اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش فعال کردن کیبورد فارسی iOS 9 - iOS 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

يه سوال اگر جيلبريك كنيم و اين توييك را نصب كنيم و بك اپ بگيريم ، بعد ريستور كنيم و بك اپ را برگردونيم كيبورد فارسي غير فعال مي شه ؟ سوال ديگه اينكه وقتي اين كيبورد فارسي هست واقعا چرا اپل برداشته انقدر مخفيش كرده ؟ به نظرم خيلي توهين آميز مياد اين رفتار اپل

نظر

نوشته اصلی توسط nastaran_az نمایش پست ها
      يه سوال اگر جيلبريك كنيم و اين توييك را نصب كنيم و بك اپ بگيريم ، بعد ريستور كنيم و بك اپ را برگردونيم كيبورد فارسي غير فعال مي شه ؟ سوال ديگه اينكه وقتي اين كيبورد فارسي هست واقعا چرا اپل برداشته انقدر مخفيش كرده ؟ به نظرم خيلي توهين آميز مياد اين رفتار اپل
      اره دیگه،چون دسترسی به کرنل یا هسته سیستم عامل رو دیگه ندارید و فقط در حالت جیلبریک این امکان هست،به خاطر اینه که کشور ما توی لیست رسمی کشورهای ساپورت شونده اپل نیست به همین دلیل مخفیه،اگر ما هم در لیست اپل به عنوان کشور اصلی قرار بگیریم کیبورد هم برامون فعال میشه

نظر

سلام
        توئيك فارسي كردن كيبرد اي او اس 8 در سورس bigboss ارائه گرديد.

نظر

دوستان ایفون 5 اس ورژن 78 را من سورس گرفتم و زبان فارسی یا منوی فارسی را نصب کردم ولی متاسفانه فارسی اصلا داخلش نمیاد تا فارسیش کنم چرا و اینکه کسی فایل دب بروزش را داره ؟؟؟

نظر

کسی نیسن فایل دب زبان فارسی ورژن هشت را بده بعلاوه اموزش نصبش ؟ و اینکه همراه بانک ملتم بهم بدین لینکشو

نظر

نوشته اصلی توسط 5433d_ap نمایش پست ها
              آموزش فعال کردن کیبورد فارسی iOS 8 (فعلا آزمایشی!)

(خواهشا افرادی که آشنایی لازم ندارند دست نگه دارن تا دوستان حرفه‌ای تر امتحان کنن اگه مشکلی نبود بعد انجام بدن. من فقط رو یه دستگاه و یک بار این رو پیاده کردم. از دوستان حرفه‌ای‌تر و پیشکسوتان هم خواهشمندم این روشو امتحان کنن و نتیجه رو این‌جا اعلام فرمایند. ممنون!)
              آپدیت: دوستان زحمت شیدن به صورت توییک سیدیا ارائه کردنش. من امتحان نکردمش ولی ظاهرا همین فایل‌هاست. میتونین از این سورس سیدیا اقدام به نصب توییک کنین:

i-Phone.ir Repository

مدتیه که اپل iOS 8 و 8.1 رو ارائه کرده و توش تغییرات زیادی هم ایجاد کرده. طوری که خیلی از توییک‌ها و روش‌های قدیمی که از چندین نسخه قبل iOS تا همین نسخه 7 قابل استفاده بودن دیگه کار نمی‌کنن. تو iOS 6 و 7 اپل کیبورد فارسی رو مخفی کرده بود. ولی می‌شد با یه تغییر ساده به راحتی فعالش کرد. اما این راه تو iOS 8 دیگه جواب نمی‌ده و این طور به نظر میرسه که کیورد فارسی از iOS 8 حذف شده. ولی وقتی همین دو سه روز پیش با ارائه جیلبریک pangu به iOS 8.1 آپدیت کردم، متوجه شدم که هنوز این فایل‌ها سر جاشون هست. ولی به روش قبل قابل استفاده نیست. خودم یه مقدار توشون فوضولی کردم تا بالاخره تونستم فعالش کنم. فقط به چند نکته زیر توجه کنین بعد بریم سراغ اصل مطلب:

