اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

حال که ویندوز ایکس پی به پایان عمر خود رسیده است, چه باید کرد؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• حال که ویندوز ایکس پی به پایان عمر خود رسیده است, چه باید کرد؟!

۱۲ سال پیش بودکه ویندوز تازه ی مایکروسافت به دنیا آمد, شاید هیچ کسی فکر نمی‌کرد که تا این حد بتواند در دنیای دیجیتال جا خوش کند! ویندوز ایکس پی تا جایی محبوبیت پیدا کرد که حتی برای خود مایکروسافت نیز جایگزین کردنش بسیار سخت شد!

ویندوز ایکس پی که در اکتبر 2001 / مهر ۱۳۸۰ عرضه شد, سیستم عاملی متن بسته است که شاید بتوان آن را محبوب‌ترین سیستم عامل دنیا نامید. در سال ۲۰۰۸ مایکروسافت اعلام کرد که دیگر این ویندوز را روی رایانه های تازه تولید شده عرضه نمی کند ولی پشتیبانی از آن تا سال ها بعد ادامه یافت.

مایکروسافت امکانات تازه و وصله های امنیتی سیستم عامل را در بسته هایی با نام «سرویس پک» عرضه می‌کرد که آخرین آن ها سرویس پک ۳ بود که درسال ۲۰۰۸ عرضه شد ولی هم چنان به روز رسانی های امنیتی به صورتی که از داخل خود سیستم عامل قابل دریافت بودند ارایه می شدند.

در نهایت در ۸ آوریل ۲۰۱۴/ ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ بود که مایکروسافت اعلام کرد که دیگر هیچ وصله ی امنیتی برای این سیستم عامل منتشر نخواهد کرد و به زبانی دیگر پشتیبانی از ویندوز ایکس پی را متوقف کرده است.

متن کامل مقاله را در وب‌گاه زیر مطالعه نمایید.

http://mrgeo22.wordpress.com/2014/10/17/xp-expired

دوست عزیز...واسه پروسه نصب که مشکلی پیش نمیاد...فقط بسته های امنیتی عرضه نمیشه همین...هر چند که با بسته های امنیتی هم امنیتی در کار نبود...

نظر

واقعا اين ويندوز انقلابي كرد توي سيستم عامل هاي اون دوران.
      اما ماكروسافت نتونست موفقيت هاي ويندوز اكس پي رو دوباره كسب كنه.
      حالا ويندوز ١٠ رو داره چيزي ما بين ٨ و ٧ و اكس پي مي سازه.
      به نظرم بعد از اين همه مدت بتونه دوباره يه سيستم عامل خوب بده.

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط HERO نمایش پست ها

دوست عزیز...اگه با نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ کار کرده باشی میبینی که یه ترکیب زشتی از ویندوز ۷ و ۸ هست و من هیچ تغییر دیگه ای تو این سیستم عامل ندیدم...و حداقل تو قسمت چند صفحه ای که به تقلید از مکینتاش بوده چنان ضعیف عمل کرده که پایداری وجود نداره و با ریستارت ساده ای قبلیت که تنظیم کرده بودی از بین میره و باید از نو چند صفحه بسازی...من به شخص خیلی از ویندوز۸.۱خوشم میاد....

نظر

نوشته اصلی توسط BeDifferent نمایش پست ها
          دوست عزیز...اگه با نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ کار کرده باشی میبینی که یه ترکیب زشتی از ویندوز ۷ و ۸ هست و من هیچ تغییر دیگه ای تو این سیستم عامل ندیدم...و حداقل تو قسمت چند صفحه ای که به تقلید از مکینتاش بوده چنان ضعیف عمل کرده که پایداری وجود نداره و با ریستارت ساده ای قبلیت که تنظیم کرده بودی از بین میره و باید از نو چند صفحه بسازی...من به شخص خیلی از ویندوز۸.۱خوشم میاد....
          درود

اگه شما با نسخه آزمایشی ویندوز 8 که چند ماه قبل از معرفی نهایی ویندوز 8 منتشر شد کار کرده باشید حتما متوجه شدید که در نسخه پیش نمایش بسیار مشکلات فراوانی وجود داره ...

تا اومدن نسخه نهایی ویندوز 10 نمیتونیم نتیجه گیری قطعی کنیم چون ممکنه در نسخه نهایی تغییراتی دوباره بوجود بیاد ...

