اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

درخواست راهنمایی در خصوص Macbook Air A1466- 2014 MD760LL/B

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

خخخخخخخ به سلامتی

۱. این به خاطر همون بحث ماشین مجازی هستش که انقدر کنده. روی خود مک بوک با مک او اس اصلی خیلی بهتر و با سرعت خیلی بیشتر عمل میکنه.
    ۲. چیزی به اسم اکسپلورر نداره اما در مک او اس جایگذین My Computer اسمش Finder هست و جایگذین ساخت پارتیشن و مدیریت دیسک اسم برنامش Disk Utility هستش که توی لیست برنامه ها (Launcher) توی پوشه Other میتونید پیداش کنید.
    ۳. سرعت بوت هم باز به خاطر ماشین مجازیه. کلا این مک او اس روی ماشین مجازی پیر میکنه آدمو. فقط به درد تست کردن و کارای خیلی ساده و جزئی میخوره.
    ۴. اجرای برنامه های از نوار داک و لیست برنامه ها با تک کلیک هستش و باز کردن فایل ها و پوشه ها با دابل کلیک. البته توی مک بوک واقعی کلی کار با صفحه لمسی ترک پد میشه انجام داد اما تو ماشین مجازی همین دو مورده.

نظر

نوشته اصلی توسط GeniusBarIR نمایش پست ها
      خخخخخخخ به سلامتی

۱. این به خاطر همون بحث ماشین مجازی هستش که انقدر کنده. روی خود مک بوک با مک او اس اصلی خیلی بهتر و با سرعت خیلی بیشتر عمل میکنه.
      ۲. چیزی به اسم اکسپلورر نداره اما در مک او اس جایگذین My Computer اسمش Finder هست و جایگذین ساخت پارتیشن و مدیریت دیسک اسم برنامش Disk Utility هستش که توی لیست برنامه ها (Launcher) توی پوشه Other میتونید پیداش کنید.
      ۳. سرعت بوت هم باز به خاطر ماشین مجازیه. کلا این مک او اس روی ماشین مجازی پیر میکنه آدمو. فقط به درد تست کردن و کارای خیلی ساده و جزئی میخوره.
      ۴. اجرای برنامه های از نوار داک و لیست برنامه ها با تک کلیک هستش و باز کردن فایل ها و پوشه ها با دابل کلیک. البته توی مک بوک واقعی کلی کار با صفحه لمسی ترک پد میشه انجام داد اما تو ماشین مجازی همین دو مورده.
      مهندس

مک بوک مثل ایفون و ای پد قفل ای کلود میخوره ؟

مثلا یه مک بوک خریداری بشه ولی بعدابخوای از نو بزنی اپل ایدی قبلو نخواد ؟

نظر

آره دقیقا مثل آیفون تو مک قابلیت Find my Mac داریم که به همون شکل هم عمل میکنه.
        آره. امکانش هم هست. اگه مک بوک رو دست نخورده با سیستم عامل فعلی تحویل میگیره تست کن توی System Preferences بخش iCloud اولا اپل آیدی ای فعال نباشه و حتی اگه اپل آیدی ای بود Find my mac غیر فعال باشه (فقط در صورتی که غیر فعال باشه میتونی از اپل آیدی به راحتی و بدون وارد کردن اطلاعات اپل آیدی ازش خارج بشی.)
        اگر هم به صورت ریست شده (کلین اینستال شده) و بدون اطلاعات بهت داده. ازش فرصت تست بگیر که بتونی این داستان Find my Mac رو چک کنی. یعنی سیستم عامل رو کامل نصب کنی تا سیستم بالا اومد همون بخش iCloud از System Preferences رو مجدد چک کنی.

این مورد قفل آیکلود خیلی مهمه. حتما حواستون باشه.

نظر

پردازنده Macbook Air A1466 این مدل 46 بیت اپل محسوب میشه ؟

نظر

بله. پردازنده این مدل Core i5 4260U هستش و معماریش ۶۴ بیتی هست.

نظر

بله. پردازنده این مدل Core i5 4260U هستش و معماریش ۶۴ بیتی هست.
              مهندس لپ تاپ رسید ولی فک کنم کیبوردش مشکل داشت اصلا بک لایتش روشن نمیشد روی دکمه های کم و زیاد نور میزدی هیچ عکس العملی نشون نمیداد
              دکمهه ا خیلی گیر می کردن و صدا میدادن انگاری چسبی زیرشون بود خلاصه جالب نبود

نظر

مشکل بک لایت شاید با یک ریست SMC حل بشه. اما صد در صد نیست.
                امکانم داره کی بردش مشکل داشته باشه. الان اگه برگردونید که هیچی اما اگه نه به ترتیب این مراحل که میگم رو انجام بدید :

۱. ریست SMC :

لپتاپ رو کامل خاموش کنید. شارژر رو بهش وصل کنید. دکمه های Shift و Ctrl و option(alt) رو همراه با دکمه پاور همزمان حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید. بعد دکمه ها رو رها کنید و لپتاپ رو روشن کنید و بذارید کامل بیاد بالا. حالا ببینید مشکل حل شده یا نه.

