اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مقایسه سرعت اینترنت 3g ایرانسل و رایتل برروی iOS

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مقایسه سرعت اینترنت 3g ایرانسل و رایتل برروی iOS

حدود ۲ سال پیش با عرضه رایتل بود که با همکاری دوستان بررسی کوچکی از مقایسه اینترنت 3g رایتل با GPRS ایرانسل داشتیم. اما اگر وبسایت های خبری را دنبال کرده باشید حتما در جریان فعال شدن قابلیت 3g ایرانسل به صورت تستی در برخی مناطق تهران هستید.

طبق گفته ایرانسل قرار است از ابتدای شهریور سرویس 3g این اپراتور در سراسر کشور فعال شود و فعلا در برخی ساختمان های دولتی و چند دانشگاه تهران فعال شده است.

اما به بحث سرعت که برسیم کاربرانی که موفق به تست شبکه 3g ایرانسل شده باشند نتایج مختلفی را دریافت کرده اند. به طور مثال شاهد سرعت هایی به بالایی ۸ مگ بوده ایم و از آن طرف هم در برخی مناطق نهایتا برابر با ۰.۵ مگ بوده است.

تست ها همچون ۲ سال پیش توسط برنامه رایگان SpeedTest انجام شده و سعی شده پوشش دو اپراتور تقریبا برابر با یکدیگر بوده باشه.

این بار اول به سراغ اپراتور با سابقه تر در زمینه 3g می رویم، رایتل از ۲ سال پیش که راه اندازی شده است تنها آنتن های 3g را در کشور نصب کرده و هرجا موفق به اتصال شبکه باشید مستقیما اینترنت 3g دریافت خواهید کرد. اما بزرگترین مشکل رایتل آنتن دهی بوده که هنوز هم کامل حل نشده، تنها برای موارد ضروری به لطف رومینگ ملی می توانید برای تماس و یا اس ام اس از آنتن دو اپراتور دیگر استفاده کنید. اما در تست سرعت در بالاترین حالت سرعت ۰.۶۲ مگ را از شبکه رایتل دریافت کردیم. توجه داشته باشید که برروی سیم کارت مربوطه رایتل طرح ۱ مگابیت فعال بوده است.

اما به ایرانسل که برسیم با سابقه بیشتری روبرو هستیم. این شرکت طبق ادعای خودش تمام کشور را با پشتیبانی از شبکه نسل دوم در اختیار دارد و گفته طی ۸ سال گذشته هر آنتن نصب شده تکنولوژی 3g را هم همراه داشته است. این به آن معناست که در صورت روشن شدن سراسری قابلیت 3g بسیاری از مناطق تحت پوشش 3g ایرانسل قرار میگیرند و علاوه برآن همانند اپراتورهای خارج از کشور هر کجا که 3g در دسترس نباشد دستگاه شخص به صورت خودکار از شبکه نسل دوم استفاده می کند و همچنین کاربر این اجازه را دارد در صورتی که به شبکه 3g نیاز نداشت آن را خاموش کند و همچنان آنتن خود را داشته باشد و به طور مثال دستگاهش باتری بیشتری نگه داری کند. اما جایی که ما موفق به دریافت شبکه 3g ایرانسل شدیم تقاطع خیابان ولی عصر و میرداماد بود، جایی که دانشگاه خواجه نصیر طوسی قرار دارد. آنتن دهی اصلا مطلوب نبود و قطعا در مرحله تست همینطور هم انتظار می رفت. نهایت سرعت دریافتی ما ۱.۷۵ مگ در دانلود بود و شاهد پینگ پایین و مطلوبی نیز بودیم.

طبق گفته ایرانسل تعرفه سرویس 3g همچون gprs سابق خواهد بود، اما سرعت های فعلی که کاربران دریافت می کنند هنوز نهایی نیستند و قطعا با عرضه به صورت رسمی شاهد بسته های محدود شده روی سرعت خواهیم بود و این تنها برای تست بوده که هیچ محدودیتی روی سرعت وجود نداشته است.

نظر شما چیست؟ آیا ایرانسل می تواند در عرضه نسل سوم به کاربران موفق باشد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

سرعت متفاوت رایتل

البته سرعت رایتل بسته به موقعیت تفاوت داره. تصویر های زیر برای دستگاه های منه. روی یکی سرعت ۱۲۸ و دیگری سرعت ۵۱۲ فعاله که میبینید سرعت بیشتری از عددهای اعلامی دارن.

Rightel128.jpg
    Rightel512.jpg

نظر

نوشته اصلی توسط dearsaeedtaheri نمایش پست ها
      البته سرعت رایتل بسته به موقعیت تفاوت داره. تصویر های زیر برای دستگاه های منه. روی یکی سرعت ۱۲۸ و دیگری سرعت ۵۱۲ فعاله که میبینید سرعت بیشتری از عددهای اعلامی دارن.

