اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اموزش متوقف کردن دکمه power برای جلوگیری به sleep رفتن در yosemite

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اموزش متوقف کردن دکمه power برای جلوگیری به sleep رفتن در yosemite

با سلام

خیلی وقت ها شده در محیط osx yosemite داریم کار میکنیم و نا خواسته دستمون میخوره به دکمه power روی کیبورد و لپتاپ به sleep میره و مجبوریم دوباره از sleep در بیاریمش درسته که زیاد این کار وقت نمیگیره اما گاهی

اوقات هست که عجله دارید به هر دلیلی این موضوع موجب ناراحتیتون میشه

خوب در این اموزش میخوایم بگیم چطور کاری کنیم که در yosemite وقتی دستمون به دکمه پاور خورد برای ما یه پنجره باز شه که توش گزینه هایی باشه مبنی بر اینکه میخواید لپتاپ به sleep بره یا shut down شه یا اینکه

restart شه که شما میتونید هر کدوم از این گزینه ها که دوست دارید رو بزنید یا اینکه cancel رو بزنید

خوب میریم سراغ اموزش:

1- برنامهterminal رو از این مسیر باز کنید:

کد:
    Applications > Utilities > Terminal

2-این کد رو از اینجا کپی کنید و در داخل Terminal پِیست کنید:

کد:

کد:
    defaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool no

3-خوب کار دیگه تموم شد و شما حالا اون گزینه ها در اختیار دارید اما یه چیز دیگه مونده اونم اینکه دوستان تو ذهنشون حتما این براشون پیش میاد که چطور به حالت پیش فرض برگردونمش !

اون دسته از عزیزان میتونن این کد رو در محیط Terminal کپی کنن تا دوباره به حالت پیش فرض برگرده:

کد:

کد:
    defaults write com.apple.loginwindow PowerButtonSleepsSystem -bool yes

موفق باشید
    ویرایش توسط MEHDI_D12 : https://i-phone.ir/forums/member/95297-mehdi_d12 در ساعت 31-10-2014, 02:15 AM
    iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

مرسی، کاربردیه
    یعنی برای برگشتن به حالت اول، همون کد اولیه رو دوباره وارد می کنیم؟

پ.ن: انگار کد اولیه آخرش no باشه، نه yes
    ویرایش توسط Mephist0 : https://i-phone.ir/forums/member/153905-mephist0 در ساعت 31-10-2014, 01:33 AM

نظر

نوشته اصلی توسط Mephist0 نمایش پست ها
      مرسی، کاربردیه
      یعنی برای برگشتن به حالت اول، همون کد اولیه رو دوباره وارد می کنیم؟

پ.ن: انگار کد اولیه آخرش no باشه، نه yes
      عذر میخوام تصیح شد
      اما تو عکس درست زده بودم

نظر

با تشکر از آموزش مفیدتون یک سوال کوچک دارم و چون کمی شبیه به این پست شماست نیاز ندیدم در تاپیک جدید مطرح کنم
        من هر بار که آی مکم رو به حالت Sleep میبرم پس از چند ساعت به صورت خود به خود مجددا روشن میشه . این در حالیه که پس از به خواب رفتن دستگاه کیبورد و موس بی سیمش رو خاموش میکنم . و البته قابلیت بیدار شدن توسط موس و کیبورد رو هم از منوی تنظیمات غیر فعال کردم. هیچ گونه دستگاه یو اس بی دیگه ای به آی مک وصل نیست . و همچنین قابلیت Wake-on LAN رو هم که باعث بیدار شدن دستگاه از طریق شبکه هست رو هم از تنظیمات غیر فعال کردم . فروم ها و مطالب زیادی رو خوندم ولی متاسفانه راه حلی برای این مشکل پیدا نکردم و همواره مجبورم دستگاه رو Shot Down کنم .اگه راهی برای رفع این مشکل دارید ممنون میشم با خبر بشم

دوم اینکه همونطور که میدونید سه حالت برای Sleep در سیستم عامل مک وجود داره که فقط از طریق دستورات ترمینال قابل دسترسی هست . من دنبال سیستمی شبیه Hybernate در سیستم عامل ویندوز میگردم اگه بتونید این سه حالت رو شرح بدید و بگید که کدوم یکی شبیه خواب زمستانی در ویندوز هست بسیار ممنون خواهم شد .

