تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: پشتیبانی بسیار بهتر نقشه های اپل در iOS 6 از مسیریابی Offline

 1. #1
  تاریخ عضویت
  May 2009
  نوشته ها
  172
  سپاس
  3,270
  از این کاربر 742 بار در 142 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض پشتیبانی بسیار بهتر نقشه های اپل در iOS 6 از مسیریابی Offline

  نقشه های بُرداری در iOS 6 بسیار کارآمد هستند به طوری که می تواند محدوده ی بسیار بزرگی را دریافت و ذخیره کرده و در پیمایش Offline و مسیر یابی GPS در حالت Airplane یا مسافرت در مکان های خارج از محدوده ی سرویس مورد استفاده قرار بگیرد.

  ورود به حالت Offline با کمک نقشه های بُرداری

  نقشه های جدید اپل جهش بسیار بزرگی نسبت به آنچه که در iOS 5 شاهد آن بودیم، در ارائه ی یک فناوری منحصر به فرد دارد و آن بهره بردن از نقشه های بُرداری (توصیف شده بر مبنای قوانین هندسی، تحلیل مستقل و پویای اطلاعات نقشه بر خلاف حالت ثابت تصاویر پویشی و قالب های آجر مانند نقشه) است که مسیر یابی سریع و سطح بالایی را برای نمایش دو بعدی و سه بعدی با دید ، چرخش و چشم انداز روان و بسیار عالی در مقابل تصاویر نقشه ی صاف و مسطح و ثابت در برنامه ی نقشه در نسخه های پایین تر از iOS 6 برای کاربر فراهم می کند.

  استفاده از بُردار ها همچنین مصرف بسیار کمتر داده ها را در پی دارد (حدود 80 درصد کمتر) به طوری که iPhone می تواند مساحت بزرگی از نقشه را سریع تر دانلود کند که نتیجه ی آن مصرف کمتر باتری و داده در طرح های اپراتور ها است.

  رأس های کارآمد همچنین می توانند محدوده ی بسیار بیشتری را بعد از قطع ارتباط اینترنتی پوشش دهند. برای مثال در حالی که برنامه ی نقشه ی iOS 5 ، قالب های آجری نقشه ی گوگل را در منطقه ی ضروری و در چند سطح معدود زوم برای پیمایش Offline بار گذاری می کرد، (به طور کلی، کمتر از شعاع 10 متری)، نقشه های بُرداری جدید اپل یک بار که شهر San Francisco را بارگذاری کند، به ما اجازه می دهد تا تمام اجزای نقشه را در حالت سطح بالا (رأس های ایالت San Francisco)، شمال از طرف Anchorage ، Alaska به سمت Lima و Peru و از طرف Honolulu و Hawaii به سمت Montréal و Canada به صورت Offline پیمایش کنیم.

  در سطح جزئیات بزرگراه، کاربران قادر به مسیر یابی در بیشتر California و در سطح ساده شده، نیمه ی غربی کشور آمریکا هستند. جزئیاتی از مناطق موجود در مناطق در سطح خیابانی وجود دارد که در هیچ برنامه ی نقشه ی Online دیگری دیده نشده اند. به لطف نقشه های بُرداری، کاربر حتی قادر به مشاهده ی این جزئیات به صورت سه بعدی در حالت Offline است.


  این قابلیت بسیار گسترش یافته ی جدید به مسافران و گردشگران اجازه می دهد نقشه ی دقیقی را برای منطقه ی بسیار بزرگی بارگذاری کنند و در آن به وسیله ی GPS مسیریابی کنند که حتی اگر کاربر رومینگ گوشی را غیر فعال کند یا سرویس Wireless در آن منطقه ضعیف یا در دسترس نباشد، این حالت فعال باقی می ماند. در iOS 5، این یک ترفند بود تا آجر های نقشه ی ذخیره شده در حالت دو بعدی برای بخش قابل توجهی از یک شهر حفظ شوند.

