بسیاری از کاربران محصولات اپل مانند آیفون و آیپاد تمایل دارند نرم افزار و فایل های مورد علاقه خود را از آیتونز یا آپ استور (App Store) خریداری کنند. شاید ابتدا کار سختی به نظر رسد ولی در واقع مراحل خرید از اپل استور و آیتونز بسیار ساده است.
اولین گام دانلود نرم افزار آیتونز از وب سایت اپل است. به آدرس : www.apple.com بروید و از منوی بالا صفحه ، بر روی iTunes کلیک کنید و در پنجره باز شده برنامه آیتونز را دانلود کنید.
پس از دانلود و نصب برنامه باید حساب کاربری خود را ایجاد کنید. توجه داشته باشید قبل از انجام هر کاری باید وی پی ان یا ***** شکن خود را روشن کنید. برای تست کردن وی پی ان خود می توانید به آدرس زیر رفته و کشور خود را بررسی کنید. در صورتی که محل شما را جایی به غیر از ایران نمایش داد می توانید حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

http://www.whatismyip.com/با توجه به کارتی که خریداری کرده اید، کشور خود را تغییر دهید.


پس از تغییر کشور به منوی Store رفته و گزینه Create Account را انتخاب کنید. فرمی به شما نمایش داده می شود که باید آن را با مشخصات خود پر کنید.


در این مرحله باید مشخصات کارت اعتباری مسترکارت یا ویزا کارت را وارد کنید. در پایان شما یک اپل آی دی متصل به مسترکارت یا ویزا کارت دارید که در هر زمان می توانید از اپل استور App Store خرید کنید.