تاریخ امروز :
iOS
macOS
Xcode
iTunes
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مشکل پر بودن ram یا memory

ورژن iOS
    9.0.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    38
    از این کاربر 30 بار در 12 ارسال سپاس شده است.

پیش فرض مشکل پر بودن ram یا memory

سلام دوستان من ایفون 6 دارم و ios 9.0.2 و جیلبریک هستم.
    چند وقتی هست که با برنامه باتری دکتر فضای رم رو چک میکنم و همیشه نزدیک 70 درصد اشغاله و میگه حدود 117 مگ از یک گیگ خالیه.آیا این عادیه یا باید کمتر باشه.
    خودم چندین روش و تست کردم مثلا برنامه هام رو از مالتی تسکینگ خارج نمیکردم و خارج کردم اما باز 70 درصد اشغال بود. ریست ستینگ زدم
    دیروز یه لحظه خواستم به قسمت caller برم و شماره بگیرم حدود2-3 ثانیه طول کشید تا صفحه شماره گیر بالا بیاد.
    مشکل از چیه؟

سپاس
    448
    از این کاربر 461 بار در 346 ارسال سپاس شده است.

سلام
    تم نصب كرديد؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

ورژن iOS
    9.0.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    38

تم نصب نکردم ن
    توییک هایی که نصب کردم امثاله کیبورد فارسی
    و 3d toch و نصب برنامه های کرک و از این قبلیه

ورژن iOS
    8.1.3
    ورژن Mac
    10.10.3
    سپاس
    42
    از این کاربر 26 بار در 16 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiaz نمایش پست ها
    تم نصب نکردم ن
    توییک هایی که نصب کردم امثاله کیبورد فارسی
    و 3d toch و نصب برنامه های کرک و از این قبلیه
    شک نکنید به خاطر جیلبریک و توییک های هست که نصب کردین نگران ایدیوایس هم نباشید سالمه

5. کاربر زیر از amir.name عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

ورژن iOS
    9.0.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.name نمایش پست ها
    شک نکنید به خاطر جیلبریک و توییک های هست که نصب کردین نگران ایدیوایس هم نباشید سالمه
    نمیشه رم رو ازاد مرد و جیلبریک هم باشه.حس میکنم گاهی کوشی کند کار میکنه

ورژن iOS
    6.1.3
    ورژن Mac
    10.12
    سپاس
    91
    از این کاربر 598 بار در 437 ارسال سپاس شده است.

این میزان مصرف رم طبیعیه. (اگر کمتر باشه باید شک کنید!)
    مدیریت رم iOS با ویندوز فرق میکنه.
    توی iOS فضای ازاد = فضای غیر مفید!
    iOS سعی میکنه بیشترین میزان رم رو استفاده کنه و وقتی برنامه جدیدی باز میشه با بستن برنامه های قبلی فضای رم مورد نیاز رو تامین میکنه و تاخیر در باز شدن برنامه ها بخاطر همینه.(البته این تاخیر اصلا محسوس نیست و برنامه ها نباید کرش کنن)
    کم بودن فضای ازاد رم ربطی به جیلبریک نداره ولی توییک ها ممکنه مدیرت رم رو مختل کنه.
    مشکل شما ممکنه اصلا ربطی به رم نداشته باشه.
    برای امتحان عملکرد رم چند تا برنامه رو همزمان باز کنید و توی سافاری هم چند تا سایت مختلف باز کنید وارد یه برنامه بشید و دوباره به سافاری برگردید و تب ها رو چک کنید که رفرش میشن یا نه.
    خالی کردن فضای رم توصیه نمیشه. خیلی از برنامه نویس ها و دولوپر ها هم بیخیالش شدن!
    برای بهتر عمل کردن iOS سعی کنید برنامه هارو از Task Switcher ببندید. (sildd2kill رو نصب کنید.)
    برای process manager هم top رو از سیدیا نصب کنید و توی ترمینال دستور top -o rsize رو بزنید اطلاعات دقیق تری رو نسبت به battery doctor میده.

ایفون 6 ، 9.0.2 ، جیلبریک شده با 84 توییک نصب شده و میزان رم ازاد 30MB و رم غیر فعال 118MB بدون مشکل! (البته این مقادیر خیلی متغیره)
    ویرایش توسط HaEN : 18-11-2015 در ساعت 11:52 AM

8. 2 کاربر زیر از HaEN عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده اند .

ورژن iOS
    9.0.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط HaEN نمایش پست ها
    این میزان مصرف رم طبیعیه. (اگر کمتر باشه باید شک کنید!)
    مدیریت رم iOS با ویندوز فرق میکنه.
    توی iOS فضای ازاد = فضای غیر مفید!
    iOS سعی میکنه بیشترین میزان رم رو استفاده کنه و وقتی برنامه جدیدی باز میشه با بستن برنامه های قبلی فضای رم مورد نیاز رو تامین میکنه و تاخیر در باز شدن برنامه ها بخاطر همینه.(البته این تاخیر اصلا محسوس نیست و برنامه ها نباید کرش کنن)
    کم بودن فضای ازاد رم ربطی به جیلبریک نداره ولی توییک ها ممکنه مدیرت رم رو مختل کنه.
    مشکل شما ممکنه اصلا ربطی به رم نداشته باشه.
    برای امتحان عملکرد رم چند تا برنامه رو همزمان باز کنید و توی سافاری هم چند تا سایت مختلف باز کنید وارد یه برنامه بشید و دوباره به سافاری برگردید و تب ها رو چک کنید که رفرش میشن یا نه.
    خالی کردن فضای رم توصیه نمیشه. خیلی از برنامه نویس ها و دولوپر ها هم بیخیالش شدن!
    برای بهتر عمل کردن iOS سعی کنید برنامه هارو از Task Switcher ببندید. (sildd2kill رو نصب کنید.)
    برای process manager هم top رو از سیدیا نصب کنید و توی ترمینال دستور top -o rsize رو بزنید اطلاعات دقیق تری رو نسبت به battery doctor میده.

