اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش فعال کردن کیبورد فارسی iOS 9 - iOS 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش فعال کردن کیبورد فارسی iOS 9 - iOS 8

آموزش فعال کردن کیبورد فارسی iOS 8 - iOS 9

(خواهشا افرادی که آشنایی لازم ندارند دست نگه دارن تا دوستان حرفه‌ای تر امتحان کنن اگه مشکلی نبود بعد انجام بدن. من فقط رو یه دستگاه و یک بار این رو پیاده کردم. از دوستان حرفه‌ای‌تر و پیشکسوتان هم خواهشمندم این روشو امتحان کنن و نتیجه رو این‌جا اعلام فرمایند. ممنون!)
    آپدیت: دوستان زحمت شیدن به صورت توییک سیدیا ارائه کردنش. من امتحان نکردمش ولی ظاهرا همین فایل‌هاست. میتونین از این سورس سیدیا اقدام به نصب توییک کنین:

http://www.i-phone.ir/repo

مدتیه که اپل iOS 8 و 8.1 رو ارائه کرده و توش تغییرات زیادی هم ایجاد کرده. طوری که خیلی از توییک‌ها و روش‌های قدیمی که از چندین نسخه قبل iOS تا همین نسخه 7 قابل استفاده بودن دیگه کار نمی‌کنن. تو iOS 6 و 7 اپل کیبورد فارسی رو مخفی کرده بود. ولی می‌شد با یه تغییر ساده به راحتی فعالش کرد. اما این راه تو iOS 8 دیگه جواب نمی‌ده و این طور به نظر میرسه که کیورد فارسی از iOS 8 حذف شده. ولی وقتی همین دو سه روز پیش با ارائه جیلبریک pangu به iOS 8.1 آپدیت کردم، متوجه شدم که هنوز این فایل‌ها سر جاشون هست. ولی به روش قبل قابل استفاده نیست. خودم یه مقدار توشون فوضولی کردم تا بالاخره تونستم فعالش کنم. فقط به چند نکته زیر توجه کنین بعد بریم سراغ اصل مطلب:

1- من از کل محصولات اپل یه iPad نسل 3 (new iPad with retina display) رو دارم. این روش رو روی هیچ دستگاه دیگه‌ای امتحان نکردم. فایل‌هایی رو هم که میزارم مربوط به آیپد خودمه. ولی فکر نکنم برای بقیه دیوایس‌ها تفاوتی داشته باشه.
    2- این توییک روی iOS 8.1 تست شده نه iOS 8! باز هم فکر نکنم تفاوت خاصی تو ساختارشون باشه! البته تو changelog اپل اضافه شدن دیکته کیبورد و... اومده! در کل بیاین 8.1 دیگه! اگه از 7 دل کندین دیگه آب از سر گذشته! چه یک وجب چه 100 وجب!
    3- این روش برای آی دیوایس‌های جیلبریک شدست. پس اگه دستگاهتون جیلبریک نیست یا قصدی هم برای جیلبریک کردنش ندارین همین جا دست از خوندن ادامه این پست بردارین.
    -سوال- نمیشه این روش برای آی‌دیوایس های غیر جیلبریک هم ارائه بشه؟
    پاسخ: شاید بشه! یه چیزی شبیه همون روش قبلی که تو iOS 7 استفاده می‌شد. ولی من نه با اون روش کار کردم و نه قبولش دارم. این که کل دستگاه رو بک‌آپ بگیری و بعد فایل بک‌آپ رو تغییر بدی و بعد اونو ریستور کنی مثل 3 دور پیچوندن لقمه دور سره!
    -سوال- من حوصله ندارم این همه راه رو برم! نمیشه به عنوان یه توییک از طریق سیدیا ارائه بشه؟
    پاسخ: شدنش که شاید بشه. ولی بازم من بلد نیستم!
    4- مسئولیت کار نکردن این روش، تلف شدن وقتتون، مشکل دار شدن دستگاهتون و... به عهده من نخواهد بود! مسئولیت تمام عواقب به عهده خود شما می‌باشد. البته بسیار بعیده iOS مشکلی پیدا کنه یا بعد از این روش نیاز به ریستور و... پیدا کنه! قرار نیست جمیز باند بازی در بیاریم!

ابزار‌های مورد نیاز:
    یک دستگاه رایانه همگام شده با آی‌دیوایس مورد نظر
    iOS 8.1 جیلبرک شده
    iTools 1.8.4.6
    این فایل رو دانلود کنین: TextInput_ar.bundle.zip

1- اول توییک "apple file conduit "2 رو از سیدیا نصب کنین. این توییک برای این که itools به فایل‌های سیستمی iOS دسترسی داشته باشه لازمه. این توییک تو خود سورس‌های پیش فرض سیدیا هست.

2- iTools رو نصب و اجرا کنین. اگه نیاز به آپدیت داشت آپدیتش کنین. تو این آپدیت آخریه پشتیبانی از iOS 8 اضافه شده بود.

3- آی‌دیوایستون رو با کابل USB به کامپیوتر وصل کنین تا iTools اونو بشناسه.

4- از نوار سمت چپ گزینه FileSystem رو انتخاب کنین. بعد از قسمت پرونده‌ها (FiledSystem (Jailbreaked رو انتخاب کنین. اگه بعد از این چیزی نشون نداد یعنی مرحله‌ی 1 رو درست انجام ندادین.

5- به آدرس /System/Library/TextInput برین.

6- فولدرهای TextInput_ar.bundle و TextInput_fa.bundle رو Export کنین و در یه جای امن به عنوان بک‌آپ ذخیره کنین که اگه به مشکلی بر خوردیم بتونیم برشون گردونیم.