1- من از کل محصولات اپل یه iPad نسل 3 (new iPad with retina display) رو دارم. این روش رو روی هیچ دستگاه دیگه‌ای امتحان نکردم. فایل‌هایی رو هم که میزارم مربوط به آیپد خودمه. ولی فکر نکنم برای بقیه دیوایس‌ها تفاوتی داشته باشه.
              2- این توییک روی iOS 8.1 تست شده نه iOS 8! باز هم فکر نکنم تفاوت خاصی تو ساختارشون باشه! البته تو changelog اپل اضافه شدن دیکته کیبورد و... اومده! در کل بیاین 8.1 دیگه! اگه از 7 دل کندین دیگه آب از سر گذشته! چه یک وجب چه 100 وجب!
              3- این روش برای آی دیوایس‌های جیلبریک شدست. پس اگه دستگاهتون جیلبریک نیست یا قصدی هم برای جیلبریک کردنش ندارین همین جا دست از خوندن ادامه این پست بردارین.
              -سوال- نمیشه این روش برای آی‌دیوایس های غیر جیلبریک هم ارائه بشه؟
              پاسخ: شاید بشه! یه چیزی شبیه همون روش قبلی که تو iOS 7 استفاده می‌شد. ولی من نه با اون روش کار کردم و نه قبولش دارم. این که کل دستگاه رو بک‌آپ بگیری و بعد فایل بک‌آپ رو تغییر بدی و بعد اونو ریستور کنی مثل 3 دور پیچوندن لقمه دور سره!
              -سوال- من حوصله ندارم این همه راه رو برم! نمیشه به عنوان یه توییک از طریق سیدیا ارائه بشه؟
              پاسخ: شدنش که شاید بشه. ولی بازم من بلد نیستم!
              4- مسئولیت کار نکردن این روش، تلف شدن وقتتون، مشکل دار شدن دستگاهتون و... به عهده من نخواهد بود! مسئولیت تمام عواقب به عهده خود شما می‌باشد. البته بسیار بعیده iOS مشکلی پیدا کنه یا بعد از این روش نیاز به ریستور و... پیدا کنه! قرار نیست جمیز باند بازی در بیاریم!

ابزار‌های مورد نیاز:
              یک دستگاه رایانه همگام شده با آی‌دیوایس مورد نظر
              iOS 8.1 جیلبرک شده
              iTools 1.8.4.6
              این فایل رو دانلود کنین: TextInput_ar.bundle.zip

1- اول توییک "apple file conduit "2 رو از سیدیا نصب کنین. این توییک برای این که itools به فایل‌های سیستمی iOS دسترسی داشته باشه لازمه. این توییک تو خود سورس‌های پیش فرض سیدیا هست.

2- iTools رو نصب و اجرا کنین. اگه نیاز به آپدیت داشت آپدیتش کنین. تو این آپدیت آخریه پشتیبانی از iOS 8 اضافه شده بود.

3- آی‌دیوایستون رو با کابل USB به کامپیوتر وصل کنین تا iTools اونو بشناسه.

4- از نوار سمت چپ گزینه FileSystem رو انتخاب کنین. بعد از قسمت پرونده‌ها (FiledSystem (Jailbreaked رو انتخاب کنین. اگه بعد از این چیزی نشون نداد یعنی مرحله‌ی 1 رو درست انجام ندادین.

5- به آدرس /System/Library/TextInput برین.

6- فولدرهای TextInput_ar.bundle و TextInput_fa.bundle رو Export کنین و در یه جای امن به عنوان بک‌آپ ذخیره کنین که اگه به مشکلی بر خوردیم بتونیم برشون گردونیم.

7- پوشه TextInput_fa.bundle رو باز کنین. از داخل این فولدر فایل Info.plist رو باز کنین
              8. دو خط زیر رو در خط 49 قرار بدین. درست بین <string>8.1</string> و <key>UIDeviceFamily</key>

کد:
              <key>UIAddKeyboardUsesPicker</key>
              <true/>

9- گزینه save رو بزنین و PList editor رو ببندین.
              10- دوباره به فولدر TextInput برگشته و این بار وارد فولدر TextInput_ar.bundle بشین.
              11- فایل TextInput_ar.bundle.zip رو که دانلود کرده بودین extract کنین. 4 فایلی که توش بود رو در TextInput_ar.bundle جایگزین کنین.

12- دستگاه رو از USB جدا کنین و یک بار خاموش و روشن کنین.
              13- بعد راه اندازی مجدد آی‌دیوایس اپلیکیشن settings رو از داخل iOS باز کنین و به آدرس زیر برین:

...General > Keyboards > keyboards > Add new Keyboard

14- Arabic رو انتخاب کنین، بعد Persian رو تیک بزنین و Done کنین.
              15- الان باید کیبورد فارسی فعال شده باشه. برای راحتی کار میتونین کیبورد emoji رو از غیرفعال کنین تا سوییچ بین انگلیسی و فارسی راحت‌تر صورت بگیره.
              16- دیگه 16 نداره!

