اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

رم ddr4 برای مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• رم ddr4 برای مک

سلام به اساتید

مدل لب تابم md101 mid2012 هست و رم فعلی ۱۶ گیگ هستش...
    میخواستم ببینم آیا امکانش هست رم مک بوکم که ddr3 هست رو به ddr4 بتعویضم؟؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟
    اصلا ایا لب تابم رم 32gig ddr4 رو میپذیره و قابل ارتقاس؟؟
    مثلا این رم:
    https://www.amazon.com/dp/B01BNJL8I4...I2HHD0Y0JQ9EY8

ممنون میشم کمک کنید..

درود
    اصولاً مادربوردها از یک نوع رم پشتیبانی می کنند (منظور نوع ddr هست) .
    خیلی کم پیش میاد که یک مادربورد هم از ddr3 و هم از ddr4 پشتیبانی کنه .

بایستی ببینید که مادربورد دیوایس شما از ddr4 پشتبانی می کنه یا خیر .
    بعید می دونم مادربورد مک شما از ddr4 پشتیبانی کنه .

باز هم منتظر جواب دوستانی که اطلاعات دقیق تر دارند باشید .

نظر

نوشته اصلی توسط iKamangir نمایش پست ها
      درود
      اصولاً مادربوردها از یک نوع رم پشتیبانی می کنند (منظور نوع ddr هست) .
      خیلی کم پیش میاد که یک مادربورد هم از ddr3 و هم از ddr4 پشتیبانی کنه .

بعید می دونم مادربورد مک شما از ddr4 پشتیبانی کنه .

باز هم منتظر جواب دوستانی که اطلاعات دقیق تر دارند باشید .
      تشکر از پاسخگویی

از کجا میتونم مدل مادربورد رو بدونم؟

یک سوال راجب هارد..
      فکر میکنم هارد لب تابم ضخامتش ۹.۵ باشه؛ آیا هارد با ضخامت ۷ میلیمتر میشه جایگزین کرد؟؟
      مثلا این هارد..
      https://www.amazon.com/dp/B01G844OOO...M9LR29SS&psc=1

نظر

نوشته اصلی توسط p_0935 نمایش پست ها
        تشکر از پاسخگویی

از کجا میتونم مدل مادربورد رو بدونم؟

یک سوال راجب هارد..
        فکر میکنم هارد لب تابم ضخامتش ۹.۵ باشه؛ آیا هارد با ضخامت ۷ میلیمتر میشه جایگزین کرد؟؟
        مثلا این هارد..

به گفته اپل می توند تا 8 گیگ رم روی این دیوایس نصب کرد - اما بعضی از سایت ها بیان کردند که تا 16 گیگابایت هم ساپورت می کنه .
        مشحصات کامل دیوایس شما - از سات اپل و everymac.com :

https://support.apple.com/kb/sp649?locale=en_US

MacBook Pro "Core i5" 2.5 13" Mid-2012 Specs (Mid-2012 13", MD101LL/A*, MacBookPro9,2, A1278, 2554*) @ EveryMac.com

------------

این سوالات رو کارشناس سخت افزار بایستی جواب بدن .
        من بیشتر با PC ها سروکار داشتم (غیر از مک)

نظر

بعضی از سایت ها بیان کردند که تا 16 گیگابایت هم ساپورت می کنه
          درست میفرمایید ولی زمانی که این سایت ها هچین تستی کردن رم ۳۲ برای لب تاب موجود نبوده...

برای سوالم راجب هارد همینجا باید بپرسم یا اینکه جای دیگه سوال رو بپرسم؟؟

ممنون

نظر

درست میفرمایید ولی زمانی که این سایت ها هچین تستی کردن رم ۳۲ برای لب تاب موجود نبوده...

برای سوالم راجب هارد همینجا باید بپرسم یا اینکه جای دیگه سوال رو بپرسم؟؟

ممنون
            حالا که تاپیک رو اجاد کردید ادامه سوالاتتون رو در همین تاپیک مطرج کنید .
            معمولاً کارشناس سخت افزار (Expert) تاپیک ها سخت افزاری رو بررسی می کنند .

سایر دوستان هم اگر اطلاعاتی دارند ،دریغ نکنند .

نظر

واسه مک بوک دیدم که هارد اس اس دی سامسونگ میزارن فکر کنم یه پایه ای واسش قرار میدن زیرش

عجب قیمتای خوشگلی داشتن این هاردا

نظر

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                واسه مک بوک دیدم که هارد اس اس دی سامسونگ میزارن فکر کنم یه پایه ای واسش قرار میدن زیرش

عجب قیمتای خوشگلی داشتن این هاردا
                این پایه که میگید براحتی گیر میاد؟؟

--------------------------

راستی دوستان اگه کسی نکته و اطلاعاتی راجب هارد با حجم بالا میدونه ممنون میشم کمک کنه،،

آخه یجا خوندم:
                "فقط یه نکته ای رو در نظر بگیرید که اگر بخواهید تمام حجم 4 ترا در دسترس باشه بایستی بصورت gpt دربیاد . در ویندوز اگر بخواهید روی ssd یا هارد دیسکی که بصورت gpt هست ویندوز نصب کنید مادربرد باید uefi داشته باشه و در بایوس هم این قابلیت فعال شده باشه . حالا نمیدونم در لپتاپی که دارید به چه صورتی هست ."

