اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بالا نیامدن مکبوک ‍پرو بعد از تغییرفضای پارتیشن ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• بالا نیامدن مکبوک ‍پرو بعد از تغییرفضای پارتیشن ویندوز

درود
    بنده در زمینه ویندوز و امور مربوط به اون سیستم عامل کاملا آشنام اما در زمینه مک بسیار مبتدی هستم

یکی از دوستان مشکل کمبود فضا در درایو اصلی رو بر روی مکبوک پرو خودش داشته از روز اول که این مکبوک رو خریده داده براش ویندوز 7 رو هم با استفاده از بوت کامپ نصب کردن چون میبینه که درایو ویندوزش حجم خالی اش زیاده اقدام به شرینک کردن پارتیشن درایو ویندوز میکنه و اون رو بدو قسمت تقسیم میکنه
    بعد از ریستارت کردن ابتدا آیکون ورود به مک در بخش option گم میشه و وقتی هم میخواد وارد ویندوز بشه با مشکل صفحه آبی روبرو میشه و سیستم ری استارت میشه
    از اینجا به بعدش دستگاه پیش من اومد من دیدم که دستگاه عین یه لپتاپ ویندوزی setup نداره یه dvd بوتیبل ماوریکس تهیه کردیم وقتی دستگاه با اون بالا اومد سه تا پارتیشن رو شناخت که هیچکدوم فعال نبودن
    یکی پارتیشن اصلی به ظرفیت 500 گیگ که کل اطلاعات مهم وحیاتی این بنده خدا روشه
    دوم پارتیشن 100 گیگی که احتمالا مال ویندوز بعد شرینک و ری سایز هست
    و سوم یه پارتیشن 100 گیگی دیگه که اونهم نیمه دوم پارتیشن ری سایز شده بود
    من به ذهنم رسید که سیستم عامل رو روی این درایو نصب بکنیم تا بعد از بالا اومدن بتونیم به اطلاعات دسترسی پیدا کنیم به همین خاطر این درایو آخری رو بقول مک erase کردم اما وقتی خواستم روش سیستم رو نصب کنم ارور repartiation داد
    بعدش دیگه در هنگام روشن کردن ویندوز هم تو منوی آپشن نمیاد

از اونجاکه اطلاعات ایشون براشون خیلی حساس هست و اون درایو هم دست نخورده چکار کنیم که بدون آسیب زدن به اون اطلاعات دست پیدا کنیم
    ممنون میشم کامل و جامع راهنمایی کنید

نوشته اصلی توسط درویش نمایش پست ها
    درود
    بنده در زمینه ویندوز و امور مربوط به اون سیستم عامل کاملا آشنام اما در زمینه مک بسیار مبتدی هستم

یکی از دوستان مشکل کمبود فضا در درایو اصلی رو بر روی مکبوک پرو خودش داشته از روز اول که این مکبوک رو خریده داده براش ویندوز 7 رو هم با استفاده از بوت کامپ نصب کردن چون میبینه که درایو ویندوزش حجم خالی اش زیاده اقدام به شرینک کردن پارتیشن درایو ویندوز میکنه و اون رو بدو قسمت تقسیم میکنه
    بعد از ریستارت کردن ابتدا آیکون ورود به مک در بخش option گم میشه و وقتی هم میخواد وارد ویندوز بشه با مشکل صفحه آبی روبرو میشه و سیستم ری استارت میشه
    از اینجا به بعدش دستگاه پیش من اومد من دیدم که دستگاه عین یه لپتاپ ویندوزی setup نداره یه dvd بوتیبل ماوریکس تهیه کردیم وقتی دستگاه با اون بالا اومد سه تا پارتیشن رو شناخت که هیچکدوم فعال نبودن
    یکی پارتیشن اصلی به ظرفیت 500 گیگ که کل اطلاعات مهم وحیاتی این بنده خدا روشه
    دوم پارتیشن 100 گیگی که احتمالا مال ویندوز بعد شرینک و ری سایز هست
    و سوم یه پارتیشن 100 گیگی دیگه که اونهم نیمه دوم پارتیشن ری سایز شده بود
    من به ذهنم رسید که سیستم عامل رو روی این درایو نصب بکنیم تا بعد از بالا اومدن بتونیم به اطلاعات دسترسی پیدا کنیم به همین خاطر این درایو آخری رو بقول مک erase کردم اما وقتی خواستم روش سیستم رو نصب کنم ارور repartiation داد
    بعدش دیگه در هنگام روشن کردن ویندوز هم تو منوی آپشن نمیاد

از اونجاکه اطلاعات ایشون براشون خیلی حساس هست و اون درایو هم دست نخورده چکار کنیم که بدون آسیب زدن به اون اطلاعات دست پیدا کنیم
    ممنون میشم کامل و جامع راهنمایی کنید
    دوست عزیز... در هر حاضر فقط واسه اینکه کارت راه بیافته سیستم عامل رو روی یه فلش ۱۶ یا یه هارد اکسترنال نصب کن تا بتونی به اطلاعات حیاتی دسترسی پیدا کنی و بعد از حفظ اطلاعات ... از طریق سیستم عامل نصب شده روی هارد اکسترنال بتونی به تعمیر هارد مک بوک پرو برسی...