در مورد مقاله بالا و به اتمام رسیدن عمر ویندوز xp هم باید بگم که خب میریم 8.1 نصب میکنیم اینکه دیگه غصه نداره

نظر

نوشته اصلی توسط shakib zero نمایش پست ها
            درود

اگه شما با نسخه آزمایشی ویندوز 8 که چند ماه قبل از معرفی نهایی ویندوز 8 منتشر شد کار کرده باشید حتما متوجه شدید که در نسخه پیش نمایش بسیار مشکلات فراوانی وجود داره ...

تا اومدن نسخه نهایی ویندوز 10 نمیتونیم نتیجه گیری قطعی کنیم چون ممکنه در نسخه نهایی تغییراتی دوباره بوجود بیاد ...

در مورد مقاله بالا و به اتمام رسیدن عمر ویندوز xp هم باید بگم که خب میریم 8.1 نصب میکنیم اینکه دیگه غصه نداره
            دقيقا حرف شما درسته.

نظر

نوشته اصلی توسط bedifferent نمایش پست ها
              دوست عزیز...واسه پروسه نصب که مشکلی پیش نمیاد...فقط بسته های امنیتی عرضه نمیشه همین...هر چند که با بسته های امنیتی هم امنیتی در کار نبود...
              خب نکته اصلی این مقاله هم همینه دوست من. یعنی با این ناامنی ایجاد شده آیا عاقلانه است که باز هم از مهاجرت فرار کنیم؟!

نوشته اصلی توسط hero نمایش پست ها
              Sent from my iphone using tapatalk
              درسته که ویندوز xp اون زمانی سیستم عامل خیلی خوبی بود ولی آیا هنوزم میشه به این راحتی از خوبی ویندوز حرف زد؟!
              بایستی برای افرادی که از این سیستم عامل استفاده می کنن در درجه اول ایجاد انگیزه کرد برای مهاجرت و بعد از اون باید دید که چه انتخابی بهترین انتخابه براشون

درود

در مورد مقاله بالا و به اتمام رسیدن عمر ویندوز xp هم باید بگم که خب میریم 8.1 نصب میکنیم اینکه دیگه غصه نداره :d
              راستش فکر نمیکنم خیلی انتخاب خوبی باشه, حداقل برای بیشتر کاربران انتخاب های بهتری هم وجود داره که این مقاله هم به همین پرسش (بهترین انتخاب برای هر فرد) پاسخ میده - یا حداقل کوشش کرده که پاسخ بده

با سپاس از دیدگاه‌های دوستان, اگه دیدگاه‌هاتون رو زیر مقاله بیان کنید بهتره چون ممکنه اینجا نتونم زود پاسخ بدم.

نظر

خب به نظرم موندن تو windows xp با توجه به پیشرفتهایی عظیمی که تو سیستم عامل های جدید اومده ، درجا زدن و پس رفتنه. علت محبوب شدن xp شکست مایکروسافت در ویستا و 7 که پس از xp عرضه کرد بود و باعث شد خیلی ها همچنان در xp بمونند و حتی با اینکه مایکروسافت 8 و سپس8.1 رو داد و به نظرم بهترین و پایدارترین و سریعترین سیستم عامل مایکروسافت و حتی تو به جرآت تو کل سیستم عامل ها بود رو عرضه کرد خیلی ها با توجه به تجریه های ویستا و سون هنوز نتسونتند اعتمادی به سیستم عامل های جدید پیدا کنند.
                من شخصا خودم با windows 8.1 واقعا انس شدم و حتی با اینکه کاربر مک بودم ولی بدون تعصب این windows 8.1 واقعا رابطه کاربری عالی و روان رو داره بطوریکه بسیاری از کارهامو تو iMac با windows 8.1 انجام میدهم

