به گزارش سرویس موبایل پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از AppleInsider، ظاهرا کمپانی حامل AT&T در سال ۲۰۱۰ از شرکت RIM درخواست کرده بود که برای ایجاد رقابت با گوشی های آیفون دست به ساخت گوشی های تلفن همراه بزند.

به گزارش وال استریت ژورنال این اقدام ناشایست از سوی AT&T در حالی صورت گرفته که در آن زمان هنوز حق فروش انحصاری آیفون در ایالات متحده تنها در اختیار همین کمپانی بوده است.

کمپانی حامل AT&T در بیانیه ای اعلام کرده است که این شرکت همواره در تلاش است تا بهترین محصولات از برندهای مختلف را در دسترس کاربران خود قرار دهد.

این بیانیه AT&T از نظر روابط عمومی و مشتری مداری بسیار موجه به نظر می رسد اما انگیزه اصلی و واقعی این شرکت درست کردن یک رقیب برای آیفون از ترس قدرت گرفتن بیش از حد اپل در صنعت گوشی تلفن همراه بوده است و با توجه به اینکه RIM تا سال ۲۰۰۷ و پیش از ظهور آیفون در صنعت گوشی تلفن همراه در آمریکا حرف اول را می زده است از دید AT&T مناسب ترین و بهترین گزینه محسوب می شده است.

حاصل همکاری کمپانی حامل و شرکت سازنده تلفن همراه گوشی BlackBerry Torch بود.بعد از این ماجرا کمپانی Verizon نیز از ترس تسلط آیفون بر بازار همکاری خود را با RIM گسترش داد که نتیجه آن ساخت گوشی تلفن همراه BlackBerry Storm بود. اما هیچ کدام از این گوشی ها حتی نتوانستند به آمار فروش آیفون نزدیک شوند.

منبع : پایگاه خبری فن آوري اطلاعات ايران :: Iran Information technology Network|