اگر چه هنوز چند ماهی از معرفی و عرضه‌ی گوشی‌های آیفون 6 اس و 6 اس پلاس توسط اپل سپری نشده است ولی از حالا گمانه زنی دوست داران اپل برای معرفی محصول جدید این شرکت شروع شده است.
و این دسته از کاربران با بهانه قرار دادن فرا رسیدن سال نوی میلادی، تلاش‌های خود را برای کسب اطلاعات موثق در مورد ویژگی‌ها و توانمندی‌های نسل جدید گوشی‌هایآیفون که به احتمال قریب به یقین آیفون 7 نامگذاری خواهند شد، آغاز کرده‌اند.
تقریباً مانند تمامی محصولات اپل، بازار شایعات گوشی‌های آیفون 7 هم هیچ وقت از تب و تاب نمی‌افتد و تا روزی که از این گوشی جدید بر روی صحنه رونمایی نشود از انتشار و تولید خبرها و حدسیات جدید خسته نمی‌شود. یکی، دو ماه پیش با اخباری در این بازار روبه‌رو بودیم که ادعا داشتند، گوشی آیفون 7 اپل در برابر نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم خواهد بود و تسلیم نمی‌شود. این روزها نیز گمانه‌زنی‌های جدیدی در وب‌سایت‌های اینترنتی به چشم می‌خورند که مدعی هستند نسل بعدی آیفون‌های اپل از منظر باریکی اندام و نازک بودن، ضخامتی برابر با دستگاه‌های آیپاد تاچ خواهند داشت. اخباری که شواهد و قرائن زیادی از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند و احتمال حقیقت داشتنشان نیز بسیار زیاد می‌باشد.
گزارش‌هایی که افراد آگاه را به عنوان منبع خبری خود معرفی می‌کنند، از این موضوع حکایت دارند که شرکت اپل خود را برای اعمال تغییراتی قابل توجه در گوشی‌های آیفون 7 آماده می‌کند و کاربران این گوشی‌ها باید انتظار تغییرات جدیدی بر روی گوشی آیفون 7 خود داشته باشند. از جمله‌ی این اصلاحات، تلاش اپل برای باریک‌تر کردن گوشی‌های هوشمند این شرکت می‌باشد. تلاش‌هایی که هیچ بعید نیست به حذف پورت 3.5 میلی‌متری Audio از روی این هوشمندهای دیجیتال منجر شود و در نسل بعدی گوشی‌های آیفون به جای این پورت نسبتاً قدیمی از درگاه Lightning استفاده شود. گزارش‌ها نشان می‌دهند که طرفداران اپل امیدوارند با این تغییرات تا 1 میلی‌متر از ضخامت آیفون‌های خود بکاهند و این گوشی‌های هوشمند را از گوشی‌های آیفون 6 اس نیز باریک‌تر کنند.
البته باید به این نکته نیز توجه داشت که در حال حاضر دستگاه‌های آیپاد تاچ اپل با این که در حدود یک میلی‌متری از گوشی‌های آیفون 6 اس این شرکت نازک‌تر هستند، اما همچنان از پورت 3.5 میلی‌متری Audio بهره می‌برند و این درگاه ارتباطی، بهانه‌ای برای ضخامت بیش‌تر این دستگاه‌های با قدمت و سابقه در دنیای هوشمندهای دیجیتال نبوده است.
با تمام این حرف‌ها به نظر می‌رسد طرفداران اپل هیچ مشکلی با حذف پورت Audio از روی محصولات خود نداشته باشند و به فناوری لازم برای جایزگزینی این پورت با درگاه Lightning بر روی ابزارهای مختلف دسترسی داشته باشند. بنابراین در صورتی که این اخبار و شایعات درست از کار در آیند، شرکت اپل بدون مشکل خاصی EarPodهای جدیدی را که از پورت Lightning پشتیبانی خواهند کرد به همراه گوشی‌های آیفون 7 در اختیار کاربران و خریداران نسل بعدی گوشی‌های هوشمند این شرکت قرار خواهد داد و در این میان جانبی‌سازان متفرقه در بازار هستند که باید فکری به حال خود کنند و برای از دست ندادن فروش خود در بازار، هر چه سریع‌تر محصولات تولیدیشان را با این تغییر سازگار سازند.
منبع:شایعاتی در مورد آیفون 7