اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل مک در خواندن اطلاعات هارد اکسترنال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل مک در خواندن اطلاعات هارد اکسترنال

با سلام
    من چند روز پیش ی سری فایل هیدن شده‌رو از روی هارد اکسترنال ۱ترابایتیم که فرمتش NTFS هستش پاک کردم ک از سطل زباله مک هم پاک نمیشه و دائم میگه این فولدر یا فایل در حال حاضر در حال استفاده‌اس،بعد از این موضوع یک فولدر هم داخل همین هارد اکسترنال دارم که کل اطلاعات مهمم داخل اون هست
    حالا مشکل این هست،وقتی که اطلاعات هاردرو توی مک میگیرم میگه ۳۰۰ گیگ از هاردت پره،وقتی که میرم توی هارد همه فولدرها و فایل‌ها و اطلاعات نمایش داده میشه بجز اطلاعاتی ک توی اون فولدر مهمم دارم و جالب اینجاست که اکثر اطلاعات و حجم هارد رو همون فولدر اشغال کرده،یعنی اگر اطلاعات اون فولدر پاک بشه فضای پره هاردم شاید به ۱۰ گیگ هم نرسه اما وقتی میرم روی فولدر،اسپیس رو میزنم ک فولدر پیش نمایش داده بشه و اطلاعاتش‌رو بهم نشون بده میزنه حجم فولدر «زیرو»یعنی هیچی توش نیست و دقیقا هیچی هم نمایش نمیده،حتی برای امتحان اسم فولدر رو عوض کردم فرقی نکرد،اومدم فولدر رو روی مکم کپی کردم بازم دیدم فولدر خالی‌رو کپی کرد ک داخلش هیچی نیست،سعی کردم فایل‌های پاک شده‌رو از توی trash ;put back کنم بازم نشد،حالا موندم چی کنم
    اطلاعات توی این فولدر بینهایت برام مهمه،اکثرا کتاب‌ها،مقالات،فایل‌های ویدیویی و صوتی آموزشی یا کنفرانس‌ها توشه ک نمیتونم این ریسک‌رو بکنم که هاردرو فرمت کنم تا بعدا اطلاعاتش‌رو بخوام ریکاوری کنم
    اطلاعات هاردم‌رو هم از طریق ی آموزش ک توی همین سایت بود میخونم و از برنامه‌ی جانبی مثل پاراگون یا تکستورا استفاده نمیکنم چون سیستمم high siera هستش و تمامی برنامه‌ها چون کرک بودن یا اکسپایر شدن یا کارنمیکنن
    هرکس هر اطلاعاتی داره بهم بگه که چی کنم شاید کوچکترین نظرتون برام راه‌گشا باشه
    ممنونم

سلام دوست عزیز
    ببینید این طور که پیامتون رو خودندم، و با توجه به تجربه خودم. یا اطلاعاتتون روی مک هیدن شده که باید با یه دستور ترمینال درخواست بدید که کل فایل های هیدن رو نمایش بده تا فایلاتون نشون داده بشه.
    یا اطلاعاتتون روی فایل سیستم هارد دچار مشکل شده و تو این جور مواقع فرمت چاره کاره. منتهی میتونید قبل از فرمت هاردتون از برنامه های ریکاوری مثل Data Rescue 4 (برای مک) یا Active File Recovery (برای ویندوز) استفاده کنید و قبل فرمت یک بار هاردتون رو به حالت ریکاوری اسکن کنید و پوشه های فعلیتون رو به شکل سالم بازیابی کنید.

بابت بحث نمایش فایل های مخفی :
    برنامه Terminal مک رو باز کنید و دستور زیر رو دقیقا به شکل پایین وارد کنید :
    کد:
    defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES
    بعد از تایید دستور ترمینال رو ببندید ودکمه Alt یا Option رو از کیبرد نگه دارید و در قسمت پایین روی داک روی برنامه Finder کلیک راست کنید و گزینه Relaunch رو انتخاب کنید(یا به جای این کار میتونید یک بار سیستم رو ریستارت کنید).
    بعد توی هارد اکسترنالتون توی پوشه مربوطه برید و ببینید اطلاعاتتون نشون داده میشه یا نه.

در آخر بابت بحث نصب برنامه روی مک و نسخه High Sierra یک آموزش ویدیویی هستش که خودم ساختم و به صورت کامل نحوه نصب برنامه روی مک و انواع روش هاش رو توضیح دادم. دوست داشتید میتونید از لینک پایین به رایگان اونو دریافت کنید :
    کد:
    https://faranesh.com/digilife/16864-install-all-kind-of-apps-in-macos-full-tutorial
    امیدوارم این راه حل ها مفید بوده باشه.
    سوالی بود در خدمتتون هستم.

موفق باشید.
    ویرایش توسط GeniusBarIR : https://i-phone.ir/forums/member/219329-geniusbarir در ساعت 16-02-2018, 12:57 AM

نظر

صبر کنید ..
    X