نظر

مشکل بک لایت شاید با یک ریست SMC حل بشه. اما صد در صد نیست.
                  امکانم داره کی بردش مشکل داشته باشه. الان اگه برگردونید که هیچی اما اگه نه به ترتیب این مراحل که میگم رو انجام بدید :

۱. ریست SMC :

لپتاپ رو کامل خاموش کنید. شارژر رو بهش وصل کنید. دکمه های Shift و Ctrl و option(alt) رو همراه با دکمه پاور همزمان حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید. بعد دکمه ها رو رها کنید و لپتاپ رو روشن کنید و بذارید کامل بیاد بالا. حالا ببینید مشکل حل شده یا نه.
                  کلا شما هم با مک بوک کار میکنید کیبوردش چق چق میکنه؟ مثلا دکمه هاشو فشار میدی یه احساس بدی داشت
                  اما‌ خدا این صفحه نمایش رتینا نبود عجب کیفیتی داشت وای بحال با کیفیت ترش [emoji23]
                  حالا محمد جان ارزان ترین مک بود چی پیشنهاد میکنی تو ایران بشه قیمت خوبشو گیر آورد

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

نظر

بستگی به اندازه چق چقش داره. :d یه ذره باشه منطقیه. اگه خیلی سر صدا داره نه دیگه. منطقی نیست. حس بد هم آره یه ذره میده. اونم به خاطر طراحی فشرده مک بوک هستش. مثلا حسی که انگار با هر بار زدن دکمه عمر دکمه کم شده و انگار داره خراب میشه. بابت این جای نگرانی نیست.
                    آره واقعا. اپل همیشه شا**اره با محصولاتش. من چند مدت اول که مک بوکم رو گرفته بودم باورم نمیشد توی ۱۳ اینچ همچین کیفیت تصویری وجود داشته باشه. با دست چشمامو میمالیدم میگفتم نکنه خوابم (شوخی میکنم. اما واقعا اوایل کیفیت باورنکردنی بود برام!)

ببین کامپیوتر های رومیزی ارزون ترین کیس های مک مینی اپل هستش که مانیتور، کی برد و موس و اسپیکر عملا نداره (مثل همین کیس های ویندوزی معمولی) حدود قیمت نوش از حدود ۵۰۰ دلار شروع میشه.
                    بین کامپیوتر های قابل حمل یا مک بوک ها، همین سری مک بوک ایر ارزون ترین هستش. الان مثلا جدیدترینش که ساخت اواسط ۲۰۱۷ به شماره پارت نامبر mqd32ll/a هستش که قیمت نوش از ۱۰۰۰ دلار شروع میشه. مدل های پایین ترش (سال ساخت پایین تر) رو هم میتونید با قیمت کمتر میتونید پیدا کنید.

راستی اسم شما چی هستش؟؟ برنامه نویسی کار کردید؟؟
                    ویرایش توسط GeniusBarIR : https://i-phone.ir/forums/member/219329-geniusbarir در ساعت 05-03-2018, 11:08 AM

نظر

بستگی به اندازه چق چقش داره. :d یه ذره باشه منطقیه. اگه خیلی سر صدا داره نه دیگه. منطقی نیست. حس بد هم آره یه ذره میده. اونم به خاطر طراحی فشرده مک بوک هستش. مثلا حسی که انگار با هر بار زدن دکمه عمر دکمه کم شده و انگار داره خراب میشه. بابت این جای نگرانی نیست.
                      آره واقعا. اپل همیشه شا**اره با محصولاتش. من چند مدت اول که مک بوکم رو گرفته بودم باورم نمیشد توی ۱۳ اینچ همچین کیفیت تصویری وجود داشته باشه. با دست چشمامو میمالیدم میگفتم نکنه خوابم (شوخی میکنم. اما واقعا اوایل کیفیت باورنکردنی بود برام!)

ببین کامپیوتر های رومیزی ارزون ترین کیس های مک مینی اپل هستش که مانیتور، کی برد و موس و اسپیکر عملا نداره (مثل همین کیس های ویندوزی معمولی) حدود قیمت نوش از حدود ۵۰۰ دلار شروع میشه.
                      بین کامپیوتر های قابل حمل یا مک بوک ها، همین سری مک بوک ایر ارزون ترین هستش. الان مثلا جدیدترینش که ساخت اواسط ۲۰۱۷ به شماره پارت نامبر mqd32ll/a هستش که قیمت نوش از ۱۰۰۰ دلار شروع میشه. مدل های پایین ترش (سال ساخت پایین تر) رو هم میتونید با قیمت کمتر میتونید پیدا کنید.

