اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل عجیب باتری مک بوک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل عجیب باتری مک بوک

سلام
    بنده یک مک بوک دارم که از ۵۵ سیکل ان استفاده کردم ولی متاسفانه باتری دقیقا به ۴۴٪ میرسه خامش میشه ( اتمام انرژی)

پس از بررسی متوجه شدم وضعیت باتری شده : Service Battery

شخصا عقیده ندارم که باتریم خراب شده ممکنه مشکل نرم افزاری باشه چرا که باتری پس از خاموش شدن در مقدار ۴۴٪ . هنگامی که آن را شارژ میکنم طبیعتا سریع پر می شود ( از ۴۴٪ تا ۱۰۰٪‌)

ولی وقتی که SMC را ریست میکنم باتری همچنان شارژ میشود (‌ یعنی فکر میکنم باتری سالمه و داره باقی مانده را شارژ میکند اما نرم افزار داره اونو ۴۴٪ نشون میده )

دوستان نظرتون اعلام کنید

نوشته اصلی توسط Tornado2800
    سلام
    بنده یک مک بوک دارم که از ۵۵ سیکل ان استفاده کردم ولی متاسفانه باتری دقیقا به ۴۴٪ میرسه خامش میشه ( اتمام انرژی)

پس از بررسی متوجه شدم وضعیت باتری شده : Service Battery

شخصا عقیده ندارم که باتریم خراب شده ممکنه مشکل نرم افزاری باشه چرا که باتری پس از خاموش شدن در مقدار ۴۴٪ . هنگامی که آن را شارژ میکنم طبیعتا سریع پر می شود ( از ۴۴٪ تا ۱۰۰٪‌)

ولی وقتی که SMC را ریست میکنم باتری همچنان شارژ میشود (‌ یعنی فکر میکنم باتری سالمه و داره باقی مانده را شارژ میکند اما نرم افزار داره اونو ۴۴٪ نشون میده )

دوستان نظرتون اعلام کنید
    این وضعیت باطری که میگید رو از کجا میشه دید؟؟
    منم دستگاهم گاهی اوقات واسه خودش خاموش میشه نمیدونم جریانش باطریه یا چیز دیگه ای
    کلین اینستال هم کردم و از اول مک رو نصب کردم روش ولی فرقی نکرده

نظر

اگه حدسم درست باشه و مک بوک شما ۱۵ اینچ یا ۱۳ اینچ مدل ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۳ باشه ... یعنی دستگاه شما حدودا ۴ تا ۵ سالشه و اگر اینطور باشه یعنی تو این حدود ۵ سال کلا ۵۵ بار باطری رو شارژ و دشارژ کردید و همش دستگاه به شارژر بوده و این یعنی نابود کردن باطری !!!

سایکل در مک نشونه اینه که باطری چه تعداد باری شارژ شده و این اشتباه رو خیلی ها میکنن که فگر میکنن اگر سایکل پایین باشه و پایین بمونه نشونه سالم بودن باطری هستش غافل از اینکه : باطری یه قطعه ذخیره سازی الکتریکی هست همانطور که تغییرات شیمیایی در باطری انجام میشود انرژی الکتریکی ذخیره و ازاد میشه .
      پس باطری نیاز به شارژ و دشارژ شدن دارد ....

نظر

نوشته اصلی توسط ahriman نمایش پست ها
        اگه حدسم درست باشه و مک بوک شما ۱۵ اینچ یا ۱۳ اینچ مدل ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۳ باشه ... یعنی دستگاه شما حدودا ۴ تا ۵ سالشه و اگر اینطور باشه یعنی تو این حدود ۵ سال کلا ۵۵ بار باطری رو شارژ و دشارژ کردید و همش دستگاه به شارژر بوده و این یعنی نابود کردن باطری !!!

سایکل در مک نشونه اینه که باطری چه تعداد باری شارژ شده و این اشتباه رو خیلی ها میکنن که فگر میکنن اگر سایکل پایین باشه و پایین بمونه نشونه سالم بودن باطری هستش غافل از اینکه : باطری یه قطعه ذخیره سازی الکتریکی هست همانطور که تغییرات شیمیایی در باطری انجام میشود انرژی الکتریکی ذخیره و ازاد میشه .
        پس باطری نیاز به شارژ و دشارژ شدن دارد ....