7- پوشه TextInput_fa.bundle رو باز کنین. از داخل این فولدر فایل Info.plist رو باز کنین
    8. دو خط زیر رو در خط 49 قرار بدین. درست بین <string>8.1</string> و <key>UIDeviceFamily</key>

کد:
    <key>UIAddKeyboardUsesPicker</key>
    <true/>
    * برای 9 iOS دو خط فوق را در زیر خط 46 قرار دهید - بین <string>9.3</string> و <key>UIDeviceFamily</key>

9- گزینه save رو بزنین و PList editor رو ببندین.
    10- دوباره به فولدر TextInput برگشته و این بار وارد فولدر TextInput_ar.bundle بشین.
    11- فایل TextInput_ar.bundle.zip رو که دانلود کرده بودین extract کنین. 4 فایلی که توش بود رو در TextInput_ar.bundle جایگزین کنین.

12- دستگاه رو از USB جدا کنین و یک بار خاموش و روشن کنین.
    13- بعد راه اندازی مجدد آی‌دیوایس اپلیکیشن settings رو از داخل iOS باز کنین و به آدرس زیر برین:

...General > Keyboards > keyboards > Add new Keyboard

14- Arabic رو انتخاب کنین، بعد Persian رو تیک بزنین و Done کنین.
    15- الان باید کیبورد فارسی فعال شده باشه. برای راحتی کار میتونین کیبورد emoji رو از غیرفعال کنین تا سوییچ بین انگلیسی و فارسی راحت‌تر صورت بگیره.
    16- دیگه 16 نداره!

امضا: سعید الف.پ

پ.ن.1: طبق تذکر دوستان از طریق iFile هم میشه این کار رو انجام داد و حتما نیازی نصب "apple file conduit "2 و iTools نیست.
    پ.ن.2: توییک رو از این سورس سیدیا میتونین نصب کنین و بیخیال راه بالا بشین:
    ویرایش توسط iKamangir : https://i-phone.ir/forums/member/91265-ikamangir در ساعت 04-09-2016, 07:45 AM دلیل: سازگاری با iOS 9

سلام
    روی ایفون 5s تست شد بدون مشکل جواب داد ... ممنون و تشکر

نظر

فقط از مدیران یه درخواست دارم .این که اگه میشه عنوان تاپیک رو اصلاح کنن به "آموزش فعال کردن کیبورد فارسی iOS 8" . من موقع نوشتن پست جا انداختمش. باتشکر

نظر

گلم تشکر
        روی iPhone 4 s تست شد وجواب داد😀

نظر

دوستان از طریق lfile هم داخل گوشی انجام میشه ونیازی به i tools هم نیست

نظر

آره میشه از اون جا هم انجام داد. ولی هم تو pc راحتتر بود. هم نیاز به دانلود نسخه غیرقانونی نبود!
            خود ifile کیبورد فارسی رو بعد این کار نشون نمیده. در واقع هیچ تغییری تو تنظیمات کیبورد رو اعمال نمیکنه. همون کیبورد اولیه رو میاره. تو نسخه های قبلی ios هم اینجوری بود ولی تنظیمات زبان رو اعمال میکرد. تو ios8 این کار رو هم نمیکنه.

نظر

من دوس دارم این کارو انجام بدم ولی میترسم
              کیبورد های توی اپ استوره که همشون مسخره است
              خیلی هم کنده و اصلا نمیشه با سرعت تایپ کرد

روش ساده تری اگه هست به ما هم بگید
              مرسی

نظر

دوستان متخصص، ما جیلبریک نشده ها رو دریابید و یه راه هم واسه ماها پیدا کنید

نظر

نه مسئله‌ای نیست. تمام سورس‌ها آزادن اینو بزارن. فقط اسم کاربری منو هم کنار اسم خودت تو قسمت نویسنده توییک بزاری ممنون میشم! :d

نظر

نوشته اصلی توسط amin_947 نمایش پست ها
                    دوستان متخصص، ما جیلبریک نشده ها رو دریابید و یه راه هم واسه ماها پیدا کنید
                    ببین شما هم شبیه همون روش قبلی که بک آپ میرفتی بعد بک آپ رو دستکاری میکردی میتونی این کار رو بکنی. فقط فایل‌های لازم رو جایگزین کن و ریستور کن. نباید مشکلی باشه.. ولی بازم میگم من با این روش کار نکردم و تضمینی هم نمیدم!

نظر

واقعا عالیه دوستان خسته نباشید
                      فقط اگر امکان داره راهی هم برای ما جیلبرک نکرده ها پیدا کنید که قصد نداریم دستگاهمون رو جیلبرک کنیم تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط wildstink نمایش پست ها
                        واقعا عالیه دوستان خسته نباشید
                        فقط اگر امکان داره راهی هم برای ما جیلبرک نکرده ها پیدا کنید که قصد نداریم دستگاهمون رو جیلبرک کنیم تشکر
                        نصب برنامه های فوق از اپستور رایگان بدون جلبریک میتوانید صفحه کلید فارسی هم اضافه کنید

gokeyboard

نظر

نوشته اصلی توسط 5433d_ap نمایش پست ها
                          ببین شما هم شبیه همون روش قبلی که بک آپ میرفتی بعد بک آپ رو دستکاری میکردی میتونی این کار رو بکنی. فقط فایل‌های لازم رو جایگزین کن و ریستور کن. نباید مشکلی باشه.. ولی بازم میگم من با این روش کار نکردم و تضمینی هم نمیدم!
                          والا ما که می ترسیم این کا رو کنیم. اگه از دوستان کسی این راه رو جواب گرفت ما رو هم در جریان بذاره

نظر

به سورس انجمن اضافه شد :

نظر

دستت دردنکنه بابت معرفی

نظر

صبر کنید ..
                              X