اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

دانلود رایگان نسخه فارسی مجله کسب‌وکار - اکتبر 2014

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• دانلود رایگان نسخه فارسی مجله کسب‌وکار - اکتبر 2014

یادداشت سردبیر: به یاد وارن بنیز
    چطور تاثیراتی را که یک فرد بر زندگی گذاشته می‌سنجید؟
    وارن بنیز که در تابستان امسال در سن 89 سالگی درگذشت، در حوزه مدیریت در رده بانفوذترین متفکران جهان قرار می‌گیرد. او این را در بیش از 20 جلد کتاب و بسیاری از مقالات-که بیش‌تر آنها برای HBR بود- به اثبات رساند. گزافه‌گویی نیست اگر بگوییم که او مطالعه در حوزه مدیریت را از حاشیه وارد متن کرد، همیشه در حال بحث بود که مدیران باید دموکراسی بیشتری نسبت به استبداد به خرج دهند. اما این بزرگی و بردباری از سخاوت روح او نشئت می‌گرفت. همانطور که دیوید ون مدیر عامل انتشارات مدرسه کسب‌وکار هاروارد (و یکی از دوستان وارن) یادآور می‌شود: «همه وارن را به عنوان یک معلم و مرشد می‌شناسند.»
    لیست کسانی که موافق او بودند بسیار طویل و تحسین‌برانگیز است، از مدیران ارشد استارباکس، هووارد شولتز گرفته تا مفسر سیاسی دیوید گرجن و روانپزشکان برجسته مثل مارک گولستن. شولتز در کتابش Pour Your into It توضیح می‌دهد که چگونه به نصیحت‌های وارن وابسته بوده، می‌نویسد که به وارن زنگ می‌زد «در آخر شب یا اوایل صبح، زمانی که تحولی در زندگی من ایجاد می‌شد و نمی‌دانستم که باید چه کاری بکنم.»
    بنیز در 35 سال آخر زندگی خود به تدریس در دانشگاه کالیفرنیا جنوبی پرداخت و دانشکده مدریت را بنا نهاد. تا اواخر زندگی‌اش به فعالیت در آنجا ادامه داد، هر طور که بود امور مربوط به وبلاگ نویسی را برای رضایت HBR، Bloomberg Businessweek و بقیه فرا گرفت. در سال 2010 او آخرین کتابش را منتشر کرد؛ یک شرح حال با عنوان Still Surprised که به زیبایی توصیفی درباره زندگی و ایده‌های خودش است.
    من با وارن وقتی کتابش منتشر شد مصاحبه کردم. او درباره یک پروژه ناتمام صحبت کرد: «به نظر می‌رسد کتاب بعدی من اسمش …Grace باشد. من فکر می‌کنم که این اسم کتابی با مسائلی در ارتباط با بخشش، احترام، رستگاری و فداکاری باشد-که همه به نظر مربوط به امور معنوی هستند، اما من فکر می‌کنم این‌ها از ملزومات مدریت می‌باشند.» همانطور که همکارم جولیا کربی به یاد او در وب‌سایت ما می‌نویسد». Grace هیچ وقت در قفسه‌های کتاب‌فروشی‌ها نرفت. اما کسانی که امتیاز شناخت و کار کردن با وارن را داشتند مفاهیم آن کتاب را در شخصیت او پیدا یافته‌اند.»

فهرست مطالب
    13- بررسی ایده؛ فروش را به عنوان ایده اصلی در نظر داشته باشید.
    18- مردم هر چیزی را که به سمت‌شان بیاید دوست ندارند!
    20- در سال 2022 مشغول چه کاری هستیم؟
    23- تشویق مشتریان برای اتخاذ ریسک‌های خلافانه
    28- ایده شگفت؛ صعود و سقوط اقتصاد استعدادها
    37- روشنگری؛ محیط‌های کاری قرن بیست و یکم
    38- برقراری تعادل بین «من» و «ما» در فضاهای کاری
    46- تله شفافیت در محیط کار
    55- محیط‌های کاری که افراد را به تحرک وامی‌دارد!
    66- اگر نوآوری منجر به کسب درآمد نشود، ارزش چندانی ندارد!
    74- سودهای نهفته در بازارهای فقیر
    82- تبعیض جنسیتی در محیط‌های کاری تکنولوژی
    91- مدیریت بر خود؛ بازگشت از پسرفت‌های شغلی
    95- مطالعه موردی؛ آیا یک مدیر زن باید کوتاه بیاید؟
    100- نوآوری؛ حال و گذشته

ویرایش توسط NashreNovin : https://i-phone.ir/forums/member/175017-nashrenovin در ساعت 08-11-2014, 07:56 PM
صبر کنید ..
X