بخاطر این مطلب میگم که یوقت به مشکل از این لحاظ هم برنخورم...
                ممنون میشم کمک کنید

نظر

رم ddr4 برای مک

دوست من مکبوک شما به حداکثر میزان رم آپدیت شده. اصلا راجع به رم دیگه فکر نکن.
                  شما میتونی هارد را به اس اس دی ارتقاء بدی. نگران ۷ و ۹ میلیمتر نباش. هیچ فرقی نمیکنه. پایه یا هیچ چیز دیگه ای احتیاج نداره. فقط پیچهای هارد را باز میکنی و میبندی به اس اس دی. موفق باشی
                  (نکاتی که دوستمون در پست قبلی گفتند راجع به pc هستش. شما نگران این چیزها نباش. وقتی اس اس دی را نصب کردی از روی درایو بوتیبل مک او اس را نصب کن)
                  ویرایش توسط hamed57 : https://i-phone.ir/forums/member/21726-hamed57 در ساعت 18-10-2016, 07:52 AM

نظر

نوشته اصلی توسط hamed57 نمایش پست ها
                    دوست من مکبوک شما به حداکثر میزان رم آپدیت شده. اصلا راجع به رم دیگه فکر نکن.
                    شما میتونی هارد را به اس اس دی ارتقاء بدی. نگران ۷ و ۹ میلیمتر نباش. هیچ فرقی نمیکنه. پایه یا هیچ چیز دیگه ای احتیاج نداره. فقط پیچهای هارد را باز میکنی و میبندی به اس اس دی. موفق باشی
                    (نکاتی که دوستمون در پست قبلی گفتند راجع به pc هستش. شما نگران این چیزها نباش. وقتی اس اس دی را نصب کردی از روی درایو بوتیبل مک او اس را نصب کن)
                    حجم هارد ۴ترا هستا.. حتما مشکلی نیس؟؟

بازم ممنون

نظر

این پایه که میگید براحتی گیر میاد؟؟

--------------------------

راستی دوستان اگه کسی نکته و اطلاعاتی راجب هارد با حجم بالا میدونه ممنون میشم کمک کنه،،

آخه یجا خوندم:
                      "فقط یه نکته ای رو در نظر بگیرید که اگر بخواهید تمام حجم 4 ترا در دسترس باشه بایستی بصورت gpt دربیاد . در ویندوز اگر بخواهید روی ssd یا هارد دیسکی که بصورت gpt هست ویندوز نصب کنید مادربرد باید uefi داشته باشه و در بایوس هم این قابلیت فعال شده باشه . حالا نمیدونم در لپتاپی که دارید به چه صورتی هست ."

بخاطر این مطلب میگم که یوقت به مشکل از این لحاظ هم برنخورم...
                      ممنون میشم کمک کنید
                      اوون پایه ها رو واسه وقتی استفاده میکنن که بجای دی وی دی درایو یه هارد قرار بدی فکر کنم
                      اره گیر میاد

ولی قیمت یه هارت ۴ ترا به اندازه قیمت خود لپتاپه واسه ادم آب میخوره آخه چرا میخواید ۴ بذارید
                      اگه خدایی نکرده ۴ ترا بسوزه
                      ۴ ترا اطلاعات میپره
                      رو هارد اکسترنال باشه بهتره که

راجع به این فرمت هایی که گفتید
                      والا من خودم بهش برخوردم موقع نصب ویندوز ۸.۱ یه مکافاتایی برخوردیم
                      والا هنوزم نمیدونم چکار کردم که نصبش کردم
                      یعنی هرکاری بگی کردم که اخرش یکیش جواب داد

نظر

حجم هارد ۴ترا هستا.. حتما مشکلی نیس؟؟

بازم ممنون
                        از لحاظ نرم افزار و سخت افزار مشکلی نداره. تنها مشکلش اینه که هارد ۴ ترابایتی ۱۵ میلیمتر زخامت داره و اجازه نمیده در مکبوک سر جاش قرار بگیره. یک کمی لاش باز میمونه. یک عکس براتون گذاشتم

نظر

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                          اوون پایه ها رو واسه وقتی استفاده میکنن که بجای دی وی دی درایو یه هارد قرار بدی فکر کنم
                          اره گیر میاد

ولی قیمت یه هارت ۴ ترا به اندازه قیمت خود لپتاپه واسه ادم آب میخوره آخه چرا میخواید ۴ بذارید
                          اگه خدایی نکرده ۴ ترا بسوزه
                          ۴ ترا اطلاعات میپره
                          رو هارد اکسترنال باشه بهتره که

راجع به این فرمت هایی که گفتید
                          والا من خودم بهش برخوردم موقع نصب ویندوز ۸.۱ یه مکافاتایی برخوردیم
                          والا هارد فعلی ۲ترا هست و داره پر میشه! نیاز به هارد بیشتر دارم و اصلا با هارد اکسترنال حال نمیکنم فقط برا بکاپ گیری از اطلاعات و نگه داریش تو یک جا خوبه!!
                          خدا نکنه ۴ترا اطلاعات بره رو هوا!! اون روز فک کنم داغون میشم!! اصلا این حرفو زدی ۱۰۰٪ باید بکاپ بگیرم ازش تو یک هارد دیگه :دی

چیزی که شما میفرمایید یعنی برا هارد ۴ترا نصب مک هیچ مشکلی نداره و برای نصب ویندوز به مشکل میخورم که اونم از یک طریق سخت و نامعلوم شدنیه!!
                          درسته؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط hamed57 نمایش پست ها
                            از لحاظ نرم افزار و سخت افزار مشکلی نداره. تنها مشکلش اینه که هارد ۴ ترابایتی ۱۵ میلیمتر زخامت داره و اجازه نمیده در مکبوک سر جاش قرار بگیره. یک کمی لاش باز میمونه. یک عکس براتون گذاشتم
                            ممنون از راهنمایتون

عکس هاردی که گذاشتید برا هارد با ضخامت ۱۵ میل هست این هاردی که مد نظرمه ۷ میل هستش..

نظر

صبر کنید ..
                            X