نظر

نوشته اصلی توسط BeDifferent نمایش پست ها
      دوست عزیز... در هر حاضر فقط واسه اینکه کارت راه بیافته سیستم عامل رو روی یه فلش ۱۶ یا یه هارد اکسترنال نصب کن تا بتونی به اطلاعات حیاتی دسترسی پیدا کنی و بعد از حفظ اطلاعات ... از طریق سیستم عامل نصب شده روی هارد اکسترنال بتونی به تعمیر هارد مک بوک پرو برسی...
      خدا خیرتون بده
      اگر درست فهمیده باشم منظور شما اینه که یک فلش حداقل 16 گیگ فرمت شده رو به مکبوک وصل کنم و سیستم عامل ماوریکس رو روی اون بریزم وقتی که نصب شد هارد دستگاه رو مثل یک حافظه جانبی شناسایی میکنه و میشه اطلاعات رو از روی اون استخراج کرد درسته ؟
      ویرایش توسط درویش : https://i-phone.ir/forums/member/24571-درویش در ساعت 29-11-2014, 01:55 PM

نظر

خدا خیرتون بده
        اگر درست فهمیده باشم منظور شما اینه که یک فلش حداقل 16 گیگ فرمت شده رو به مکبوک وصل کنم و سیستم عامل ماوریکس رو روی اون بریزم وقتی که نصب شد هارد دستگاه رو مثل یک حافظه جانبی شناسایی میکنه و میشه اطلاعات رو از روی اون استخراج کرد درسته ؟
        بله دوست عزیز... دقیقا منظورم همینه... فعلا شروع کنید به نصب سیستم عامل... در مراحل بعد اگر موردی پیش اومد... ما دوستان در کنارتون هستیم...

نظر

خداشمارو ازمانگیره
          آیا میشه همین کار روی یکی از درایوهای هارد خود سیستم انجام داد؟
          ببخشید کجا میتونم طریقه پارتیشن بندی و نصب مک روی این فلاش رو بخونم ویاد بگیرم
          ممنون
          بله دوست عزیز... دقیقا منظورم همینه... فعلا شروع کنید به نصب سیستم عامل... در مراحل بعد اگر موردی پیش اومد... ما دوستان در کنارتون هستیم...

نظر

خداشمارو ازمانگیره
            آیا میشه همین کار روی یکی از درایوهای هارد خود سیستم انجام داد؟
            ببخشید کجا میتونم طریقه پارتیشن بندی و نصب مک روی این فلاش رو بخونم ویاد بگیرم
            ممنون
            دوست عزیز... امیدوارم درست منظورتو متوجه شده باشم...
            بله ... چرا که نه... اگه فرمت پارتیشن مورد نظر مناسب نصب مکینتاش باشه...
            اگه هم با خطایی مواجه شدید... یه اسکرین شات از خطا بزارید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم...

برای آموزش پارتیشن بندی و نصب سیستم عامل سری به این ۲ لینک بزنید

http://www.i-phone.ir/forums/thread92852.html

http://www.i-phone.ir/forums/thread71567.html

نظر

درود
              سیستم عامل را روی فلش نصب کردم ومک بالا اومد البته خیلی کند و آروم عملیات انجام میشه
              مشکل اینجاست که از هارد سیستم تنها پارتیشنی رو میشناسه که erase کردم و اون پارتیشن اصلی که تمام اطلاعات روی اونه نمیشناسه
              تصویر زیر از منوی Finder هست فقط دوتا درایو هست که یکیش خود فلش هست
              فایل های پیوست شده

نظر

درود
                سیستم عامل را روی فلش نصب کردم ومک بالا اومد البته خیلی کند و آروم عملیات انجام میشه
                مشکل اینجاست که از هارد سیستم تنها پارتیشنی رو میشناسه که erase کردم و اون پارتیشن اصلی که تمام اطلاعات روی اونه نمیشناسه
                تصویر زیر از منوی Finder هست فقط دوتا درایو هست که یکیش خود فلش هست
                دوست عزیز... امکانش هست یه عکس از
                Disk Utility
                سیستم بزاری...؟