راستی اسم شما تون هستش؟؟ برنامه نویسی کار کردید؟؟
                      والا دکمه ها خشک هستند مثلا انگاری باید یک بار فشارش بدی تا نرم بشه بعد دوباره برمیگرده حالت خشکی !
                      لامصب انگاری قیمت های اپل هم تو بازار هر کی برای خودش تخمین قیمت میزنه بخصوص سری های قدیمی 2013-2014
                      اسم من تون هستش رو متوجه نشدم ولی اگه نام کاربریمو مثل خودت سرچ کنی به جاهای خیلی خوبی میرسی / بله برنامه نویسی تا حدودی PHP / JAVA کار میکنم
                      البته دیگ نان تو برنامه نویسی نیست همه بیکارن چون پروژه ای نیست بیشتر الان نان دور موشن گرافی هست
                      مخلص
                      داش ممد این کلیپ چق چق رو ببین : video_2018-03-04_23-32-16.mp4 - آپلود عکس و فایل رایگان

نظر

آره. همچین حالتیه. اما ویدیو تون رو که دیدم مشکل خاصی نیست. احتمالا تو طول زمان شاید حتی در اثر کم کار کردن اینطوری شده.
                        بله. دقیقا همینه. یعنی منطق خاصی نداره. هرکی برای خودش قیمت میده.
                        خخخخخخخ بله. اشتباه تایپی بود. خیلی هم عالی. نمیدونم میدونید یا نه. منم برنامه نویسی کار کردم. C# ASP.NET و خیلی چیزای دیگه که الان حضور ذهن ندارم که بگم. اما مورد علاقه ترین برای خودم زبان SWift بوده و هست.
                        بله. متاسفانه اوضاع بد شده. بیشتر هم الان برنامه نویسا رو میبینم روی استارتاپ ها و پروژه های شخصی کار میکنن.
                        عزیزید

بابت کی برد هم منم اولیل همچین حسی داشتم. اما بعد یه مدت کار کردن هم عادی شده و هم کلید ها بهتر کار میکنن. شاید کاربر قبلی لپاتپ زیاد با صفحه کلید کار نمیکرده که کلید ها یک مقدار خشک به نظر میرسن.

نظر

آره. همچین حالتیه. اما ویدیو تون رو که دیدم مشکل خاصی نیست. احتمالا تو طول زمان شاید حتی در اثر کم کار کردن اینطوری شده.
                          بله. دقیقا همینه. یعنی منطق خاصی نداره. هرکی برای خودش قیمت میده.
                          خخخخخخخ بله. اشتباه تایپی بود. خیلی هم عالی. نمیدونم میدونید یا نه. منم برنامه نویسی کار کردم. C# ASP.NET و خیلی چیزای دیگه که الان حضور ذهن ندارم که بگم. اما مورد علاقه ترین برای خودم زبان SWift بوده و هست.
                          بله. متاسفانه اوضاع بد شده. بیشتر هم الان برنامه نویسا رو میبینم روی استارتاپ ها و پروژه های شخصی کار میکنن.
                          عزیزید

بابت کی برد هم منم اولیل همچین حسی داشتم. اما بعد یه مدت کار کردن هم عادی شده و هم کلید ها بهتر کار میکنن. شاید کاربر قبلی لپاتپ زیاد با صفحه کلید کار نمیکرده که کلید ها یک مقدار خشک به نظر میرسن.
                          محمد جان تو میگی برای این بک بایتش چکار کنم این بازم دکمه های کیبرودش درست شد اما بکلایت نه
                          اون حالتی هم گه گفتی بردمش اما هیچی نشد smc

نظر

البته به خودتون که جواب دادم اما اینجا میگم شاید به درد کسی دیگه بخوره.
                            در این جا دو حالت پیش میاد
                            ۱. مشکل با کلین اینستال آخرین نسخه مک حل میشه.
                            ۲. مشکل سخت افزاری هستش و نیاز به تعمیرات داره.

اول سعی کنید همین روش کلین اینستال رو انجام بدید ببینید مشکل حل میشه یا نه.

البته میتونید بعد از به محض روشن کردن سیستم، دکمه ی d رو از صفحه کلید نگه دارید تا وارد تست سخت افزاری دستگاه بشه. صبر کنید تا کامل بشه و در انتها تست ببینید مشکلی از بک لایت وجود داره یا نه.

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.
                            موفق باشید.

نظر

صبر کنید ..
                            X