تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: چند سوال از کارشناسان سایت

سپاس
    44
    از این کاربر 3 بار در 2 ارسال سپاس شده است.

New 2 چند سوال از کارشناسان سایت

عرض سلام و ادب

من از اعضای جدید سایت هستم که قصد خرید یک آیفون 4 32 گیگ رو دارم ، اما چند تا سوال تو ذهنم هستش که خواستم بپرسم ، اگه امکان داره تا اونجایی که از دستتون بر میاد بنده رو راهنمایی بفرمایید :

1- منظور از ( جیل بریک ) چیه ؟ اصطلاح نرم افزاری هستش ؟

2- آیا گوشی آکبند نشانه های خاصی داره یا نه ؟ (از نظر شکل بسته بندی و ...) اینو پرسیدم که موقع خرید ضرر نکنم (mc در گوشی یعنی چی ؟) و گوشی اصل آیفون باید ساخت کدام کشور باشه (آخه شنیدم چین و مالزی و امریکا و .. ساختنش ، من کدوم رو بخرم ؟)

3- آیا با سیم کارت های ایران (همراه اول و تالیا) میشه از این گوشی استفاده کرد ؟(شنیدم سیم کارت باید برش بخوره) ؟

4- اصطلاح (آنلاک فکتوری) دقیقا یعنی چی ؟

5- لاک بودن گوشی یعنی چی ؟

6- آیا فروشگاهی در تهران داریم گه گوشی آیفون 4 رو بصورت اقساط هم بفروشه ؟

7- آیا کاربران آیفون در ایران هم میتوانند مثل نوکیا نرم افزار گوشی خودشان را بصورت رایگان به روز کنند و رتقا دهند ؟

8- زمانی که مثلا از فروشگاهی در تهران گوشی آکبند رو خریداری کنم ، فقط کافیه سیم کارتم رو قرار بدم و استفاده کنم یا باید تغییر نرم افزاری هم روی گوشی اعم از برداشتن قفل شبکه و یا ... رو انجام بدم ؟

از همه دوستانم ممنونم که وقتشون رو گرفتم .

با تقدیم احترام
    حامد محمدیان
    ویرایش توسط hm13862007 : 18-04-2011 در ساعت 12:20 AM

سپاس
    2,374
    از این کاربر 16,157 بار در 1,924 ارسال سپاس شده است.

1.شكستن قفل ايفون براي نصب برنامه هاي كرك شده !

2. كشور توليد كننده هر كدام باشه فرقي نداره ، بسته بندي هم بايد به اين شكل باشه!

3.همه ي سيم كارت هاي نام برده رو ساپورت ميكنه، سيم كارت ميره زير يك دستگاه كوچيك و برش مي خره!

4.unlock factory يعني اينكه سيم كارت همه ي كشور ها بهش مي خره !

5. Lock هم يعني اينكه فقط سيم كارت At&t بهش مي خره !

6.از بچه هاي سايت كه تو ايران هستن سوال كنيد !

7. اگه قفل گوشي شكسته بشه (jailbreak) امكانش هست !

8.براي اكتيو شدن ايفون فقط كافيه به itunes وصل بشه، همين
    ویرایش توسط RedBull : 18-04-2011 در ساعت 12:43 AM

3. 7 کاربر زیر از RedBull عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    10.3
    ورژن Mac
    10.12.4
    سپاس
    14,686
    از این کاربر 83,024 بار در 14,014 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط hm13862007 نمایش پست ها
    عرض سلام و ادب

من از اعضای جدید سایت هستم که قصد خرید یک آیفون 4 32 گیگ رو دارم ، اما چند تا سوال تو ذهنم هستش که خواستم بپرسم ، اگه امکان داره تا اونجایی که از دستتون بر میاد بنده رو راهنمایی بفرمایید :

2- آیا گوشی آکبند نشانه های خاصی داره یا نه ؟ (از نظر شکل بسته بندی و ...) اینو پرسیدم که موقع خرید ضرر نکنم (mc در گوشی یعنی چی ؟) و گوشی اصل آیفون باید ساخت کدام کشور باشه (آخه شنیدم چین و مالزی و امریکا و .. ساختنش ، من کدوم رو بخرم ؟)

3- آیا با سیم کارت های ایران (همراه اول و تالیا) میشه از این گوشی استفاده کرد ؟(شنیدم سیم کارت باید برش بخوره) ؟

7- آیا کاربران آیفون در ایران هم میتوانند مثل نوکیا نرم افزار گوشی خودشان را بصورت رایگان به روز کنند و رتقا دهند ؟

8- زمانی که مثلا از فروشگاهی در تهران گوشی آکبند رو خریداری کنم ، فقط کافیه سیم کارتم رو قرار بدم و استفاده کنم یا باید تغییر نرم افزاری هم روی گوشی اعم از برداشتن قفل شبکه و یا ... رو انجام بدم ؟

از همه دوستانم ممنونم که وقتشون رو گرفتم .

