این امکان را می شناسید – نواری که هنگام فشردن دکمه ی به اشتراک گذاری (مربع کوچک که فلشی از آن خارج می شود) در یک اپلیکیشن ظاهر می شود. در سیستم به اشتراک گذاری معرفی شده در iOS 8 – که اپلیکیشن های دیگر می توانند با استفاده از یک ابزار به نام “برگه های به اشتراک گذاری” کار می کنند – شما قادر خواهید بود اسناد، آدرس ها، عکس ها و فایل های دیگر را به برنامه ها و خدمات دیگر ارسال کنید. آیکون اشتراک گذاری (در زیر) در هسته ی برنامه های iOS و بسیاری از برنامه های دیگر در دسترس است.

و بسیاری از برنامه ها هستند که از برگه ی اشتراک گذاری پشتیبانی می کنند، اما شما ممکن است از آن مطلع نباشید، چرا که اپل این ویژگی قدرت کاربر را غالبا پنهان می کند.
در اینجا نحوه بهره بردن بیشتر از دکمه به اشتراک گذاری آیفون ذکر شده است.
فراتر از اصول اولیه
پیش از iOS 8، نحوه ی به اشتراک گذاری اطلاعات و فایل ها بین اپلیکیشن ها در iOS محدود بود. اگر شانس با شما یار بود می توانستید یک ایمیل و یا متن یک لینک را در برخی جاهای دیگر به اشتراک بگذارید. اما با آغاز به کار iOS 8، اپل از اپلیکیشن های دیگر نیز پشتیبانی می کند. برخی از اپلیکیشن ها واقعا امکان استفاده از برگه ی اشتراک گذاری را دارند و می توانید بر اساس نوع فایلی که می خواهید ببه اشتراک بگذارید اقدامات هوشمندانه انجام دهید.

به طور پیش فرض، منوی به اشتراک گذاری به شما اجازه می دهد یک URL، سند و یا عکس را با پیام، ایمیل، و برنامه یادآوری به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید آیتمی که می خواهید به اشتراک بگذارید را به اپلیکیشن یادداشت اضافه کنید. آیا جالب نیست که بتوانید اپلیکیشن های مورد علاقه تان را نیز به آن بیافزایید؟
بی شک می توانید و اینجا است نحوه ی این کار را به شما آموزش می دهیم. یک برنامه را که از برگه ی به اشتراک گذاری پشتیبانی می کند باز کنید (ما در این جا سافاری را انتخاب کرده ایم) و دکمه ی اشتراک را انتخاب کنید.
در بالای صفحه نمایش، برنامه هایی که در حال حاضر فعال اند و یا برای به اشتراک گذاری راه اندازی شده اند را مشاهده می کنید. گزینه ها را به سمت راست حرکت دهید تا زمانی که به گزینه ی “More” برخورد کنید.

هنگامی که شما بر روی این دکمه ضربه بزنید، یک منوی تنظیمات برای به راه اندازی برگه اشتراک گذاری ظاهر می شود.
فعال کردن و چینش دوباره اپلیکیشن ها
بسیاری از برنامه ها هستند که از سیستم به اشتراک iOS پشتیبانی می کنند. هنگامی که شما منوی “More” را باز می کنید، تمام برنامه هایی که روی دستگاه شما نصب شده و از برگه ی اشتراک گذاری پشتیبانی می کنند ظاهر می شوند.
همچنین امکان فعال یا غیر فعال کردن پشتیبانی یک برنامه در این منو وجود دارد. این امکان به این منظور است که بتوانید برنامه هایی را که تمایل دارید در این صفحه به نمایش درآیند را تعیین کنید.
برخی از اپلیکیشن ها مانند ایمیل و پیام ها همیشه در این منو ظاهر می شوند اما شما می توانید پشتیبانی را برای برنامه های دیگری که از آن ها استفاده نمی کنید غیر فعال کنید.

شما همچنین می توانید برنامه ها را به ترتیب استفاده از آن ها مرتب کنید. اگر شما تعداد زیادی از برنامه ها با قابلیت پشتیبانی از برگه ی اشتراک را در تلفن همراهتان نصب کرده باشید، این امکان می تواند برایتان بسیار مفید باشد.
کافی است روی منو ضربه بزنید و برنامه ی مورد نظر را بالا و پایین برده و در جایی که می خواهید قرار دهید.
ویژگی های خاص
بسته به نوع برنامه، شما می توانید فعالیت های مختلفی را در برگه اشتراک گذاری فعال کنید.
به عنوان مثال، از خدمات نشانه گذاری Pinboard استفاده می کنیم. کاربران Pinboard که آن را روی iOS نصب کرده اند(و بسیاری از آنها بیش از یک گزینه برای انتخاب در برگه ی اشتراک گذاری دارند.
برای مثال، اپلیکیشن Pinner دو گزینه در برگه ی اشتراک گذاری دارد. یکی “پین سریع” است، که URL را به سرعت Pinboard و بدون تعامل کاربر ذخیره می کند.

با این حال اگر روی Pinner کلیک کنید، یک پنجره ثانویه باز می شود که در آن می توانید یک توضیح برای لینکیا برچسب ها اضافه کنید، خواه لینک به صورت عمومی یا خصوصی ذخیره شود.
اشتراک گذاری برنامه های خاص
برنامه های مختلف به طور پیش فرض گزینه های مختلفی برای به اشتراک گذاری دارند. به عنوان مثال، در برنامه عکس در iOS، گزینه های به اشتراک گذاری نسبت به سافاری متفاوت هستند.

در عکس ها، می توانید انتخاب کنید که عکس را در گالری iCloud و یا یک میزبان از برنامه های دوربینی دیگر- از جمله snap chat – که از برگه اشتراک گذاری پشتیبانی می کنند به اشتراک بگذارید.
همچنین می توانیدیک متن را در برنامه هایی مانند ایمیل، سافاری و یادداشت ها انتخاب کرده و به اشتراک بگذارید. این قابلیت بسیار مفید است به خصوص اگر می خواهید بخشی از یک متن را به یادداشت ها اضافه کنید و یا یک رویداد تقویمی بر اساس آن چه در ایمیل ذکر شده است ایجاد نمایید.
نرم افزار یادداشت دارای پشتیبانی بسیار بالا از برگه ی اشتراک گذاری است. شما می توانید عکس، متن یا آدرس اینترنتی را مستقیما از برگه ی اشتراک گذاری به یک یادداشت موجود و یا یک یادداشت جدید اضافه کنید.
منبع: پن اپل