اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای iphone (یا کلا سیستم عامل ios)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

با سلام
    همه دوستان و عزیزانی که در حوزه کامپیوتر فعال بوده‌اند، از همان ابتدا تا به امروز با واژه ویروس، بدافزار و مورد حمله سایبری قرار گرفتن آشنا هستند. به هر حال انگار این حوزه از تکنولوژی نیز بدون قسمت دزدی نمی‌توانست به راه خود ادامه دهد. البته که ساختار رشد و تکامل این تکنولوژی نیز به نوعی وابسته به همین حوزه دزدی و پیدا شدن راه‌های خطای سیستمی می‌باشد! بگذریم و سخن را کوتاه کنیم. یکی از بزرگترین نقاط نزاع بین دو سیستم عامل iOS و Android و کلا تمام سیستم عامل‌های دستگاه‌های هوشمند، امکان آلوده شدن به بدافزار و ویروس است. میزان کنترل و جلوگیری از بروز این آلودگی‌ها هم یکی از نقاط قوت سیستم عامل‌ها به حساب می‌آید. اما همانطور که می‌دانید شایعه یا حقیقت عدم آلودگی یا اصلا وجود بدافزار برای iOS بسیار قوی است. در این مقاله سعی کردم یک بررسی دقیق در رابطه با وجود بدافزار و میزان آن داشته باشم. به این شکل می‌توان نتیجه‌گیری بهتری برای این سوال داشت که آیا واقعا سیستم عامل iOS درگیر بدافزار می‌شود یا خیر؟
    ابتدا به این جدول توجه کنید. سابقه و تاریخچه‌ای که از حضور بدافزارها در iOS موجود می‌باشد به طور خلاصه لیست شده است.

محدود فرضی تولید نوع دستگاه تاریخ شناسایی کار بدافزار نام بدافزار
    روسیه جیلبریک Jun-09 ارسال SMS iOS/Trapsms.A!tr.spy
    آمریکا جیلبریک Aug-09 جاسوسی Spy/MobileSpy!iPhoneOS
    استرالیا (Ashley Towns) جیلبریک Nov-09 کرم اینترنتی iOS/Eeki.A!worm
    هلند جیلبریک Nov-09 بدافزار موبایل بانک iOS/Eeki.B!worm
    سوئیس (Nicolas Seriot) هر نوع Nov-09 بدافزار سرکش و مخرب سیستمی iOS/Toires.A!tr.spy
    فرانسه هر نوع – که در App Store شناسایی و حذف شد Sep-10 تماس گیرنده و مخرب Adware/LBTM!iOS
    جمهوری چک جیلبریک Apr-11 نگهداری کننده سابقه کلیدها Spy/iKeyGuard!iPhoneOS
    روسیه هر نوع – که در App Store شناسایی و حذف شد Jul-12 تروجان حریم شخصی iOS/FindCall.A!tr.spy
    آمریکا جیلبریک Jul-13 جاسوسی Riskware/Killmob!iOS
    چین جیلبریک Mar-14 ربودن درآمد آگهی و تبلیغات iOS/AdThief.A!tr
    چین جیلبریک Apr-14 دزدیدن رمز عبور iOS/SSLCreds.A!tr.pws
    خوب همانطور که می‌بینید کلا 11 بدافزار از سال 2009 تا به امروز شناسایی شده است. در همه زمینه‌ها نیز برنامه‌نویسی شده‌اند و به نظر می‌آید تمرکز روی بخش خاصی وجود نداشته است. اما نکته اینجا است که از این تعداد فقط 3 عدد در دستگاه‌های جیلبریک نشده وجود داشته‌اند. یعنی نزدیک به 64 درصد بدافزارها و ویروس‌ها در سیستم‌هایی وجود دارند که جیلبریک شده و قفل دسترسی به فایل‌های سیستمی آنها باز شده است. و همچنین توجه شما را به یک نکته دیگر نیز جلب می‌کنم. از بین آن 3 بدافزاری که سیستم‌های معمولی را نیز آلوده کرده‌اند، به طور رسمی 2 توسط شرکت Apple شناسایی و از روی App Store حذف شده‌اند. یعنی در طول این 6 سال فقط یک بدافزار بوده است که کنترل نشده باقی مانده است.
    حالا برای جمع بندی اطلاعات کافی را داریم. باید گفت که سیستم کنترلی شرکت Apple بسیار دقیق بوده و خواهد بود. اما بازهم همانطور که دیدید احتمال حضور بدافزار وجود دارد. اما اگر سیستم شما جیلبریک باشد این خطر بسیار بیشتر خواهد شد. البته جیلبریک نکردن دستگاه هم به معنای پوشش 100 درصد برای عدم وجود بدافزار در دستگاه شما نمی‌تواند باشد. ولی باید اذعان کرد که حضور فقط یک بدافزار (تاکید می‌کنم فقط یک بدافزار) از ابتدای کار شرکت Apple تا به امروز نشان دهنده قدرت بالای این شرکت در کنترل و مدیریت سیستم عامل iOS از مورد حمله قرار گرفتن توسط ویروس‌ها و بدافزارها می‌باشد. این آمار در مقایسه با سیستم عامل Windows در کامپیوترهای شخصی و Android بسیار کم و محدود است. مطمئن هستم که حالا بیشتر متوجه خواهید شد که چرا همگان می‌گویند سیستم عامل iOS امن و مدافع حفظ حریم شخصی است. اما فراموش نکنید خطر همیشه در کمین است، پیشنهاد می‌کنم دستگاه خود را جیلبریک نکنید. و در پایان حقیقت وجود یک بدافزار در تاریخ سیستم عامل iOS را نیز انکار نکنید!

نظر

صبر کنید ..
    X