ایفون 6 ، 9.0.2 ، جیلبریک شده با 84 توییک نصب شده و میزان رم ازاد 30MB و رم غیر فعال 118MB بدون مشکل! (البته این مقادیر خیلی متغیره)
    من خیلی جاها خوندم که برنامه ها نباید از مالتی تسک خارج بشن و من هم خیلی کمن پیش میاد که برنامه رو ببندم اما شما میگی توییک slide2kill رو نصب کنم و اپها خارج بشن!!!

ورژن iOS
    6.1.3
    ورژن Mac
    10.12
    سپاس
    91
    از این کاربر 598 بار در 437 ارسال سپاس شده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiaz نمایش پست ها
    من خیلی جاها خوندم که برنامه ها نباید از مالتی تسک خارج بشن و من هم خیلی کمن پیش میاد که برنامه رو ببندم اما شما میگی توییک slide2kill رو نصب کنم و اپها خارج بشن!!!
    این گفته شما در حالت کلی درسته. (ولی باید در نظر گرفت که این قابلیت هم وجود داره و اپل حذفش نکرده)

اینکه برنامه ها نباید از مالتی تسک خارج بشن بخاطر مصرف باتریه. برای برنامه هایی که مدام استفاده میشن نباید این کارو انجام داد ولی برای برنامه هایی که زیاد استفاده نمیشن خوبه.
    اپل گفته که عملکرد رم و مصرف باتری رو با مولتی تسکینک بهینه کرده ولی در عمل ممکنه اینطور نباشه. (برای مثال اگر رم پر باشه ممکنه بعضی از برنامه ها و بازی ها لگ داشته باشند که با بستن برنامه ها برطرف میشه و یا بعضی از برنامه ها مثل فیسبووک باعث افزایش مصرف باتری در بکگراند میشه.)

مثلا من مدام از سافاری و Tapatalk استفاده میکنم و این برنامه ها رو نمیبندم ولی برنامه ای مثل گوگل مپ رو بعد از استفاده میبندم. وقتی میخوام subway surfer بازی کنم همه برنامه رو میبندم.

بهترین راه برای آزادسازی فضای رم همینه!(جواب سوالتون!)

11. کاربر زیر از HaEN عزیز به خاطر این پست مفید سپاس کرده است:

ورژن iOS
    9.0.2
    ورژن Mac
    10.11.2
    سپاس
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط HaEN نمایش پست ها
    این گفته شما در حالت کلی درسته. (ولی باید در نظر گرفت که این قابلیت هم وجود داره و اپل حذفش نکرده)

اینکه برنامه ها نباید از مالتی تسک خارج بشن بخاطر مصرف باتریه. برای برنامه هایی که مدام استفاده میشن نباید این کارو انجام داد ولی برای برنامه هایی که زیاد استفاده نمیشن خوبه.
    اپل گفته که عملکرد رم و مصرف باتری رو با مولتی تسکینک بهینه کرده ولی در عمل ممکنه اینطور نباشه. (برای مثال اگر رم پر باشه ممکنه بعضی از برنامه ها و بازی ها لگ داشته باشند که با بستن برنامه ها برطرف میشه و یا بعضی از برنامه ها مثل فیسبووک باعث افزایش مصرف باتری در بکگراند میشه.)

مثلا من مدام از سافاری و Tapatalk استفاده میکنم و این برنامه ها رو نمیبندم ولی برنامه ای مثل گوگل مپ رو بعد از استفاده میبندم. وقتی میخوام subway surfer بازی کنم همه برنامه رو میبندم.

بهترین راه برای آزادسازی فضای رم همینه!(جواب سوالتون!)
    خیلی هم عالی پس در حالت کلی نتیجه میگیریم که برای سیستم ios طبیعیه که بیشتر از 50 درصد رم پرباشه و ایدیوایس من مشکل نداره و خیالم راحت باشه و اون تاخیر در ثسمت caller بخاطر باز بودن اپ ها در مالتی تسکینگه.
    خیلی ممنونم

ورژن iOS
    10.3
    سپاس
    67
    از این کاربر 257 بار در 155 ارسال سپاس شده است.

رم ٥ اس منم هميشه حداقل ٧٠ ٪ اش پره جيلبريك هم نكردم
    ولي مشكل خاصي با گوشيم ندارم
    اين مشكل توي ٦اس با رم ٢ حل شده و تو يو ٢ يوب هم كليپاشو ببينيد هيچ وقت تب رو تو سافاري رفرش نميكنه يا برنامه ها رو تو بك گراند نميبنده چون رم كافي داره
    خيلي مفيده

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)