تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: باور محکم ناظران بازار به موفقیت اپل

 1. #1
  تاریخ عضویت
  May 2009
  نوشته ها
  172
  سپاس
  3,270
  از این کاربر 742 بار در 142 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض باور محکم ناظران بازار به موفقیت اپل

  اگرچه اپل انتظار دارد سود حاصل از سهامش در سه ماهه ی چهارم نزدیک به تعطیلات به خاطر یک تغییر بزرگ در محصولی بی نظیر چون iPad (معرفی iPad mini) با کاهش روبرو شود، ناظران وال استریت همچنان با اعتماد به نفس بالایی، خرید سهام اپل را به سرمایه گذاران توصیه می کنند.

  اپل درامد سه ماهه ی چهارم خود را منتشر کرد. با این توصیفات که 29.6 میلیون iPhone ، 14 میلیون iPad و 4.9 میلیون Mac در چارچوب ماه سپتامبر به فروش رفته است. با نگاه پیش رو به سه ماهه ی با محوریت ماه دسامبر (آذر، دی ماه)، مدیران اجرایی اپل بر این نکته تأکید کردند که iPad mini هزینه هایی بیش از انتظار نسبت به دیگر همتایان خود در بر داشته است که باعث کاهش سود ناخالص آن می شود.

  در ادامه و بعد از گزارش اپل، تحلیل گران وال استریت واکنش مثبتی نشان دادند. گفته می شود آن ها از اپل انتظار دارند که در سه ماهه ی چهارم منتهی به تعطیلات به همراه نیمه ی دوم تجاری سال از فروش iPhone 5 و iPad mini و Mac های جدید و... فروشی انفجاری داشته باشد. در ادامه، خلاصه ای از نظرات کارشناسان بازار بورس و سهام را مرور می کنیم:


  Canaccord Genuity

  همان طور که Philip Elmer-DeWitt در تحلیل بازار رایانه ی Apple 2.0 سابقه دارد، Michael Walkley یکی از دقیق ترین تحلیل گران سه ماهه ی منتهی به سپتامبر مربوط به اپل بود؛ با تخمین سود در هر سهم که تنها 0.57 درصد از اعداد واقعی فاصله داشت. تحلیل گران حرفه ای قابل اعتمادی که عملکرد بهتری نسبت به ناظران مستقل بازار داشته اند و سرسختی و توان خود را ثابت کرده اند.


  Walkley گفت که سهام کمتر از حد انتظار اپل برای سه ماهه ی چهارم نا امید کننده است اما فرصتی گران بهایی را برای سرمایه گذاران برای خرید آن فراهم کرده است. او رتبه ی خرید خود را برای سهام اپل با قیمت هدف 800 دلار بیان کرد.

  Walkley در ادامه گفت: "برخلاف سود ناخالص بالقوه ی پایین به دلیل ورود محصولات جدید به بازار، ما معتقدیم سه ماهه ی چهارم اپل می تواند مانند قبل ارزش سبد محصولات قدرتمندش را ثابت کند و بررسی های ما تقاضای جهانی بسیار قوی ای را نشان می دهد."

  Piper Jaffray

  Gene Munster گفت که نتایج گزارش مالی سپتامبر اپل، قدرت بالای iPhone را به همگان ثابت کرد. با فروشی معادل 25.3 میلیون عدد که فراتر از انتظارات بازار بود.

  برای سه ماهه ی چهارم، وضعیت سهام اپل تنها کمی بهتر از انتظارات بازار است اما درامد پیش بینی شده بدتر خواهد بود. Munster این نکته را اضافه کرد که این گفته بر اساس نتایج به دست آمده از 80 درصد فروش محصولات اپل در سه ماهه ی چهارم که در طی شش هفته ی گذشته در حال به روز رسانی بوده است، می باشد که سه ماهه ی چهارم سال جاری را به بزرگترین مرحله ی «انتقال» محصولات برای اپل در طول تاریخ این شرکت تبدیل می کند.

  Munster انتظار دارد که پس از دوره ی «انتقال» پیش رو، سود ناخالص اپل به سطح طبیعی خود در سه ماهه ی اول سال 2013 میلادی برخواهد گشت.


  RBC Capital Markets
  به گفته ی Amit Daryanani "هیچ چیز mini" درباره ی سه ماهه ی چهارم 2012 اپل وجود ندارد. او احساس می کند مسیر اپل به سمت گزارش ماه دسامبر 2012، مانند قبل "در یک سطح طبیعی و سالم" طی می شود.

  مانند Munster، Daryanani مسائل مرتبط به سود سهام اپل را به دلیل همان «انتقال» می داند. او انتظار دارد که شرایط برای یک تا دو «سه ماهه ی مالی» آینده به حالت قبلی خود بر گردند.

  او همچنان سرمایه گذاران را به تهیه ی سهام اپل توصیه می کند؛ با تمرکز بر روی نکاتی چون انتظار فروش نیمه ی دوم سال 2012 و فصل تعطیلات، آغاز فروش iPhone 5 در چین، سابقه ی دراز مدت سود سهام اپل و در نهایت امکان معرفی یک تلویزیون تمام عیار از سوی اپل.

  Evercore Partners

  Rob Cihra به درستی فروش iPhone را برای سه ماهه ی ماه سپتامبر گذشته پیش بینی کرده بود. برای دوره ی تعطیلات، او احتمال می دهد اپل 49 میلیون iPhone را به فروش برساند. این رقم رشد 82 درصدی نسبت به سه ماهه ی قبل و رشد 32 درصدی نسبت به زمان مشابه خود در سال قبل را نشان می دهد.

