به گزارش ایران ویج ، سال ۲۰۱۲ میلادی تازه آغاز شده است و شرکت های گوناگون در عرصه های مختلف از مدتی قبل محصولات جدید خود را که در این سال به بازار عرضه می کنند را معرفی کرده اند. شرکت های اتومبیل سازی مانند سایر شرکتها به معرفی محصولات جدید خود برای سال ۲۰۱۲ پرداخته اند .

مدل ۴C از شرکت آلفا رومئو
یک خودروی اسپرت خوش ساخت و زیبا از این شرکت ایتالیایی که به دلیل به کار بردن مواد فیبر کربنی از سازه سبکی بهره می برد. این خودرو تنها ۸۵۰ کیلوگرم وزن داشته و از یک موتور ۴ سیلندر نیرو می گیرد.
بیشینه سرعت این خودرو در حدود ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن در مدت زمان ۵ ثانیه قابل دسترسی است. قیمت مورد نظر برای این خودروی اسپرت زیبا در حدود ۴۵ هزار یورو اعلام شده و شرکت ” آلفا” اعلام کرده است که در کل ۱۵۰۰ خودرو از این سری تولید خواهد کرد.
C-X16 از شرکت جگوار
یک خودروی اسپرت از شرکت اتومبیل سازی جگوار که می تواند علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند. در ساخته بدنه این خودرو از آلومنیوم استفاده شده است تا وزن کاهش پیدا کرده و در عین حال با نگاهی به صنعت هوا و فضا طراحان این اتومبیل از طراحی انواع هواپیماها در طراحی C-X16 بهره گرفته اند.
این اتومبیل از یک موتور هیبریدی بنزینی _ الکترونیکی بهره می برد. این خودرو از یک موتور ۶ سیلندر به حجم ۳ لیتر و یک باطری الکترونیکی لیتیومی به قدرت ۳۰۰ ولت بهره می برد که سرعت بیشینه ای در حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ در حدود ۴٫۴ ثانیه را برای این خودرو به ارمغان می آورد. قیمت این خودرو در حدود ۵۰ هزار پوند برآورد شده است.شورلت Volt
شرکت شورلت از قدیم به عنوان تولید کننده اتومبیل های نیرومند ، بزرگ و پر مصرف مشهور بوده است. اما ظاهرا گران شدن انرژی در سطح جهان این خودرو ساز آمریکایی را نیز مجبور کرده است تا در طراحی های خود تجدید نظر کند. این شرکت برای نیازهای امروزی مدل “Volt ” را به بازار معرفی کرده است.
این خودرو از یک سیستم پیشران ترکیب الکترونیکی _ بنزینی بهره برده است که موتور الکترونیکی آن با هر بار شارژ می تواند ۶۴ کیلومتر را طی کند. این توانایی این خودرو را برای استفاده در محیطهای شهری ایده آل کرده است. این خودروی ۴۰ هزار دلاری شتاب ۰ تا ۱۰۰ خود را در ۱۰ ثانیه به دست می آورد. از دیگر خصوصیات این خودرو کم صدایی آن است که چه در زمان استفاده از موتور بنزینی و چه الکترونیکی صدای کمی تولید می کند. سرعت این خودرو نیز به صورت میانگین ۱۲۰ کیلومتر در ساعت است.
مزدا CX_5
یک اس یو وی از شرکت اتومبیل سازی مزدا که از بدنه ای سبک بهره برده و دارای مصرف سوختی پایینی است. این خودرو از یک موتور ۴ سیلندر به حجم ۲ لیتر بهره می برد که نیرویی در حدود ۱۷۳ اسب بخار تولید می کند.این خودرو از یک دنده ۵ حالته اتوماتیک نیز بهره می برد. در این خودرو از طراحی آیرودینامیک به منظور حرکت راحت تر در سطوح ناهموار استفاده می شود و با قیمت ۲۱۴۹۰ دلار به بازار عرضه می شود.
مینی کوپر مدل Roadster
این خودروی کوچک که ادامه دهنده راه سری موفق مینی کوپر است که از یک موتور ۴ سیلندر به حجم ۱٫۶ لیتر که توانای در حدود ۱۲۱ اسب بخار تولید می کند بهره می برد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو در ۸٫۷ ثانیه به دست می آید و سرعت بیشینه آن در حدود ۲۳۶ کیلومتر بر ساعت است . قیمت پایه این خودرو در حدود ۲۵ هزار دلار است.
فورد رنجر ” Ranger “
شرکت اتومبیل سازی فورد در راستای معرفی گونه های وانت خود برای سال ۲۰۱۲ مدل ” Ranger ” را به بازار ارائه کرده است. این وانت در دو مدل تک و دو کابین با موتورهای مختلف به بازار عرضه شده است. در مدل تک کابین از یک موتور بنزینی ۲٫۵ لیتری بهره گرفته شده و قیمت در حدود ۱۹۷۴۰ دلار و در مدل دو کابین با استفاده از یک موتور ۳٫۲ لیتری قیمت در حدود ۵۹ هزار دلار است. این خودرو دارای وزنی بین ۱۷۹۵ تا ۲۱۵۹ کیلوگرم در مدلهای مختلف بوده و بنا به سفارش مشتری از دنده ۶ حالته عادی یا اتوماتیک بهره می برد.
مدل Twizy از شرکت رنو
شرکت فرانسوی رنو از دیرباز به عنوان یکی از طراحان موفق در زمینه اتومبیل های کوچک شهری در سطح دنیا معروف بوده است. این شرکت برای تامین نیاز امروز شهرهای بزرگ و با توجه به بحران جهانی سوخت دست به طراحی یک اتومبیل دو نفره الکترونیکی زده است. این خودرو دارای دو مدل ” شهری” و مدل ” Z.E ” است . در مدل شهری این خودرو به یک موتور الکترونیکی به قدرت ۱۸ اسب بخار مجهز است که سرعتی در حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت را برای خودرو فراهم میکند.قیمت این مدل ۷۶۹۰ یورو است.
مدل ” Z.E ” مدلی است که با یک موتور به قدرت ۵ اسب بخار مجهز شده است و با سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند ، قیمت این مدل ۶۹۹۰ یورو است.


source :iranvij