نظر

نوشته اصلی توسط mehransmart نمایش پست ها
                  خب به نظرم موندن تو windows xp با توجه به پیشرفتهایی عظیمی که تو سیستم عامل های جدید اومده ، درجا زدن و پس رفتنه. علت محبوب شدن xp شکست مایکروسافت در ویستا و 7 که پس از xp عرضه کرد بود و باعث شد خیلی ها همچنان در xp بمونند و حتی با اینکه مایکروسافت 8 و سپس8.1 رو داد و به نظرم بهترین و پایدارترین و سریعترین سیستم عامل مایکروسافت و حتی تو به جرآت تو کل سیستم عامل ها بود رو عرضه کرد خیلی ها با توجه به تجریه های ویستا و سون هنوز نتسونتند اعتمادی به سیستم عامل های جدید پیدا کنند.
                  من شخصا خودم با windows 8.1 واقعا انس شدم و حتی با اینکه کاربر مک بودم ولی بدون تعصب این windows 8.1 واقعا رابطه کاربری عالی و روان رو داره بطوریکه بسیاری از کارهامو تو iMac با windows 8.1 انجام میدهم
                  البته فكر نميكنم هيچكس ويندوز ٧ رو شكست بدونه،علاوه بر اين كه تقريبا مشكلي نداره و خيلي پايداره همين الانم يك تنه سهمش از تمام سيستم عاملاي ديگه بيشتره

نظر

نوشته اصلی توسط i-homi نمایش پست ها
                    البته فكر نميكنم هيچكس ويندوز ٧ رو شكست بدونه،علاوه بر اين كه تقريبا مشكلي نداره و خيلي پايداره همين الانم يك تنه سهمش از تمام سيستم عاملاي ديگه بيشتره
                    بله بیشتر شکست مایکروسافت وقتی بود که ویندوز ویستا رو عرضه کرد که واقعا میشه گفت بیشتر پوسته (شل) رو تغییر داد ...

ویندوز 7 شکست محسوب نمیشه بلکه با اومدنش تونست خیلی ها رو از ویندوز xp و ویستای شکست خورده به سمت خودش بکشونه و بقول شما سهم زیادی رو داشته باشه ... ولی مسئله ای که هست با اومدن ویندوز 8 پایداری و هماهنگی سیستم عامل با سخت افزار بسیار بالاتر رفت و از 7 خیلی بهتر عمل کرده ... تنها مسئله ای که بنده مشاهده میکنم که خیلیها حاضر به ترک ویندوز 7 نمیشن رابط کاربری ویندوز 8 هست که کمی تغییر کرده و خیلیها نمیپسندند ...

نظر

بله بیشتر شکست مایکروسافت وقتی بود که ویندوز ویستا رو عرضه کرد که واقعا میشه گفت بیشتر پوسته (شل) رو تغییر داد ...

ویندوز 7 شکست محسوب نمیشه بلکه با اومدنش تونست خیلی ها رو از ویندوز xp و ویستای شکست خورده به سمت خودش بکشونه و بقول شما سهم زیادی رو داشته باشه ... ولی مسئله ای که هست با اومدن ویندوز 8 پایداری و هماهنگی سیستم عامل با سخت افزار بسیار بالاتر رفت و از 7 خیلی بهتر عمل کرده ... تنها مسئله ای که بنده مشاهده میکنم که خیلیها حاضر به ترک ویندوز 7 نمیشن رابط کاربری ویندوز 8 هست که کمی تغییر کرده و خیلیها نمیپسندند ...
                      ویندوز 7 چهارچوب کاریش start menuو ... در حد ویندوزxp بود و البته با چندین امکانات اضافی مانند gadgetهاش که زیاد هم کاربدی نبودند وسپس در ویندوز ۸ هم حذف شد و چون برای سیستم های قدیمی که نیازمند مشخصات سخت افزاری بیشتری را میطلبید باعث ماندگار شدن بیشتر کاربرها در ویندوز xp شد
                      ولی در ویندوز 8 واقعا در رابطه کاربریش مایکروسافت انقلابی کرد. البته باید این رو هم گفت start ,menu ویندوز 8 بیشتر شبیه launch pad مک بود و ابتکاری به شمار نمی آید و همچنین سیستم app های دانلودی از  استور که همانند اپ های مک نیازی به نصب شدند ندارند (در این موارد از مک تقلید شده باید حساب کرد) ولی همینک ار پوسته قبلی چندین نسلش در اومده قابل توجه هستش