نظر

نوشته اصلی توسط hamed.ghafari نمایش پست ها
          با تشکر از آموزش مفیدتون یک سوال کوچک دارم و چون کمی شبیه به این پست شماست نیاز ندیدم در تاپیک جدید مطرح کنم
          من هر بار که آی مکم رو به حالت Sleep میبرم پس از چند ساعت به صورت خود به خود مجددا روشن میشه . این در حالیه که پس از به خواب رفتن دستگاه کیبورد و موس بی سیمش رو خاموش میکنم . و البته قابلیت بیدار شدن توسط موس و کیبورد رو هم از منوی تنظیمات غیر فعال کردم. هیچ گونه دستگاه یو اس بی دیگه ای به آی مک وصل نیست . و همچنین قابلیت Wake-on LAN رو هم که باعث بیدار شدن دستگاه از طریق شبکه هست رو هم از تنظیمات غیر فعال کردم . فروم ها و مطالب زیادی رو خوندم ولی متاسفانه راه حلی برای این مشکل پیدا نکردم و همواره مجبورم دستگاه رو Shot Down کنم .اگه راهی برای رفع این مشکل دارید ممنون میشم با خبر بشم

دوم اینکه همونطور که میدونید سه حالت برای Sleep در سیستم عامل مک وجود داره که فقط از طریق دستورات ترمینال قابل دسترسی هست . من دنبال سیستمی شبیه Hybernate در سیستم عامل ویندوز میگردم اگه بتونید این سه حالت رو شرح بدید و بگید که کدوم یکی شبیه خواب زمستانی در ویندوز هست بسیار ممنون خواهم شد .
          خوب برای سوال اول شما برید به system preferences>energy saver
          طبق عکس جلو برید:
          حالا در این عکس گزینه اول رو تیکش رو بردارید:

برای سوال دوم هم اینو تو Terminal بزنید:

کد:
          کد:
          sudo pmset -a hibernatemode 1

نظر

نوشته اصلی توسط MEHDI_D12 نمایش پست ها

کد:
            کد:
            با سلام
            اگه زحمتی نیست یه توضیح در مورد ۳ حالت مختلف بدین و بعدش اینکه چگونه متوجه بشیم در حال حاظر از کدوم حالت داره استفاده میکنه .
            ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط MEHDI_D12 نمایش پست ها
              خوب برای سوال اول شما برید به system preferences>energy saver
              طبق عکس جلو برید:
              حالا در این عکس گزینه اول رو تیکش رو بردارید:

کد:
              کد:
              با تشکر از پاسخگویی سریعتون
              متاسفانه این گزینه هم از تنظیمات غیر فعاله و همچنان مشکل پا برجاس آیا مورد دیگه ای هم هست که قابل بررسی باشه ؟

نظر

نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها
                با سلام
                اگه زحمتی نیست یه توضیح در مورد ۳ حالت مختلف بدین و بعدش اینکه چگونه متوجه بشیم در حال حاظر از کدوم حالت داره استفاده میکنه .
                ممنون
                دوست عزیز با وارد کردن این دستور در ترمینال میتونید بفهمید روی کدوم حالت تنظیم شده :

کد:
                pmset -g | grep hibernatemode
                این دستور یکی از جوابهای زیر رو بهتون برمیگردونه :

کد:
                hibernatemode 0
                hibernatemode 1
                hibernatemode 3
                همونطور که آقا مهدی مدیر بخش فرمودند انگار که حالت 1 حالتی شبیه به هایبرنیت در ویندوز میباشد و شما حتی با قطع برق دستگاه مک خود یا خارج کردن باتری در سری های لپتاپ چیزی از حالت فعلی سیستم عامل رو از دست نخواهید داد و مشکلی پیش نخواهد اومد و عملا دستگاه به کلی خاموش است.

نظر

اینم یه نرم افزار برای کنترل حالت اسلیپ است و میتوان تنظیم کرد بدون کد تو ترمینال
                  SmartSleep

نظر

صبر کنید ..
                  X