تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: 5 مشکل نقشه اختصاصی اپل که باید برطرف شود

 1. #1
  تاریخ عضویت
  May 2009
  نوشته ها
  172
  سپاس
  3,270
  از این کاربر 742 بار در 142 ارسال سپاس شده است.

  پیش فرض 5 مشکل نقشه اختصاصی اپل که باید برطرف شود  iPhone 5 به خیلی چیز ها شهرت دارد: سریع ترین سخت افزار، بیش ترین فروش در هفته ی اول و... . این دستگاه هم اکنون به خاطر فقدان یک چیز دیگر نیز شهرت دارد: Google Maps .

  جامعه ی فناوری در طی چند روز گذشته به خاطر رقابت چالش برانگیز اپل با گوگل چند بار به لرزه افتاد و لازم است دقت اپل در زمینه ی نقطه ی علاقه مندی (POI) بهبود یابد. برای مثال برخی از کاربران در جستجو هایشان در نقشه ی اپل یک فرودگاه را در نزدیکی منزلشان گزارش کرده اند. یا اینکه جستجوی شهرها و مکان های مشهور آن گونه که انتظار می رود، نیست.

  Mike Dobson کارشناس نقشه کشی بر روی چالش هایی که اپل با آن رو به روست، تمرکز کرده است. او لیستی از 5 مشکل کلیدی را که اپل نیاز دارد آن ها را برطرف کند، ارائه کرده است و همچنین توضیح داده که چرا انتظار ندارد اپل آن ها را سریع رفع کند.

  بسیاری از خوانندگان این خبر ممکن است درک نکنند که چرا مشکلات لیست شده بسیار جدی هستند. در ادامه توضیح داده خواهد شد که چگونه اپل ممکن است داده های POI خود را برای نقشه هایش تولید کند و همچنین ارائه ی نمونه های واقعی از چالش هایی که در پاسخگویی به فرایند مشابه برای دیگران دیده شده اند.

  1. جمع آوری داده های مکانی دشوار است.

  جهت پوشش کامل هر مکان، اپل برای هر کشور به آوردن دو یا سه پایگاه اطلاعاتی افقی ( در واقع هسته ) نیاز خواهد داشت. به عنوان مثال در کشور آمریکا، تعداد کمی از ارائه دهندگان تجاری مانند Localeze, InfoGroup, Axciom, Compass داده های هسته را بر روی حدوداً 15 میلیون کسب و کار فراهم می کنند. هر ارائه دهنده پوشش دهی متفاوتی دارد که نشان می دهد چرا شرکت بزرگی مانند اپل جمع آوری داده را از بیش از یک ارائه دهنده ترجیح خواهد داد. احتمالاً اپل خواستار دریافت مجوز منابع شخص ثالث علاوه بر جمع آوری و تقویت داده های خودش از طریق دستگاه هایش است.


  2. جمع آوری داده های تجاری به صورت عمودی دشوار تر است.

  علاوه بر داده های هسته، اپل به پایگاه های اطلاعاتی ویژه ای روی رأس های عمودی خاص نیاز خواهد داشت. برای مثال، شرکت Yelp برای رستوران ها و مکان های خرده فروشی و Hotels.com, TripAdvisor, HotelsCombined برای هتل ها و اتاق های کرایه ای است. همچنین اپل به داده های مخصوص خرده فروش از Wal-mart, Starbucks و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ دیگر نیازمند است. وقتی شما اقدام به ساخت برنامه ای مانند Maps اپل می کنید، به ده ها منبع مختلف نیاز خواهید داشت. برای یک شرکت یا موتور جستجوی بزرگ، این یک امر غیر معمول نیست که از بیش از 100 منبع متفاوت استفاده کند.


  3. داده های استاندارد شده، یک فرایند بیش از حد انتظار را در پی دارد.

  هنگامی که اپل داده ها را دریافت می کند، نیازمند پردازش آن ها در یک قالب رایج است تا اعضای تیمش بتوانند آن را تحلیل کرده و شروع به یکپارچه سازی آن کنند. ارائه دهندگانی که در بالا به آنان اشاره شد، داده هایشان را در یک قالب استاندارد توزیع نمی کنند.فایل ها معمولا در یک قالب پیچیده فراهم شده اند؛ مانند فایل های موجود در یک پایگاه داده ی واقعی که عمل دستکاری سریع اطلاعات را دشوار می کند.

  احتمالاً هر منبع یک قالب متفاوت برای هر فیلد به سادگی یک شماره ی تلفن تجاری دارد. مثلاً شماره ی تلفن برخی از مردم دارای سه بخش است که نیاز است کنار هم گذاشته شوند. (کد شهر: 021 ، کد منطقه: 8899 و شماره: 4567) شکل قالب بندی نشده (02188994567) یا شکل قالب بندی شده (4567-8899-021). این در مورد آدرس ها هم صدق می کند که همچنین در قالب های مختلف ارائه خواهد شد.

  اپل همچنین نیاز دارد دسته بندی هایش را استاندارد سازی کند. برخی از ارائه دهندگان از دسته بندی NAICS استفاده می کنند، برخی از کد های SIC بهره می برند و هنوز برخی دسته بندی های خاص خود را دارند که اپل نیاز دارد که همه ی این ها را به یک دسته بندی واحد تبدیل کند. در بسیاری از موارد صد ها فیلد اطلاعاتی وجود خواهند داشت که نیاز به استاندارد سازی دارند.

