اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اضافه کردن رم چقدر تو افزایش کارایی و سرعت مک تاثیر داره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اضافه کردن رم چقدر تو افزایش کارایی و سرعت مک تاثیر داره؟

سلام. من یه مک پرو MD101 دارم با ۴ گیگ رم و CPU i5. میخواستم بدونم واسه اینکه سیستمم روانتر بشه و کارایی و سرعتش افزایش پیدا کنه اضافه کردن رم پیشنهاد خوبیه یا انقدری تاثیر نداره و بهتره کلا لپ تاپمو عوض کنم؟ برای توضیح بیشتر باید بگم که من کارای گرافیکی با نرم افزارهایی مثل Photoshop و Corel Draw انجام میدم که احساس میکنم سیستمم با کانفیگ فعلیش خیلی زور میزنه و بعضا کنده موقع اجرا. لطفا راهنمایی کنید که میتونم با اضافه کردن رم نیازمو مرتفع کنم؟ اگه جواب مثبته بفرمایید تا چه اندازه میتونم رممو ارتقا بدم و هزینه اش حدودا چقدر در میاد و اینکه چه مارکی تهیه کنم؟ ممنون میشم اگه توضیحات خوبی در این زمینه بهم بدید.

نوشته اصلی توسط yashar_pro نمایش پست ها
    سلام. من یه مک پرو MD101 دارم با ۴ گیگ رم و CPU i5. میخواستم بدونم واسه اینکه سیستمم روانتر بشه و کارایی و سرعتش افزایش پیدا کنه اضافه کردن رم پیشنهاد خوبیه یا انقدری تاثیر نداره و بهتره کلا لپ تاپمو عوض کنم؟ برای توضیح بیشتر باید بگم که من کارای گرافیکی با نرم افزارهایی مثل Photoshop و Corel Draw انجام میدم که احساس میکنم سیستمم با کانفیگ فعلیش خیلی زور میزنه و بعضا کنده موقع اجرا. لطفا راهنمایی کنید که میتونم با اضافه کردن رم نیازمو مرتفع کنم؟ اگه جواب مثبته بفرمایید تا چه اندازه میتونم رممو ارتقا بدم و هزینه اش حدودا چقدر در میاد و اینکه چه مارکی تهیه کنم؟ ممنون میشم اگه توضیحات خوبی در این زمینه بهم بدید.
    ببینید بهتر میشه اما نه اون سرعتی شما فکر میکنی بهش تبدیل شه
    برای افزایش سرعت شما باید هم رم رو ارتقا بدی هم یه ssd بگیری!
    و اگه در کل کارای سنگینی انجام میدی و هزینشو داری بهتره یه مک دیگه با کانفیگ بهتر تهیه کنی
    iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

نظر

رم مك بوك پرو من ٤ هس ' ولى فقط كافيه چند برنامه باز كنم فضاى خالى رم تا ١٠ مگ هم مياد ... سرعت مياد پايين خيلى

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

رم سیستم من هم ۴ هس٬ ولی بعضی وقتها خیلی کند میشه. از طرفی میخوام دیگه ویندوز نصب نکنم و بجاش از MVWare استفاده کنم اونم فقط واسه برنامه هایی که ویندوز بیس هستند و بخاطر کارم مجبورم ازشون استفاده کنم٬ مثل SQL Server. میخوام بدونم با اضافه کردن یه رم ۸ گیگ میتونم یه VM درست درمون تو مکم بیارم بالا و دیگه مجبور نشم ویندوز نصب کنم؟

نظر

نوشته اصلی توسط yashar_pro نمایش پست ها
          رم سیستم من هم ۴ هس٬ ولی بعضی وقتها خیلی کند میشه. از طرفی میخوام دیگه ویندوز نصب نکنم و بجاش از mvware استفاده کنم اونم فقط واسه برنامه هایی که ویندوز بیس هستند و بخاطر کارم مجبورم ازشون استفاده کنم٬ مثل sql server. میخوام بدونم با اضافه کردن یه رم ۸ گیگ میتونم یه vm درست درمون تو مکم بیارم بالا و دیگه مجبور نشم ویندوز نصب کنم؟
          الزاما اضافه کردن رم باعث افزایش چشمگیر سرعت نخواهد شد، ۵۰ درصد افزایش سرعت و عملکرد سیستم عامل و برنامه های مرتبط به هارد بستگی داره، که اگه اون رو با ssd جایگزین یا اضافه کنید تفاوت رو احساس خواهید کرد، برنامه های بانک اطلاعاتی و خود سیستم عامل وابستگی زیاد به سرعت خواندن و نوشتن هارد بستگی دارند!

نظر

صبر کنید ..
          X