نظر

نوشته اصلی توسط mehransmart نمایش پست ها
                        ویندوز 7 چهارچوب کاریش start menuو ... در حد ویندوزxp بود و البته با چندین امکانات اضافی مانند gadgetهاش که زیاد هم کاربدی نبودند وسپس در ویندوز ۸ هم حذف شد و چون برای سیستم های قدیمی که نیازمند مشخصات سخت افزاری بیشتری را میطلبید باعث ماندگار شدن بیشتر کاربرها در ویندوز xp شد
                        ولی در ویندوز 8 واقعا در رابطه کاربریش مایکروسافت انقلابی کرد. البته باید این رو هم گفت start ,menu ویندوز 8 بیشتر شبیه launch pad مک بود و ابتکاری به شمار نمی آید و همچنین سیستم app های دانلودی از  استور که همانند اپ های مک نیازی به نصب شدند ندارند (در این موارد از مک تقلید شده باید حساب کرد) ولی همینک ار پوسته قبلی چندین نسلش در اومده قابل توجه هستش
                        بله موافقم

البته اضافه کنم از ویندوز 7 بود که دیگه نیازی به نصب تمامی درایورها نبود ... ( تو ویندوز xp شما باید از درایورهای کارت صدا گرفته تا گرافیک و مادربرد و... رو نصب میکردید )

نظر

يه بحث ديگه هست كه فكر ميكنم اشتباه ماكروسافته اينه كه وقتي من ويندوز ٧دارم و همه كارمو راه ميندازه هيچ دليلي ندارم كه صرفا به خاطر محيط جديد ويندوز ٨ پول و زمان بذارم،بر عكس os موبايل ها كه محيط كاربري خيلي خيلي مهمه.تو دسكتاپ اولويت اول نيست ،فكر ميكنم بايد اختلاف بين نسخه هاي يه سيستم عامل پولي بيشتر از اين حرفا باشه كه البته تو ويندوز ١٠ با directX12 و بعضي از ويژگي هاي ديگه تقريبا ميشه گفت اين اختلاف داره بوجود مياد و ارزش صرف هزينه داره

نظر

نوشته اصلی توسط i-homi نمایش پست ها
                            يه بحث ديگه هست كه فكر ميكنم اشتباه ماكروسافته اينه كه وقتي من ويندوز ٧دارم و همه كارمو راه ميندازه هيچ دليلي ندارم كه صرفا به خاطر محيط جديد ويندوز ٨ پول و زمان بذارم،بر عكس os موبايل ها كه محيط كاربري خيلي خيلي مهمه.تو دسكتاپ اولويت اول نيست ،فكر ميكنم بايد اختلاف بين نسخه هاي يه سيستم عامل پولي بيشتر از اين حرفا باشه كه البته تو ويندوز ١٠ با directX12 و بعضي از ويژگي هاي ديگه تقريبا ميشه گفت اين اختلاف داره بوجود مياد و ارزش صرف هزينه داره
                            درود

ویندوز 8 نسبت به 7 علاوه بر تغییرات ظاهری و UI تغییرات باطنی هم داشته ... بطور مثال تا 20% بهتر با سخت افزار هماهنگ میشه و طبق تستی که در زمان رونمایی انجام شد بر روی یک لپ تاپ قدیمی سرعت بوت 10 ثانیه بود ...

اینم یه عکس از مقایسه :

نظر

درود

دوست عزیز از شیراز دوس داشتنی...من با تمام نسخه های پیش نمایش ویندوز ویستا/ ۷/ ۸/ ۸۰۱/ ۱۰ کار کردم... باید بگم با تمام نسخه های پیش نمایش ارتباط برقرار میکردم... چون چیز جدید واسه عرضه داشتن ... اما این نسخه ۱۰...
                              دوست عزیز... حرف شما درست که تو نسخه پیش نمایش کلی مشکل هست که در یک دوره چند ماهه تا نسخه فاینال برطرف میشه... ولی قابلیتهای اساسی یه سیستم عامل در کنفرانس معرفی سیستم عامل معرفی میشه... خب این قابلیتها کدومن... من که چیزی ندیدم به غیر از یه قابلیت مالتی اسکرین خیلی زشت...
                              اگه تو خرداد امسال معرفی سیستم عامل مک (یوسمیتی) رو دنبال کرده باشید... لابد دیدید که تمام قابلیتها تو کنفرانس گفته شده... و باگها در فصل تابستان در چند نسخه پیش نمایش برطرف و کاربران مکینتاش در حال حاظر دارن ازش استفاده میکنن...
                              ویرایش توسط BeDifferent : https://i-phone.ir/forums/member/172622-bedifferent در ساعت 21-10-2014, 07:09 PM

نظر

صبر کنید ..
                              X