  علاوه بر استاندارد سازی فیلد ها، اپل باید کار های بیش تری را برای کمک به کاربران برای یافتن مکان مناسب انجام دهد. همچنین نیاز است اپل مشابه های مکانی بیش تری برای هر مکان اضافه کند و دریابد که چگونه آن ها به هم مرتبط هستند. در حالی که اپل نیاز دارد تمامی این کار ها را انجام دهد، برخی از شرکت ها برای حرفه ای شدن، در تنها یکی از این اعمال به صورت تخصصی به فعالیت می پردازند.

  همچنین راه اندازی زیر ساخت برای پردازش این منابع داده یک چالش است؛ مخصوصا اگر اپل بخواهد به روز رسانی بلادرنگ را برخلاف پردازش ماهانه یا هفتگی انجام دهد.
  4. هنگام تطابق مکان ها، برای هر قانونی یک استثنا وجود دارد.

  هنگامی که منابع داده ها استاندارد سازی شده است، هدف اپل چیدن پروفایل های مرکب برای هر POI با چینش و ادغام بهترین اطلاعات از هر منبع داده خواهد بود. قبل از تحقق این امر، لازم است اپل شناسایی کند که کدام پروفایل ها درون هر منبع به یک مکان واقعی یکسان اشاره می کنند.

  برای انجام این کار، اپل باید POI ها را با یک معیار یا مکان مرجع تطبیق دهد که عملی دشوار است زیرا یک شناسه ی رایج که بتواند به سادگی پروفایل ها را به مکان واقعی یکسان پیوند دهد، وجود ندارد. همچنین هر ارائه دهنده یک نام، آدرس، طول و عرض جغرافیایی و... برای مکان واقعی یکسان خواهد داشت. برای مثال:
  ارائه دهنده ی شماره ی 1 :
  Days Inn Cedar Point South Milan (Ohio(
  11410 State Rt 250, Milan (Ohio), Ohio

  ارائه دهنده ی شماره ی 2 :
  Sandusky Days Inn Cedar Point South Turnpike
  11410 SR 250, Milan, Ohio

  متأسفانه برای اپل، تطبیق این ناهمانگی ها برای تحلیل داده ها، شناسایی استثنائات و بهبود سیستم امری وقت گیر است که نیازمند یک الگوریتم پیچیده است که به جزئیات پروفایل ها، اطلاعات ازدحام منبع، یادگیری ماشینی و ابزار گزارش دهی نیاز دارد. بسیاری از قسمت ها نیاز دارند که به ترتیب حل شوند چرا که جایی که 30 توسعه دهنده 30 بار زودتر از یک توسعه دهنده کاری را تمام خواهند کرد، جای کار دیگری نیست.

  اگر نقشه ی اپل عمل تطابق را اشتباه انجام دهد، عمل تکرار کردن را انجام می دهد. مانند آن چه که در تصویر زیر می بینید:


  5. ادغام منابع داده ها درون یک پایکاه داده ای مرکب، یک عمل کاملاً من درآوردی است.

  برای تولید اطلاعاتی که کاربران درون برنامه می بینند، اپل نیاز به انتخاب و ادغام بهترین داده ها از منابع مختلف درون یک پروفایل مرکب برای هر مکان واقعی دارد. برای انجام این کار، اپل باید بفهمد که کدام منبع بهترین داده ها را برای هر فیلد در اختیار دارد. منابع جمع آوری شده توسط پیمایش غالب اینترنتی دارای شماره های ردیابی فراخوان (که یا منقضی شده اند یا به شرکت های دیگر منتقل شده اند) به جای شماره تلفن های واقعی تجاری هستند. منابع جمع آوری شده به وسیله ی کپی کردن کتاب های صفحه ی زرد رنگ ممکن است دارای جزئیاتی باشند که از زمانی که چاپ شده اند تغییر کرده اند. اگر اپل جزئیات اشتباه را انتخاب کند، کاربران به مکان اشتباه هدایت خواهند شد. کلیک بر روی لینک های خراب، مشاهده ی لیست محصولاتی که دیگر وجود ندارند یا تماس با شماره ای که دیگر در شبکه وجود ندارد.

  زندگی در دنیای واقعی
  یکپارچگی داده ها یک فرایند پیچیده اما بسیار مهم برای جستجو های محلی، نقشه یابی و برنامه های راهنما محسوب می شود و چیزی است که اغلب مردم به آن توجه نمی کنند یا درباره ی آن فکر نمی کنند مگر اینکه مشکلی پیش بیاید. واضح است که یکپارچگی داده ها با فقط جزئیات پایه ای مانند نام، آدرس، شماره ی تلفن و مکان امری دشوار است.

  این مشخص می کند که چرا صنعت به پلتفرم های کاراتر و ابزار های مناسب برای رسیدگی به این چالش ها و پیشرفت دنیای واقعی که همه ی ما انتظار داریم، نیاز دارد. جایی که محصولات، اختراعات، منوها، معاملات، رخداد ها و جابه جایی شغل های افراد بین همه ی گوشی های تلفن همراه همگام سازی می شود و کاربران می توانند به سرعت و بدون در نظر گرفتن برنامه یا دستگاه، آن را مورد تراکنش قرار دهند.
  منبع:  TechCrunch
  لطفا منبع خبر حفظ شود.
  ویرایش توسط mahdimax_25 : 02-10-2012 در ساعت 02:04 AM

 2. 7 کاربر زیر از mahdimax_25 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات سایت
لینک دوستان
درباره سایت
انجمن تخصصی آيفون در سال ۲۰۰۷ با عرضه‌ی اولين نسل گجت‌های iOS اپل فعاليت خود را آغاز نمود. مفتخر هستيم که تا اين لحظه پيشتاز خدمت رسانی به کاربران ايرانی محصولات اپل باشيم.

اکنون ساعت 06:52 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4 می باشد.

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.