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
        این وضعیت باطری که میگید رو از کجا میشه دید؟؟
        منم دستگاهم گاهی اوقات واسه خودش خاموش میشه نمیدونم جریانش باطریه یا چیز دیگه ای
        کلین اینستال هم کردم و از اول مک رو نصب کردم روش ولی فرقی نکرده

سلام
        روی باتری کلیک کنی وضعیتش نشون میده نرماله یا ...

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013)
        هست.

من ماهی ۱ بار میشه گفت از باتری استفاده می کردم

و غیر از اون فقط زمانی که میخواستم از لبتاب استفاده کنم توی برق بوده و پس از اتمام کار از برق می کشیدم

چیز که برای من خیلی عجیبه فرض بگیریم:
        باتری من الان ۱۰۰٪ پر است و تا ۲-۳ ساعتی تکون نمیخوره از ۱۰۰٪

پس از ۲ ساعت شروع می کنه به کاهش ( به صورت عادی ) تا ۴۵٪ رسید خاموش میشه

تصور میکنم شاید باتری سالمه مشکل نرم افزاری چیزی باشه ( سیستم عامل ) چون ۲-۳ ساعتی بدون اینکه بشماره چیزی محاسبه کنه باتری داره کار میکنه و پس از اون ۲-۳ ساعت شروع به شمارش میکنه تا ۴۵٪

شاید قبل از ۴۵٪ رو محاسبه داره نمیکنه

به نظر شما با ریست کلی سیستم عامل مشکل میتونه حل باشه یا خیر ؟
        ویرایش توسط Tornado2800 : https://i-phone.ir/forums/member/67387-tornado2800 در ساعت 29-09-2017, 04:02 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Tornado2800 نمایش پست ها
          سلام
          روی باتری کلیک کنی وضعیتش نشون میده نرماله یا ...

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013)
          هست.

من ماهی ۱ بار میشه گفت از باتری استفاده می کردم

و غیر از اون فقط زمانی که میخواستم از لبتاب استفاده کنم توی برق بوده و پس از اتمام کار از برق می کشیدم

چیز که برای من خیلی عجیبه فرض بگیریم:
          باتری من الان ۱۰۰٪ پر است و تا ۲-۳ ساعتی تکون نمیخوره از ۱۰۰٪

پس از ۲ ساعت شروع می کنه به کاهش ( به صورت عادی ) تا ۴۵٪ رسید خاموش میشه

تصور میکنم شاید باتری سالمه مشکل نرم افزاری چیزی باشه ( سیستم عامل ) چون ۲-۳ ساعتی بدون اینکه بشماره چیزی محاسبه کنه باتری داره کار میکنه و پس از اون ۲-۳ ساعت شروع به شمارش میکنه تا ۴۵٪

شاید قبل از ۴۵٪ رو محاسبه داره نمیکنه

به نظر شما با ریست کلی سیستم عامل مشکل میتونه حل باشه یا خیر ؟
          اره خوب بیا همین high sierra رو به صورت کلین اینستال نصب کن
          ببین نتیحه میگیری یا نه

نظر

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
            اره خوب بیا همین high sierra رو به صورت کلین اینستال نصب کن
            ببین نتیحه میگیری یا نه
            سلام
            نظرت چیه با بوت کمپ یه ویندوز نصب کنم و با استفاده از برنامه های جانبی چک کنم
            باتری وضعیتش خوبه یا نه؟
            ۲- اگر حل نشد الزاما clean install باید کنم؟
            ۳- طبق توضیحی که دادم نحوه رفتارم با باتری بد بوده؟

نظر

نوشته اصلی توسط Tornado2800 نمایش پست ها
              سلام
              نظرت چیه با بوت کمپ یه ویندوز نصب کنم و با استفاده از برنامه های جانبی چک کنم
              باتری وضعیتش خوبه یا نه؟
              ۲- اگر حل نشد الزاما clean install باید کنم؟
              ۳- طبق توضیحی که دادم نحوه رفتارم با باتری بد بوده؟
              باطری تونو کالیبره کنید، حل میشه.
              یه سرچ کنید، نحوه کالیبره کردن تو انجمن اومده.

نظر

صبر کنید ..
              X