اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب مجازی ویندوز در مک ( Parallels Desktop )

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب مجازی ویندوز در مک ( Parallels Desktop )

یکی از محصولات مبتنی بر سیستم عامل مک و خریداری میکنید و قبل از آن در سیستم عامل ویندوز با نرم افزار خاصی کار میکردید و اکنون برای سیستم عامل مک این نرم افزار وجود ندارد و اولین چیزی که به فکر شما خواهد رسید، نصب ویندوز در کنار سیستم عامل فوق العاده مک است.

بر روی مک ها ، دو روش برای نصب ویندوز وجود دارد :
    ۱. نصب مجازی ویندوز
    ۲. نصب مستقل ویندوز

هر یک از روش ها، برتری هایی نسبت به هم دارند. نیاز شما است که تعیین میکند از چه روشی استفاده کنید. به بیان ساده تر :
    ۱. اگر با نرم افزار های سبک که نیازمند فعالیت سنگین سخت افزار نیستند، کار میکنید، ویندوز را بصورت مجازی نصب کنید.
    ۲. اگر ویندوزی مستقل با توان کامل سخت افزاری میخواهید ( انجام بازی ها، نرم افزار های گرافیکی و … )، ویندوز را بصورت مستقل ( همانند سایر کامپیوتر های ویندوزی دیگر برند ها ) نصب کنید. در این روش باید از نرم افزار پیشفرض Boot Camp Assistant مک استفاده کنید. ( آموزش استفاده از این نرم افزار و طریقه نصب، در این تاپیک آموزش داده شده است )

نصب مجازی ویندوز
    در این روش سیستم عامل مک و ویندوز، در کنار هم فعال خواهند بود و میتوانید بصورت هم زمان، کار های خود را در دو سیستم عامل انجام و رسیدگی کنید. برای نصب، میتوانید از طریق نرم افزار Parallels Desktop 10 ( بهترین نرم افزار نصب مجازی ویندوز و سایر سیستم عامل ها در مک )، اقدام به نصب کنید. در ادامه، آموزش نصب و لینک دانلود مستقیم نرم افزار Parallels Desktop قرار گرفته اند.

برای نصب شما به نرم افزار Parallels Desktop و فایل image یا DVD و یا USB سیستم عامل ویندوز ( نسخه ۳۲ یا ۶۴ بیتی ) نیاز دارید.
    تذکر : در این آموزش از ویندوز ۸.۱ استفاده شده است. روند نصب برای باقی نسخه های ویندوز یکسان است. درضمن Parallels Desktop توان نصب سیستم عامل های دیگر را هم دارد.

۱. دانلود نرم افزار Parallels Desktop 10

نسخه آزمایشی 10.1.0

نسخه کرک شده 10.1.0

۲. بعد از دانلود و استخراج نرم افزار Parallels Desktop، آن را اجرا کنید. ( در صورت نداشتن سریال نرم افزار از نسخه کرک شده استفاده کنید )

۳. بر روی Accept کلیک کنید.

۴. Install Windows or another OS from a DVD or image file و انتخاب و بر روی Continue کلیک کنید.

۵. در این مرحله با توجه به نسخه ویندوزی که دارید، انتخاب کنید ( بنده با توجه به داشتن فایل image ویندوز، گزینه Image File و بعد فایل Iso ویندوز را کشیدم در محل گفته شده ). در آخر بر روی Continue کلیک کنید.
    تذکر : در صورت انتخاب Find Automatically بصورت اتوماتیک درخواست شما، یکی از سه بخش ( فایل image یا DVD و یا USB Bootable ) انتخابی شما جستجو میشود.

۶. اگر میخواهید تمامی مراحل نصب بصورت اتوماتیک انجام شود، گزینه Express Installation و فعال کنید. ( پیشنهاد میکنم این گزینه را حتما فعال کنید )
    بر روی Continue کلیک کنید.

۷. با توجه به فعالیت خود در ویندوز یکی از گزینه ها را انتخاب و بر روی Continue کلیک کنید.