با تقدیم احترام
    حامد محمدیان

با عرض خوش آمد گویی به شما دوست عزیز

۱- جیلبرک به عمل هک گرفتن آیفون گفته می شود . شما وقتی جیلبرک می کنید می توانید نرم افزار هایی که مورد تایید اپل نیستند ( مثل نرم افزار نصب تم یا ... )* رو نصب کنید . در کنار اون می توانید نرم افزار های App store رو بصورت کرک شده نصب کنید ولی اگر جیلبرک نکنید تنها می توانید از نرم افزار های ریگان یا اون هایی که خریده اید استفاده کننید

۲- تمامی آیفون ها در چین ساخته می شوند و پشت تمامی آیفون ها نوشته شده است
    Designed by apple in california assembled in china

۳- برای آیفون ۴ بله باید برش بخورد . سیم کارت های معمولی ایران رو میتوان به راحتی برش داد

۴ و ۵ - آیفون به ۲ صورت در جهان عرضه می شود . یک مدل که اصلاحا لاک گفته می شود که تحت اپراتور های خاص عرضه می شود و در نتیجه جز آن اپراتور خاص سیم کارت دیگری را ساپورت نمی کند . این مدل ها با نرم افزار های آنلاک کننده آنلاک می شوند و بعد از اون می توانید با همه سیم کارت ها از اون استفاده کنید . مدل های لاک ارزان تر هستند
    -بدلیل اینکه نرم افزاری های آنلاک با تاخیر بسیار بسیار زیاد ریلیز می شوند و شاید ماه ها طول بکشد پیشنهاد می شود در هیچ شرایطی آیفون لاک نخرید .

آنلاک فاکتوری ها به آن دسته از آیفون ها گفته می شود که با همه سیم کارت ها کار خواهد کرد

۶- جوابی ندارم

۷- تا منظورت از نرم افزار ها چی باشه
    سیستم عامل رو می تویند همیشه و به آسونی آپدیت کنید . نرم افزار ها هم اگر جیلبرک کرده باشید می تونید نسخه جدید اونها رو از اول دانلود کنید و نصب کنید
    ولی اگر نرم افزار رو خریده باشید از خود آیفون نیز می توانید آپدیت کنید

۷- اگر آنلاک فاکتوری باشه بعد از گذاشتن سیم کارت به کامپیوتر وصل کنید تا اکتیو بشه

برای شروع کار بهتره تاپیک زیر رو مطالعه بفرمایید

راهنمای استفاده از انجمن تخصصی آیفون
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

5. 11 کاربر زیر از roozbeh7000 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

سپاس
    44

ممنون از لطف شما

اما من چند تا مورد رو خوب متوجه نشدم :

اول : بسته بندی به چه شکل باشه ؟؟ من که شکل و تصویری نمیبینم !!

دوم : پس من چطور میتونم نرم افزار گوشیم رو مثلا به ورژن 4.2.1 ارتقا بدم و آپدیت کنم ؟

سوم : از کجا بفهمم که گوشی آکبندی که دارم میخرم آنلاک فکتوری هستش یا نه ؟ من باید لاک بخرم یا آنلاکش رو ؟

چهارم : سیم کارتم رو چجوری برش بدم ؟ یعنی خودم برش بدم یا بدم به فروشنده گوشی ؟

پنجم : توضیح کامل تر شما یا سایر دوستان در مورد سوالات من میتونه به حقیر کمک کنه .

بازم ممنونم که هوای بچه های تازه وارد سایت رو دارید ...

با سپاس فراون

سپاس
    6,133
    از این کاربر 29,375 بار در 5,524 ارسال سپاس شده است.

جیلبریک یعنی شما اجازه پیدا میکنید به بخش های اصلی آیفون یا آیپد یا کلا ios دسترسی پیدا کنید ٬ در حالت معمول شما تنها دسترسی به بخش Media که آیتونز باهاش درگیر هست رو دارید ولی در صورت جیلبریک به تمام فایل ها و فولدر ها دسترسی پیدا میکنید که میتونید تغییرات عمده که مربوط به فایل های سیستم میشن رو از اونجا اعمال کنید .

گوشی آکبند قطعا نشانه هایی داره ولی نمیشه گفت تو ایران شما از کجا بخرید بهتر هست ٬ بهترین کار این هست که از یک منبع مطمئن خرید کنید . و قطعا آنلاک فکتوری بودن یک فاکتور مهم در خرید آیفون هست .

اگر آیفون ۴ خریده باشید حتما باید سیم کارت رو برش بدید . خشاب سیم کارت در آیفون ۴ فقط برای مینی سیم کارت طراحی شده .

