اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

دیر بالا امدن مک بوک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• دیر بالا امدن مک بوک

سلام دوستان من یه مشکلی دارم چن وقتی نمیتونم حل کنم
    مک بوکم رو که روشن میکن تقریبا سی ثانبه همینطوری میمونه صفحه مشکی صداشم میاد بعد ش یهوو ارم اپل میاد زود پر میشه مکینتاش بالا میاد
    مشکلم با این سی ثانیه اوله چرا همینطور میمونه بعد بالا میاد؟
    همه ریست ها رو انچام دادم با دکمه های ترکیبی نشد چند بار سیستم عامل های مختلف از یوسیمیت تا های سیرا زدم همین مشکل باز هست
    ویندوزم کامل پاک کردم بازم نشد

مدل مک بوک mgx82 2014

با سلام
    من خودم هم به این مشکل برخورده بودم. ظاهرا بعد از یکی از آپدیت هایی که اپل داده یه قسمتی از هارد دستگاه به نام TRIM غیر فعال شده و به همین خاطر هم این مشکل تاخیر در بالا اومدن به وجود اومده.

شما اول باید چک کنید ببینید قابلیت TRIM روی مکتون غیر فعال شده یا نه. برای این کار اول منوی اپل بالا سمت چپ رو باز کنید و گزینه ی About this mac رو انتخاب کنید. بعد از همون بخش Overview روی گزینه System Report... کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز بشه. بعد از اون از سمت چپ از بخش Hardware زیر گزینه SATA/SATA Express رو انتخاب کنید و بعد در قسمت سمت راست بخش Serial-ATA Device Tree هارد دستگاه نشون داده میشه. (مثلا برای دستگاه من به شکل Apple SSD Controller و زیر اون گزینه Apple SSD SM0128G هستش) شما باید روی همین گزینه دوم کلیک کنید تا در قسمت پایین اطلاعات مربوط به هارد دستگاه براتون نمایش داده بشه. بعد باید ببینید قسمت TRIM Support مقدار No داره یا Yes. (برای درک بهتر به تصویر زیر توجه کنید)

اگر مقدارش No باشه مشکل همینجاست. و باید TRIM رو دوباره فعال کنید.

برای این کار Terminal مک رو باز کنید و دستور زیر رو بدون تغییر و فاصله وارد کنید و تایید کنید :

کد:
    sudo trimforce enable
    بعد از تایید ازتون پسورد سیستم خواسته میشه تا وارد کنید (توجه کنید ترمینال مک موقع پسورد وارد کردن عکس العملی نشون نمیده و انگار چیزی وارد نمیشه اما شما توجه نکنید و رمز رو وارد کنید و Enter کنید)

بعد از این ازتون میخواد که فعال شدن TRIM رو تایید کنید و شما هر دفعه باید حرف y رو وارد کنید و تایید یا Enter کنید. (برای درک بهتر به تصویر زیر توجه کنید)

بعد از تایید آخر سیستم ریستارت خواهد شد و شما دوباره باید طبق مراحل قسمت اول چک کنید TRIM فعال شده باشه و در صورت فعال شدن یک بار ریستارت کنید و بعد از اون هم باید مشکل تاخیر در بالا اومدن سیستم حل شده باشه.

امیدوارم مورد استفادتون قرار گرفته باشه. اگر سوال دیگه ای بود در خدمتتون هستم.
    موفق باشید.

نظر

نوشته اصلی توسط GeniusBarIR نمایش پست ها
      با سلام
      من خودم هم به این مشکل برخورده بودم. ظاهرا بعد از یکی از آپدیت هایی که اپل داده یه قسمتی از هارد دستگاه به نام TRIM غیر فعال شده و به همین خاطر هم این مشکل تاخیر در بالا اومدن به وجود اومده.

شما اول باید چک کنید ببینید قابلیت TRIM روی مکتون غیر فعال شده یا نه. برای این کار اول منوی اپل بالا سمت چپ رو باز کنید و گزینه ی About this mac رو انتخاب کنید. بعد از همون بخش Overview روی گزینه System Report... کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز بشه. بعد از اون از سمت چپ از بخش Hardware زیر گزینه SATA/SATA Express رو انتخاب کنید و بعد در قسمت سمت راست بخش Serial-ATA Device Tree هارد دستگاه نشون داده میشه. (مثلا برای دستگاه من به شکل Apple SSD Controller و زیر اون گزینه Apple SSD SM0128G هستش) شما باید روی همین گزینه دوم کلیک کنید تا در قسمت پایین اطلاعات مربوط به هارد دستگاه براتون نمایش داده بشه. بعد باید ببینید قسمت TRIM Support مقدار No داره یا Yes. (برای درک بهتر به تصویر زیر توجه کنید)

اگر مقدارش No باشه مشکل همینجاست. و باید TRIM رو دوباره فعال کنید.

برای این کار Terminal مک رو باز کنید و دستور زیر رو بدون تغییر و فاصله وارد کنید و تایید کنید :

کد:
      sudo trimforce enable
      بعد از تایید ازتون پسورد سیستم خواسته میشه تا وارد کنید (توجه کنید ترمینال مک موقع پسورد وارد کردن عکس العملی نشون نمیده و انگار چیزی وارد نمیشه اما شما توجه نکنید و رمز رو وارد کنید و Enter کنید)

بعد از این ازتون میخواد که فعال شدن TRIM رو تایید کنید و شما هر دفعه باید حرف y رو وارد کنید و تایید یا Enter کنید. (برای درک بهتر به تصویر زیر توجه کنید)

بعد از تایید آخر سیستم ریستارت خواهد شد و شما دوباره باید طبق مراحل قسمت اول چک کنید TRIM فعال شده باشه و در صورت فعال شدن یک بار ریستارت کنید و بعد از اون هم باید مشکل تاخیر در بالا اومدن سیستم حل شده باشه.

امیدوارم مورد استفادتون قرار گرفته باشه. اگر سوال دیگه ای بود در خدمتتون هستم.
      موفق باشید.

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی و وقتی که گذاشتین
      من چگ کردم گزینه trim فعال بود با این حال اون دستور رو تو ترمینال وارد کردم کردم ولی باز مشکل پابرجاست

نظر

نه، این چه حرفیه. حالا شاید به درد کسی دیگه ای بخوره.

این رو هم امتحان کنید ببینید مشکلتون حل میشه، مشکل بعضی از کاربر ها رو حل کرده.

1. وارد بخش تنظیمات سیستم یا System Preferences بشید
        2. Startup Disk رو انتخاب کنید
        3. روی علامت قفل کلیک کنید و رمز سیستم رو وارد و تایید کنید تا به حالت قفل باز شده تغییر حالت پیدا کنه
        4. بعد پارتیشن اصلی سیستم که مک او اس روش نصب هستش رو از لیست انتخاب کنید
        5. دوباره روی علامت قفل باز کلیک کنید تا به حالت قفل بسته برگرده
        6. پنجره Startup Disk رو ببندید.
        7. یک بار دیگه مراحل ۱ تا ۴ را انجام بدید منتها بعد از انتخاب پارتیشن اصلی روی دکمه Restart... کلیک کنید
        8. بذارید یک بار سیستم ریستارت بشه و سیستم بالا بیاد. بعد از این باید مشکلتون حل بشه.

امیدوارم این راه مشکلتون رو حل بکنه.

نظر

صبر کنید ..
        X