۸. یکی از مشکلاتی که تعدادی از کاربرها در ویندوز ۸ و ۸.۱ دارند، وجود قابلیت Start Menu بصورت مترو و Full Screen برنامه ها است. نرم افزار Parallels Desktop این ویژگی و دارد که Start Menu و Full Screen را بصورت قبل ( ویندوز ۷ ) درآورده تا مشکلی برای انجام کار وجود نداشته باشد. این ویژگی ها توسط دو نرم افزار Start8 و ModernMix فعال میشود.
    ناگفته نماند، این قابلیت در ویندوز ۱۰ اضافه شده است.

برای تغییر به این ویژگی، گزینه Like Windows 7 و در غیر اینصورت Like Windows 8 را انتخاب کرده و بر روی Continue کلیک کنید.

۹. در این مرحله میتوانید، نام و آدرس محل نصب ویندوز را تغییر دهید. در آخر این صفحه، Customize Settings Before Installation وجود دارد که با فعال کردن آن میتوانید قبل از نصب ویندوز، تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید.
    بر روی Continue کلیک کنید.

تذکر : در صورتی که اطلاعی از قسمت های این بخش ندارید این گزینه را فعال نکرده و تغییراتی ایجاد نکنید . ممکن است، با تغییر ندانسته باعث وجود مشکل شود. بصورت پیشفرص در وضعیت ایده آل قرار دارد.

۱۰. مشخصات ویندوزی که نصب خواهد شد به نمایش گذاشته میشود، در صورت تایید بر روی Continue کلیک کنید.

۱۱. ویندوز شروع به نصب اتوماتیک میکند.

کمی استراحت کرده و منتظر باشید تا ویندوز بصورت کامل نصب شود.

۱۲. موفق شده اید. ویندوز شما بصورت کامل نصب شده است.

۱۳. از ویندوز نصب شده در کنار مک لذت ببرید.

آموزش حذف ویندوز نصب شده :

۱. نرم افزار Parallels Desktop و اجرا کرده و ویندوز خود را انتخاب کنید.

۲. از قسمت File گزینه Remove و انتخاب کرده و بر روی Move to Trash کلیک کنید.

۳. فایل ویندوز پاک شده و به Trash منتقل میشود. برای حذف نهایی Empty Trash کنید تا کامل حذف شود.

تمامی مطالب و تصاویر، اختصاصی انجمن تخصصی آیفون است.

سلام دوستان
    شب همگی به خیر
    من با استفاده از روش parallels desktop روی مک بوک ویندوز نصب کردم
    ولی نمیتونم روی اون microsoft office رو نصب کنم.وقتی سی دی نرم افزار رو باز میکنم مشکلی نیست ولی موقع نصب ارور میده میکه سی دی مربوط به نرم افزار رو باید داخل دستگاه بذاری
    میشه بگید چطوری میتونم روی ین ویندوز نرم افزار نصب کنم؟
    ممنونم از راهنمایی های گذشتتون

نظر

لینک دانلود فایل کرک خراب دوست عزیز!
      می شه محیت کنید درستش کنید.

نظر

لینک دانلود فایل کرک خراب است
        ممنون میشم دوباره لینکی جدید ارائه کنید.

نظر

نوشته اصلی توسط Partovei نمایش پست ها
          لینک دانلود فایل کرک خراب است
          ممنون میشم دوباره لینکی جدید ارائه کنید.
          لطفا رسیدگی فرمائید.

نظر

لینک دانلود خرابه

نظر

سلام

من ویندوز ۸.۱ رو با پارالل دسکتاپ نصب کردم، فقط یه سری مشکلات دارم الان...

یکی اینکه وقتی اجراش می کنم به شدت رم سیستم اشغال میشه... مثلاَ واسه رم ۸ گیگ من میشه:

[IMG][/IMG]

و یک مشکل دیگه این که ویندوز خیلی به شکل قاطی با مک اجرا میشه، و مثلا وقتی روی کاشی دسکتاپ کلیک میکنم، دسکتاپ رو به صورت جداگانه نمیاره...

