اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

ایفون 6/6+ شما از نوع tlc هست یا mlc ؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• ایفون 6/6+ شما از نوع tlc هست یا mlc ؟!

همونطور که اطلاع دارید اپل امسال در قیمت و حافظه های ایفون 6 تغییراتی رو ایجاد کرده که باعث برخی مشکلات شده.و میدونید که اپل در ایفون 6 و 6 پلاس نسخه 32 گیگابایتی رو حذف و در عوض نسخه 64 گیگابایتی انلاک رو به قیمت 749 دلار که معادل 5s نسخه 32 گیگابایتی سال پیش است ارائه میکند.
    اما این کاهش قیمت و هزینه مشکلاتی رو برای یک سری از کاربران ایجاد کرده.اپل رو مجبور به استفاده از چیپ tlc ساخت sandisk کردهکه مقرون به صرفه تر از نوع دیگر است.
    در همین ابتدا بگم که بحث ما سر نسخه های 16 گیگابایت به بالا هستش پس دوستانی که 16 گیگ دارند خیالشون راحت باشه.این مشکل مربوط به ایفون های 64 و 128 گیگابایتی هستش.
    حافظه از نوع tlc(triple-level cell)nand یک نوع از حافظه از نوع جامد هستش که 3 بیت داده را در هر سلول ذخیره میکند و نوع دیگرMLC (multi-level cell) NAND هستش که فقط در ایفون های بالا تر از 16 گیگ استفاده شده.در 16 گیگ از single-level cell (SLC)nand استفاده شده.
    کسانی که از حافظه نوعtlc استفاده میکنند مشکلاتی از قبیل کرش کردن روی لوگو ی اپل و سیاه شدن و پریدن صفحه یا مشکلاتی دیگر در دوربین رو گزارش کردند.علاوه بر این طبق بنچ مارکهای زیر مدل tlc حدود 7 مرتبه در سرعت read و write از سری mlc کند تر است!

اپل اعلام کرده که دیگه از حافظه از نوع tlc استفاده نمیکنه بنابر این دوستان چک کنند ببینید در این سایت هفته ساخت گوشیتون چی هستشhttp://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html و بگید که از نوع tlc هست یا mlc و اینکه مشکلاتی که هر چند سطحی و کم رو ذکر کنید.
    برای فهمیدن اینکه چه نوعی هست گوشیتون برنامه PerformanceTest Mobile by Passmark رو اپ استور نصب کنید یا برنامه phone dr رو نصب کنید اگر سرعت read write بالا تر از 200 بود یعنی tlc اگر بین 100 یا زیر 100 بود یعنی mlc.

Phone Doctor

https://itunes.apple.com/gb/app/phon...565111904?mt=8

checkup>storage
    اینجا سرعت read و write حافظه فلش رو زده.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راه دیگه اینکه با سافاری خود گوشی به لینک زیر برید و برنامه IOKitBrowser رو نصب کنید!
    http://www.pgyer.com/IOKitBrowser
    به مسیر توی عکس زیر برید:

حالا:
    default-bits-per-cell = 3 is TLC
    default-bits-per-cell = 2 is MLC
    default-bits-per-cell = 1 is SLC
    ویرایش توسط sormob : https://i-phone.ir/forums/member/8090-sormob در ساعت 28-11-2014, 04:18 PM

اشتباه نمیکنید؟
    سرعت بالاتر به معنی mlc نیست؟؟

نظر

مال من
      Write 142 MB/s
      Read 181 mb/s
      یعنی چی؟؟ من خیلی کرش دارم

نظر

ايفون 6 128gb حالا read write كدوم منظورتون هست memory يا storage?
        ویرایش توسط shayan-mo : https://i-phone.ir/forums/member/175833-shayan-mo در ساعت 28-11-2014, 04:14 PM

نظر

برا من هفته 42
          اينم نتيجه
          چجورياس؟
          فایل های پیوست شده

