اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

از کجا میشه فهمید یک برنامه رو با چه زبان برنامه نویسی نوشتند ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• از کجا میشه فهمید یک برنامه رو با چه زبان برنامه نویسی نوشتند ؟

سلام
    یه سوال دارم از کجا میشه فهمید یه برنامه مثلا همین سیبچه یا برنامه های ایرانی که توی همین سیبچه هست رو با چی نوشتن ؟
    ممنون

ios تا جایی که من میدونم یه زبون برنامه نویسی بیشتر نداره اون هم objective-c ه. که خیلی به c++ نزدیکه.
    البته امسال اپل زبون برنامه نویسی جدید به اسن swift معرفی کرده که هنوز متداول نشده.
    اکثر برنامه هایی که میبینید با objective-c نوشته شده.

نظر

نوشته اصلی توسط roozbehk نمایش پست ها
      ios تا جایی که من میدونم یه زبون برنامه نویسی بیشتر نداره اون هم objective-c ه. که خیلی به c++ نزدیکه.
      البته امسال اپل زبون برنامه نویسی جدید به اسن swift معرفی کرده که هنوز متداول نشده.
      اکثر برنامه هایی که میبینید با objective-c نوشته شده.
      دوست عزيز سوالشون كلي هست
      با هر زبان مي شود خيلي كاركرد حتي با C++ هم مي شود تحت وب برنامه نوشت اما سخت هستش و كار عاقلانه اي نيست
      با جاوا و ++C و #C و فلش و خيلي زبان هاي ديگر هم مي شود براي iOS برنامه نوشت
      اما سوال ايشون اين هستش كه براي مثال ما يك برنامه كه تحت iOS اجرا مي كنيم را از كجا بفهميم با كدام زبان نوشته شده است؟
      Objective-C به C شباهت زيادي دارد و شيء گرايي اضافه شده است و ربطي به ++C ندارد و نزديك هم نيست مگر سينتكس مشترك با C

نظر

خب نتیجه ای که میگیرید رو اصولا روش خاصی برای تعیینش نیست. مگر اینکه ویژگی خاصی در خروجی کار باشه که فقط بشه با یک زبان خاص پیادش کرد، که اکثر زبانهای مدرن قابلیتهای مشترکی دارند و همچین چیزی اصلا معنایی نداره! ولی اگر منظورتون از روی سورس هست یک جواب دارید : از روی سینتکسش! سینتکس زبانها هویتشونه !

نظر

صبر کنید ..
        X