  حتی با پیش بینی فروش انفجاری 49 میلیونی iPhone، Cihra معتقد است که اپل هنوز قادر به پاسخگویی به تقاضاهای مشتریان iPhone نخواهد بود.

  Cihra در ادامه گفت: "جدای از قبمت 329 دلاری iPad mini اپل واقعاً بهای هیچ کدام از محصولات جدید را کاهش نداد. در نتیجه ما شاهد فشار از برخی راهبرد های قیمت گذاری تهاجمی جدید نیستیم بلکه اعتقاد داریم (سود سهام) باید به عنوان بخشی از شیب بازدهی تجاری، بازیابی شود.


  ISI Group

  برای Brian Marshall، موارد مثبت گزارش مالی سپتامبر اپل از موارد منفی مهم تر هستند؛ مخصوصاً اینکه او سرسختانه روی فروش iPhone و توانایی های بازاریابی iPad mini حساب ویژه ای باز می کند.

  او باور دارد که جامعه ی سرمایه گذاری حول محوری که او آن را جزئیات دوران سوم می نامد، پیچیده شده است. او فکر می کند که سرمایه گذاران باید روی مناظر بزرگ تمرکز کنند؛ که آن این است که تقاضا برای محصولات اپل بیش از عرضه ی آن است.

  Morgan Stanley

  Katy Huberty معتقد است که اپل ترکیب کاملی از یک نمای تقاضای سرسختانه همراه با یک تنظیم مجدد از سود هر سهم را با سخاوت هر چه تمام تر ارائه کرده است که این امر اپل را به دوران شکوهمند و باوقار خویش بر می گرداند.

  خانم Huberty متذکر شد که Tim Cook و رئیس امور مالی اپل، Peter Oppenheimer، یک پیام سرسختانه ی بر طبق تقاضا در طی کنفرانس تلفنی مالی شان در روز پنجشنبه به مشتریانشان دادند.

  به خاطر افت سهام اپل در این روزها، Huberty یک پوشش نقره ای را می بیند. با این مضمون که تقویم 2013 به عنوان سال گسترش سهام تصویر سازی می کند، یعنی سهام اپل از 37 درصد در سه ماهه ی چهارم تقویم سال 2012 به پیش بینی 41 درصدی در سه ماهه ی اول سال 2013 خواهد رسید.


  J.P. Morgan

  همچنین Mark Moskowitz معتقد است که اپل توانایی بازگشت با دوران باشکوهش را در نیمه ی اول سال 2013 دارد. او باور دارد که هر چه اپل منحنی هزینه ی محصولات جدیدش را تدریجاً کاهش دهد، سود یکپارچه ی سهامش به سمت 40 درصد یا حتی بهتر از سود سه ماهه ی چهارم پیش رو حرکت خواهد کرد.

  او همچنین معتقد است که دور نمای سه ماهه ی چهارم اپل یک پیش بینی محافظه کارانه ی محصولات از سوی اپل است. اپل به سود سهام 52 بیلیون دلاری و سود هر سهم 11.75 دلاری اذعان کرده است. در حالی که وال استریت با رقم 54.9 بیلیون دلاری سود سهام و 15.46 دلاری سود هر سهم موافق است.

  Moskowitz اضافه کرد: "ما معتقدیم که اپل در ارائه ی گزارشاتش محافظه کارانه عمل می کند و ما انتظار داریم که سود سهام اپل در سه ماهه ی چهارم دسامبر با کاهش رو به رو شود به دلیل این که اپل در بخش های مختلف محصولاتش، تولیدات جدیدی را معرفی کرده است. ما همچنین متذکر می شویم که سه ماهه ی چهارم دسامبر، 13 هفته خواهد داشت در مقابل 14 هفته ی سه ماهه ی چهارم سال قبل."

  Needham Research

  Charlie Wolf گفت: "خط تولید تماماً جدید محصولات اپل در 6 هفته ی قبل رونمایی شد و صحنه را برای یک سه ماهه ی متفاوت با قبل آماده کرد." او معتقد است خط سیر سه ماهه ی چهارم اپل بازتابی از توانایی اپل در عرضه ی محصولات است و نه تقاضا برای آن ها.

  او گفت: "ما متعجب نخواهیم شد اگر اپل دسامبر را با موجودی هم iPhone و هم iPad به پایان برساند."

  با نگاه به سال 2013، او مانند دیگران می پندارد که اپل به طور پیش رونده سود ناخالص سهامش را از سهام کاهش یافته ی پیش بینی شده در سه ماهه ی چهارم دسامبر دوباره بازیابد.

  JMP Research

  Alex Gauna که به عنوان ناخشنود بودن به سهام اپل در تضاد کامل با همکاران خود شناخته می شود، رتبه بندی «عملکرد بازار» خود را حفظ کرده است. او گفت جنبه های مثبت تولید سود و رشد انعطاف پذیر اپل در یک محیط اقتصادی سخت و خشن، به وسیله ی از دست رفتن سود سهام بیش تر به عنوان تشدید رقابت، جبران شده است.

  Gauna تخمین GAAP EPS سال 2013 مالی خود را از 52.59 به 49.85 بیلیون دلار کاهش داده است. در حالی که انتظارات وال استریت 53.30 بیلیون دلار است.
  منبع:  Apple Insider
  لطفا منبع خبر حفظ شود.

 2. 12 کاربر زیر از mahdimax_25 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 11:08 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.