در چند سال اخیر تبدیل کتاب های چاپی به کتاب های الکترونیکی با سرعتی غیر منتظره افزایش یافته است و صنعت چاپ کتاب شاهد افزایش چشمگیر خوانندگان کتاب های الکترونیکی بوده است. افزایش تقاضا برای کتاب های الکترونیکی موجب راه اندازی سایت هایی شده که هدفشان پاسخ به این تقاضا است. یکی از این سایت ها eBooks.com است که یکی از بزرگترین منابع کتاب های الکترونیکی در جهان به شمار می آید.
شما می توانید در هر زمان کتاب های الکترونیکی موجود در این سایت را دانلود کنید و بخوانید. روند خرید کتاب ها بسیار ساده و نرم افزار لازم برای آن رایگان است.
چگونگی یافتن عنوان کتاب ها:
می توانید کتاب مورد نظرتان را با استفاده از کادر جستجو در سمت چپ و بالای صفحه اصلی و بر حسب عنوان کتاب یا اسم نویسنده پیدا کنید. می توانید موضوع مورد نظرتان را نیز از قسمت موضوعات که در فهرست سمت چپ صفحه قرار گرفته است انتخاب کنید.
چگونگی خرید کتاب الکترونیکی:
هنگامی که وارد بخش جزئیات کتاب الکترونیکی مورد نظر می شوید باید روی گزینه خرید کتاب الکترونیکی کلیک کنید و فرمتی را که مایل به خرید آن هستید انتخاب کنید. به این ترتیب عنوان کتاب در سبد خریدتان قرار می گیرد. با کلیک روی گزینه "ادامه خرید" می توانید عناوین بیشتری را به آن اضافه کنید یا با کلیک روی "Checkout" خریدتان را به پایان برسانید.
اسم کاربری و کلمه عبورتان را وارد کنید (اگر اکانتی ندارید باید در همین سایت ثبت نام کنید)، جزئیات کارت اعتباری تان (مانند ویزا کارت و مستر کارت) را وارد کنید، همه کادرهای خالی را پر کنید و سپس روند سفارش کتاب را به پایان برسانید. در عرض چند دقیقه کوتاه دستورات مربوط به دانلود کتاب مورد نظر از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهد شد.
صفحه اصلی سایت eBooks.com دارای طبقه بندی های متنوعی است:
- موضوعات پرطرفدار، شامل کتاب های تجاری، تاریخ، کامپیوتر، مذهب، سلامتی و تندرستی، علم و غیره؛
- داستانی، شامل کتاب های عمومی، کتاب های کودکان و نوجوانان، کتاب های جنایی، کتاب های فانتزی، کتاب های داستانی ادبی، کتاب های رمانس، کتاب های علمی-تخیلی و غیره؛
- غیر داستانی، شامل هنر، نمایش، تحصیل، بازی و سرگرمی، باغبانی، حقوق، رسانه، موسیقی، طبیعت و غیره.
صفحه اصلی eBooks.com علاوه بر آن بخش های دیگری نیز دارد که امکان جستجو و یافتن کتاب را برای خوانندگان آسان تر می کند. برای مثال در بالای صفحه اصلی کتاب هایی که فروش بالایی داشته اند با طبقه بندی های:
- رمانس
- علمی تخیلی
- علم
- تاریخ
- ریاضیات
- پزشکی
- مذهب
- تکنولوژی
و غیره ارایه شده اند و در یک طبقه بندی دیگر کتاب های غیر داستانی منتخب سال 2014 و کتاب هایی که در رسانه ها به شهرت دست یافته اند، قرار دارند.
این سایت علاوه بر دانلود کتاب، امکان خواندن آنلاین آن را نیز برای کاربران فراهم می کند و خوانندگان می توانند پس از پرداخت آنلاین هزینه کتاب، آن را در مرورگر خود باز کنند و بخوانند. هزینه کتاب های الکترونیکی معمولا از کتاب های چاپی کمتر است.
فرمت های موجود برای دانلود کتاب در این سایت EPUB و PDF است که هم برای تلفن همراه کاربرد دارد و هم برای نسخه های دیجیتال. این فرمت ها تحت پشتیبانی همه دستگاه هایی قرار دارند که با نسخه های دیجیتالی Adobe یا ای بوک ریدر (iOS،اندروید، بلک بری) و کیندل فایر مطابقت دارند.
همانطور که گفته شد شما برای خرید از سایت eBooks.com نیاز به کارت های اعتباری مانندویزا کارت و مسترکارت دارید و می توانید با خرید این کارت ها با خیالی آسوده هر تعداد کتاب الکترونیکی را که مایلید خریداری کنید.