اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

درخواست مشاوره: Mgxa2 نو یا me294 کارکرده؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• درخواست مشاوره: Mgxa2 نو یا me294 کارکرده؟

سلام بر دوستان و اساتید گرامی؛
    من تصمیم دارم یک فروند مکبوک پرو رتینا ۱۵ اینچی با توجه به نیازم تهیه کنم،
    اول میخواستم فقط MGXA2 بگیرم و هیچ شکی در خریدش نداشتم،
    اما بعد از کمی سرچ و تحقیق توی اینترنت و گشت و گذار، متوجه شدم که با قیمت MGXA2 مدل قبلی یعنی ME294 هم میتونم تهیه کنم. البته دست دو.
    ولی موردی که وجود داره اینه که اساس نیاز من برای مهاجرت به مکبوک ۱۵ اینچی، Thread بیشتر CPU بود.
    البته مورد دیگه‌ای هم که با ME294 بهش برخوردم این بود که گرافیک جدای nVIDIA هم داره ولی MGXA2 فقط Iris Pro داره.
    (مورد حیاتی برام نیست که nVIDIA داشته باشه، اما این فرصت رو برام ایجاد میکنه که بتونم CUDA هم کار کنم)

از طرفی هم سرعت PCIe-FlashStorage توی MGXA2 بیشتر شده، با این حال بنچمارک MGXA2 از ME294 حدود ۱۸۰۰ امتیاز کمتره.
    Mac Benchmarks - Geekbench Browser
    این موضوع رو هم نمیتونم برای خودم حلش کنم که کدوم بهتره؟ مدل High-End آخر ۲۰۱۳ دست دوم یا مدل عادی ۲۰۱۴ اما نو؟!

استفاده‌ی عمومی و روزانه‌ی من کار با Photoshop، ویندوز و لینوکس (Parallels) هست.
    استفاده‌ی حرفه‌ای هم کار برنامه‌نویسی MultiThread، کار با Matlab (و برنامه‌های محاسباتی دیگه) هست.
    (البته کار Render فیلم هم دارم که خیلی به ندرت هست و برام اهمیت خیلی کمی داره)
    پیشاپیش از راهنمایی خوبتون سپاسگزارم!

سلام
    با توجه به اینکه me 294 همون طور که خودت گفتی cpu و gpu ی بهتری داره + اینکه 256 گیگ ssd بیشتری هم داره، خوب کانفیگ به وضوح قویتریه.
    اختلاف سرعت ssd یشون واقعا فک نمی کنم اونقد باشه که روی تصمیمگیری بخواد اثرگذار باشه.
    و نهایتا اگه جای شما بودم، فقط در صورتی که یک me294 مطمئن و آشنا گیر میاوردم، میگرفتم

نظر

صبر کنید ..
    X