نظر

نوشته اصلی توسط lida نمایش پست ها
            اشتباه نمیکنید؟
            سرعت بالاتر به معنی mlc نیست؟؟
            دوست عزیز روش دوم هم مطمئن هستش. امتحان کنید و نتیجه رو اینجا اعلام کنید
            من یک ایفون چک کردم
            ایفون 6 حافظه 64 گیگ هفته 44 november و متاسفانه tlc بودش

نظر

نوشته اصلی توسط << 3A3AK >> نمایش پست ها
              برا من هفته 42
              اينم نتيجه
              چجورياس؟

هفته 42 باید ماه اکتبر باشه درسته؟!یعنی رقم 3 و 4 سریال باید k5 باشه نه؟!

دوستان روش دوم راحت تره و دقیق تر.

نظر

نوشته اصلی توسط sormob نمایش پست ها
                هفته 42 باید ماه اکتبر باشه درسته؟!یعنی رقم 3 و 4 سریال باید k5 باشه نه؟!

دوستان روش دوم راحت تره و دقیق تر.

بله ماه اکتبره
                رقم سه و چهار هم 3N

با روش دومم تست کردم 3 هست یعنی tlc اما هیچکدام از مشکلاتی که دوستان میگن مثل کرش کردن و روی لوگو اپل موندن و ... رو ندارم گوشی هم در طول روز همش دستمه
                ویرایش توسط << 3A3AK >> : https://i-phone.ir/forums/member/8996-3a3ak در ساعت 28-11-2014, 04:58 PM

نظر

نوشته اصلی توسط << 3A3AK >> نمایش پست ها
                  بله ماه اکتبره
                  رقم سه و چهار هم 3N

با روش دومم تست کردم 3 هست یعنی tlc اما هیچکدام از مشکلاتی که دوستان میگن مثل کرش کردن و روی لوگو اپل موندن و ... رو ندارم گوشی هم در طول روز همش دستمه
                  خب خیلی خوشحالم که این مشکلات رو ندارید موقع فیلم بردازی چطور؟!حالت موج دار شدن ناگهانی پیش نمیاد؟! چقدر از حافظتون پره؟!
                  موردی که من تست کردم tlc 64 گیگ بود و گاهی اوقات هنگام فیلم برداری موج میوفتاد.

نظر

نوشته اصلی توسط sormob نمایش پست ها
                    خب خیلی خوشحالم که این مشکلات رو ندارید موقع فیلم بردازی چطور؟!حالت موج دار شدن ناگهانی پیش نمیاد؟! چقدر از حافظتون پره؟!
                    موردی که من تست کردم tlc 64 گیگ بود و گاهی اوقات هنگام فیلم برداری موج میوفتاد.
                    برا منم 64 گیگه و حدود 50 گیگش فیلم و سریال و اهنگ و برنامه است
                    منظورتون دقیقا از موج افتادن چیه؟
                    چون تا حالا مورد غیر طبیعی ندیدم و همه چی عادی بوده

نظر

مثل این موارد:
                      البته اینها با ایفون 6 پلاس گرفته شده.

نظر

این مشکل واسه نسخه های 16 گیگ هم صادقه؟

نظر

نوشته اصلی توسط Vahidlive نمایش پست ها
                          این مشکل واسه نسخه های 16 گیگ هم صادقه؟
                          خير ١٦ گيگ ها نه mlc هستن نه tlc بلكه slc هستن و مشكلي ندارن

نظر

من هم از روش دوم استفاده كردم و ٣ هستش.
                            هيچكدوم از مشكلات ذكر شده رو هم ندارم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط HERO نمایش پست ها
                              من هم از روش دوم استفاده كردم و ٣ هستش.
                              هيچكدوم از مشكلات ذكر شده رو هم ندارم.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                              هفته ساخت گوشیتون چنده؟!

نظر

صبر کنید ..