نظر

من مشکلتو نفهمیدم برا همین کلی یه توضیح میدماگه یه مک داشته باشی با یه ویندوز ، نمیتونی پارتیشن ویندوز رو با حفظ قابلیت بوت، با مک دستکاری کنی
                  اگه هنوز میتونی با مک کار کنی، میتونی اطلاعات رو از پارتیشن ویندوز برداری و هر جا خواستی بریزی.
                  بعد این کار ها میتونی پارتیشن یندوزو فرمت کنی و دوباره نصبش کنی

ریختن سیستم عامل رو یه حافظه ی قابل حمل اصلا توصیه نمیشه. چون ممکنه ( درصدش یه عدد یه قمیه ولی بازم احتیاط کن ) حتی سیستمو هم بسوزونه. چون نمیتونه درست از درایور ها استفاده کنه. و اینم میدونیم که حافظه های قابل حمل سرعت و پایداری ای اندازه ی هارد کامپیوتر رو ندارن به همین دلیل ممکنه ( نه به طور قطعی)کلا نتونی کار کنی

نظر

نوشته اصلی توسط Nima.sa نمایش پست ها
                    من مشکلتو نفهمیدم برا همین کلی یه توضیح میدماگه یه مک داشته باشی با یه ویندوز ، نمیتونی پارتیشن ویندوز رو با حفظ قابلیت بوت، با مک دستکاری کنی
                    اگه هنوز میتونی با مک کار کنی، میتونی اطلاعات رو از پارتیشن ویندوز برداری و هر جا خواستی بریزی.
                    بعد این کار ها میتونی پارتیشن یندوزو فرمت کنی و دوباره نصبش کنی

ریختن سیستم عامل رو یه حافظه ی قابل حمل اصلا توصیه نمیشه. چون ممکنه ( درصدش یه عدد یه قمیه ولی بازم احتیاط کن ) حتی سیستمو هم بسوزونه. چون نمیتونه درست از درایور ها استفاده کنه. و اینم میدونیم که حافظه های قابل حمل سرعت و پایداری ای اندازه ی هارد کامپیوتر رو ندارن به همین دلیل ممکنه ( نه به طور قطعی)کلا نتونی کار کنی
                    ممنون
                    یکبار دیگه شرح میدم
                    هارد این مکبوک پرو 750 گیگ بوده در زمان تحویل مغازه دار هم سیستم عامل مک شیر کوهی رو میریزه و هم از طریق بوت کامپ ویندوز 7 رو
                    درایو مربوط به مک پر میشه طوری که از 500 گیگ دو گیگ خالی میمونه رفیق ما میاد و درایو ویندوز رو که 200 گیگ بوده رو از طریق ویندوز ریسایز یا همون شرینک میکنه و بعئ پارتیشن ایجاد شده رو تو همون ویندوز فرمت میکنه
                    بعد از او ن سیستم دیگه به هنگام بوت شدن مک رو نمیشناسه و فقط ویندوز رو میشناسه که البته ویندوز هم که میزنی پیغام دیسک قابل شناسایی نیست میده
                    الان تنها اهمیت اطلاعاتی هست که روی درایو مک موجوده حدود 500 گیگ که اکثرشم حساسه
                    حالا ما فقط میخوایم از این اطلاعات بک آپ بگیریم تا بعد بتونیم کلین اینستال کنیم

با استفاده از dvd بوتیبل ماوریکس سیستم بالا میاد اما اون درایوی که مک روش نصب بوده قابلیت Reapair نداره فقط میشه فرمتش کرد که این یعنی از دست دادن اطلاعات
                    اینم تصویری از دیسک یوتیلیتی که با دیسک بوتیبل بوجود میاد

نظر

دوست عزیز... امکانش هست یه عکس از
                      Disk Utility
                      سیستم بزاری...؟
                      بفرمایید
                      اینم Disk Utility
                      فایل های پیوست شده

نظر

بفرمایید
                        اینم Disk Utility
                        دوست عزیز... کافیه پارتیشنی که فعال نیست رو انتخاب و روی گزینه mount کلیک کنی تا مک بتونه این پارتیشن رو شناسایی کنه مثل عکس زیر...

نظر

دوست عزیز... کافیه پارتیشنی که فعال نیست رو انتخاب و روی گزینه mount کلیک کنی تا مک بتونه این پارتیشن رو شناسایی کنه مثل عکس زیر...

اینکارو میکنم ولی هیچ فرقی نمیکنه یعنی هیچ اتفاقی نمی افته

نظر

اینکارو میکنم ولی هیچ فرقی نمیکنه یعنی هیچ اتفاقی نمی افته
                            طبق توصیه ای که کرده گزینه Verify رو هم واسه این پارتیشن امتحان کردی؟

نظر

طبق توصیه ای که کرده گزینه Verify رو هم واسه این پارتیشن امتحان کردی؟
                              متاسفانه verify هم خاموشه

نظر

صبر کنید ..
                              X