امضا: سعید الف.پ

پ.ن.1: طبق تذکر دوستان از طریق iFile هم میشه این کار رو انجام داد و حتما نیازی نصب "apple file conduit "2 و iTools نیست.
              پ.ن.2: توییک رو از این سورس سیدیا میتونین نصب کنین و بیخیال راه بالا بشین:
              http://www.i-phone.ir/repo

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز با اجازه از آقا سعید لازم میدونم که توضیحای در جهت درک بهتر و انجام این اموزش ارائه کنم
              1- هیچ کیبردی قبلا نصب نکرده باشید و اگه نصب کردید اون پاک کنید تا در ویرایش دچار مشکل نشید
              به آدرس /System/Library/TextInput برین.

2- فولدرهای TextInput_ar.bundle و TextInput_fa.bundle رو Export کنین و در یه جای امن به عنوان بک‌آپ ذخیره کنین که اگه به مشکلی بر خوردیم بتونید برشون گردونید

3-از پوشه TextInput_fa.bundle در یک جای دیگه مثلا پوشه (( فارسی ساز ios8 )) جهت انجام تغییرات لازم ، کپی کنید

4-مراحل 7 تا 9 در اموزش رو روی این نسخه که تهیه کردید انجام بدید

5-فایل TextInput_ar.bundle.zip رو که دانلود کرده و درون مثلا پوشه (( فارسی ساز ios8 )) کپی کرده و extract کنین

6- حالا ما دو پوشه که مثلا پوشه (( فارسی ساز ios8 )) درست کردیم رو از طریق iTools به پوشه TextInput با تمامی محتوا کپی میکنیم

7- مابقی مراحل 12 تا 15 رو هم مطابق اموزش انجام بدین

امیدوارم که این ویرایش رو آقا سعید به بزرگی خودشون ببخشن
              به نظرم اینطوری من که ادم وسواس و غیر حرفه ای هستم برام قابل درکتر هست
              موفق باشید
              ویرایش توسط abudehas : https://i-phone.ir/forums/member/2456-abudehas در ساعت 13-11-2014, 01:46 PM

نظر

به نظرم اون کیبورد عربی خیلی بهتر و عالی بود.
                کسی نحوه اوردن اونو نداره ؟

- - - - - - - - - -

به نظرم اون کیبورد عربی خیلی بهتر و عالی بود.
                کسی نحوه اوردن اونو نداره ؟

نظر

مشکل توییکی که از طریق سیدیا نصب میشه اینه که فتحه کسره اینا نداره.

نظر

برای فعال کردن کیبورد فارسی در iOS8 می‌تونید کیبورد +Persian Keyboard iOS5 را از سورس پیش فرض BigBoss نصب کنید.

نظر

در بیگ باس یه پکیج هست که مخصوص آی او اس ۸ ـه. ولی اگه مال سورس اینجا رو ریخته باشید گوشی میریزه بهم و قبلش باید فایل های سیستمی رو نصب کنید. اونی که توی بیگ باسه فتحه کسره هم داره

نظر

دوستان من این توییک رو از بیگ باس نصب کردم یه مدت خوب بود ولی الان وقتی که انگشتم رو روی حروف نگه می دارم حرقای اضافه نشون داده نمی شه.
                        مثلا وقتی ا رو نگه می دارم انتخاب های دیگه حرف ا رو نشون نمیده. توی حالت عربی هم همینطوره .
                        ذون سورسی که فایل فیک برای این پکیج گذاشته بود چیه؟ فکر کنم اسم سورسه aref داشت ...
                        ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

نظر

کسی نیست ایا؟

نظر

سلام.
                            لطف میکنین و اون قسمت رو که حروف رو کشیده میکنه به کیبورد اضافه کنید چون تو قسمت اعراب جاش خیلی خالیه...

نظر

نوشته اصلی توسط nastaran_az نمایش پست ها
                              این روش رو من دارم الان تست میکنم

نظر

نوشته اصلی توسط Mr_Peyman نمایش پست ها
                                این روش رو من دارم الان تست میکنم
                                ممنون ، نتيجش را بنويسيد

نظر

صبر کنید ..
                                X