[IMG][/IMG]

قضیه آخر هم اینکه چه جوری میشه فایل ها رو بین مک و ویندوز جابجا کرد؟ با توجه به اینکه من در تنظیمات همه این گزینه ها رو فعال کردم...؟!

[IMG][/IMG]

ممنون میشم راهنماییم کنین...

نظر

سلام
                سیستمم موقع نصب ویندوز این خطا رو میده چرا؟ os installation media چیه؟؟؟؟ من ایر ۲۰۱۴ دارم و میخوام ویندوز ۸،۱ نصب کنم از فایل ایمیج هم استفاده کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
                There is no operating system installed in this virtual machine
                To install an OS, connect a source with OS installation files, such as a CD, thumb drive, or disk image, and restart the virtual machine. For more information, see Parallels Desktop Help.
                ویرایش توسط zoh-reh : https://i-phone.ir/forums/member/180214-zoh-reh در ساعت 28-04-2015, 02:54 PM

نظر

سلام
                  من پارالل رو از سافت ۹۸ دانلود کردم و نصب کردم و اومدم ویندوز ۷ ۶۴ بیت رو نصب کنم که وسط نصب به مشکل عجیبی خورد و و نصفه نصب شد
                  هر کاری کردم دیگه ادامه نداد حتی پاک هم نشد
                  بیحیال شدم ۳۲ بیت نصب کردم حالا اون قبلی رو چطور پاک کنم؟
                  از اساتید فروم کسی نزدیک محل سکونت ما هست از نزدیک مشکل رو ببینه و راهنمایی کنه؟
                  من اهل اسلامشهرم

نظر

من از سافت ۹۸ دانلود کردم اما اصلا نصس نمیشه
                    روی نصب که کلیک میکنم محو میشه

نظر

با سلام
                      بنده مک بوک ایر ۲۰۱۵ دارم
                      آخرین نسخه پارارل رو نصب کردم و آخرین آپدیت ویندوز ۷ نسخه ۶۴ بیت رو وقتی نصب میکنم، همه فایلای ویندوز کپی میشه و مرحله های اول تا چهارم سپری میشه ولی وقتی ریستارت میشه که مراحل اخری نصب ویندوز سپری بشه، ارور صفحه آبی میده بهم.
                      دوتا ویندوز مختلف هم تست کردم همین ارور رو داد. مشکل از چی میتونه باشه؟
                      ممنون

نظر

با سلام
                        من imac رو خریدم که روش ویندوز 7 نصبه
                        از فروشنده سوتال کردم طریقه نثب ویندوز به چه شکله که بعدا اگر خواستم نصب کنم بدونم . گفت مثل نصب ویندوز روی pc
                        گفتم یعنی بوت نشده ؟ گفت نه . گفت هارد فورمت شده و میتونی راحت نصب کنی
                        ولی من الان هر چی میکردم میبینم روی ای مکگ نصب ویندوز فقط از طریق بوت مک هست. یعنی باید از توی سیستم مک بریم و ویندوز رو نصب کنیم

سوالی که دارم اینه
                        ایا نصب ویندوز روی imac حتما باید از طریق بوت باشه و یعنی دو تا سیستم غامل نصبه ؟
                        دوم اینکه با نصب ویندوز از سریق بوت مک مشکلی برای نصب نرم افزارهای ویندوز پیش نمیاد ؟
                        سنگینی و خرابی زود هنگام ؟ و.....

ممنون میشم توصیح بدید

نظر

کسی نیست راهنمایی کنه؟

نظر

سلام و خسته نباشید
                            دوستان اگر امکانش هست ممنون میشم کمکم کنید
                            ایر ۲۰۱۴ دارم روش ویندوز ۸ نصبه (بوت کمپ)
                            میخوام پارالل نصب کنم تا مرحله ۱۰ میره بعدش که میخواد وارد مرحله ۱۱ بشه این صفحه باز میشه و دیگه رو همین حالت میمونه

مشکل از چیه؟

نظر

من این سیستم رو نصب کردم و دارم کار می کنم با ویندوز 10 و بسیار عالی

نظر

صبر کنید ..
                              X