گوشی های آیفون به دو صورت به بازار میاد ٬ لاک و آنلاک . منظور از لاک یعنی گوشی شما با قرار داد خریداری شده که این قرار داد میتونه با خیلی از اپراتور ها بسته شده باشه برای مثال o2 . orange . at&t و ... . این گوشی ها فقط با سیم کارت های مربوط به اپراتور خودشون کار میکنن و سیم کارت اپراتور های دیگه روی این گوشی ها جواب نخواهند داد . گوشی های آنلاک به این صورت هستند که با هر اپراتور و سیم کارتی کار میکنند . البته باید توجه کرد که گوشی های لاک هم قادر به آنلاک شدن نرم افزاری در هر فرمور هستند ولی این آنلاک شدن مقطعی هست و با اومدن فرمور ( ورژن ) جدید باید منتظر آنلاک جدید هم باشید ! پس شدیدا توصیه میشه ایفون آنلاک بخرید تا در آینده دچار مشکلاتی از این قبیل نشید .

مطمئنا هست ولی باید از طریق کاربرها پرس و جو کنید .

بله ٬ آپدیت کردن آیفون کاملا مجانی هست ولی اگر بخواید جیلبریک کنید باید منتظر برنامه ای برای جیلبریک اون فرمور جدید بمونید ٬ در نهایت هم آپدیت و هم جیلبریک تا الان که همیشه مجانی و بصورت free بوده .

اگر گوشی رو آنلاک فکتوری خریداری کنید در دفعه اول استفاده بعد از گذاشتن سیم کارت باید گوشی با اتصال به آیتونزی که متصل به اینترنت هست اکتیو بشه ٬ البته فقط یکی دو دقیقه وقتتون رو خواهد گرفت ٬ ولی اگر گوشی شما لاک باشه در صورتی که آنلاک نرم افزاری baseband شما ساخته شده باشه نیاز دارید تا از طریق نرم افزار های مرتبط گوشیتون رو آنلاک کنید ( دقت کنید که نرم افزار آنلاک مشخص نیست کی بیاد ٬ برای مثال الان نزدیک به ۶ ماه هست که نرم افزار آنلاک برای ورژن خاصی از بیس باند ها هنوز نیومده ! )

8. 8 کاربر زیر از oosin عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    10.3
    ورژن Mac
    10.12.4
    سپاس
    14,686
    از این کاربر 83,024 بار در 14,014 ارسال سپاس شده است.

من , یاسین و حسام عزیز براتون کامل توضیح دادیم
    شما همواره می تونید به آخرین ورژن آپدیت کنید . در حال حاضر آخرین ورژن ۴.۳.۲ میباشد
    البته راه هایی برای دور زدن این قانون اپل وجود دارد . فعلا بهتره چیزای مقدماتی رو یاد بگیرید
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

10. 4 کاربر زیر از roozbeh7000 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    9.3.3
    ورژن Mac
    10.11.6
    سپاس
    3,266
    از این کاربر 10,227 بار در 2,709 ارسال سپاس شده است.

چهارم : سیم کارتم رو چجوری برش بدم ؟ یعنی خودم برش بدم یا بدم به فروشنده گوشی ؟
    فروشنده با دستگاه ، به صورت دقیق برش میده !
    انسانیت خود به تنهایی دینی است که پیروان چندانی ندارد ..

سپاس
    44

از راهنمایی همه عزیزان ممنونم ، کاملا روشن شد برام موضوع ...

کم کم شروع میکنم به کارکردن با بخش های مقدماتی سایت ...

راستی هر جا که سوال یا مشکلی داشتم از کی و کجا بپرسم ؟ (یعنی در کدام بخش سوال کنم ؟)

اگه سوالاتم در سطح ابتدایی و پایین بود ایرادی نداره (اسپم حساب نمیشه ؟) آخه من تازه واردم و دیشب عضو این انجمن شدم .

فعلا شب همگی خوش تا بعد ...

ورژن iOS
    9.3.3
    ورژن Mac
    10.11.6
    سپاس
    3,266
    از این کاربر 10,227 بار در 2,709 ارسال سپاس شده است.

انسانیت خود به تنهایی دینی است که پیروان چندانی ندارد ..

14. 3 کاربر زیر از A M iN عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

سپاس
    6,133
    از این کاربر 29,375 بار در 5,524 ارسال سپاس شده است.

البته بهتون پیشنهاد میکنم از پیام خصوصی استفاده نکنید ٬ در صورتی که براتون مشکلی پیش اومد بعد از جستجو اگر مشکلتون حل نشد و اگر از تاپیک فوق که امین عزیز لینک دادن هم به جواب نرسدید*٬ یک تاپیک مجزا بزنید و سوالتون رو مطرح کنید ٬ دوستان راهنمایی میکنند .

16. 8 کاربر زیر از oosin عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)