدن کدهای برنامه های نوشته شده بدرد من نمیخورد ، برای اجرای برنامه و خروجی گرفتن به اینترنت نیاز بود و از پردازنده خود دیوایس استفاده نمیشد . برنامه نویسی در ایپد غیر ممکن بود ، به جز یه سری کارهای ساده مثل خروجی گرفتن از یه تابع فاکتوریل
    تا اینکه با برنامه ی Codea آشنا شدم ، ،

زبان مورد استفاده در Codea زبانی نه چندان نا آشنا به نام Lua است . متاسفانه منابع فارسی برای یاد گیری این زبان در دسترس نیست . اما زبانی سطح بالا نزدیک به C است ،
    اگر با C آشنا باشید Lua را زود فرا خواهید گرفت . خاصیت مهم این برنامه استفاده از پردازنده ایپد است ، شما کد بنویسید و Codea آنرا برای شما در سه سوت کامپایل میکند ، واقعا سرعت برنامه در کامپایل بالاست ، حتی اجرای تابع sign x در توربو سی هم ۵ ثانیه طول میکشد تا کامپایل شود اما Codea به طرز خارق العاده ای سریع است ، وقتی تابع فرکتال را در برنامه اجرا میگیرید و سریع کامپایل میشود متوجه حرف من میشوید که چقد این برنامه خوب است ، یا شاید کار ایپد انقدر خوب است که کد نوشتن دلچسب شده .

استفاده از این برنامه در نوشتن برنامه های گرافیکی و بازی های کوچک خود را نمایان تر میکند ، اگر دانشجوی کامپیوتر هستید و هنوز درس گرافیک را پاس نکرده ای زود تر دست بکار شوید و یک برنامه ی گرافیکی زیبا خلق کنید تا استاد خود را متحیر کنید .
    از مزیت های Codea این است که به راحتی میتوانید سورس کدهای خود را با دیگر Codea داران به اشتراک بگذارید .
    یک بازی پازل هم که تماما در ایپد کد نویسی شده در اپ استور موجود است . این بازی رایگان است ، و بسیار خوش ساخت تهیه شده
    شاید Codea بتواند عنوان پروژه ای جذاب برای برنامه نویسی در موبایل باشد

بازی Cargo bot :

دانلود بازی Cargo bot

دانلود Codea

لینک کرک Codea
    Codea(iPhone/iPad)下载_攻略_苹果游戏免费下载 - 维维网
    برای دانلود بر روی دکمه ی ابی رنگ در سمت چپ تصویر کلیک کنید

i-phone.ir

2. 7 کاربر زیر از Ceno عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    8.4
    ورژن Mac
    10.10.4
    سپاس
    647
    از این کاربر 1,423 بار در 329 ارسال سپاس شده است.

برای شروع یاد گیری Lua از سایت خودش میتونین استفاده کنید
    هم کامله هم جامع ..

کد HTML:
    http://www.lua.org/docs.html

4. 4 کاربر زیر از Ceno عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    9.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    926
    از این کاربر 1,838 بار در 832 ارسال سپاس شده است.

من این ر.و چند وقت پیش تست کردم خروجی نمیتونستم بگیرم شایدم بلد نبودم + دردسر داره ولی عالیه!!!!!!!

ورژن iOS
    10.3.3
    ورژن Mac
    10.11.6
    سپاس
    695
    از این کاربر 3,278 بار در 1,592 ارسال سپاس شده است.

برنامه جالبی هست اما ارزش وقت گذاشتن نداره. LUA هم مثل سایر زبانها میمونه! تمرین و تجربه میخواد و اگر کسی یاد گرفت چرا بشینه با این کار کنه! با Corona - کار میکنه و خروجی با ارزشی میگیره. اما برای iPad بد نیست.

Cross-Platform Mobile App Development for iOS, Android - Corona Labs : زبان برنامه نویسیش هم LUA هست و با کتابخانه های بسیار قدرتمند مثل Box2d و برنامه نویسی Native و دسترسی به کل iOS مثل Game Center و ..

این برنامه Codea هم فکر نکنم برنامه را Compile کنه ، فقط مفسر هست! میتونه اجرا کنه و شما خروجی را ببینی! فایل .iPA بعید میدونم تحویل بده که بذاره کسی توی Appstore.
    ویرایش توسط E H S A N : 13-11-2012 در ساعت 07:27 PM

7. 4 کاربر زیر از E H S A N عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع