تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36

موضوع: [معرفی] بهترین برنامه های ضروری و کاربردی | Must Have Apps

ورژن iOS
    9.2
    سپاس
    11
    از این کاربر 40 بار در 12 ارسال سپاس شده است.

پیش فرض [معرفی] بهترین برنامه های ضروری و کاربردی | Must Have Apps

سلام
    تو این تاپیک قصد دارم با همکاری دوستان نرم افزارهایی رو معرفی کنم که نصبشون نیازی به جیلبریک نداره ولی در عین حال میتونن بسیار کاربردی باشن و حتی بعضی از کمبودهای سیستم رو جبران کنن
    بیشتر دنبال برنامه ها و ویجت های کاربردی هستم که ممکنه در طول روز بارها ازشون استفاده بشه
    یه جورایی میشه گفت اپ های Must Have که داشتنشون ضروریه و در عین حال بین اپ های مشابه و رقیبشون برترین هستن
    دوستان لطف کنید اگر از برنامه ای استفاده کردین که فکر میکنید این ویژگی ها رو داره تو همین تاپیک معرفی کنید
    برای شروع من چند تا اپ رو معرفی میکنم که به نظرم داشتنشون برای Power User ها (کسانی که زیاد از گوشی استفاده میکنن) واجبه
    در ضمن سعی میکنم یکم توضیح هم درباره کارکردشون بدم که دوستان دقیق متوجه منظور من از جنبه کاربردی بودن اپ بشن
    *تاپیک برای دسته های مختلف در انجمن موجود هست ولی هدف من گلچین کردن از بین همه ی اپ ها هست و محدود به دسته خاصی نمیشه

لانچر
    لانچر فقط یک کار انجام میده اونم ایجاد میانبر های مختلف در تب Today هست
    شما میتونید شورتکات هایی از قبیل صفحات تنظیمات، اپ ها، مخاطبین و... که زیاد استفاده میکنید رو قرار بدید
    لانچر های زیادی تو استور هست که همشون یک کار انجام میدن ولی کم و بیش امکانات مختلفی دارن، من خودم از Go Launcher استفاده میکنم
    یک مثال از کاربرد لانچر اینه که فرض کنید در حال استفاده از Safari یا هر اپ دیگری هستید و میخواید تنظیمات Cellular رو تغییر بدید (کاری که من زیاد انجام میدم)
    به جای اینکه از اپ خارج بشید و بقیه داستان... (که خودتون در جریانید) کافیه سوایپ کنید و شورتکات مورد نظر رو انتخاب کنید
    بعدش هم با گزینه Back to برگردید به اپ قبلی

Pin
    یکی از برنامه های جالب که کارش مدیریت Clipboard هست
    یعنی در واقع میتونید کارهای مختلفی با متن هایی که کپی میکنید انجام بدید
    بیشترین کاربردش برای من History متن های کپی شده هست
    مثلا اگر بخواهیم از جایی 10 تا متن یا لینک مختلف رو کپی کنیم باید بعد از هر کپی، یک بار پیست کنیم
    با Pin میشه به صورت نامحدود کپی کرد و بعدا هرکدوم رو انتخاب کنید و پیست کنید
    4 تا ویجت داره که میتونید با توجه به نیازتون انتخاب کنید
    من بیشتر از Clips استفاده میکنم و همونطور که معلومه میتونید تو لیست آیتم های کپی شده روی هرکدومشون تپ کنید و بعد پیست کنید

کلی امکانات دیگه هم داره مثل ترجمه، پیش نمایش لینک کپی شده، سرچ کردن متن کپی شده در گوگل یا ویکیپدیا و...

Vidgets
    همونطور که از اسمش معلومه یک Widget هست که امکانات بسیار زیادی داره
    یکی از کاملترین Widget های نمایش اطلاعات هست
    در واقع کار لانچر رو هم انجام میده
    در مورد اطلاعاتی که نمایش میده فکر کنم همین عکس کافی باشه

iMonitor
    این هم نوعی ویجت نمایش اطلاعات هست که به اندازه Vidget امکانات نداره، در واقع فقط اطلاعات سیستمی و سرعت نت رو نشون میده ولی در عوض امکانات مدیریت مصرف ترافیک نت رو هم داره

Password Manager
    این برنامه ها چندتا خاصیت مفید دارن، اول اینکه تمام پسورد های شما رو با امنیت ذخیره میکنن و بین دیوایس هاتون سینک میکنن پس دیگه نگران فراموشی پسورد ها نیستید
    فقط کافیه یک پسورد اصلی برای اپ بذارید و همونو حفظ کنید
    در ضمن با Touch id هم کار میکنه
    دوم اینکه بعد از ذخیره پسوردها دیگه نیازی به وارد کردن پسورد تو فرم ها ندارید، این شامل پیج های اینترنت در Browser ها و خیلی از اپ های دیگه میشه
    به این صورت که کنار فیلد یوزر و پسورد، آیکون برنامه نمایش داده میشه که وقتی روش میزنید بعد از اسکن اثر انگشت شما، خودش فیلد ها رو پر میکنه
    من از 1Password استفاده میکنم ولی اپ ها زیادی مثل Dashlane و... هم هست
    مثلا برای ورود به انجمن از طریق Tapatalk

دیکشنری
    اگر اهل خوندن متن های انگلیسی هستید و زیاد از دیکشنری استفاده میکنید قطعا دوست ندارید که مدام بین متن و دیکشنری جا به جا بشید
    یکی از قابلیت های خوب بعضی از دیکشنری های فارسی ویجت ترجمه هست به این ترتیب که شما متن یا لغت رو کپی میکنید و همزمان ترجمه در تب Today نمایش داده میشه و کلی وقت صرفه جویی میکنید
    من دو تا اپ Fastdic و Dict Plus رو تست کردم، یک بار فقط کلمه رو کپی کردم و یک بار جمله
    اپ Fastdic جمله رو ترجمه نمیکنه و Dict Plus هم علیرقم اینکه کلمه رو داخل اپ ترجمه میکنه ولی تو ویجت نمایش نمیده!

شاید بهتر باشه هردو رو همزمان نصب کنید!!!
    البته احتمالا اپ های مشابه هم هست که هردو کار رو انجام بده

maps.me
    این یک برنامه نقشه و مسیریابی هست
    شاید زیاد چیز خاصی نباشه ولی چندتا ویژگی داره که اونو از بقیه متمایز میکنه و باعث میشه بسیار کاربردی باشه
    امکاناتی که این برنامه داره شاید به اندازه اپ های معروفی مثل Google Map و Here و Sygic و.... نباشه، ولی نکته ای که باعث میشه اینجا معرفیش کنم اینه که "واقعا تو ایران کار میکنه"!!!!
    بقیه اپ ها هم تو ایران کار میکنن ولی هرکدوم یک ضعفی دارن
    گوگل چند وقتیه که واسه یوزرهای ایران ادا در میاره و امکان ذخیره آفلاین رو برداشته ولی maps.me امکان ذخیره آفلاین نقشه کل ایران رو داره که با توجه به وضعیت سرعت 3G تو ایران خیلی نکته مهمی هست!!

ناویگیشن گوگل در حالت آفلاین کار نمیکنه (آنلاین هم تو ایران فقط مسیر رو مشخص میکنه و اصلا ناویگیشن حساب نمیشه!)، Here هم تو ایران کلا ناویگیشن نداره ولی maps.me امکان ناویگیشن آفلاین داره (حتی برای ایران!!) و در صورت وجود چند مسیر مختلف همه رو پیشنهاد میده و همچنین راهنمای صوتی هم داره (زبان انگلیسی) - پارامترهای سرعت متوسط و زمان حدودی و... رو هم حساب میکنه

اپ Sygic دو مورد بالا رو داره ولی خوب یکم خرج داره!! ولی maps.me کاملا مجانی هست و حتی IAP یا همون خرید درون برنامه ای هم نداره و میتونید کاملا مجانی از همه امکاناتش استفاده کنید(شدیدا توصیه میکنم تا مجانی هست دانلود کنید ممکنه بعدا نظرشون عوض بشه!!)
    در ضمن از لحاظ امکانات هم چیزی کم نداره مثلا داخل ایران تمام پمپ های بنزین، پارکینگ، هتل، رستوران، نقاط توریستی و... رو نشون میده که بعضیاش رو میتونید تو عکس پایین ببینید

مثلا نمایش هتل های اطراف به صورت لیست و همینطور روی نقشه:

قابلیت نمایش 3 بعدی ساختمون ها،ثبت نقاط Favorite روی نقشه و... رو داره
    شاید بشه گفت ضعفش نسبت به گوگل اینه که اطلاعات مکان ها (مثلا شماره تلفن رستوران) و وضعیت ترافیک رو نداره
    ولی از لحاظ دقت و سرعت ارتباط با GPS واقعا عالیه
    همونطور که میبینید با زوم کردن جزییات بیشتری رو نمایش میده و فونت فارسی رو هم ساپورت میکنه

Shamsi Calendar
    این هم یک تقویم شمسی خیلی سادست ولی چیزی که برای من کاربردیش میکنه همین سادگی هست
    ویجت این تقویم در تب Today جای خیلی کمی میگیره و دقیقا تمام اطلاعاتی رو که لازم دارین بهتون میده یعنی تاریخ و روز هفته!
    کاملا هم مجانی هست

خوب فعلا تا همین جا کافیه
    اگر دوستان و مدیران عزیز موافق این تاپیک هستن و به نظرتون میتونه مفید باشه اعلام کنید که ادامه بدیمش
    شما هم اپ هایی که به نظرتون کاربردیه یا امکانات بسیار بیشتری از اپ های مشابه خودش داره اینجا معرفی کنید
    همینطور اگر درخواست اپ در زمینه خاصی رو دارید اینجا اعلام کنید تا سعی کنیم بهترینش رو معرفی کنیم
    ویرایش توسط TheKing : 05-02-2016 در ساعت 04:36 AM

2. 21 کاربر زیر از TheKing عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    9.2
    سپاس
    11

رزرو...

ورژن iOS
    9.2
    سپاس
    11

رزرو....

سپاس
    1
    از این کاربر 1 بار در 1 ارسال سپاس شده است.

پیش فرض [معرفی] بهترین برنامه های ضروری و کاربردی | Must Have Apps

سپاس عالى بود و كاربردى

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. کاربر زیر از vahid.oneal عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

ورژن iOS
    9.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    926
    از این کاربر 1,838 بار در 832 ارسال سپاس شده است.

ممنون !
    اما دوست عزیز ای کاش تاپیک رو با عکس های بزرگ پر نمیکردید و در هر پست یک برنامه رو با توضیحات کامل معرفی میکردید.

- - - - - - - - - -

ممنون !
    اما دوست عزیز ای کاش تاپیک رو با عکس های بزرگ پر نمیکردید و در هر پست یک برنامه رو با توضیحات کامل معرفی میکردید.

8. کاربر زیر از Amyr عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

سپاس
    101
    از این کاربر 59 بار در 33 ارسال سپاس شده است.

این تایپیک فوق العادس ممنون دوست عزیز من که خیلی استفاده کردم .

10. کاربر زیر از MAJID2011 عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

ورژن iOS
    9.2
    سپاس
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.oneal نمایش پست ها
    سپاس عالى بود و كاربردى

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ممنون دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط Amyr نمایش پست ها
    ممنون !

- - - - - - - - - -

ممنون !
    حجم عکس ها رو تا حد ممکن کم کردم (حدود 60-70 Kb)
    میتونم عکس ها رو بردارم و فقط توضیح بدم ولی خوب با عکس همه میتونن محیط برنامه رو هم ببینن
    ولی خوب کمتر میذارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط MAJID2011 نمایش پست ها
    این تایپیک فوق العادس ممنون دوست عزیز من که خیلی استفاده کردم .
    خواهش میکنم

12. 2 کاربر زیر از TheKing عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    9.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    549
    از این کاربر 807 بار در 393 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط TheKing نمایش پست ها
    میتونم عکس ها رو بردارم و فقط توضیح بدم ولی خوب با عکس همه میتونن محیط برنامه رو هم ببینن
    ولی خوب کمتر میذارم
    دوست عزیز٬ منظور این دوست مون حجم عکس ها نبود٬ بلکه سایز شون هست. فک میکنم تمام عکس های انتخابی شما٬ سایز اوریجینال اسکرین شات شده تو آیفون هست. اگه با نرم افزاری مثل فتوشاپ سایز عکس هارو پایین بیاری٬ خیلی خیلی بهتر میشه

چون به عنوان مثال سایز فونت نوشته ها الآن با سایز عکس ها خیلی تفاوت داره و تو اسکرول٬ ممکنه بخشی از متن دیده نشه و همین باعث شه کاربر اونو نخونه. ولی اگه سایز عکس ها کوچیک باشه٬ خود به خود متن ها بیشتر به چشم میاد و راحت تر خونده میشه

- - - - - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط TheKing نمایش پست ها
    ولی خوب کمتر میذارم
    دوست عزیز٬ منظور این دوست مون حجم عکس ها نبود٬ بلکه سایز شون هست. فک میکنم تمام عکس های انتخابی شما٬ سایز اوریجینال اسکرین شات شده تو آیفون هست. اگه با نرم افزاری مثل فتوشاپ سایز عکس هارو پایین بیاری٬ خیلی خیلی بهتر میشه 😊

چون به عنوان مثال سایز فونت نوشته ها الآن با سایز عکس ها خیلی تفاوت داره و تو اسکرول٬ ممکنه بخشی از متن دیده نشه و همین باعث شه کاربر اونو نخونه. ولی اگه سایز عکس ها کوچیک باشه٬ خود به خود متن ها بیشتر به چشم میاد و راحت تر خونده میشه

14. کاربر زیر از Mehdi.De عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

سپاس
    113
    از این کاربر 45 بار در 20 ارسال سپاس شده است.

هر کسی یه نظری داره ولی به نظر من این عکسهات بود که تاپیک رو قشنگ کرد و با توجه به اینکه بنده اکثر برنامه های معرفی شده رو داشتم ولی با این حال به خواندن تاپیک تا انتها ادامه دادم ناگفته نماند توضیحتون هم بسیار دقیق و زیبا بود از زحمت و وقتی که گذاشتین بسیار ممنون و امیدوارم این تاپیک همینطوری عالی پیش بره جلو بلکه فروم برگرده به سالها قبل خیلی سوت و کور شده (

16. 2 کاربر زیر از vsabouni عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    9.2
    سپاس
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.De نمایش پست ها
    دوست عزیز٬ منظور این دوست مون حجم عکس ها نبود٬ بلکه سایز شون هست. فک میکنم تمام عکس های انتخابی شما٬ سایز اوریجینال اسکرین شات شده تو آیفون هست. اگه با نرم افزاری مثل فتوشاپ سایز عکس هارو پایین بیاری٬ خیلی خیلی بهتر میشه 😊

- - - - - - - - - -

آها متوجه شدم 😱
    من چون با Tapatalk میام و پست میذارم تو نمایش مشکلی نداره فکر کردم منظورشون حجم عکس هاست
    از پست های بعدی سایزشون رو کم میکنم
    ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط vsabouni نمایش پست ها
    هر کسی یه نظری داره ولی به نظر من این عکسهات بود که تاپیک رو قشنگ کرد و با توجه به اینکه بنده اکثر برنامه های معرفی شده رو داشتم ولی با این حال به خواندن تاپیک تا انتها ادامه دادم ناگفته نماند توضیحتون هم بسیار دقیق و زیبا بود از زحمت و وقتی که گذاشتین بسیار ممنون و امیدوارم این تاپیک همینطوری عالی پیش بره جلو بلکه فروم برگرده به سالها قبل خیلی سوت و کور شده (
    دوست گرامی ممنون از نظر شما و وقتی که گذاشتین و خوندین
    اتفاقا من هم سعی داشتم فقط به معرفی اکتفا نکنم و یک جور ریویو مختصر و خودمونی هم داشته باشم
    قبلا تو یکی از فروم های اندروید فعالیت میکردم و مدیر بخش هستم، تصمیم گرفتم تو ios هم فعالیت داشته باشم و اینجا رو انتخاب کردم
    به هر حال امیدوارم در کنار شما و دوستان فعالیت مفیدی داشته باشم و به قول شما فروم برگرده به دوران اوجش 😊💪

18. 3 کاربر زیر از TheKing عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)