[ATTACH=CONFIG]19169[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]19170[/ATTACH]
      اگر درست مطالعه کرده باشید ، در یک نقطه و یک زمان تست شده. کاری که در تمام دنیا صورت میگیره. وگرنه بله من هم ۸ مگ ایرانسل گرفتم، هم فیکس ۱ مگ رایتل

نظر

نوشته اصلی توسط iAlireza نمایش پست ها
        اگر درست مطالعه کرده باشید ، در یک نقطه و یک زمان تست شده. کاری که در تمام دنیا صورت میگیره. وگرنه بله من هم ۸ مگ ایرانسل گرفتم، هم فیکس ۱ مگ رایتل
        متوجه نحوه تست شما شدم. من صرفاً عددهای رایتل در محل خودم رو اعلام کردم. نیاز به این برخورد تهاجمی نیست.

نظر

نوشته اصلی توسط dearsaeedtaheri نمایش پست ها
          متوجه نحوه تست شما شدم. من صرفاً عددهای رایتل در محل خودم رو اعلام کردم. نیاز به این برخورد تهاجمی نیست.
          کسی تهاجمی نکرده، شما اشتباه برداشت کردید، در جمله خودتون فرمودین که:

میبینید سرعت بیشتری از عددهای اعلامی دارن
          بنده هم گفتم بله سرعت بالاتر از عددهای اعلامی هم هست، ولی به فلان دلیل این ذکر شده!

نظر

نوشته اصلی توسط iAlireza نمایش پست ها
            کسی تهاجمی نکرده، شما اشتباه برداشت کردید، در جمله خودتون فرمودین که:

بنده هم گفتم بله سرعت بالاتر از عددهای اعلامی هم هست، ولی به فلان دلیل این ذکر شده!
            البته منظور من از عددهای اعلامی عددهای ۱۲۸ و ۵۱۲ خود رایتل بود نه نوشته شما. سوء برداشت شده بود. موفق باشید ؛-)

نظر

قیمتش عین gprs باشه خیلی خوبه ! کاش همراه اول هم فعال میکرد.

نظر

فعلا كه 2gايرانسل باهاش حتي نميشه پيام whatsapp فرستاد تا 3g بياد اونم اولاش خوبه

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط ehsan0641 نمایش پست ها
                  فعلا كه 2gايرانسل باهاش حتي نميشه پيام whatsapp فرستاد تا 3g بياد اونم اولاش خوبه

Sent from my iPhone using Tapatalk
                  هر مشکلی با شبکه 2g بوده دیگه داخل 3g وجود نداره، خود سیستم 2g به طوری بود که دائم وصل باقی نمی موند ، ولی 3g دائم وصله و پهنای باندش چندین برابر 2g هست

نظر

همراه اول تا چند وقت دیگه قراره lte یا همون 4g بیاره

نظر

نوشته اصلی توسط ho3ein نمایش پست ها
                      همراه اول تا چند وقت دیگه قراره lte یا همون 4g بیاره
                      چند وقت ديگه يعني ١٠ سال ديگه حداقل ، ما همين 3g رو هم بايد بريم روزي ١٠٠ بار خدارو شكر كنيم

نظر

دقيقا از كى ميشه از 3g استفاده كرد ؟

نظر

ایرانسل مجوز LTE رو هم گرفته!

Sent from the Orbit

نظر

از دیروز تو مناطق اصلی شهرارومیه هم تست کردیم 3gکاملا کار میکنه و سرعتش واقعا بالا بود دقیقا با نرم افزار خاصی تست نکردم ولی youtube رو با کاملا بدون لگ و توقف پخش میکرد

نظر

نوشته اصلی توسط rhodes نمایش پست ها
                              قیمتش عین gprs باشه خیلی خوبه ! کاش همراه اول هم فعال میکرد.
                              نه طبق آخرین خبر ها 3g همراه اول هم تا آخر تابستون راه اندازی میشه بعد مدتی هم 4g lte .. فکر نکنم 4g همراه اول راه اندازیش بیشتر از یه سال طول بکشه ( با دلیل حرف میزنم منبع خبر هم خیلی موثقه )

- - - - - - - - - -

نوشته اصلی توسط Mamad-Mac نمایش پست ها
                              چند وقت ديگه يعني ١٠ سال ديگه حداقل ، ما همين 3g رو هم بايد بريم روزي ١٠٠ بار خدارو شكر كنيم
                              نه طبق آخرین خبر ها 3G همراه اول هم تا آخر تابستون راه اندازی میشه بعد مدتی هم 4G LTE .. فکر نکنم 4G همراه اول راه اندازیش بیشتر از یه سال طول بکشه ( با دلیل حرف میزنم منبع خبر هم خیلی موثقه )

نظر

صبر کنید ..
                              X