  شگفت انگیز تر اینجاست که برنامه ی نقشه در iOS 6 ، تصاویر ماهــ واره ای پایه و نام شهر ها را برای تمام کره ی زمین بار گذاری می کند. زمانی که کاربر به حالت Hybrid در حالت Offline جا به جا می شود، برنامه ی نقشه، مسیر های جاده ای ذخیره شده ی بُرداری خود و نام شهر ها را با کیفیتی بیشتر از تصاویر ******* ای پوشش می دهد که به کاربر امکان مشاهده ی نقشه بَرداری زمین با جزئیات قابل قبول در یک منطقه ی بیش از 100 مایل (160 کیلومتر) به همراه نمای سه بعدی را می دهد.

  در حالت Offline، نقشه های قدیمی در iOS 5، هیچ چیزی فراتر از آجر های نقشه ی محلی و پویشی دانلود شده از قبل و نه در هیچ بخشی از کره ی زمین حتی در یک حالت پایه نشان نمی داد. علاوه بر این، طبیعت پویشی و ثابت آجر های نقشه ی گوگل موجود در iOS 5 به صورتی بود که حتی اگر تعدادی تصاویر ذخیره شده در حالت ماهــ واره ای و استاندارد وجود داشت، برنامه ی مورد نظر نمی توانست آن ها را به هم لایه بندی کند تا یک نمای Hybrid ارائه کند (و همچنین فاقد هر گونه توانایی برای نمایش آن نقشه ها در چشم انداز زیبای سه بعدی بود).

  به جز نقشه های خود اپل، هنوز نقشه های بُرداری جایگزین واقعی برای iOS 6 وجود ندارد.

  برنامه های اصلی و پیش فرض توسط گوگل و نوکیا (به ترتیب برای اندروید و ویندوز فون) نیز از نقشه های بُرداری استفاده می کنند. اما برنامه های مبتنی بر وب آن ها برای کاربران iOS هنوز از آجر های پویشی بهره می برد. فناوری برای استفاده از نقشه های بُرداری بر بستر وب (WebGL) هنوز کاملاً در دسترس نیست و حتی برای کامپیوتر های دسکتاپ نیز دسترسی به آن بسیار دشوار است. شرکت های گوگل و نوکیا برای ارائه ی نقشه های بُرداری برای iOS 6 راه درازی را در پیش دارند؛ چه اینکه آن ها مجبور به ارائه ی یک برنامه ی واقعی و اصلی هستند.

  در مقابل، محدودیت های کنونی وب برای پشتیبانی از بُردار های سه بعدی نشان می دهد که اپل طرح های فوری برای آوردن نقشه های iOS اش در این بستر ندارد (مانند آنچه که گوگل و نوکیا با استفاده از تصاویر پویشی انجام داده اند). هر چند که ممکن است یک برنامه ی اصلی نیز برای کاربران Mac منتشر کند (یا مثلاً ویژگی برچسب گذاری جغرافیایی iPhoto را با ویژگی های آن ادغام کند).

  اگر گوگل نقشه های اندرویدش را برای iOS پورت کند، آن برنامه قطعاً از نقشه های بُرداری استفاده خواهد کرد. هر چند که برنامه ی نقشه ی فعلی گوگل در اندروید فاقد برخی از مزایایی است که اپل در نقشه های جدیدش در iOS 6 از آن استفاده می کند؛ پس از بارگذاری نقشه پیرامون ایالت San Francisco و ورود به حالت Offline، برنامه ی اصلی نقشه های گوگل در اندروید، تنها می تواند به اندازه ای زوم کند که مرز های اصلی ایالت را برای بخشی از شمال غربی کشور آمریکا نشان دهد (زوم حتی به اندازه ی کمی بیشتر، باعث از دست رفتن پوشش California می شود).


  به جای نشان دادن جزئیات جاده ای به منظور مسیر یابی برای California مانند آن چه که نقشه های اپل انجام می دهد، جدیدترین نقشه های اندروید با وجود پشتیبانی از نقشه های بُرداری، به سختی می تواند 49 مایل مربع (126 کیلومتر مربع) از San Francisco را بعد از قطع ارتباط پوشش دهد. همچنین مسیر بزرگراه های مهم به قطعه های مختلفی با 10 مایل از مکان های بار گذاری شده ی قبلی تقسیم شده است و حتی نام شهر ها بعد از 40 مایل (64 کیلومتر) ناپدید می شود.

