اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تیم کوک: همه مثل من میتوانند اکثر کارهایشان را با آیپد انجام دهند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تیم کوک: همه مثل من میتوانند اکثر کارهایشان را با آیپد انجام دهند

جمله ای که در سرتیتر این خبر قرار داده ایم واقعاً صحت دارد، ما در گذشته و سال ۲۰۱۲ نیز شنیده بودیم که تیم کوک، مدیر عامل وقت اپل، ۷۰-۸۰ درصد کارهای خود را با آیپد انجام میدهد.
    اختصاصی: از ابتدا عده ای با این جمله مخالف بودند، و آیپد را منحصر به توان انجام کارهای شخصی و سرگرمی می پنداشتند، اما اینکه بالاترین مقام شرکت درجه یک دنیا، نیز بیشتر امور و برنامه های خود را با آن مدیریت کند، و نیاز به داشتن مک بوک یا دستگاه دسکتاپ را در بیشتر مواقع، ضروری نداند، خود جای تامل و البته تقدیر دارد. و اکنون بنده میتوانم ادعا کنم میشود واقعاً اکثر کارهای کسب و کار یا به قولی بیزنسی را بر روی آیپد مدیریت و پیگیری کرد، کاری که در طول چندسال انجام داده ام.
    مطلبی که اکنون منتشر میشود، گزارشی است که منبع معتبر وال استریت ژورنال بر آن صحه گذاشته و در خلال مصاحبه های تیم کوک که این روزها در گیر و دار قرارداد همکاری جدید اپل با IBM بسر میبرد، منتشر نموده است، که خبر و چشم انداز دقیق آن در این تاپیک منتشر شد.

شاید همکاری جدید اپل و آی بی ام بهانه ای بود تا تیم کوک حرف دل خود را بازگو کند:

هیچ دلیلی وجود ندارد که همه مثل من نباشند، تصور کنید اپلیکیشن های شرکتی و کاری خود را میتوانید به راحتی برنامه های دیگر، در روزمره استفاده کنید، این راهی است که باید انجام بشود.
    اپل و آی بی ام، درصدد هستند تا با ارایه پیشرفته ترین و امن ترین راهکارهای محاسبات ابری (Cloud Computing) برنامه هایی را که مردم برای استفاده و پردازش آنها نیاز به سیستم عامل دسکتاپ دارند، را به راحتی و با سهولت بر روی آیپد و اسمارت فون ها انجام دهند، و لپ تاپها، پی سی ها را کنار بگذارند.
    این بدین معنی نیست که عملیات پردازش و محاسبات را iOS انجام دهد، بلکه شرکت آی بی ام با تجربه بالایی که در حوزه راهکارهای برنامه های محاسباتی و کسب و کار در فضای ابری دارد، وظیفه تحلیل، پردازش و محاسبات را بر روی سرورهای ابری خود بر عهده گیرد، و آن را با برنامه های بسیار ساده و کاربردی اپل که خبره ترین شرکت در این امر میباشد، در اختیار مردم قرار دهد. زیرا به گفته Rometty مدیر اجرایی IBM در ویریجینا: مهندسان اپل، پیچیده ترین معماها را میتوانند به سادگی هر چه تمام و عامه پسند برای کاربران حل نمایند.
    ما که شرکت اپل را میشناسیم و IBM هم برای اکثر مردم شناخته شده است، بالاترین شرکت مادر تخصصی در حوزه انفورماتیک و علوم کامپیوتر، دارای تجربه بالا در توسعه و تحلیل برنامه های سازمانی مرتبط با علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، که اینبار تصمیم گرفته است تا با نبوغ اپل بتوانند ساده ترین و بهترین راهکارهای کسب و کار مبتنی بر ابر را بر روی گوشی و تبلت های این شرکت به مردم ارایه نمایند.
    این دو شرکت قصد دارند برای شروع، بیش از ۱۰۰ برنامه کاربردی شرکتی را تولید کنند و از پاییز امسال در اختیار شرکتها و سازمانها قرار دهند، Rometty میگوید اولین سازمانهایی که از این بسته های نرم افزاری بهره مند خواهند شد، خطوط هوایی خواهد بود.
    به عنوان مثال یکی از برنامه هایی که تاکنون در ایر لاین ها استفاده میشده و نیاز به پردازش و تحلیل بر روی دسکتاپ داشته، نرم افزار محاسبه مقدار مناسب سوخت برای هواپیما میباشد، اما اکنون در اولین برنامه ریزی این دو شرکت، برنامه فوق با ابتکاری جدید برای iOS به گونه ای ساخته خواهد شد تا خلبان بتواند به راحتی بر روی آیپد اطلاعات را درک، پردازش و محاسبه نماید.
    در حال حاضر، خطوط هوایی بالاخص در آمریکا، BBA و جت بلو (Get Blue) که از آیپد استفاده مینمایند، این یک قدم بسیار خوب عالی برای رفع نیازهای آنها میباشد.
    تیم کوک میگوید:

روزی را خواهم دید که در هر شرکت و سازمانی، هر کس یک آیپد دارد، این چشم انداز ممکن است کمی اغراق آمیز باشد، و من مطمئن هستم که توسعه دهندگان نرم افزار نیز همین دیدگاه را خواهند داشت که بیش از ۸۰ درصد از کارهایشان را بر روی آیپد انجام دهند. اما من تمایلی به تاکید بر روی آن ندارم زیرا اپل در این مشارکت انتظارات بزرگتری را خواهد داشت.
    با این حال، بسیار مشتاق هستیم تا دستاورد مشارکت نبوغ سخت افزار و رابط کاربری اپل، در کنار تجربه بالای راهکارهای سازمانی مبتنی بر محاسبات ابری (Cloud Computing) از IBM را مشاهده کرده، و روزی را ببینیم که افراد برای مدیریت و اجرای برنامه های سازمانی چه در داخل شرکت و چه ا راه دور بتوانند به سهولت، با عملکرد بالا کار خود را مدیریت و پیش ببرند.
    .
    خبر مرتبط:
    http://www.i-phone.ir/forums/thread9...tml#post956223
    ویرایش توسط iConnection : https://i-phone.ir/forums/member/112728-iconnection در ساعت 21-07-2014, 10:32 AM
صبر کنید ..
X