با iDevice خود فارسی حرف بزنید و به آن دستور دهید!اول برتری هایی که این برنامه نسبت به سیری داره رو بهتر هستش بدونید البته سیری هوش مصنوعی فوق العاده ای هستش که رغیب نداره!)
۱-نیاز به اینترنت نداره
۲-همه زبانی هم می تویند با اون حرف بزنید حتی فارسی
با این آموزش می توانید با هر زبانی با iDevice خود حرف بزنید، به آن دستور دهید های مختلف بدهید مانند: سایت های مختلف را باز کند، به صفحه اول اسپرینگ بورد برود، دستگاه را ریبوت کنید و … .
برای به اجرا در آمدن Voice Control باید دکمه هوم را نگه دارید
برای این آموزش نیاز به ۲ توییک دارید که یکی از آنها activator است و در پست زیر معرفی شده.
activator توییکی برای اختصاصی کردن دستگاه
توییک دوم که کار اصلی ما نیز با اون هست Voice Activator نام داره


بعد از نصب این ۲ توییک به تنظیمات دستگاه مراجعه کنید. تنظیمات توییک Voice Activator به دستگاه شما اضافه شده است و باید از اینجا اقدامات لازم را انجام دهیم.

گزینه اول برای فعال و غیر فعال کردن توییک است و با On بودن enabed این برنامه فعال است و دستورات شما اعمال می شود. تمامی دستوراتی که برای برنامه تعریف کرده باشید در اینجا مشخص هستند که می توانید آنها را ویرایش یا حذف کنید. برای دادن دستورات جدید نیز در آخر Add Command را انتخاب کنید.

فیلد اولی که مشاهده می کنید به نام Command حرفی است که شما به دستگاه می گویید و باید با شنیدن آن متن دستور مورد نظر را انجام دهد.
قسمت دوم که Action نام دارد که با انتخاب آن ۳ گزینه دارید:
۱- Speak Text
2-Open URL
3-(Activator (apps+more
که کار هر ۳ در ادامه آموزش توضیح داده شده است.

۱- Speak Text: با انتخاب این مورد شما با گفتن متنی که درون Command گفتید؛ متنی که در Configure نوشته شده را می خواند! زمانی که این گزینه را انتخاب کرده باشید یک آپشن دیگر نیز در اختیار دارید که در ۲ مورد دیگر نیست به نام Exit Whene Complete. اگر این گزینه فعال باشد دستگاه بعد از دادن پاسخ برنامه Voice Control رو میبندد. به طور مثال هنگامی که پاسخ سلام را می خواهید بشنوید لازم به روشن بودن این گزینه نیست ولی برای شنیدن خداحافظی اگر این گزینه فعال باشد جالب می شود!

۲-Open URL: کار اصلی این گزینه باز کردن سایت ها است. با گفتن متن Command؛ سایتی که آدرس آن درConfigure نوشته شده باشد باز می شود. البته می توانید دستورات پیچیده تری را علاوه بر باز کردن سایت بدهید. به طور مثال باز کردن صفحه یکی از توییک ها در برنامه سیدیا!

۳-(Activator (apps+more: با این انتخاب دستورات بسیار زیادی را می توانید به دستگاه بدهید! با گفتن Commandدستوری را که در Configure انتخاب کرده اید اجر می شود. به طور مثال باز کردن برنامه و بازی ها، نمایش NC، رفتن به صفحه اول اسپرینگ بورد، خاموش روشن کردن بلوتوث/wifi/…، ریبوت، ریسپرینگ و دستورات بسیار زیاد دیگر که تقریبا تمام کار هایی که با دستگاه می توان انجام داد در این قسمت موجود است!

برای شبیه کردن Voice Control به Siri می توانید از تم Siri VoiceControl استفاده کنید.
با نصب این توییک اگر بخواهید با دستگاه حرف بزنید برای اینکه کلمات رو واضح تر بشنوید می تونید لهجه(Spanish(Mexico را برای Voice Control انتخاب کنید که این زبان حرف خ رو نیز داره و برای استفاده از این حرف باید jرا انتخاب کنید. برای این کار به آدرس زیر بروید.
Settings>General>International>Voice Control
برای تماس گرفتن، پیام دادن، تماس در اسکایپ و … نیاز به برنامه Face Buttons یا برنامه های مشابه دارید که بعد از آوردن مخاطب مورد نظر به هوم اسکرین می توانید دستور لازم برای موارد گفته شده را در قسمت App مشاهده کنید.


پشتیبانی : این توییک تنها با آیفون ۴/۳s و آیپاد نسل ۳ و ۴ سازگاری دارد.

دانلود از سورس : ihacksrepo.com

توسط خودم تست شد در 5.1.1 و 5.0.1
ضمنا دوستان هم هی نپرسید تو مصرف باتری تاثیر داره؟؟