  ورود به حالت Offline به صورت دستی در اندروید

  نقشه های Offline، ویژگی جدیدی در برنامه ی نقشه ی گوگل در اندروید که تابستان عرضه شد، به کاربر اجازه می دهد به صورت دستی منطقه ای را انتخاب کرده و ذخیره کند. هرچند که گوگل این ویژگی را به ناحیه ی با شعاع حدود 50 مایل (80 کیلومتر) محدود کرده است. گوگل تمام جزئیات را برای آن منطقه در حالت Offline فراهم می کند. ولی محدوده ی تحت پوشش بسیار کمتر از آن است که اپل در iOS 6 به صورت خودکار ذخیره می کند.


  خارج از منطقه ی ذخیره شده ی دستی در حالت Offline (مشخص شده به وسیله ی خط افقی در تصویر سوم در بالا)، نقشه های اندروید به یک حالت محو و غیر قابل استفاده در فقط 40 مایل دور تر از مکان فعلی کاربر می رسند. سیستم ذخیره سازی خودکار اپل برای حالت Offline، به طور شایسته ای، تدریجاً در جزئیات کاهش می یابد تا همچنان مفید باقی بماند که مفهوم بهتری از فناوری نقشه ی برداری را نمایش می دهد.

  برای ذخیره ی جزئیات بزرگتری از نواحی مورد نظر برای استفاده در حالت Offline نقشه های اپل در iOs 6، تمام چیزی که شما باید انجام دهید، زوم بیشتر است. برنامه به طور خودکار تمام آن جزئیات را ذخیره کرده و شما می توانید در حالت Offline از آن استفاده کنید.

  علاوه بر این، نقشه های اندروید به کاربر اجازه ی ترکیب لایه ها بدون اتصال اینترنتی را نمی دهد که این امر تلاش برای بارگذاری تصاویر ماهــ واره و یا نمایش Hybrid برای استفاده در حالت Offline را غیر ممکن می کند؛ حتی برای مناطقی که با ویژگی نقشه های Offline ذخیره سازی شده اند.

  اگر آخرین نسخه از برنامه ی نقشه ی گوگل در اندروید، نشانه ای از آنچه که به کاربران iOS ارائه خواهد شد، نیست، گوگل نیاز دارد که کار بسیار زیادی روی تصویر بَرداری نقشه های بُرداری انجام دهد تا به تکنولوژی اپل در نقشه ها برسد. در همان زمان، انتظار می رود که شاهد پشتیبانی رسمی برای ذخیره سازی نقشه های Offline از نواحی خاص درون نقشه های iOS 6 باشیم زیرا مشخص نیست که چه مدت یا چه مقدار جزئیات پس از پیمایش یک ناحیه برای کاربر صرفه جویی می شود.

  هیچ شکی نیست که پشتیبانی خودکار Offline در نقشه های جدید اپل بی نهایت بهتر از نقشه های قدیمی در iOS 5 است. موضوع تعجب آور دیگر این است که اپل بسته های تخصصی نقشه های Offline مانند پارک های ملی، مسیر های منطقه ای، نقشه های اردوگاهی و منطقه ای و نقشه های Offline و مشابه دقیق برای کاربران iOS 6 را برای فروش قرار نداده است.

  علاوه بر کنترل بهتر نقشه های Offline، اپل از نقشه های جدید بُرداری خود برای آشکار سازی تدریجی جزئیات روی نقشه به عنوان بخش بعدی در آینده ی نمایش جزئیات بهره می برد.
  منبع:  AppleInsider
  لطفا منبع خبر حفظ شود.

 2. 19 کاربر زیر از mahdimax_25 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. offline map در فریمور 3.1.2
  توسط paj در انجمن GPS
  پاسخ: 125
  آخرين نوشته: 16-04-2020, 07:16 PM
 2. Offline Map برای iOS-5.0.1
  توسط SUPPORT در انجمن GPS
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 19-03-2020, 09:33 AM
 3. درخواست UpToDate بصورت Offline
  توسط dr_bijan در انجمن درخواست ها برای آیفون و آیپاد
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 13-03-2020, 01:13 PM
 4. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 02-03-2020, 08:14 AM
 5. offline map در فریمور 4.x
  توسط s.m.h.m. در انجمن نرم افزارهای GPS
  پاسخ: 212
  آخرين نوشته: 01-03-2020, 04:54 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 03:16 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.